• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
cernobilka, teda tiež nezabudnuteľný pôrod :confused:
22. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

gratulujem lenke k malickemu!!! super!!!

potrebujem surne poradit, som uz uplne zufala, maly ma stale tu koliku, vcera to bolo trosku lepsie, ale dnes sa uz nevedel chudatko ani vykakat. ta rektalna trubicka mu trochu pomohla, ale nemozem ju predsa stale pouzivat.

skusali sme asi vsetko - masaze, PUPIK, kvapky sab simplex, trubicku, uz som skutocne v koncoch. je to inak cele zvlastne, lebo do soboty bolo vsetko OK, jedla som takmer vsetko bez obmedzenia a odvtedy akoby utal. des a hruza.

neviete niekto poradit nieco, co skutocne zafunguje??? ako ta kolika vlastne vznika? ja sa uz bojim dat cokolvek do ust, ale ani to nie je dlhodobe riesenie.
22. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby. Tak som po poradni a na porod to nie je.Ze do konca tyzdna to urcite nebude,parada. Ja asi budem uzatvarat junovky alebo lepsie zacnem julovky :slight_smile: to ma porazi....
Ninny, blahozelam konecne je maly vonku :slight_smile:
22. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, bohužiaľ chlapci mávajú koliku oveľa častejšie ako dievčatá a treba byť len trpezlivý, do troch mesiacov by to malo prestať. Martinka spomínala teplé obklady na bruško, vyskúšaj.
Môjmu Maťovi napríklad vadí aj keď ja zjem ošúpané broskyne a pritom v knižke píšu že bez šupky by to nemal byť problém ... každé je háklivé na niečo iné, niektoré nemajú napr. radi keď mamča pije mlieko
Ozaj a neskúšala si piť čaj Fenikel+anlýz+kmín to je na prdíky.
22. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, neboj, aj na Teba príde a niekto nám musí pekne uzatvoriť júnovky :slight_smile:
22. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz mi lezie na nervy to cakanie, vsetko ma boli, v noci nespim lebo sa nevladzem otocit no hroza, ja sa uz fakt neviem dockat, vcera som si dopriala aj pohar cerveneho a mala nic. V stredu mam termin, manzel ma meniny tak by som chcela aby to vyslo, no uvidime :slight_smile:
22. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prepacte, ze sa vam sem "votriem", ale chcem len reagovat...
Bambulka - s kolikami je to problem, ale ak mu pomohla rektalna trubicka, vobec sa ju neboj pouzivat, ja som mala pri dcerke rovnake problemy a tiez som sa bala, ze sa potom bude stale na to spoliehat a nebude chciet tlacit sama a pod. ... ale naopak, ked to preslo ona bola pokojnejsie, lepsie sa napapala a potom sa jej skor podarilo samej potlacit... mne vtedy doktorka povedala, ze niekedy byvaju aj take pripady, ze nechavaju trubicku aj zavedenu pod plienku aj niekolko hodin a v tych prvych mesiacoch to nevadi... tak skusaj masirovat brusko a inak sa vobec neobavaj ju pouzit aj dva-trikrat za den, ked ho boli brusko, v tychto prvych mesiacoch je to vraj v pohode...
22. čer 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby idem si trocha schrupnut pred telku lebo som upne vystavena.....pa
22. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
22. čer 2009 ve 13:37 • miruss
Ahojte zienky,

Lenke moc moc gratulujem k Sebastiankovi!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Prajem obom vela zdravicka, maminke rychle zotavenie a kopec sladkeho mliecka! :dizzy_face:

cernobilka - podla mna sa u Jendika moze jednat o reflux, tieto deti mavaju aj problem s kolikami, pretoze sa nahlcu vzduchu. Moj malinky sa tiez pri kojeni tak nahlce vzduchu, ze sa mu az dychat neda. A to ho kojim uz vo zvislej polohe. Tiez casto stikutka, chrci, place ak by mal lezat na vodorovnom, ale on grcka malinko...skor si myslim, ze ma tichy reflux. Skus sa este raz popytat pediatra. :sweat_smile:

majka - daj vediet ako ste dopadli, vela na Vas myslim, ste riadni bojovnici. :dizzy_face:

martinka - my sme to vcera niekolkokrat vyskusali s tou striekackou, ked to bolo redsie, islo to...ale co sa malemu dialo potom s bruskom, taku koliku a tak strasne este nikdy neplakal. Takze ja Nutriton nie, on aj tak moc nezvracka von. Skor by som nieco ako Gastrotuss alebo tak. Lebo vcera vyzeral, ze bude mat pruh z toho placu. :frowning2: :frowning2: :frowning2:

A maminkam 2 v 1 prajem najma rychly a ak je to mozne aj bezbolestny porod. :slight_smile:
22. čer 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ani ja nemam moc tepleho malinkateho oblecenia, ale kedze Teusko neznesie byt v kociku...tak to nie je az taky velky problem.

Baby, ja som zufala...to mne naozaj budu robit plastiku hradze...ja sa na to mozem....to sa naozaj moze stat aj mne. Hlavna vec, ze som vyberala preberala lekarov a na koniec si aj zazmluvnila - aby vsetko dobre bolo. :confounded: :confounded: :rolling_eyes: Vobec neviem este ako to bude, aj s kojenim a tak..to sa robi vraj v celkovej anesteze. Dalo by som si to robit az neskor, ked napr. nebudem kojit, ale hnisa mi to, inak nik nevie preco, lebo je to zahojene...tak si to budem musiet dat spravit skor. No fakt - slak ma trafi. :unamused: :angry: :frowning2:
22. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
A neda mi zareagovat na rektalnu rurku - mne lekarka vravela, ze ked naozaj nic nezabera, treba ju pouzit, aj keby to malo byt kazdy den, najma chlapci velmi lahko dostanu z placu pruh a ten sa potom operuje. Treba ich nejako utisit, dat dudu alebo nieco co zabera. A z rodiny viem, ze ked nebolo naozaj ine vychodisko,pouzivali rurocku takmer kazdy den aj pol roka a babiky aj same kakali...tak az taka nevykova asi nebude. Ale aj keby, ked niet inej pomoci a clovek vidi ten strasidelny plac... :unamused: :unamused:
22. čer 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koncim svoj monolog. :wink: :grinning:
22. čer 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentillka, dadka, tinka,

dakujem velmi pekne za rady.

s tou rurkou ste ma potesili, ak to teda nevadi, tak to budem pouzivat aj nadalej a skusim aj tie teple obklady.
napadlo ma, ci to nie je aj z tabletiek, co dostal na zltacku, su dost silne, ale ma stake dost vysoky bilirubin, tak som rezignovala a davam mu ich.

ach jo.
22. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :wink:
Takze Ninny sa konecne dockala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Chudatko si to asi poriadne pretrpela, ale tak hlavne, ze su obaja v poriadku a zdravucki. Prajem len to najlepsie, nech Sebko pekne spinka a Lenke vela mliecka :wink:
Juj musim poklopkat, ja jem vsetko a problemy s prdikmi nemame. To musi byt pre vas tazke vidiet vase babatka krutit sa od bolesti :unamused: a musiet pouzivat tu trubicku... Drzim vam vsetkym palce, nech je to cim skor za vami
22. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ste sa bavili o teplom obleceni. Ja mam skor opacny problem, mam krasne zateplene oblecko, ale kedze tu je velmi teplo, tak to malej nebudem mat kedy obliect :unamused: skoda, lebo tie vecicky su krasne. Su to vacsinou darceky - ludia si nevsimaju rocne obdobie a vek dietatka v danom obdobi, takze mam zateplene oblecenie la 1- mesacne babo a letne satky velkosti 6-mes. :sweat_smile:
22. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata!

Hlásím, že jsme z poradny zpátky. Máme 2860g, tedy přibral 350g za týden a už dokonce překonal svou porodní váhu. :grinning: :grinning:

Adél, vyřiď Lence, že moc gratulujemr a držíme pěstičky, ať se vše brzy zahojí a ona si v klidu může užívat malého.

Leni, neboj, ono se to spraví a bude dobře.

Luci, ÏP
22. čer 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja tu len sem-tam napisem, ale vsetkym 2v1 hlasim, ze k nim tiez patrim :slight_smile: Mam presne tyzden do terminu, dnes na poradni mi povedali, ze sa to primerane posuva. Neviem, presne, co to znamena, ale som pokojna. Dufam, ze nas maly vylezie skor ako je vypocitany termin...uz sa mi na poradnu nechce.
Vsetkym novopecenym mamickam blahozelam :slight_smile:
22. čer 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata

Ninny sa konecne dockala Sebastianka,gratulujem a prajem rychle zotavenie a vela mliecka

Leuska,tak to je des,malickeho trapi brusko a ty na operaciu,tak to ma mrzi.Neskusala si nahrievat bio lampou?mne aj malickemu velmi pomohla.

My sme dnes mali poradnu a pribrali sme 35g za tyzden,takze uz mame doma aj nutrilon,tak som sa vyrevala,tolko sme sa trapili a bojovali budila som ho kazde 2 hod a nic.Este stale nemame ani porodnu vahu :slight_smile: Ten CS a to v setko po nom sa zjavne podpisalo na tvorbe mliecka,je to nespravodlive.je tu aj tema,dojcenie ma otravuje,tak to ked vidim tak ma ide roztrhnut od jedu,ze aj take matky su a ja by som tak strasne chcela a je ho malo.Uz som urobila maximum,ale viac sa uz neda,tak sa ideme dokrmovat :frowning2: :frowning2: :frowning2:
22. čer 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majaa, nic si z toho nedělej. já ze začátku měla mlíčka hodně, až jsem mrazila. Pak najednou Kryštof začal zvracet a nepřibírat a laktační krize byla na světě hned. Teď máme doma Nutriton, kterým zahušťujeme všechno odsáté mlíčko a Bebu A.R. a 1x denně dokrmujeme umělým. A to taky ne každý den. Tím, že mám doma UM, jsem v klidu a mlíčko se obnovilo.

Určitě bylo hodně důležité při každém kojení vážit a podle toho, kolik sní dokrmovat (odstříkaným vlastním). Třeba Adámek nemá sílu vytáhnout více a nebo je líný. Je to sice otročina, ale zvykneš si. A pokud pravidelně odsáváš, tak se mlíčko obnoví a začne se ho tvořit víc a víc. Hlavně nepropadej panice. Jsou důležitější věci!!! :wink: :slight_smile:
22. čer 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj MARTI,
diky za zpravu, my ted prijeli z maleho vyletu, jsem uplne mrtva, tatinek jde na chvlili pracovat na baracek a BErtik po jidle vedle mne spinka v postylce, tak snad mu to vydrzi.
Jsem rada, ze Krystof je takovy kabrnak a krasne papa a roste.
22. čer 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, tak konecne som sa sem dostala nech si vas docitam a hned taka pekna sprava, ze Ninny ma uz Sebka :slight_smile: tusim sa jej maly nechcel vzdat bruska a drzal sa zubami nechtami do poslednej chvile, ale hlavne ze je uz vonku... :wink: tak som zvedva co nam porozprava Lenka, ked sa vrati z porodnice, hlavne nech sa cim skor zotavi, aby sa mohla vytesovat z babatka naplno :slight_smile:

my mame dnes blby den, mala od siestej poriadne nespala, dava si take slabe polhodinky a stale pyta papat a pred hodinou to zavrsila silnym ubolenym placom, tak som nevedela ci to brusko, alebo uz unava, no kazdopadne hlad to nemohol byt..tak som masirovala, polohovala, prikladala na brusko teply parafinovy vakusik a nakoniec z nicoho nic prestala a sme ju ucicikali v kociku...ale ani neprdkala, ani myslim nekakala, tak neviem co to mohlo byt...asi naozaj uz ta unava chudatko male...teraz asi hodinu spinka, ani ju nebudem budit na kupanie nech si oddychne co najviac :unamused:

inak to zelene hovienko sa uz neopakovalo, bola to jednorazovka, tak asi to bolo to "hladne" hovienko z predneho mliecka...

no idem si aj ja schrupnut, nech som neni v noci jak matoha :slight_smile:
22. čer 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny,tak i já se připojuji ke gratulacím a přeji tobě i malému hlavně hodně zdravíčka a mlíčka. Ať jste brzy oba v pořádku a můžete si naplno užívat jeden druhého.
22. čer 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
bývala jsem tu zezačátku těhotenství .. pak vás časem jen čítala .. a teď se taky hlásím, že jsem 2 v 1 .. snažím se si to užívat .. v jednu chvíli na mě vlezla hrozná nervóza a hned po ní smutekk .. ale je to teď celkem fajn .. budeme mít krásný díťata, všechny, věřím :slight_smile:
gratuluju velmi všem, co mají miminka venku .. a držím palce nám všem, co nás to první odloučení čeká :dizzy_face:
22. čer 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee blahoželáme Ninny k maličkému!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Naša malá je každý deň čulejšia. Vydrží byť hore aj dve hodinky čo predtým nebývalo. A tiež pomaly zisťuje, že najlepšie je pri maminke na rukách :slight_smile:No ale hlavne, že v noci vie že treba spať. To Martinka zvykla uprostred noci aj dve hodiny plakávať. Zajtra máme poradňu tak som zvedavá koľko sme pribrali. Ale vidím na nej že sa začína zaokrúhľovať. Joj taká je zlatučká, že by som ju zjedla :grinning:
22. čer 2009 ve 22:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee prave som docitatala Ninny vsetko dobre blahozelam k malickemu nech ste obaja zdravi.....
22. čer 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny ma uz babo?????
22. čer 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, my davame probioticke kvapky biogaia a uz 2 dni je malej lepsie, sice teraz ma silnejsiu koliku ale je to lepsie dufam.
22. čer 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky nestiham vas citat odkedy mam malicku, tak len gratulujem maminkam a babatkam prajem zdravicko a ziadne koliky!!!
22. čer 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo veru, zacinaju byt culejsie tie detulky, uz chcu aj pokukat po svete, nie len spat :grinning: a tak rychlo rastu, to je neskutocne, ved ma len 2 tyzdne a uz sa meni...samozrejme som rada ze rastie a pribera, to znamena ze je zdravucka, ale nech to tak neletiiiii :pensive: :sweat_smile: :sweat_smile: ved mi je este stale smutno za bruskom, bolo to uzasne obdobie - tehotenstvo...ako rychlo to ubehlo a ako sa mi vtedy zdalo ze sa to vlecie...ach jaj, nejaka nostalgia ma chyta :grinning:

katka nic si z toho nerob, odkedy prichadzaju na svet tie nase pokladiky tak sa tu celkovo menej pise, takze raz za cas sa to v pohode da docitat...no davaju nam zabrat potvorke nase male :wink:

ja cakam kym sa mala zobudi, uz je jej cas, aj prsia sa mi uz nalievaju, lebo keby som si teraz lahla spat, tak ma uz asi nepreberie :grinning:
23. čer 2009 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek