• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahoj holky, omlouvám se, že vám se lezu, občas jsem sem nakoukla, blahopřeji všem maminkám i miminkům.
Všimla jsem si zrovna přispěvku od Luciferka. Měla jsem s prsy stejný problém u obou dětí, ragády až do krve, přisátí bolest taková, že jsem občas brečela. Fialka dobrá (neboj vypere se), ale nakonec mi pomohl sprej Dermo-Chlorophyl (ale před kojením umýt prsa a vypere se až časem)- je to na proleženiny, takže ta kůže se rychleji hojila a doma jsem chodila jenom v triku bez podprsenky, aby to větralo. nicméně stejně u obou se mi to srovnala až s koncem šestinedělí. pak už kojení pohoda. MOc držím palečky a vydrž.
24. čer 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak paní doktorka je pryč. Kryštof už nepláče. Promasírovala bříško - na můj vkus dost tvrdě, tak vzala rourku a plyny se uvolnili. Na teplotu (na teplomětu bylo 38,4°C) poradila čajíček, protože je dehydrovaný, jak skoro nepapal. Teď si počítá prstíčky. Lituji, že jsem jí nezavolala dříve - vyplašila mě až ta teplota, nemusel se Kryštof tak dlouho trápit.
24. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem moc rada, ted jeste srazit teplotu a vse je Ok
Drzim pesticky, at je Krystof brzy OK
24. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa lucim,konecne !!!skoro rano nastup v nemocke,snad mi daju hned aj vyvolavacku :wink:
ozvem sa uz ako mamina,huraaa
opatrujte svoje deturence,marti,neboj,dr.vie co robi-potom mu to spravis uz sama :wink:
24. čer 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super marti, že už áte po bolení :wink:
24. čer 2009 ve 21:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cernobilka maly je nadherny, riadny chlapisko!!!! A tgy mas prekrasne biele zuby aj ja chcem. Letim kojit.
24. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky a aj skoromaminky,
marti - tak to som rada, ze to mate len z prdikov. :slight_smile:
cernobilka - Jenda je nadherny a fakt je to poriadny chlap. :wink:
dadka - ja by som pancusky nedavala, vsak nie je taka kosa...

Nemate niektora manducu? Ci v nej naozaj mozem nosit uz take male babo... Potrebujem nieco, v com mozem babatkovca nosit zvisle (kvoli refluxu) a ku konca dna uy fakt nevladzem... :confounded:
24. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé marti ty jsi si tedy dneska užila. Z čeho měl malý teplotu? z toho bolení??? je ssupr, že ti doktorka přišla domů.

Já si zítra tu rourku asi fakt koupím, jeníček včera večer plakal čtyři hodiny .-(
24. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli ta sedačka je od teutonie tario a je úžasná. dá se polohovat. jediná nevýhoda je její váha. ale už máme adaptér na podovzek od kočárku, tak je to dobrý. A nandavání do auta a vyndavání je úplně hladké. Báze je supr. jsem fakt spokojená i skočárkem :slight_smile:.
24. čer 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, vidíš, hlavně, že to není nic vážného, držíme palečky, ať to rychle přejde :wink: , Kryštůvkovi posíláme uzdravující pusinky :slight_smile: .
Mon, moc děkujeme i tak, zítra fičím do lékárny a kupuji co poradila maminka se stejným problémem :slight_smile:
24. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulujem maminkam k novym miminkam,vela sladkeho mliecka :sweat_smile:

Riesili ste bolestive bradavky,tak to bol aj moj problem,je to neskutocna bolest.Vyskusala som vsetko v lekarni som nechala 3ooo sk na maste a nic,nakoniec mi pomohli naplaste od BIOCLIN,neskutocna ulava za 3 dni sa bradavky zahojili.uz len vecer natieram cistym lanolinom a ked zacnu trocha boliet,dam naplast a je pokoj.

Leuska,vy mate poriadne trapenie,ja si myslim,ze ho v nej mozes nosit.musis si to aspon trocha ulahcit,ved prides o chrbat.
24. čer 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luciferek,my sme mali ten isty problem co ty a na tu pusinku nam dala doktorka tabletku,na rozpustenie do vody,tym som to vytierala a uz je to ok,hlavne treba vyliecit tie bradavky a prejde to,aj ja om sa desila prisatia,ta bolest je neznesitelna :frowning2:
24. čer 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babulky,

ja sa konečne dostávam do štádia, keď bradavku už prestávajú bolieť......teda už ma bolí iba pravá. No a čo sa týka mlieka, musela som v noci odsávať, lebo sa mi akosi rýchlo naplnili mliekarne a z pravého som trhla svoj nový rekord 140ml. Čož by malo byť dobre, keď sa dotsavá prvý nárast "dopytu" čo by malo byť myslím okolo 6t.
Dnes ideme na preváženie do poradne po týždni tak som zvedavá akého máme doma jedlíka :grinning:

Teraz chrní aj jeden aj druhý. Obaja s dudkami v puse :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. čer 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby tam sa hlasim ze som uz doma aj s malym Sebastianom 3550g a 50cm je nadherny :grinning: narodil sa 16.6.2009 konecne hh :wink: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
25. čer 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holčičky! :wink:
Marti, tak hlavně že se Kryštůfkovi ulevilo. :dizzy_face: Chudáček, ten musel trpět. :frowning2: Nám výborně účinkuje ten BabyCalm, takže od té doby fakt super. :slight_smile:
Betty, gratuluju k Sebastiankovi. :dizzy_face:
25. čer 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko :slight_smile:
25. čer 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Betty gratuluji.

Monrou, já včera vyzkoušela všechno. Probiotické, BabyCalm, SabSimplex,teploměr,teplé na bříško, koupel, babyvak,cvičení, chování,masáž Pupíkem... Paní doktorka mu to bříško mačkala docela tvrdě )€já ho masírovala jen jrmně) a pak se to uvolnilo. Nemyslím si, že by to měl z to´ho Nutritonu, protože jsem ho i kojila, aby se jen "napil". Prý má ještě nevyvinutý břišní lis.

Jinak já mám dnes termín porodu, tak holky, kdo jdete rodit semnou? :grinning: Bash, jak jsi na tom? :wink:
25. čer 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko baby,
My este vzdy 2v1, ostala este nejaka tehulka okrem mna alebo som posledna?
Dnes som nejaka nedospata a nic sa mi nechce len by som jedla a jedla...
Blahozelam novym maminkam, tiez bysom chcela mat malu pri sebe :slight_smile:
25. čer 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, aha. Tak snad se to brzo srovná. :slight_smile: Já bych šla rodit. :grinning:
25. čer 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, používáte některá plenky Happy 2-5kg a jste s nini spokojené? Nabízím zdarma načaté balení (vzala jsem 3). Nám krajně nevyhovují. Musela jsem je koupit, protože už byla nouze nejvyšší a v celém Neveklově jiné malé neměli. Stejně jsem nakonec jela pro Huggies do BN. :angry: :confounded:
25. čer 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Betty, gratuluji a přeji hooodně zdravíčka a ať rostete jako z vody!

Holky, potřebovala bych trošku poradit..Vašík má už 2 dny jen minimální stoličku - 2-3 plenky denně a docela se mi začal kroutit..nasadila jsem sab simplex, ale má stoličku většiniou jen po těch kapkách, jnak ne..vím, že novorozenci nemusí mít stoličku pár dní vůbec, ale bojím se, aby to nebylo tím bříškem..navíc měl ji teď většinou žluto-zelenou..V noci se mi totálně poblil..my vůbec máme dost problém s blinkáním, ale tohle byl rekord, obšlehl mě úplně celou, musela jsem se jít celá převléct :unamused: Pak jsem ani neměla odvahu ho krmit, dostal dudlík, kroutil se, ale nekřičel a usnul..spal pak od 4h až do 7, to jsem ho vzbudila a šli jsme papat..jako holky, takové bublání, co on má v bříšku, to je děs a přitom skoro nekaká..nevím, li mám volat doktorce,nebo je to normální :frowning2: Fakt nevím co s ním..on asi nemá takové ty pravé koliky, protože on se kroutí, ale že by třeba půl hodiny vkuse řval to nee..a to blinkání mě taky ničí..vím, že to řeší černobilka, bere na to Jenda něco?
Jak často vaši broučci papají?
25. čer 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moloko, s bříškem poradit neumím. Sama jsem včera vyšilovala (viz výše), ale myslím si, že pokud nepláče, tak to kolika nebude. Kryštofovi taky šíleně bublá bříško. Jsou to hrozné pazvuky.

Nad blinkáním jsme už vyhráli. A když jsem četla teď krabici, tak, když je jen slabý reflux, tak stačí rozmíchat v kojenecké vodě a dát lžičku před a po kojení.

Kryštof jí 7-8 denně a dnes v noci trhnul rekord. Spal od 1 do 6:30hod. normálně jsem si myslela, že jsem jedno krmení (okolo 3 hod) zaspala, ale, že bych odsála, nakrmila, umyla skleničku a stříkačku, vysterilovala a nevěděla o tom? To asi těžko, takže fakt jsme spali :dizzy_face:
25. čer 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, vacsinou uz maminky :slight_smile:
ja si vas uz len citam, naberam skusenosti, kedze som tu uz asi jedna z mala tehotnych :frowning2:
marti ahoj :slight_smile: dobre si pametas, aj mam dnes termin... no a zajtra rano nastupujem do nemocnice (maly uz je natlaceny dole, len sa neviem otvorit nejak...) tak doktor povedal, ze najneskor v nedelu vyvolaju, lebo ladviny uz nestihaju - v moci mam krv, bielkoviny, leukocyty...
tak ale som rada, vsetko je ako ma byt, vdaka tomu ze idem na termin alebo az po, sme sa stihli prestahovat do noveho bytu (a predtym ho cely prerobit), v co som vobec nedufala... tiez stihli pricestovat moji rodicia z talianska, aby mohli byt so mnou, a bracho spravit poslednu statnicu, takze je z neho MUDr. :slight_smile:
uz som na rade iba ja, a hrozne sa bojim, tak mi drzte palce plis
inak sa kazdy vecer vytesujem nad albumom s nasimi babetkami, vsetky mate strasne nadherneee deturence, baby dufam ze sa k vam pridam coskoro, najneskor po vikende
tak zase ja budem drzat palce vam, aby neboli malinke bruska a vsetky pampusiky sa mali dobre :slight_smile:
25. čer 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
aby neboleli malinke bruska som myslela :slight_smile:
25. čer 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Bash! Jsem Tě přivolala :sunglasses: Neboj, všechno bude ok a i Ty už budeš mít malého při sobě. Krásně se vám to všechno povedlo, takže malý bude mít vše novoučké, utulné :slight_smile:
25. čer 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, včera som sa už k tabuľkám nedostala, vytuhla som spolu s Maťkom o osmej a dnes sme spali do rannej osmej :sweat_smile: medzitým 3x papanie a teraz mi zase visí na cecíku, hoc už rannú várku dostal :dizzy_face:

betty, blahoželám k Sebastiankovi :dizzy_face:

martinka, tiež robievam masáž iba tak jemne, veru tí zdravoťáci vedia, či sa môže aj pritlačiť, ja sa veru bojím. Hlavne, že to Kryštofkovi prešlo :wink:

ivella, bash, zuzka, držíme palce, nech máte rýchly a ľahký pôrod :slight_smile:
25. čer 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti a co rozmíchat v kojenecké vodě? :sweat_smile: Já ho zkouším dávat do vyvýšené polohy, čekám dlouho, než si odříhne, což se nám někdy stejně nepovede..já fakt nevím..to blinkání je děs od začátku..není to moc, ale ublinkává pořád..

Kolika jako taková to asi není, jenže on i ze spaní někdy zakřičí a pokroutí se..je mi ho fakt líto :cry: Jak tam zastrkujete ten teploměr? Já mám strach, abych mu to tam nedala nějak moc, abych mu nějak neublížila..A tu masáž bříška jsem taky zkoušela, jenomže právě taky jemně..
25. čer 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
miloko, Maťko má 3 hodinové intervaly, ale tak ako aj teraz občas si vypýta aj po 1,5h
25. čer 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky, miminka a zbytek těhulek. Nějak se sem nedostávám, naše princezna a domácnost mě docela zaměstnává, ale teď mám uklizeno a Emmička spinká, tak toho musím využít :dizzy_face:
Holky, taky vám všem přeju rychlý a lehký porod :wink:
25. čer 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moloko - Nutriton. Je to rozemletý svatojánský chléb. My tím zahuš´tujeme úplně všechno mlíčko a krmíme stříkačkou. Ale pokud nezvrací moc a přibírá, tak bych zkusila udělat jen "zátku" po kojení.

Teploměr namáznu a trošku "porejdím" v konečníku. Ale pozor, občas vyletí větry i s hovínkem. Já sice včera viděla, jak mačkala, ale sama bych si to fakt netroufla. Bylo to fakt docela dost a on se ještě kroutil jako had. Ale ocenila jsem, že jsem jí napsala sms, zda mohu požádat o radu, ona mi okamžitě volala zpátky a nabídla se, že přijede.
25. čer 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek