• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
moloko, len tak trošku, môžeš koniec teplomeru aj naolejovať aby nešiel nasucho, podobné je to aj s rektálnou rúrkou, to len akoby si otvorila dierku, nech majú kade prdíky a zbytok ísť von
25. čer 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dai, jenže to je právě to - Vašík si sám v podstatě neřekne..nakonec ho většinou já musím vzbudit - cca po těch 3 hodinách :frowning2: On třeba všechno vyblije, ale dudlá si pak dudlík a nebrečí..já fakt nevím..
25. čer 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, ved ja kazdy den citam, a odkedy su babetka, tak zvlast pozorne sledujem :slight_smile:
kazde nove ukazujem muzovi a sa spolocne z nich tesime, jake su zlatucke
a ticho drzim palce kazdemu milacikovi, co ma koliky alebo vracka...

a nas Nikolaj ma hrozne peknu postielku uz nachystanu, aj vecicky v komodke, tak vzdy ked vas precitam tak chodim obzerat a prerovnavat :slight_smile:
25. čer 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, ani Maťo nejako neplače že je hladný, iba po kúpaní :sweat_smile: občas len urobí "kapriu pusinku"-tak ju našpúli, xixi a točí hlavenou :slight_smile:
25. čer 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, tak to mu asi budu muset přestat dávat ten dudlík, jinak to fakt nepoznám :grinning: Jinak jsem teď volala paní doktorce a poradila mi ten Nutriton na blinkání a probiotické kapky na prdíky. Takže Marti díky :wink: A probiotické kapky někdo používáte? Je prý tam napsáno, že až od jednoho měsíce a Vašík má dnes 3 týdny, ale paní doktorka mi říkala, že můžu dávat už teď 5 kapiček denně..tak vyzkouším..
25. čer 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, tak nafoť a pošli fotky, ať se taky pokochám :wink:
25. čer 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moloko já je mám a používáme. Jen Tě varuji předem. V ČR stojí v lékárně 650 Kč. Pokud máš možnost, nech si je dovést ze Slovenska, stojí tam třetinu.

My dáváme 5 kapek od ukončeného druhého týdne.
25. čer 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél a nemáš někde skore - holky, kluci? Ať to nemusím vypočítávat?

Já jdu odsávat a připravovat jídlo, ten trpaslík vedle mě už začíná mňoukat. Zatím pa
25. čer 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, dievčatá 40 chlapci 43 :dizzy_face:
25. čer 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravíme maminky a skoromaminky,
nám začala naše odpolední siesta.Všem novým maminkám gratulujeme,a těm co je to ještě čeká,rychlý porod bez trápení.Vidím že s blinkáním je to všude stejné,i u nás.Dan si neumí pořádně odříhnout,hrozně se přejídá a pak je to víte kde. :grinning:
25. čer 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještěže s váma vím, že na to nejsem sama, a že je to normální..tyhle počáteční neduhy..malého jsem nachystala a porpvé vyrazil s tchýni na prochajdu :wink: jsem úplně prdlá, protože jsem z toho trošku nervózní, že není se mnou.. :sweat_smile: :grinning: Amelie, u nás odříhnutí bohužel také není pokaždé samozřejmostí...vyzkouším ten Nutriton..
Marti o ceně probiotik vím..máme za rohem Polsko, prý jsou tam taky mnohem levnější..nicméně dnes je pořídím tady za ČR cenu..hlavně aby mu pomohly..
25. čer 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :dizzy_face:
My mame za sebou dopoludnajsie bolenie bruska :frowning2:
moloko, martinka - ake probiotika su take drahe v CR? Malinky berie BioGaiu, od vtedy je to trosinku lepsie. Tak dufam, ze aj Vam sa ulavi. :slight_smile:
25. čer 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentilko, pávě od BioGaia. Platila jsem za ně 632 Kč snad trochu uleví, i když včerejšek byl extrém. Pořád přemýšlím co jsem jedla.
25. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčičky,
moc děkuji za tipy na ty popraskané prsa... jak jsem včera volala dětské mudr. tak mi řekla, ať tou violení maži i svoje prsa, že to pomůže, no a.... hrůůůůůůůůůůůůza, přes noc se to ještě mnohem víc zhoršilo, praskliny jako blázen a slzy v očích při každém přisátí :cry: :cry: :cry: . Ráno už jsem byla tak zoufalá, že jsem zavolala na linku kojení co s tím a řekli mi, že violeť nemůžu v žádném případě dávat, že jen jednorázově jako desinfekci, protože vysušuje a ty praskliny se tím pádem ještě zvětšují a prohlubují a já mazala pořád :cry: :frowning2: ... jdeme do lékárny, tak koupím ty náplasti a ostatní, snad něco zabere. Teď malá spinká, ale už se blíží kojení a já trnu :pensive:
Všem novým maminkám velké gratulace, zbývajícím rychlé porody :wink:
25. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka - ja uz nejem naozaj nic, z coho by - aj len potencialne - mohlo boliet brusko...a aj tak mame koliky. A z Nutritonu mal take bolenie bruska, ze som nahlas plakala s nim :frowning2: ...uz ho nikdy viac nedam.... :confounded: :confounded: On aj tak az tak moc negrcka, tak 2 az 3 krat za den, ale nie vsetko.
25. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky a skoromaminky...
malá ma dosť zamestnáva, tak mi zostava málo času na MK, ale sem tam vás prečítam. Ja som si asi svoje odtrpela po pôrode (v krčku maternice mi zostali plodové obaly, tak som bola dva týždne v nemocnici a robili mi aj zákrok), a teraz sa mi akosi všetky problémy vyhýbajú. Vôbec nemáme problémy s kojením ani s bolesťami bruška. Klop klop.
25. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, tak som sa uz konecne dockala aj ja svojho vonaveho batozka... nadhera
25. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme naspäť doma z poradne, za tie týždne čo sme doma pribral 600g, takže naša váha 3820g, doktor nás pochválil, že je to habadej :dizzy_face: som sa trošku bála, keď mi ublinkáva, či vôbec priberá, ale teraz som happy :grinning: :grinning: :grinning:

ahoj Zuzka, gratulujem k Janíkovi, včera mal prvé meninky :slight_smile:
25. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a aby som nezabudla, volala som s ninny, už ich dnes pustili domov, tak je veľmi šťastná, všetko je v poriadku a všetkých pozdravuje :slight_smile:
25. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

gratulujem vsetkym maminka k novym babatkam. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
My sa mame dobre, kojim a mliecka mam dost, odkladame aj do mrazaku.Samko nastastie nemava koliky a dufam, ze ani nebude mat. Len sem tam grcka.Cez den sice moc nespinka, ale zato v noci spinka do tretej a potom sa budi okolo siedmej. Takze pohodicka
25. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj od dnes je v akcii v Bille - Vinea - 0,99Eur - vraj to je dobré na mlieko a keď aj nie :sweat_smile: , tak to dobre chutí :grinning:
25. čer 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.. jdu vás v rychlosti jen pozdravit, každou chvilku se mi probudí dany na kojení.. :wink:

my byly včera v poradně a danouš přibral od minulé středy ( tj za týden ) přesně 500g.. takže jeho váha včera byla 4,85kg.. :grinning: :grinning: , nás cvalda.. :grinning:

všem novým maminkám moc gratulujuuuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jen jsem v rychlosti koukla a vidím, že nejsem sama, kdo má problémy s popraskanýma bradavkama.. je to hrůza.. až do krve, děsím se každého dalšího přisátí.. :frowning2: :cry: :cry: .. snad to brzy přejde a bradavky si zvyknou, jinak nevím.. je to bolest jako svina ( pardon za výraz ).. včera jsem měla nutkání mu jít udělat UM a kojit až se to zahojí.. ale odolala jsem..
25. čer 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne popráskali iba v pôrodnici a pomohol mi krém Bepanthen a tiež nechať mliečko zaschnúť a vetrať, ale teraz si to neviem predstaviť, to by som chodila s mokrým tričkom :sweat_smile:
25. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co vyzkoušet kloboučky na popraskané bradavky? Já s něma totiž kojím od začátku, ne teda kvůli popraskaným bradavkám, ale protože je mám menší a malý si na ně zvykl a je fakt, že s bradavkama nemám problém vůbec žádný, a to se o ně nijak nestarám..Jako já sama se naopak snažím přejít z kloboučků na prso, už jsem si právě pořídila menší kloboučky než na které byl malý zvyklý, protože do budoucna mi to přijde lepší, i když chcete kojit mimo domov a tak, ale při popraskání by se to zkusit mohlo a je to určitě lepší než UM :wink:

Dadi, gratuluji k výsledkům z poradny :dizzy_face: Já jsem si včera objednala digitální váhu pro kojence, protože jsem naprostý magor :grinning: :grinning: budu ho teď vážit pořád :grinning:
25. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ja som sa tiez vratila z poradne, maly pribral tiez 500 g za tyzden, ale teda mna velmi Dr za to nepochvalila, norma je udajne 100-300 g. vysvetlila mi, ze mozno aj z toho ma tie koliky, lebo je prepapany. celkom mi to dala zmysel, koliky sa objavili az teraz odkedy tak vela papa.

odporucila ho natvrdo naucit na rezim, vravela, ze to bude tazke, ale ze je to nutne. teda kojenie po 2-3 h, na 20-30 min maximalne. vravela, ze aj kvoli bradavkam je to potrebne, lebo tymto tempom nevydrzim kojit dlho, prsia budu cele ubolene, co je fakt, boliet naozaj zacali.

takze caka ma tazky tyzden :slight_smile:
25. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, tak my jsme byli v poradně minulý týden a za týden jsme přibrali 400g..nás ale pochválili, že jsme nadprůměrní :sweat_smile: :grinning: já ale kojím co 2-3 hod cca 10 min..někdy 15-20 min, ale to fakt vyjímečně..
25. čer 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super, 15-20 min je idealny cas, ja totiz kojim niekedy aj hodinu a pol vkuse, co je otras. velmi ma to zatazujem, nestiham nic ine.
25. čer 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, posledné dni som si stopovala ako dlho Maťo papá a veru je to tých 10min väčšinou, tak som aj prekvapená, že sa stihne najesť aj aj pribrať :confused: :sweat_smile: a koľko toho hodí do plienky :sweat_smile:

bambulka, Romanko bol taký pohoďák, že hodinku papať a to som si pripadala, že nič inšie nerobím len kojím :confused:
25. čer 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne tak, no nic, musime to zmenit, skoda, ze ma to na to neupozornili v porodnici, by som sa tymto zlym navykom skor vedela vyhnut na zaciatku ako teraz.

tiez mi dala na koliku probiotika a espumisan, ja uz mam doma skutocne vsetky zbrane, bohuzial casto bez ucinku :frowning2: , tak ale dufam, ze sa z toho dostaneme.

nadej, neopustaj ma!!! :slight_smile:
25. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek