• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Cau Narcis? Aké to bolo? Bola tam s vami teda aj Dianka? Zo socky mi dávali pečiatku pre ÚPSVaR k rodičovskému príspevku a ešte som tam podpísala nejaké vyhlásenie o tom, že chcem aby mi štát prispieval do II.piliera
26. čer 2009 ve 22:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, psaly jste o davani mimca na brisko - to uz se muze? a hlavicku ma na strane?
a jeste dotaz k rektalni rource - ma se potrit pred pouzitim olejem? diky :slight_smile:
26. čer 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile: ,
lucci, mě doktorka říkala na 14 denní prohlídce, že už mám začít dávat na bříško, aby si posilovali držení hlavičky :wink: . Hlavičku má většinou na stranu, ony to ještě moc neumí, ale na pár vteřin se jí podaří jí krásně zvednout, je třeba často polohovat přes den na bříšku :slight_smile:.
k té rource, já nepoužívám, ale vím, že jí mamči mažou krémíčkem, který dávají na zadeček :slight_smile:
27. čer 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak krásný víkend všem :slight_smile:
27. čer 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásne ránko :slight_smile: u nás sa zatiaľ slniečko usmieva, snáď predpoveď o dažďoch sa nepotvrdí, už narobili dosť šarapaty :frowning2:

devita, môžeš poslať MMS :dizzy_face:

narciska,
hlavne prihlásiť dieťa k lekárovi, kartičku poistenca stačí do 30dní, zatiaľ má Tvoju poisťovňu.
do soc.poisťovne treba zaniesť kópiu rodného listu, na ÚPRSV - žiadosť o rod.prídavky a žiadosť o príspevok, tam si vypýtaj aj žiadosť o príplatok k príspevku - ten nám dajú až keď detičky budú mať po 28 dňoch
ak mesto dáva príspevok, tak na úrade Ti dajú tlačivo
u nás prispievajú aj firmy pri narodení dieťatka
27. čer 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno. Tak já asi tedy budu uzavírat červnovky. Včera na kontrole nic nového, na monitoru žádné kontrakce, takže pokud do pondělí do večera neporodím sama, tak v úterý v 7 nástup na indukci. Máme zrovna výročí svatby :grinning: to bude pěkný dárek :dizzy_face: já už se na to úterý těším jako malé dítě, už je to fakt dlouhý :confounded:
A jak se jinak máte maminky? Miminka baští?
27. čer 2009 v 09:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
evulka, na záver to najlepšie sa hovorí :grinning: budete to mať ozaj krásny darček, tuším aj vachovka si tak dali bábinko k výročiu sobáša :slight_smile:

Maťko mi pekne buvinká, asi vie, že maminka potrebuje poupratovať. Už som normálne spotená, ako makám :sweat_smile: ale už je všetko upratané, idem do sprchy :sunglasses:
27. čer 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
evulka, jak říká dadka, to nejlepší nakonec :slight_smile:
u nás taky trošku svítí sluníčko, malá spinká venku, ale asi jí zachvíli vzbudí hlad :grinning:
dadka, já dneska taky lítala jako divá, manža vytáhl obě děti ven a mezi tou hoďkou, co se vrátili jsem stihla snad i nemožné, tryskomyš :grinning: :grinning: :grinning: , ale jinak se to nedá.
Noc byla dnes zase náročná, malá se mi budí co 2 hoďky, tak nevím, jestli jí papání nestačí nebo co :sweat_smile:
příští týden vyrážíme na Moravu k rodičům, už se nemůžu dočkat, mamča má nemocenskou a tak nemohla přijet a malinkou ani ještě neviděla, je mi to někdy tak líto, že bylíme tak daleko :cry: :cry: :cry:
27. čer 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, my kolikujeme uz treti den, noc v kuse :frowning2:
27. čer 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada78, ty si jak poradna pre mamincky,prosim porad mi, este sme nestihli vybavit pridavky na malu, je to problem? Mame tlacivo vyplnene len tam treba ist a momentalne sa to neda, lebo ja som nemobilna a muz sa musi starat o psa, cize dufam, ze do malej 4 tyzdnov veku sa to podari.
27. čer 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky a babetka :slight_smile:
no evulka, nemusis sa bat, nie si sama, mna v piatok poslal doktor domov (a to som mala prist do nemocnice za nim s taskou zbalenou) ze este nic, a ze ak sa to nerozbehne, tak v pondelok rano mam prist do nemocnice, ale rovno mi povedal, ze mozno este ani vtedy si ma tam nenecha - krcok sa scie skracuje, ale neotvara (!!!), takze neviem vobec, dokedy ma necha cakat... mam dva dni po termine (zatial iba) ale sa aj bojim, ze uz ani nebudem junovka, ze ci to do utorka stihnem :frowning2: Ak sa maly narodi az v juli, co potom? Mozem sem este chodit?
27. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby to aby ma nevyradili z II piliera to trebalo do kolkych dni od porodu?
27. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,určite to bude stačiť do mesiaca, veď aj tak sa vyplácajú pozadu - za jún budú až v júli :dizzy_face:

bash, stále budeš naša júnovka, raz si v tabuľke, tak sa od nás nedostaneš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

natashka, 30 dní od doručenia oznámenia o materskej, aloe ak to nestíhaš, tak by Ti to mali vyplácať od toho dátumu, kedy to prídeš nahlásiť - aspoň minulý rok to tak bolo :wink:
27. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
páni, u nás sa totálne zatiahlo a prší ako z krhle :frowning2: a to som zavesila plienky a chcela ísť s Maťkom von :frowning2:
27. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte aj tu sa total zatiahlo... :unamused:
My sme dnes boli 4 hodky v kociku, juchu! :dizzy_face: To asi preto, lebo som si tu manducu drahu kupila. :grinning:
cernobilka - pruh je kyla

Ja rektalnu rurku namacam do lekranskeho olivoveho oleja.
27. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bash, no teda taky vás ten malý napíná. Mě říkal že mě to nechá max do 1/7 i kdyby hrozil císař. Budeme 8 den po TP a nechávají tak týden a pak to musí ven. Říkal že by na nic dalšího nečekal. Dneska jsem se konečně dobře vyspala, možná taky hlavně díky tomu, že vím že nejpozději v úterý/středu už budeme mít Filípka u sebe :dizzy_face: :dizzy_face:
27. čer 2009 ve 13:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady je taky pěkně černo :unamused: , kočíkování máme dnes za sebou, jsem řáda, že to moji miláčci stihli dopoledne a teď budeme v klidu doma :wink:
evulka, bash, budeme držet palečky, ať máte co nejdříve svoje poklady u sebe :slight_smile:
černobilka, vy máte pruh?
27. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme :slight_smile: už se fakt těším až bude příští týden touhle dobou :dizzy_face: my jsme po obědě, tady se chystá buřina, je pěkný dusno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 14:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada78, dakujem, ty si ina poradkyna.
27. čer 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile:
Bash, Evulko, nebojte, určitě už budete mít prďolínky taky brzo u sebe. :dizzy_face:
U nás je tak divně. Polojasno, horko, dusno. A mě je děsně. Nervy v kýblu a bolí mě hlava. :confounded: Takže víkend jak má být. :grinning:
Manža šel na focení a potom jde hned hrát. Takže si od dětí neodpočinu ani malinko o víkendu. :frowning2: Ale stejně jsme se zase pohádali... Tak teď se nebavím.
Mariellka začíná přes den míň a míň spát. :astonished: A taky má pořád hlad. :slight_smile:
Amélka ďáblí kdy jen může. Pořád chce kukat na pohádky, tak mám vždycky aspoň trošku klid. A začíná na všechno říkat: "Co to je?" A já jí odpovím. Ale ona se stejně zeptá ještě tisíckrát. :rolling_eyes: :grinning:
27. čer 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon, to znám s tím ptaním :- :grinning: :grinning: a zachvíli příjde proč? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
u nás vsázím, že malé Sophí už bude odpovídat Vanesska :grinning: :wink:
27. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
evulka, neboj bude :wink: a pak už se budeš jen starat a starat :wink: , tak si užívej poslední dny těhu :slight_smile: . To si vzpomínám, že když jsem už při porodu Sophí nemohla, říkala jsem doktorovi, ať už jí konečně nějak vytáhne, že už rodit nikdy nechci a on mi říkal, užívejte si poslední vteřiny těhotenství a já myslela, že ho zabiju :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
27. čer 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciferek, diky za odpoved - hned jsme to vyzkouseli - dali ho na brisko - a za chvilku otocil hlavicku doprostred a na chvilku ji zvedl!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: je to nas malej sikulka! :wink:
27. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucci, no vidíš, říkala jsem ti to :slight_smile:, naše malá se taky snaží, chce to dělat několikrát denně a opravdu jen nachviličku, ono je to ještě hodně unaví :wink: , časem budou zvedat víc a víc, jsou to šikulové :wink:
27. čer 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luciferku, jejda! :grinning: :grinning: :grinning: Tak to už se těším! :grinning:
Mariellka moc zvedat hlavičku nechce. Je to stejná zdechlinka jako byla Amélka. :grinning: Zaboří hlavu do podložky a hledá prsíčko. Myslí si, že je to nějaká nová blbá poloha na kojení. Když zjistí, že nikde nic, tak ztropí velký skandál. :grinning:
27. čer 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. čer 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
vždyť to neustálé hledání zdroje je jejich jediná prácička teď :grinning: :wink:
27. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luciferku, půjde Vanesska do školky?
27. čer 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatím jí dávat nebudu, u nás jí díky mému druhému těhu nevzali,dávají přednost všem ostatním jenom né nám ]-,tak jí budu dávat jen do soukromé na dva,tři dny v týdnu na 4 hoďky, ať si zvyká a uvidíme, jak se poštěstí sehnat školku :slight_smile: . Teď bych jí ale stejně nedala, dokud je malinká, tak malinká, tak si jí nechám doma a časem pošupajdí :wink: . U vás to ještě nehrozí, viď? jste malincí, nebo jo?
27. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jinak by to potřebovala jako sůl, rozumbrada jedna. Děti zbožňuje a nás rodičů už má asi taky plné zoubky :grinning: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek