• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashkaa, ale na druhej strane mozes byt rada, kolko ludi na teba mysli a zalezi im na tebe
28. čer 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tuto noc malinka spala na mne, pre koliku sa inak nedalo a po siestich hodinach od kojenia(sme zaspali), som ju rychlo nakrmila a potom spinuskala este 3 hodiny, ale o 9.30 prisiel nas hafco a zobudila som sa nato ze mi nieco nucha nad plecom, nuchal malu. Tak sme mali budicek, aspon som malu prebalila a nakrmila. Dnes prvykrat hadzala usmevy po kojeni, a koliku ma slabsiu, dokonca spinkala aj v postielke. Malej nesadli vcerajsie marhule, mala hnacku a ja som z nich bola nafuknuta. Vcera som sa vyplakala a asi to prinieslo uzitok, mam pokojnejsie mliecko a mam lepsiu naladu. Vsetkym vam prajem krasnu nedelu, dobrucke miminka, aby ich neboleli bruska.

dada78, dakuejm pisala som Anneg, verim ze mi pomoze.
28. čer 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky a skoromaminky :slight_smile:,
bash, neboj, dočkáš se i ty a tvoje pocity znám :unamused: . O mě se tchýně taky vůbec nezajímala a když bylo před porodem pořád volala, třeba i třikrát denně a ptala se co a ještě nic, psala skype, prostě pořád se starala, to ani moje máme mě tak neotravovala... lezlo mi to krkem šíleně :angry: , když jsem nezvedla telefon, hned volala manželovi :angry:, fakt děs... Nakonec jsem byla nucena jí říct svoje, že nerodím nikde online na netu, že chci soukromí a až se malá narodí, že se to určitě dozví, byla potichu :grinning:. A přitom k tomu neměla důvod, ani první dceru jsme neutajovali, že se narodila, taky to věděli téměř do deseti minut po narození, tak jsem nechápala :sunglasses: .
28. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky my dneska šílenou noc měli. Šli jsme spát v deset, o půl jedenácté se probudila Vanesska a hrozně plakala, tak jsme tam letěli a ona se poblinkala, všechno převlíkat, drhnout koberec, šílené, pak usla. Za hoďku se vzbudila malá, nakojila jsem jí a ona usla. Ale zase se vzbudila Vanesska s pláčem a nemohla usnout :frowning2: , chudinka, měla žízeň, bolelo jí bříško. Asi po hodině jsem jí konečně uspala a to se vzbudila Sophí a hrozně sípala, myslela jsem, že kýchá, ale když jsem rožla, viděla jsem, že jí z nosu teče mlíko a ona nemohla vůbec dýchat, panika šílená, ani jsem ve stresu nemohla najít odsávačku. Tak si jí manža vzal a já hledala, nakonec našla a odsáli jsme jí nosánek, docela to pomohlo, ale já měla fakt strach jako blázen :cry: . No a to už bylo téměř pět ráno, vstala Vanesska a my byli s manžou jak vyorané myši. Opravdu noc jako lusk :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

som strasne vystavena, navyse vyhadzana od atb co som brala v nemocke....tak sa iba skrabem ako prasiva...Mariannka je nastastie velmi dobrucka

porod radsej nejdem komentovat....bolo to strasnych 14h v mojom zivote, mala sa zamotala do pup.snury, takze napriek velkym kontrakciam neschadzala dole...dako som ju ani neviem ako porodila....manzel bol cely cas pri mne....chudak co musel aj on prezivat...nastastie som mala super smenu vela mi pomahala aj sestra a doktorka ani nehovorim, to je zlaty clovek

neskor vam napisem viac, musim ist k Marianocke placka chudatecko moje Idem ju ovonat a vybozkavat...pa cmuk a drzte sa este sa ozvem
28. čer 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
uffff ako tak citam, som rada že ešte klokanim 2v1 :wink:
28. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vidim narcisa ze uz mate marianku tak gratulujem, aj vsetkym ostatnym maminam.

docitat vas samozrejme absolutne nestiham ale verim ze ste vsetky ok.
nas tiez trapia bolesti bruska, a vacsinou pomoze az cumel. viem ze babatka ktore su kojene by do 6tich tyzdnov cumel vobec nemali ale nas matko by aj 5 minut po kojeni (a to sa vie napapat veru riadne) len cucal a cucal, a pomaha mu to hlavne ked boli brusko, vtedy sa ukludni len ho sem-tam vypluva. ale nastastie nam to nerobi problem ze by sa nevedel prisat. aj ked som predtym o cumli nechcela ani pocut a ked som ho este pred porodom kupila vsetci na mna pozerali ze naco mi bude ale bez neho si to teraz neviem predstavit. moj plan je ze ked bude vacsi a bolesti bruska prestanu prestaneme mu ho davat, len dufam ze si nan prilis nezvykne a nejak to zvladneme.

tak vas aj babatka zdravime a uzivajte si toto horuce pocasie, my sme sama potnicka takze velmi nas to horuce pocasie zatial nenadchyna, najviac ma vie rozzurit, ked mi starka a svokra zacnu hovorit ze je malo obleceny a ze mu bude zima a on chudacik je cely horuci a sama potnicka :angry:

nuz zase som sa trochu vyzalovala a mozem ist :wink:
28. čer 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Alex. Aj ja som Liluske dala cumlik a to nemala ani tyzden :sweat_smile: (6dni), lebo po navrate z porodnice v noci dost plakala a bola aj prebalena aj akurat dopapala, horuco ani zima jej nebola, tak som jej uz zufala dala do pusy malicek aby som zistila ci potrebuje cumlat. A ona sa hned ukludnila. Tak som jej dala cumlik a pekne zaspinkala. Ked ho nechce vypluje ho a ja jej ho nasilu nedavam, len v krajnych pripadoch, ked je nepokojna, co nie je casto. Proste niektore deticky potrebuju cuckat :wink: Ja som toho nazoru ze radsej cumlik ako palec, lebo od cumla sa da oducit, zahodit ho, lenze palec dietatu neodrezes :sweat_smile:
28. čer 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiez som chcela zareagovat na navstevy v porodnici, na ktore sa tu niekto pytal. Ako sa uz spominalo, zalezi od porodu. Ja osobne som mala super porod a navstevy mi dobre padli, lebo som sa tam obcas aj nudila :sweat_smile: No a tiez som si vravela, ze je lepsie ak ma pridu pozriet do porodnice, lebo tam sa navsteva dlho nezdrzi a netreba sa o nu nejako specialne starat kdezto doma musi mat clovek jednak poupratovane, urobit kavu, pripadne nieco na zahryznutie a k tomu ludia vysedavaju ovela dlhsie. Cize ja som vsetkych znamych videla v porodnici, priniesli darceky a teraz doma mam pokoj :grinning:
28. čer 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme doma z porodnice. Všem novým maminkám moooc gratuluji k mimískům a přeji hodně zdravíčka a sladkého mlíčka. :slight_smile:
My se máme fajn. Přidala jsem pár foteček Kubíka. Měla jsem štěstí na super doktorku (mimochodem je slovenka) a i ostatní personál. Všechno šlo hladce. Ve středu ráno v 7.00 nástup do porodnice. Udělali mi KTG,vyšetřili mě a pak jsme šli nahoru na sál. Tam mě znova vyšetřili. Byla jsem otevřená na dva prsty,takže klasická příprava a pak mi jen píchli vodu. Já měla kontrakce poslední týdny několikrát za den,takže až na to,že začly asi po 10 min. žádná změna. Znova mě vyšetřili a pak píchli vodu ještě jednou,to už vyteklo vody víc a skoro hned začali pořádné kontrakce asi po 3 min. To už bylo po půl desáté,v deset jsem byla otevřená a šlo se na věc. Zavolali doktorku,připravili lůžko a já mohla tlačit. Doktorka byla skvělá,povzbuzovala mě,říkala jak hodně a kdy tlačit,no prostě vytvořila bezva atmosféru. Ani mě nemusela nastřihnout. Za to jsem moc ráda.
Manžel byl celou dobu se mnou a když se malý narodil ( v 10.30),tak řekl paní doktorce,že bych ho chtěla položit na bříško. To bylo příjemný,jak byl teploučkej a skoro hned přestal plakat. Doktorka nabízela manželovi,jestli nechce přestřihnout pupeč. šňůru. Ale on,že radši ne :grinning: Bál se,že by to Kubíka bolelo. Sestřička ho pak odnesla na zvážení a změření a hned nám ho zase donesla. Byl tam s námi celou dobu,než mě převezli na pokoj. Tam jsme se sešli 3 ženské. Všechny jsme rodily to dopoledne a docela si rozuměly,tak nám ty 4 dny co jsme tam byly,rychle utekly. Tak mám na ten můj třetí a poslední porod jen ty nejkrásnější vzpomínky. :slight_smile:
28. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bibi, gratuluji ke Kubíkovi :dizzy_face: nás čeká vyvolávačka v úterý :slight_smile:
28. čer 2009 v 17:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby tak mne Dominik cumel pravidelne vypluje a to sme mali uz par druhov vobec cumlat nechce. takze musim tisit vsakovakymi sposobmi.
28. čer 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásim ďalšie bábinko :slight_smile: Zuzkaxx4:

Ahoj, volám sa Zuzka, narodila som sa dnes o 10:30, vážim 3380g meriam 51cm. Sme O.K. Veľmi rýchly pôrod, príjem o 7.00, ráno mierne bolesti, otvorená na 2 cm, o 10.00 h na 8cm. Nestihli mi pichnúť epidurálku.
Pozdravujem baby.

Gratulujem a želám krásne maminkovanie :dizzy_face:
28. čer 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dudlík dávam aj ja Maťkovi, keď mu nič ku šťastiu nechýba a je taký nesvoj, v nemocnici si dával palček do pusinky, tak sestrička sa hneď opýtala, či nemám dudlík. Nemá ho stále, preto si myslím,že s tým nebude problém, len aby si podudkal :dizzy_face:

evulka, ešte môžeš rodiť aj dnes večer alebo zajtra :wink:
28. čer 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja, zriedkava prispievatelkyna, hlasim, ze som tiez stale 2v1 :unamused: hoci oficialny termin mam az zajtra, ja uz tyzden "rodim" kazdy den :slight_smile: tak velmi by som uz chcela mat nasho maleho vonku
28. čer 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. čer 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
misulda, veľmi rada si spomenieš na svoje bruško :wink: užívaj si 2v1 :dizzy_face:
28. čer 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adélko. No my si to "šetříme" na to naše výročí :grinning: :dizzy_face:
28. čer 2009 v 18:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nuz, to som uz pocula, ale ja tomu velmi neverim... neuzivam si tehotenstvo, po fyzickej stranke teda vobec, je to krasne po psychickej stranke, ale ta tarbavost, velke brucho, ktore ma vyvazuje na strany :slight_smile: atd. mi naozaj nie su prijemne... ale da sa, neberiem to az tak tragicky
Vam naozaj chyba tehotenske brucho?? tym, ktore uz ho nemate
28. čer 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte trosku Vas tu citam co tu debatite no ako co tie pohyby mi velmi chybaju ale presne to cele noci nespanie a ta tarbavost a v sprche somsa nemohla poriadne ohnut tak pol na pol.
28. čer 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. čer 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
som zvedavá, kto bude maminka v poradí devädesiatá :slight_smile:
28. čer 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemate niekt. skusenost s elektrickou odsavackou farlin alebo brevi ovo
28. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, otazocka do plena...kolkokrat sa Vasi drobci budia v noci?

tiez, chcem sa opytat tych mamiciek, ktore uz maju viac deti, zvykne sa to casom zmenit k lepsiemu ci k horsiemu? ako sa to vlastne cele vyvija, ako deti rastu, potrebuju dojcenie castejsie, alebo naopak menej casto?
28. čer 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem byli na navsteve, ted zehlim, zitra jdu ke sve doktorce na kontorlu po sestinedeli, tak snad bude vse OK.
Gratuluji k dalsim miminkum
28. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
este jedna vecicka, to len tak pre info, Dr mi dala info, ze ak si dam maleho poistit v Unione, dostanem od nich na 6 mesiacov monitor dychu zadarmo, zajtra mi ho prinesu.
Plati to vraj do 30.6., tak ak ste tam niektora babo poistila a nepovedali Vam to, skuste sa na to este do toho utorka popytat.
28. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky. My sme dnes boli na zmrzku a trošku na nákup tak som sa konečne trošku prevetrala a hneď mám lepšiu náladu :wink:
28. čer 2009 ve 21:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer :wink:
28. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau henessi! Ako? O ktorej sa narodil Oliver?
28. čer 2009 ve 21:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uz celkom fajn,mala som sekciu a rana sa mi zapalila tak som mala vysoke teploty a stratila som mliecko :frowning2: .Ale Oliverko pekne papa takze aspon tak.Narodil sa 14.03.A Sonicka kedy?
28. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek