• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mon ja mam mlieka dost,mala mi ho ani vsetko nevysaje,ale ked sa rano prebudi,tak papa kazdu hodinu a vecer pred uspatim tiez,potom cez den drzi ten trojhodinovy interval
30. čer 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devi, já jsem měla taky mléka až příliš. Ale teď máme růstový spurt a jenom kojím. Ale za pár dní to bude zase ok. :wink:
30. čer 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
co to znamena rastovy spurt,ze teraz rastie malinka najviac?zvysuje sa spotreba jedla?
30. čer 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj přesně. Najednou se zvýší potřeba mlíčka a trvá pár dní než se zvýší i tvorba. Takže mám skoro prázdné prsa a hlad má pořád. :confounded:
30. čer 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby..tak uz aj ja si uzivam rodicovske povinnosti, a mam aj trosku obavy chvilami :pensive:
aj ja kojim, a cudujem sa, ze vam male papaju kazdu hodinu pred spanim, a ako dlho papaju, ked kazdu hodinku.
lebo moja mala, ta papa v tych troj az stvor hod. intervaloch a papa aj 20 az 30 min, aj to len z jedneho cicika, lebo ju neviem odlepit, a ajtak mam druhy poraneny, lebo mi ho asi nejako uz v nemocnici natrhla, neviem ako sa jej to podarilo, ale teraz ho liecim a odsavam.
...myslite, ze by bolo v pohode, keby som jej davala na cas iba z jedneho, lebo ma to neskutocne boli, nemozem najst silu tu bolest prekonat.
..a este jedna otazocka, vy ste uz skusenejsie asi ako ja, ze malinka ma plny nostek susnickov, suchych, a tazko sa jej dycha, a stale dycha ustockami, tak by som jej chcela nejeko pomoct, mam aj odsavacku tu co sa sahe ustami, ale bojim sa, ved ma len tyzden..
dakujem
30. čer 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, poradte mi, ide o hltavost alebo reflux, ked niekedy, raz denne, mozno ani nie kazdy den, mala sa naje a potom z nej mlieko lieta aj 5 grciek takych ze mozno z nej vyleti aj deci naraz.
30. čer 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauko! Tak my ideme prebaľovať, práve sme nakládli do plienok...
30. čer 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj maminky a skoromaminky,

tak my hltáme taky.Nějak se nám daří nezvracet,učíme se pěkně odříhnout po jídle.Jinak dneska krizovka,od pěti jsme vzhůru,usnuli jsme až před chvilkou.Včera jsme byli v poradně,tak máme už 3700g z 3050g když jsme se narodili.No dostali jsme vitamín C,protože máme ještě trošku žloutenku,akorát to má malý pít v čaji a ten nám nejede.
30. čer 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily,moja dcera papa max 10minut z jedneho prsnika,potom spi,ten bolavy prsnik,boli asi z toho,ze malinka este vtedy nevedela spravne chytit bradavku aj s dvorcom,asi je najlepsie to co robis,ked boli,tak liec a odsavaj
30. čer 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dadka- krasna statistika, si proste sikulka :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak my uz tiez nemusime balit na siroko, juchu!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Mam novy recept na koliku, vozenie v aute. A kedze mam novy autiak, vytesujeme sa obaja. Len davame pozor na grckanie... :confounded: :confounded: A uz mame 4 kg, doma sme sa vazili.
:sunglasses:

majka - tak super, ze sa Vam to podarilo bez dokrmovania :wink:

Gratulujem novym maminkam
:dizzy_face: :dizzy_face:
30. čer 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den, idem si skusit pospat. Baby ja od vcera strasne vela zeriem a stale som hladna.
30. čer 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, poradte prosim... davate svojim kojenym babatkam aj nieco pit? vodicku alebo cajik? maly sa napapa a o chvilu hlada znovu, podla mna je smadny, nechcem mu stale davat mliecko, lebo potom mu "vysplechuje"...
30. čer 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
cavec

zuzka, ja som sa presne na toto vcera pytala doktorky a povedala mi ze malej nemam davat cajik, ked tak skor prevarenu vodu po lyzickach a aj to az hodinu po kojeni, aby sa nenaliala a nemala pocit sytosti z vody :confused: je to zvlastne, nase mamy nam davali cajiky, ked boli horucavy a nic sa nestalo...ja som malej uz tiez par krat dala cajik fenyklovy ten granulovany a tiez si myslim ze jej pomohol od smadu...tak je to asi na tebe, ved mama vie najlepsie :wink:
30. čer 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co sa tyka sladkeho, ja dokedy som porodila sa idem roztrhnut za sladkym :unamused: zozeriem cele bebe keksy na posedenie, k tomu jogurt a podobne...

malu som vystrcila von v kociku, aby si pospinkala trosku kym je pekne, kedze nas strasia zase s burkami... :frowning2: tak sa snazim rychlo poupratovat kym je vonku, tak som tu len na skok..

dadi kraaasne si to urobila s tymi statistikami, je to zaujimave :slight_smile:

este sa vas chcem spytat..nestava sa vam ze sa vam z nicoho nic zatoci hlava? resp. skor jak keby zavraty...ja to mam od vcera, sa bojim ze sa niekde vyvalim, aj malu sa snazim niest na rukach co najmenej, lebo fakt mam pocit ze sa kazdu chvilu zosypem na zem :frowning2: mam sice nizky tlak, ale to mam odjakziva a mam pocit ze toto neni z tlaku...snazim sa aj pit tekutiny viac..ani z unavy to nebude lebo mala spinka krasne v noci, ze sa vyspim dobre aj ja..

lily akurat tu citam o tych susnikoch...ja jej ich vytieram vatovou tycinkou do usi, zatial jej to staci..a podla mna mozes pouzit aj tu odsavacku...ved hned ako sa narodia malym odsavaju sopliky nie? teda to co maju v nosikoch po porode...

lentilka vozenie v aute je ako balzam na viacero problemov :sweat_smile: aj na nas reflux napr...no su to nasi mali cestovatelia :sweat_smile:
30. čer 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec dakujem velmi pekne. s tou vodickou som si aj myslela,tak utekam prevarit...
30. čer 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
Devi moja mala v noci prespi aj viac ako 6hodin. Napr. dnes: vcera posledny krat papala o tristvrte na desat (zaspala as okolo jedenastej) a potom az o pol siestej rano, cize bola bez papania presne 7h45min :sweat_smile: a spinkala 6,5h :dizzy_face: Ona si to potom cez den vynahradi a obcas papa kazde 2-3h, lebo ved cez den je horuco tak sa potrebuje hydratovat a aj je viac hore, takze som rada ze robi pekny rozdiel medzi dnom a nocou.

Podobne ako vy, aj ja by som jedla iba sladke, vcera som si robila super pirohy, mam aj na dnes na obed. "Vyuzivam" ze drahy nie je doma, lebo on nie je na sladke, tak to by som musela varit osobitne aj pre neho. Ale tak uz mi chyba, aj ked starat sa o malicku nie je problem, taka je zlatunka. Dokonca moji rodicia pridu o den skor ako on, tak ho vlastne oni pojdu privitat na letisko :grinning:

Dadka fakt super statistika, som rada ze ta tu mame (aj Ninny :slight_smile: ) o vsetko sa tak dosledne starate :wink:

Inak Lilusku predvcerom postipal komar. Nedala som pozor, boli sme u kamosov na veceri, spinkala v obyvacke v tme, tak som si nejako neuvedomila, ze tam nejakeho komara pritiahne. A ta hnusna bestia ju postipala viackrat tak ma teraz bodky na kolienku a cielku :unamused:
30. čer 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka mne tiez lekar neodporucal davat pit ani vodu ani caj, ze z mlieka sa hydratuje dost. A zevraj kojenie je ucinne tych 10-20 min, vtedy si babo nataha co potrebuje a ked drzi dlhsie je to skor pre "kontakt" s mamkou a cicik mu sluzi ako cumlik :slight_smile:
30. čer 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka to je super ze takto ti v noci spinka, ja som vdacna aj za 4 hodiny :slight_smile: a presne ako hovoris, je parada ze ma rozliseny den a noc

ja som vedela ze ked sadnem za net, tak tu stvrdnem :grinning: musim ist aspon povysavat kym je mala vonku lebo zachvilu sa zacne budit...

tak prajem vsetkym pekny den
30. čer 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis, nase mamy sa sice cuduju ze co to ti lekari dnes vymyslaju, ale co uz ked sa stale nieco meni, stale prichadzaju na nieco nove, co je dobre, co je zle...a ja osobne sa budem viac riadit dnesnymi vyskumami ako tymi z pred 20-30 rokov alebo si z kazdeho zoberiem nieco a sklbim to tak aby to bolo najlepsie...kto sa m v tom vyznat :grinning: :grinning:
30. čer 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata ako obliekate v tych horucavach deditcky, davate im aj kratky rukav?
30. čer 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolin a u vas chodite aj do dajakej poradne?vies ja sa len toho bojim,ze mi mala padne na vahe,my totiz okrem normalnej poradne chodime do poradne pre rizikovych novorodencov
30. čer 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes mali výbornú noc. Martinka pekne spala a Sonička prespala 6 hodín v kuse od 20.00 do 2.00 Potom sme papali ešte o 5.00 a potom až ráno. Doobeda som malinkú vystrčila v kočíku na balkón, tam sa jej super spinká :slight_smile:
30. čer 2009 v 11:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem devitka a zuzka:slight_smile:
30. čer 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec ja som na tom rovnako, sadnem k netu, stvrdnem tu a potom sa princezna zobudi a ja som nic nespravila :grinning: Ale tak prave som povysavala, vytrela podlahu, fuj ako mi je horuco a to mame doma chladok. Vonku je asi 33 stupnov....

Moja mala je cez den doma len v plienke a na noc ma body s dlhym rukavom a spi vo "vaku", kedze mame pootvorene okno :wink:

Devi tak my sme boli minuleho tyzdna u lekara na kontrolu, tak pribrala 560g za 11dni, co sa mu uz videlo dost, lebo podla tych jeho tabuliek by vraj mala priberat tak 150-300g/tyzden, cize maxi 600g za 14dni, zevraj ked priberie viac moze to sposobovat koliky :confused: Lilia tym nastastie vobec netrpi a ja som praveze tiez bola v obavach ze malo papa, kedze stale po 10 min zaspavala. A na moje prekvapenie pribrala slusne :slight_smile: Minuly tyzden nam kamarat priniesol detsku vahu, tak ju po kupani vazim a vcera mala 3,7 kg cize za 6 dni +180g :slight_smile:
30. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teraz uz papa dlhsie a potiahne aj z oboch cicikov, takze sa nebojim zeby padla na vahe, kedze doteraz pekne pribrala a to papala zakazdym len z jedneho takych cca 10min :wink:

Zuzec este k tym cajikom a vodicke - minule som jej skusila dat trosku vody lebo sa jej stikutalo, tak sa zatvarila ako keby som jej dala slivovicu :grinning: ze bleeee to je hnus :grinning: a asi ani cumlik z flase jej nesadol takze viac neskusam.
30. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no stihla som pov&savat jednu izbu a uz je zabka hore :dizzy_face: tak teraz papkame...uz druhy chod z druheho ceciku :sweat_smile:

ja mam dnes malu prvy krat v bodynku, kratky rukav, hole nozky a vonku bola jemne prikryta plienkou lebo dost fuka, tak neviem ako ju mam mat... ale mala teple nozky aj rucky, inokedy ich ma studene..

terezke celkom ten cajik chutil, ale vodu som ece neskusala, takt som zvedava...inak odkedy ju kojim zvislo, ma asi o 90 percent menej stikutiek, tak asi 1 za den co je fajn..
30. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. my sme mali hroznu noc, teda skor to zaspavanie. kupali sme neskor ako inokedy, lebo maly dlhsie spal a aj to sme ho budili o 21,00 ked bol taky poloprebraty. kupanie a papanie v pohode, zaspinkal a zobudil sa asi o 10 minut a zacal plac. zaspal az o polnoci po prechadzani a noseni v roznych polohach, cviceni s nozickami, masirovani bruska a nakoniec rektalnej rurke (comu sa ja vzdy branim az do uplneho konca). potom vysiel prdik a vykakal dost riedku stolicu. v noci sa zobudil len o 4,30 napapal sa a zase ho bolelo brusko ale nebolo to take hrozne ako vecer a rano zase asi hodinku kym zaspal. nakoniec pomohlo ked som ho vyzliekla a rozbalila len do pampersky. uz aby sme nemuseli balit na siroko, do toho 6teho tyzdna to ale dako vydrzime.

ja mam tiez stale problem ako matka obliect, ked ho obleciem tak lahko tak sa potom bojim ci mu nie je zima, a toto pocasie je total hlupe lebo je sice strasne teplo ale potom zacne fukat, alebo poobede je na nevydrzanie, sprchne a potom je chladno. my sme este len bodynka nemali ale mali sme opalovacky s kratkym. doma mame dlhy rukav aj dupacky, lebo dnu sa snazime teplo nepustat. a potnicky mame stale sa mi normalne zda ze sa siria same.
30. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas zacina paradna burka, hrmi strasne a matko sa akurat zacina budit tak ideme pomaly papat. som zvedava ci ho bude zase trapit brusko.
30. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravi vas Martina, Krystof ma uz 3150g, to nejhorsi pry maji za sebou.
Nejde ji PC, Krystof ji do nej zvrhnul materske mleko :slight_smile:
30. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem se dočkala a stihla to červnové miminko, 26.6.2009 v 11.57 se nám narodilo naše druhé dítě Evička, 3665g a 49cm, porod byl ve srovnání s prvním rychlý a krásný, naše holčička je úžasné, dnes jsme vrátili domů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek