• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte babulky

ja len na skok...mala je nastastie bez kolik, ale straaasne grckame.....neviem ci takymto stylom nieco priberieme... :pensive: :pensive: :pensive: stale sa mi zda malicka a utlucka a uz preslo 10dni ako sa narodila....niekedy mam pocit ze vypije 80ml a vygrcka 100ml :angry: aj sa bojim , zajtra zavolam dokyne co stym?
1. črc 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojim na etapi, niekedy aj 45min. necham ju napit sa a potom grgnut, zaspi....o 10min sa preberie s rukou v puse a strasnym placom....dokrmim....druhy prsnik....a potom zase grgame....o 10min prudom grcka, a za 20min. kojim zas...dam jej menej aby viac v nej ostalo...niekedy to vynde a ona hned zaspi...to je super lebo viem ze v nej to ostalo....ale niekedy je hore a to viem ze sa zase vygrcka a ja mozem kojit zas...niekedy ju necham hodinku oddychnut ale vacsinou sa sama ozve ukrutnym placom ze je hladna...ani sa jej necudujem....
1. črc 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechcem do nej nic pchat...tak este skusim kojit menej a dat jej dudel....aby sa neprejedala....a potom sa uvidi...teraz ju letim odvazit...som zvedava ci sme od prepustenia nieco pribrali....
1. črc 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok babulky vidim ze kupete vsetky....idem aj ja, najskor jednu malinku a potom druhu vacsiu....ocinko dnes pride "mierne unaveny" zapija si dieta v praci s kolegami....lenze na rozdiel od nich on pit nevie...takze dnes spi v obyvacke s vedrom pri posteli....

to bude zase noc....

zatial pa cmukalino a drzkajte sa ....je tu este niekto cely?
1. črc 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewa
ja som pouzivala stahovacie nohavicky akoze neviem si vynachvalit tyzden po porode a brucho mam pomaly mensie nez povodne :grinning: mne fakt zabrali ja mam normalne svoje povodne brusko a to som mala pekne chudunke vazila som len 46kg teraz uz ich nenosim nereba takze ja odporucujem ale neviem zi to netreba fakt tesne po porode.
1. črc 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko, koukám, že bojujeme se stejnými problémy. Kryštof v 16 hodin snědl 120 ml a postupně vyzvracel 80 ml.
1. črc 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka myslíš že mi to ešte pomože?teraz ked už má malá mesiac?A kde si si ich kupovala?
1. črc 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewa
No prave to neviem, ze ci aj mesiac po no v podstate podla mna maternica sa stahuje pocas celeho sestonedelia takze mozno aj hej ale to len moj subjektivny nazor samozrejme, ze asi cim skor tym lepsie no. Vies co ja som ich kupovala v "pre deti" na kosickej taky obchod ono asi ich maju v kazdom takom obchode matrskom detskom. Boli dost drahe niakych 1400Sk ale ja nelutujem viem, ze sa predavaju aj niake napodobeniny za 400-500Sk ale bohvie ci maju taky efekt.
1. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my jdeme omrknout a pozdravit :wink: maminy a mimča..
Nějak nám nešel net, dneska jsme byli na poradně. Příbíráme prý přesně podle tabulky, ale malý je pořád u prsu. V noci pije i někdy po 2hodinách.
1. črc 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Majka, tak ako sa držkáte? Máš krásne fotky z atelieru, aj malinký je krásny. Malá je zlatá, veliká, debatuje a stále sa smeje, je úplne iná ako syn. Kedy budeš robit? Som drzá, čo?
1. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak moc gratuluju k Tobiáškovi, Zuzance a dalším novým miminkům :wink:
1. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, ja este nespim, robila som zameskane veci a cakam kym sa mala zobudi, malo by to byt podla mojich vypoctov asi za 10-15 min...ale uz sa mi krizia oci od unavy, mala sa v noci budila kazde dve hodiny a ja som mala co robit aby som sa prebrala a cez den som sa nedostala k tomu aby som si nachvilocku schrupla, lebo Terezka skoro cely den okacila, spala dokopy mozno 2 hodiny....tiez si myslim ze je to z tych horucav a okrem toho ma casto zakakanu plienku (skusila som este raz cuketu :frowning2: ) a to ju rusi...

je to zaujimave ako vsade hovoria inak tie doktorky, aj s tymi cajikmi...moj nazor je ze niekedy a hlavne v takychto teplach je to babo vyslovene len smadne a nie hladne a myslim ze take materske mlieko ho moc neosviezi, takze ja som za cajiky, ale len po troskach...

moje brucho bolo uz tyzden po porode v povodnom stave, ale mam ho take nejake tmave a stale mam lineu negru, tak je take smiesne a viac huspeninkove na dotyk...ale ja som nikdy nemala ploche, takze to teraz nemachrujem s nim :grinning: :grinning:

martinamil to je fakt, ze vyhoda kojenia je ze sa len vystrci cecik a ide sa...taketo ceremonie ako mas ty by ma v noci asi zabili :unamused: :sweat_smile: mam co robit aby som sa donutila malu prebalit :slight_smile:

narciska tak to mas veru "vesele" :unamused: dufam ze sa jej to coskoro upravi...
a co tatinko? ako dopadol? ten moj malu nastastie zapil este kym som bola v porodnici, stacilo mi ked som ho videla na druhy den a hned som mala predstavu ako musel vyzerat...dakujem pekne teda :grinning:

dobrunocku vsetkym
2. črc 2009 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano babulky,
no co sa tyka zapijania dietata,tak moj drahy sa na to este len chysta,kym sme boli v nemocke,tak makal na byte,koncom jula pojdeme ku svokre a tam to urcite zapije :slight_smile:
2. črc 2009 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: dnešnú noc sa Maťko hlásil na papanie o 0:30 a potom o 4:00, tak som sa celkom vyspala :dizzy_face: akurát o tej 4:00 som musela komplet prezliecť seba aj jeho a ešte aj plachtu, zakuckal sa a už to z neho letelo :frowning2:

Zase plánujem ísť doobeda von, na poobedie sa nahlásili na chvíľku kolegyňky, potrebovala by som žehliarku :sweat_smile: nejak sa mi nakopilo prádla a to žehlím skoro každý deň :confused:

Martin malého zapil počas nášho pobytu v pôrodnici a s rodinou aj potom :sunglasses:
2. črc 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera sa pýtala monrou na pomer cisárkých vs spontánnych pôrodov, tak zo známych údajov to vychádza 21:55 v prospech spontánnych pôrodov :wink:
2. črc 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranko....
tak mi uz mame za sebou 2x prezliekanie + perinu....Marianocka zase grckala prudom....teraz spi akoby zjedla tonu jedla....a pritom ma v sebe mozno par kvapiek mliecka co som jej stihla dat tesne pred "zalomenim" Tak si idem dat sprchu a dufam ze kym sa vratim, nenajdem ju v kaluzi tych zvysnych zvratkov....

v noci celkom slusne je....vtedy ju radsej ani neprebalujem aby sa nedogrckala iba sa napapa a spi a ja s nou...nad ranom ju prebalujem....lebo akonahle ju po papapni zacnem namadlat...grcia mi prudom a vacsinou kaka sucasne s papanim....takze si nenavyberam ani ked ju prebalim pred tym....

jaj dufam ze nas to rychlo prejde....inak aj Dianka vela grckala ale ona bola aspon tucna....ale Mariannka je taky svrcok....to ma na tom trapi najviac...Dianocka mala suncocky aj fodry na brusku aj stehienkach a Marianocka nema nic len tenke nozicky a spicatu ritku....
2. črc 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak pozdravujeme nove maminky a babenka, nech sa skoro zotavia a rychlo priberaju a vela sladkeho mliecka
2. črc 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bezkam babulky....musim varit, prat, zehlit ak vyda...ale uz mi dochadzaju latkovky a to ich mam 52! kazdy den zagrcia aspon 6ks! musim sa do toho chytit...este mam kopu bodikov, ale predsa len su lepsie tie reklicky kym je mala v perinke, rychlo sa to aj prezlieka....je to praktickejsie.....takze ozehlim aj tie co najskor...mam ich zo 20 a vsetky mi behom tyzdna dosli co grckame furt.... :confounded: :confounded: :confounded: :cry:
2. črc 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
pa pekny dnicok.... :wink:
2. črc 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Tak my sme dnes mali super noc, o deviatej sme pri kojení obaja zaspali :grinning: manžel Sebastiánka potom preniesol do postieľky a tam spinkal až do pol druhej.. potom sme prebalili, nakojili a spali sme až do pol siedmej :slight_smile: teraz spinka od pol deviatej..

Baby, vždy si Vaše bábätka po kojení odgrgnú? Lebo Sebko niekedy áno a niekedy nie..
2. črc 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, neviete mi poradiť.. keď si odsajem mliečko, ako dlho môže byť v chladničke? Alebo ho mám hneď dať do mrazničky? Mne sa pri odsani podarí odsať tak cca 40-60ml.. tak ho dám vždy do chladničky a keď odsávam druhý krát, tak doplním... môžem to robiť tak a potom ho dať spolu v sklíčku do mrazničky?
2. črc 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, aj náš Sebko včera cez deň skoro vôbec nespal.. iba keď sme boli na prachádzke.. tak vtedy hodinku.. doma asi hodinku.. a potom v čakárni u lekárky asi pol hodky... tiež si myslim, že možno to je z toho tepla.. ale v noci spinkal už dobre..
2. črc 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Sebinko je hore... tak ja idem :wink:
2. črc 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte.. Zuzi, nám doktorka praveže odporúčala čajik.. že máme dávať po troške od ukončeného 1 týždňa..

manžel si zobral Sebinka k sebe na gauč.. :slight_smile: aký sú zlatučky :wink:
2. črc 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ninny,tak vidim ze uz aj ty sa vytesujes zo svojho Sebinka, mne Kiarka tiez nie vzdy odgrgne
2. črc 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak ja som uz tiez konecne mamina.
vcera nas pustili z nemocnice - mame krasnu ciernovlasu nataliu, 3300 g a 50 cm a narodila sa nam 26.6. o 21:30
porod bol sice vyvolany, kedze sme prenasali, ale okrem bolesti krizov ma pocas celeho porodu nebolo nic. na to, ako som sa roztrhala a na ten nastrih, som necitila ani sitie. dokonca som to zvladla aj bez epiduralky, kedze mi ju uz nestihli dat. uprimne povedane, cakala som nieco horsie :grinning: nejake problemy zacali az druhy den po porode, ale dali ma tam dokopy...
tak teraz nas cakaju boje s krmenim, grckanim a podobne :grinning: aby sa mi odgrgla, to sa mi este nepodarilo, len jej trosku odgrcne pri prebalovani, alebo potom, ked ju dam do postielky - mam z toho hrozu, ze sa mi zadusi, ked si neodgrgne.
poobede nas ma prist pozriet pani doktorka, tak uvidime co na nas povie... :slight_smile:
2. črc 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil - tak mi dneska prisla postou faktura, snad balicek taky brzy dorazi.
2. črc 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet,prebaluj malinku pred krmenim,nam to v nemocnici radili,prave kvoli tomu grckaniu
2. črc 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, snazim sa, ale nie vzdy to ide - ked mi o 3 rano zacne vrestat od hladu, tak ju najskor nakrmim, aby cely barak nezobudila :slight_smile: zatial ju kvoli jedlu nebudim, sama si pyta kazde cca 4 hodiny, uvidime co dalej...
2. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek