• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Moja krasna princeznicka lezka v postielke ani nespinka, len tichucko kopka nozickami. Za vsetkym su koliky, preto place a nechce byt v postielke, chudatko moje dobrucke. Take dobre babatko a tak zle koliky :rolling_eyes:
2. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita ja som s tym skoncila lebo ten rev sa nedasl vydrzat, to robim len ked ju musim zobudit, mnna z nej vzdy rozbolela hlava a ked ju prebalujem po krmeni pol hodinu az hodinu je to v klude bez nervov, mozem jej pomasirovat nozicky (rehabilitacia) a negrcka a ak ano ajtak by to z nej vyslo. Ona on hladu hrozne place a potom aj krmenie je nekludne.
2. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, nie vzdy
2. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka tak to ti verim,moju si budim ja prave prebalovanim,lebo mi spi aj 6-8 hodin v noci a mne sa dajako vytraca mlieko,ratala som s tym ze cisarom mozu byt problemy s mliekom,mnohym zenam ani nepride
2. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás sa spustila riadna sprška, ešteže sme stihli ísť na vychádzku. Prišla som na to, že keď chcem aby Maťko zaspal, musím použiť tú istú fintu ako pri Romankovi - zakryť očká, dnes som mu stiahla čiapku na očká a hneď otočil hlavičku a zaspal a teraz mi nanovo spinká v kočíku a inak sa nevedel uložiť.
2. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky, kedy stíhate variť, lebo ja koľkokrát varím obed až po vychádzke a to obedujem o druhej :sweat_smile: , večer som rada, že zaľahnem s Maťkom, aby som sa ako tak vyspala ....
2. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet, gratulujem k Natálke, krásne meno :slight_smile: aj moja kámoška majú malú Naty :dizzy_face:
2. črc 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny

mliecko vraj moze byt 24hodin v chladnicke a v mraznicke 3mesiace.
2. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
chcem sa opytat ci v tychto horucavach davate babetkam aj cajik alebo vodicku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
gratulujem novym maminkam!
dlho som tu nebola,lebo Brunko si zmyslel,ze doma bude mat iny rezim ako v nemocnici,tak sme si trosku zvykali,ale uz nam to ide :slight_smile: akurat nic poriadne nestiham.Doobeda sme v posteli a dospavame noc,lebo okolo 3 sa budi na papanie a potom je casto hore aj do 5,sice pri tom neplacka,len si vyzaduje aby som mu rozpravala.A poobede chodime na prechadzky.Aspom ze nemusim varit,lebo som u nasich.
A dneska mame rekord-od 12 spi Brunko vonku na terase :slight_smile:
2. črc 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uz je hore,tak sa lucim
2. črc 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Julenka,my sme sa v nemocke akurat obisli.

Dadka,ja varim vzdy vecer pred druhym dnom,ked je doma uz aj ocinko,vtedy sa vie aj on postarat o Kiarku,pripadne o varenie,ked to neviem dokoncit,uz on aspon ustrazi,aby daco nevykypelo,neprepieklo sa,ci nezhorelo,xixi,aj pri synovi som to mala tak zauzivane,je to tak lepsie,rano sa clovek nebudi s tym ze co navarim a ako to budem od drobca stihat.
2. črc 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
ninny ja som malej dala dnes cajik ved taky hic je...cely den mi nespi, vzdy zaspi na 15 min a hned je hore, stale pyta papat..a takto uz od siedmej rana buntosi..v kociku zaspi len ked s nou chodim po hrboch a ked prestanem, hned je hore :angry: nic som dnes neurobila a to maju zajtra dojst svokrovci...v kazdej plienke ma nakakane a poriadne aj to ju budi....v noci spi dobre asi ze neni take horko..
aj teraz ju mam na ceciku a prave sa pokakala zas :sweat_smile:
ja uz neviem ako ju uspat, skusim s nou ist do postele, aj tak nevladzem upratovat, vecer ma to asi az chyti :slight_smile: ale aspon ciganske musim na zajtra nalozit pre svokrovcov lebo uz sa rozmrazili...som taky zdravy obed vymyslela :sweat_smile: :sweat_smile:
2. črc 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

ja len na skok....jedna mi uz sedi na kolenach cerstvo zobudena a druha sa hlasi zo spalne s nalozenou peluchou...

pozdravujem nove maminky a babatka, je este niekto cely?
a ja letim, bo mi prsia vybuchnu....nech sa malicka napapa....dnes sme grckali dva x rano....uz som davala pozor...da sa to .... treba odsledovat
2. črc 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
drzte mi palce ....

pa lucim sa este sa ozvem...mozno...
2. črc 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkz dáváte miminkám něco pít??? a pokud ano, tak jak a co??? já slyšela, že jim stačí MM ale je fakt vedro. Jeníček chce pořád jíst. a jak je teď oblékáte??
2. črc 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
carnobilka, ja davam granulovany feniklovy cajik, len trochu asi pol deci...vodu nechce :frowning2:
a terezka ma oblecene len bodycko a jemne prikryta, ale aj tak sa odkopala...a na noc ma body ale s dlhymi rukavmi..a nozky hole a v zavinovacke
2. črc 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,to teplo vám závidím. U nás vykoukne sluníčko minimálně a každý den je pořádná bouřka,po které se docela ochladí.
Já nedávám malému k pití nic. Ani holkám jsem nedávala. Pokud je mimčo plně kojené,tak nic jiného nepotřebuje.
Včera jsme byli v poradně. Za 3 dny přibral Kubík jen 10 g. :frowning2: Vždycky u jídla usne a nestačí toho moc vypít (+ - 60 ml),takže jíme na etapy. Abychom ho vzbudili,tak mezi jídlem přebalujeme a i během kojení budíme všemi možnými způsoby.
2. črc 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devita,ja som isla 20teho domov,nestretli sme sa?marfusku som zahliadla jednym okom po cisarskom,ale to bolo tak v spanku...
Idem kocikovat,snad sa sem potom este dostanem
2. črc 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky my se jinak mame uz lip. Sice Jenda zvraci, ale ja si zvykam. Pres den spi jen nekdy. Stale hodne place, ale i to se lepsi. Sem tam ho uz davam na to brisko a on uz pase koniky. Vydrzi drzet hlavicku strasne dlouho. Taky se uz prevaluje. Je neuveritelne pohyblivy. Ted v tech vedrech chce jist po hodine, tak se nikam nedostanu. Proto resim ty cajiky. zda nema spis zizen nez hlad. To davate z flasky??
Ja mam stale obr bricho a obr hnusna stehna. komplet se mi zmenila postava. je ze mne rosolovita hruska, nic neobleknu. mam z toho peknou depku. a o strijich ani nemluvim....
2. črc 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada - dakujem, hej, krasne meno to je, ale poslednou dobou dooost popularne, len v den, ked som rodila sa narodili dalsie 2 natalie :slight_smile:
inac, mala teraz pyta jest kazdu chvilku - vydrzi sa s prestavkami krmit aj 2 hodiny. ale mame doma neuveritelne teplo a neda sa to vyvetrat, takze to je aj tym. ale bola akurat u nas doktorka a vravela, ze ked naaahodou nieco ine ako mlieko pit, tak jedine prevarenu vodu.
baby, vam tiez tak po porode napuchli nohy? ja ich mam ako slonica a to mi pred porodom ani velmi neopuchali...
2. črc 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky..nejako nestíham koníkovať, keď Lejka spinká- oddychujem aj ja :wink: . Ja Lejke nedávam žiadnu vodu ani čaj, pretože je plne kojená a meterské mlieko obsahuje 87% vody- tak podľa odporúčaní plne kojeným deťom netreba dávať čaje alebo vodu.
Pridala sa aj nejaké nové foto, som veľmi rada že mi Lejka krásne priberá ked sme išli z nemocnice domov tak vážila 2780g a včera mala 3400g- presne včera mala 3 týždne.
Ale vidím že ste všetky preč, tak nebudem rušiť :grinning: :grinning:
Pozdravujem vás, aj vaše detičky..
2. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Julenka,tak si ma aj mohla vidiet,ja som dvadsiateho sla prvykrat na ranajky,a potom som slahala za malinkou,den predtym som ledva existovala.ty si bola na nadstadardnej?
2. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak to bol dnes den...Terezka spala cisteho casu mozno hodinu za cely den, inak stale pytala papat :confused: tak som jej davala, co uz s nou, aj to vacsinou len dudala cecek a zaspavala, ale jak som ju ulozila tak hotovo, uz bola hore :angry: nakoniec zaspinkala o jej case okolo siedmej a este stale spinka :sunglasses: asi ma najradsej svoju kolisku a zavinovacku...v tom byva v noci a vtedy spi najlepsie...ale stihla som aspon poupratovat co som chcela a hned mam lepsiu naladu :dizzy_face: svokrovci pridu okolo stvrtej rano, tak bude velke vitanie, lebo o takom case priblizne kojim :slight_smile:

dnes Stevo kupil malej prve lyze :grinning: :grinning: take chutnucke, plastove za nejakych 200 korun v Tescu hehe, ze na tom ju budeme ucit stat na lyziach a po rovinke tahat...zlate, este nema ani mesiac a uz ma lyze :sweat_smile: :sweat_smile:

tiez som pocula, ze materske mlieko obsahuje vacsinou vodu a inak je to pravda, lebo ja jak to vylievam do poharika, co sa mi nazbiera v zberacoch, tak po case je z toho skoro cista voda a na vrchu smotanka :sweat_smile:
inak ja ked aj dam malej caj, nezda sa mi ze by jej to nejak pomohlo, aj tak pyta stale iba jest...ked uz nic ine, nech si po nom aspon poriadne prdne :grinning:

dobru noc, nech vam babatka krasne spinkaju
2. črc 2009 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre reno, nase noc zatim nejhorsi, Bertik vstaval v 1 a ted v 5, prvni otvira pusinku a zacne neco zvykat (deku, plenku pod hlavou) a pak teprve otevira oci, asi mu uz 90ml nestaci,dneska to proberu s doktorkou.
Jak se mate ostatni, co miminka, jsou hodna, ze ano?
3. črc 2009 v 05:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martuli nejhorsi? proc? jenda vstava i v noci po trech hodinach. a od peti, sesti uz je nadobro vzhuru.
3. črc 2009 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Tak uz aj ja som konecne doma. Len nemam vela casu pisat. A pravdu ani sa mi nechce. Robim radsej nieco ine...
Ale s malou sme v poriadku a pomaly sii zaciname zvykat :wink:
3. črc 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky
tak hlásím,že včera jsme měli kontrolu a Jiřík už váží 4200kg a to jsme jeli z porodnice s váhou 3600kg.dneska máme 14 dní...toto utíká :sweat_smile:
Pavlík je úpně kouzelný bráška,furt ho pusinkuje a drží ho za ruku když u něj leží,ale samozřejmě musím dávat na ně pozor... je ještě malý :wink:
jinak plně kojím a problém nemám,nezvrací mi a hodně spinká,v noci se budí 2x...Pavlík ten nespal vůbec :sweat_smile:
3. črc 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,my sme zase v noci prezliekali, ešteže mám viacero pyžamiek, :sweat_smile:

jannem vitaj doma a gratulujem k Viktorke :dizzy_face: prkne má vláskov :wink:
3. črc 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice veru uteká to, my dnes začíname obdobie dojčaťa :grinning: do včera sme boli novorodenec
tak sa mi zdá, že čím starší tým krajší a veru aj pohyblivejší, už sa mi posúva do bokov a keď sa mu dlhšie prihováram začne sa na mňa vedome usmievať :dizzy_face:

teraz tu máme zase krásne slniečkovo, tak ideme s kamarátkou voziť :slight_smile:
3. črc 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek