• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
matusik :dizzy_face: , na to si zvykneš, že drobec zaberá 90% času a zbytok je WC,sprcha,varenie a upratovanie
ja malého kojím vtedy kedy si povie, niekedy aj po polhodine, ale zhruba 7-8 kojení za deň, neboj tvorba mliečka sa Ti postupne upraví, ak budeš odsávať, tak sa bude stále tvoriť a môžeš si urobiť zásobu do mrazáku. časom malá vyprázdní prsník a nebudeš musieť ani odsávať. Maťovi odsávam iba kôli vitamínom čo mu predpísali, a dojčím iba z 1 prsníka na striedačku. Niekedy je schopný sa napapať aj za 10min a to tým, že je prso plné a dobre mu tečie. Akurát, že je to hladoš pahltný a asi sa bojí,že mu to niekto zje, tak zabúda pri jedení dýchať a potom dodychuje alebo ho začne drhnúť :sweat_smile:

danielka, štikútka je u nás po každom papaní a niekedy sa objaví len tak, už som sa pýtala Maťa, či chce do Guinessovej knihy rekordov v dĺžke štikútania :wink: a iba sa uškrnul

lovacka, Filipko je šikulka :wink:
5. črc 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar kocky, ako?
100 rokov som tu nebola. Docitat nemam sancu, lebo tu su cele dve nove temy. :confused: :sweat_smile: Dufam, ze sa mate dobre. Citala som len posledne 4 odkazy, cize

cernobilka, ani ja nemam dieta roka, neboj.. Vsetko raz prejde.. Aj nas place.. Napriklad ten nas nespal vobec v noci a zaspal az o jedenastej na obed, takze tiez som bola hotova... Drzim prsteky, vsetko bude ok.. Mozno len potrebuje spolocnost... :sweat_smile:

niekto tu pisal o ckani.. Ja mu ponuknem mliecko ,ale ked nezaberie, tak prevarenu vodu z riadne z flase a pomaha to.. Inak by bol cely nervozny z toho...

Drzkajte sa, lebo neviem, kedy sa tu znova ukazem... :unamused:

Posielam pusinky maminkam na licka a dietatkam na ritusky... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. črc 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, super,že si sa ukázala,, aj my posielame Miškovi pusinku na čelíčko :slight_smile:
5. črc 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky pekne Vas zdravim neviete my poradit ako sa davaju tie babycalm kvapky ci priamo 10 kvapiek do pusky alebo to mozem dat aj do mliecka?
5. črc 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,
tak ja som prave zistila,ze nas netrapia koliky,ale zrejme tich reflux.Je to fakt hrozne,pozerat sa na to malicke stvorenie ako sa zvija a puci.Nemate nahodou niektora skusenost so sirupom Gastrotuss?
5. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer :slight_smile:

My sme dnes mali krásny deň :slight_smile: Boli sme so Sebkom na termálnom kupku v Topoľníkoch.. ja, moja polovička, Sebko a naši kamarati, manželský párik s dvoma deťmi.. :slight_smile: Boli sme tam od jedenástej do štvrtej.. od jednej Sebinko spinkal.. dva krát som ho tam nakojila, raz prebalila.. strašne bol zlatunký.. celý čas bol samozrejme v tieni.. v kočiariku.. vyšlo nám skvele počasie... bolo príjemne teplučko, nie príliš horúco a pofúkoval jemný vánok :slight_smile: ja som sa síce ešte kúpať nemohla, ale ani mi to nechýbalo, celý čas som sa venovala nášmu zlatíčku..

inak baby, koľko týždňov po pôrode môžem ísť do vody?
5. črc 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, kedy ste boli s maličkými prvý krát u ortopéda, naša doktorka sa o ňom ešte nezmenila.. alebo to mám ísť sama, bez toho aby nás tam poslala alebo ako to chodi? Diky :slight_smile:
5. črc 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ninny nas doktor poslal ak bude mat maly 3 tyzdne takze my ideme zajtra. Aj ti kazala nasiroko balit?
5. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz, iba že mam dávat na pampersku ortopedicke.. ja idem s maličkým k doktorke v stredu, tak nám hádam povie kedy mám íst.. :wink:
5. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Leni, na kontrolu nožičiek sa chodí po mesiaci,Maťko ide teraz v útorok :wink:
5. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ozaj ninny ako sa citis ak mozem vediet kto ta v TT rodil? aky si mala porod?
5. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
europa, videla som reklamu na tie kvapky v Mama a ja, ale nepoznám ich. Malý Šimonko pravidelne vracia ? lebo aj Maťo niekedy grcká, ale skôr je asi pahltný. Malá Lucka - dcérka mojej kámošky mala reflux, ale tá nebola schopná ani stráviť materské mliečko, všetko vrackala, aj cez nosík jej to išlo a vôbec nepriberala na váhe. :unamused:
5. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem konečně večer dosedla. Filípek je zlatíčko, napapá se a tak na 4 hodiny usne :dizzy_face: dneska jsme koupali ve vaničce, docela se mu to líbilo. Taťka nám se vším pomahá, odpoledne jsme to všichni 3 zalomili v obýváku a usnuli jsme. :wink: Zítra se chystáme ven s kočárkem
5. črc 2009 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak dnes bol zase riadny hic, Terezka tiez stale pytala mliecko lebo bola smadna, tak som cely den len kojila a este ju aj brusko trapilo, ale nastastie sa jej podarilo vykakat sa ze to vsetci okolo poculi a bolo dobre :grinning:

daniela 29 - moja Terezka stikuta tiez tak ze je to pocut po celom dome a vzdy jej pomoze ked jej dam upit si z ceciku, to fakt do minuty ma po stikutke...som sa najprv bala ci jej nezabehne, ale je to v pohode..nezabehne :wink:
inak tiez sme mali stikutku po kazdom papani, ale odkedy malu kojim zvislejsie (kojila som dovtedy po leziacky aby som si mohla pospat :dizzy_face:) tak ma stikutku tak jednu dve za den :wink:

cernobilka, ved na to sme tu, aby sme sa tu podelili aj o problemy, nie len o radosti :wink: nebol len smadny? ale asi si skusala mu davat mliecko...

ninny wow super vyletik ste mali :wink: nam dala doktorka na prvej poradni taky listok s ktorym mame ist ortopedovi, povedala ze tak v 4 tyzdnoch, takze my ideme teraz v utorok....doktorka ta urcite posle neboj :wink:

juuuj Terezka ma dnes mesiac, to je neuveritelne ako to leti, ved takymto tempom budeme mat zachvilu vnucata :pensive: :grinning:

lolaz a ty si sa ako mala v porodnici? popis trosku :wink:
5. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj evulík, pekne si užívaj, kým má ešte spinkavé týždne, časom začne byť zvedavý na svet ako tie naše detičky (že zuzec) a to už spinkajú drobci pomenej, ale zase vidieť tie krásne kukadlá, ako všetko obdivujú :grinning: :grinning: :grinning: čudujem sa, že mi Maťko nepovie, aby som ho už nebožkávala :slight_smile:
5. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak pozerala som fotečky Vašej pôrodnice a to je fakt super, dnes dala nejaká maminka fotky z Kramárov, že "nadštandard" - http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=399454
5. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adélko :slight_smile: no my ho taky pořád muckáme :dizzy_face: :dizzy_face: jsou to poklady :slight_smile:
5. črc 2009 ve 21:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíha, teď na to koukám na ten "nadstandard" :astonished: :astonished: v Hořovicích tohle je standard, nadstandard je vlastně v tom, že máš 1 lůžový pokoj a můžeš tam mít tatínka po celou dobu pobytu :slight_smile:
Jo jinak do vody Hořovice nerodí, ale jsou velmi alternativní, takže při druhém už prý bude :grinning: No 10 let je dlouhá doba, že? :grinning: :grinning:
5. črc 2009 ve 21:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme tiez boli po mesiaci na klbiky.maly nie je 24 hodin nasiroko lebo to sa nevie ani vykakat ale tak polku dna je nasiroko a v oci len v pamperse
aj my sme mali taky den cernobilka ze maly vobec v noci nespal a az dnes sa to ustalilo ale z piatka na sobotu noc bola brutal a vcerajsi den ani nehovorim :pensive: dufam ze dnesna noc bude uz dobra lebo rano ideme na krvicku na kontrolu bilirubinu kedze sm mali taku silnu zltacku :frowning2:
5. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. črc 2009 ve 21:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no už som si s Vami aj dopísala :unamused: Maťko je hore a potom už idem s ním zalomiť. Ráno ideme na kontrolu do nemocnice.

Tak pekné sníčky :slight_smile: a posielam pusinku aj Vaším drobečkom :slight_smile:
5. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou Adél, jdu pověsit prádlo
5. črc 2009 ve 21:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam vyhodu, ze ked mi teraz v tych horucavach Terezka cez den vobec nespi, tak aspon po okupani schrupne 4-5 hodin tak postiham porobit vsetko co cez den zameskam..a v noci tiez pekne spinka, ale akonahle zisti ze vychadza slnko, tak uz okaci az do vecera :grinning: asi zacnem praktizovat ciapku cez oci, ale bojim sa ze jej bude horko a ked jej dam len plienku na ocka, tak si ju vzdy stiahne...no neosalim ju nijako ze je cez den noc :sweat_smile: :sweat_smile:

wow, tak 4 maminy + 4 babatka v izbe :confounded: to je hruza...my sme boli dve a bolo to akurat

evul tak takto si predstavujem ja porodnicu, podla mna aspon prave maminy s babatkami by mali mat pobyt na urovni...do takej porodnice by som isla rodit aj kazdy rok :grinning:

no idem trosku pozehlit - len zopar veciciek Terezkinych a plienok, to je vzdy radost zehlit :dizzy_face: :dizzy_face:
5. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zuzec no ja som mala tazky a dlhy porod rodila som 15 hodin maly bol dost velky tak ma celu natrhol vsade az stehno mi museli sit
5. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlásím se po úspěšném víkendu. Povedlo se nám oslavit narození Kryštůfka a akce se myslím povedla. Jelikož jsem neměla moc možnost fotit, fotili ostatní. Pokud vás to zajímá, tak fota jsou zde: http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?t=4193 (je to takový MK pro kamioňáky = naši přátelé a Alešovi kolegové :wink:)
5. črc 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz uff, tak to ti veru nezavidim to sitie...uz druhy krat som pocula o tom, ze po porode museli maminke stehno sit...a to ta nenastrihli? alebo nastrihli a nestacilo? no aspon ze tie babatka su naplastou, clovek hned zabudne na tu bolest :dizzy_face: :dizzy_face:

marti to je dobre, ze mk pre kamionistov hehe... :grinning: tusim ste dodatocne krajali svadobnu tortu...take nieco my zrealizujeme na Terezkinom krste - postavime sa k torte a vyskusame si ake by to bolo, keby sme na tu nasu pravu svadobnu nezabudli a spomenuli sme si na nu az po svadbe ze chudatko trci v chladnicke :grinning: :grinning:

ja mam ozehlene, tak idem cakat kym sa zabka zobudi
dobrunocku
5. črc 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
europa8, tiez mame tichy reflux..vyvysili sme kolisku na tej strane kde ma mala hlavicku, aj matrac sme trochu podlozili, kojim ju zvislejsie, ale nezda sa mi ze by to extra pomohlo...vzdy mi zaspi pri prse a ked ju polozim do kolisky alebo hocikde inde, tak uz pocujem ako sa jej vracia mliecko, sice ho nastastie nevygrcka, ale velmi ju to rusi a robi pri tom divne zvuky a kruti sa...ale zistila som ze pomaha ze necham malu na mne zaspat tak zvislejsie aspon pol hodinku a az potom ju ulozim spinkat...zatial sa jej to v tom zaludku asi trochu ulezi...odporucaju ze po kojeni nosit na rukach aspon hodinu :confused: ale na to by som nemala energiu, hlavne v noci ked uz ja pri kojeni spim a nie este tolko pochodovat po izbe...a okrem toho uz mi je tazka a bolia ma z nej krize :sweat_smile:
5. črc 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:

Tak mi sme dnes prvý krát sami :slight_smile: otecko šiel po dovolenke do práce.. bude nám tu síce chýbať, ale niekto musí zarábať :grinning: tak si to ideme užívať :slight_smile: mašličky ma dnes 2 týždne :wink:
6. črc 2009 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
že mašličky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: malo tam byť - maličký :slight_smile:
6. črc 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, koukam, ze se party povedla, to bude Krystof zdravej jako ripa :wink:
6. črc 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek