• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,
my mame za sebou poriadny kolikovy vikend :frowning2: Uz mame poctivo odskusane vsetky kvapky, SabSimplex, Espumisan, Infacol a aj Baby Calm. Nezaberaju ziadne. :angry: Zostali sme uz len pri Bio Gai. A mam rekord, nespala som 36 hodin.. V sobotu som uz zo zufalstva vozila maleho v aute dve hodiny, aby aspon trosku buval. Mal take opuchnute ocka od placu a nevyspatia, ze hadam aj nevidel... :frowning2: :frowning2: Bozinku, kedy toto skonci??? Ale aspon s refluxom sa to lepsi, uz skoro vobec nezvracka, len sa mu stale vracia mliecko do hrdielka, uz je to skor len tichy reflux. No a uz sa mi hoji to sitie, tak ma aspon nebude treba reparovat. :wink: Inak sa mame fajn, uz nam dokoncuju bytik, je moc pekny, tak sa tesime. Ale do stahovania este cesta daleka... :sweat_smile: Takze ako Ivuska napisala, ani my nie sme rodina roka...

Sa mi paci, ako sa tu kazda vystazujeme a malokedy sa aj na nieco reaguje... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ninny - to ste mali pekny vyletik, normalne Vam zavidim :wink: Nam kazali balit na siroko v porodnici az do sona klbikov, co bolo v 1 mesiaci a tam yz povedali, ze sa nemusi... :wink:
martina - pekna oslava :slight_smile:
lovacka - aj ja som maleho nechavala kvoli bolesti bruska aj pl dna vybaleneho, teda nebalila som na siroko a vsetko je klop - klop v poriadku :dizzy_face:

a este...vcera som prvykrat pozerala telku :grinning: :grinning: :grinning:
6. črc 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
europa - my mame Gastrotuss odskusany, ale moc rozdiel som nevidela. Ja som ho malemu davala, aby ho nepalila zaha a tak, ale potom ma pediatricka ubezpecila, ze babence nemaju taky kysly obsah zaludka ako dospelaci, tak som ho davat prestala... A nechcela som maleho pchat uz tolkou chemiou - bo bral kvapky aj kvoli kolikam. Inak Gastrotuss obsahuje tu istu latku, ako vsetky kvapky na koliky, takze by mal zaberat aj na to. No a este maa vytacalo, ze to ma jahodovu prichut, tak ja nezjem jahodu cerstvu domacu, aby zle nebolo a oni to tak ochutia... :angry: :angry: A este to aj vypluval, aj cez striekacku...
Ale je tu o tom cela tema, precitaj, niektore maminky si to moc chvalia. :wink:
6. črc 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamičky.

Lentilka-aj moja malá ma problémi s bruškom...najskvor bola iba zfuknutá tak mi dokina,dala espumisan a z toho začala vo velkom zvraciat všetko čo vypila.Ked som jej to povedala po 3 dnoch užívania dala nám Sab simplex-už je to ovela lepšie aj z prdíkmi.No aj tak ma prekvapuje to že kým som jej nedávala žiadne kvapky na bruško vobec nezvracala a teraz sem tam vypľuje....
Je mi luto tvojho malého že má až také silné koliky....a to jazdenie autom fakt zaberá :dizzy_face:
Moju malu ked dáme do auta a naštartujeme v momente je KO :grinning:
6. črc 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..tak uz mam chvilku casu...

uz ma kazdy svoje babo?ci este mame púar tehuliek?

ako sa dari mamickam? mi musime davat sem-tam hadicku..lebo mala placka..bud ma zapchu,alebo hnacku...a brusko ju bolka...ale inac je dobrucka...

co robite vy ak vasmu babetku je zle?ze ho boli bjusko?
6. črc 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka..tak u nas je to lepsie ako u vas...mi aspon spime :grinning: skusala si tu hadicku do ritky?
6. črc 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dicinka,tak moja dcera si pomorduje svoje brusko,poplacka trosku a sama sa vykaka.Zatial len raz mala problem s bruskom a to jej poriesili espumisan kvapky.Inak ja ju kazdy druhy den masirujem a cvicime,velmi dobre robi prilozit pravy laktik k lavemu kolienku a lavy laktik k pravemu kolienku,snazime sa to priblizit do takej miery,kym to miminko zvlada,ked je to neprijemne zacne plackat.
6. črc 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoojtee. Ja nemam cas na nic uz pekny tyzden som vas necitala :frowning2:
6. črc 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocice,

ku tym kolikam - ja to fakt nechapem cele, ked som takmer nic poriadne nejedla, kolikoval odusu, potom som sa nastvala a rozhodla jest takmer vsetko a bolo po kolikach :slight_smile: je fakt, ze mu preventivne davam tie kvapky babycalm, ale vidim to aj tak, ze tomu jednoducho treba dat cas, v zaludku sa musia postupne vytvorit enzymy, kt dokazu stiepit nase jedlo.

co sa mi ale osvedcilo je ta rurka nestastna (aj ked ju uz neznasam :slight_smile:) a tiez to, ked som ho daval do zvislej polohy. totiz, tak som si nejak logicky uvedomila, ze po leziacky sa tazko kaka aj pre dospelych, ze mu treba vytvorit prirodzenejsiu polohu. a vacsinou to zafunguje.

na stikutky robim to, co pisala zuzec - davam mu trosku predneho lmliecka a 100% to zabera.

to grcknie, ak tu pisete, som si uvedomila, ze tiez predtym absolutne vobec negrcal, a konahle som mu zacala davat tie babycalm kvapky, tak zacal. takze clovek si ma asi vybrat, bud dieta kolikuje, alebo grcka :confounded:

co nas ale trapi je zltacka, stale ma vysoky bilirubin, Dr vymyslela, ze mu mam prevarat MM, tak teda prevaram. dnes mu zase brali krv, chudatku z hlavicky, tak som zvedava, co je nejaka zmena.

drzte sa,
6. črc 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka,ja jem od zaciatku vsetko naco mam chut a jem vela cokolady,studentsku pecat,vtedy je mala neskutocne kludna
6. črc 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
papate aj zeleninu, ako je paradajka, uhorka, paprika?
6. črc 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita - mudro, mudro :slight_smile:

ninny - ja ano, ale netvrdim, ze je to spravne :slight_smile:

no a inak, akurat mame za sebou prve krmenie z flase, prevraila som si to svoje MM a rozhodla som sa, ze ziadne mieko prevarat uz nebudem, maly mi cely cas plakal a hladal prsnik, tak som mu aj nakoniec dala.
takze so zltackou si budeme musiet poradit inak. chudatko, uplne ho to vyviedlo z miery, este som ho takehto nevidela.
6. črc 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny.ja som sa uz na tu zeleninu dala,ale papriku nie,ta mi robila v tehu problemy,a rajcinu sa snazim osupat,uhorky som jedla len zavarane
bambulka,davaj Simonka vela opalovat,slnecne svetlo tomu pomaha
6. črc 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, už sme naspäť z kontroly. moc ma nepotešili výsledky krvi, Maťko má stále menej železa, tak mu zvýšil dávku Pyridoxínu,ak to nepomôže nabudúce mu nasadí aj kvapky na železo. ešte zajtra mám volať kôli ďalším výsledkom, snáď budú aspoň tie dobré.Našťastie má viditeľné žilky na ručičke, tak mu nemuseli brať z hlavičky , toho som sa bála :unamused:

Chcem sa spýtať, beriete nejaké vitamíny aj teraz keď dojčíte ? Ja zatiaľ beriem Calibrum mamy 1*denne ale aj tak to železo moc neprelezie do mliečka tak neviem,či by som si nemala kúpiť samostatne vit. železa :confused: nemáte s tým skúsenosť ?
6. črc 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,ja mam tiez Calibrum mami,no beriem 2 tabletky denne,inak po porode som ja bola chudokrvna,mala mala vysledky v poriadku,mne predpisali zelezo,no snazim sa doplnat stravu rajcinami,nech sa mi tvoria cervene krvinky samostatne a jem aj cviklu.
6. črc 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, a Šimonkovi to nevadi? Ja mám strašne rada zeleninu, ale od kedy sa Sebko narodil ju pre istotu nejem.. tak neviem kedy môžem začať..

devita, mne lekárka povedala, že veľmi by som kysle nemala.. ty papaš kysle uhorky?

dadka, ja beriem tiež Calibrum 1 tabl. denne a ešte beriem 1 tbl denne železa, mi dávali ešte v nemocke a kazali brať aj doma..
6. črc 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka a napadlo mi je aj mineralka so zvysenym obsahom zeleza,len neviem ci si dobre pamatam asi korytnica je to.
Ahoj holky,
čtu vás jak to jde, ale nestíhám už nějak moc psát. Mě zatím zůstaly chutě stejné, co v těhotenství... Čokoládičky, jogurty, pudinky.. sýry. ninny, měla jsem i rajčata, okurku, papriku a maličký byl vždycky v pohodě i když jeden den jsem už měla jídlo s cibulí. Doktorka mi ani nenapsala kapky na nadýmání, zatím uvidíme jak to bude dál. Piju kojící čaj, co obsahuje fenykl, ten by měl pomáhat proti nadýmání a taky jestli si přidáváte do jídla kmín. ten je.taky na to dobrý :slight_smile:
S tím refluxem.. u prvního našeho chlapečka to byl docela velký problém.. Co jsem do něj dostala, šlo i ven. Nepomáhalo odříhnutí, ale bohužel to má hodně miminek.. Pak jak je větší, tak už je to jen a jen lepší.Holky vydržte, do půl roku a bude (i díky hustějším příkrmům co zbaští) líp.
ninny,jedla som ale asi dokopy dve male uhorky,proste som mala chut a vravi sa ze na co mas chut tak si treba v rozumnej miere dopriat,lebo to organizmu chyba.
6. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada, dnes malemu brali krv z hlavicky, mas pravdu, ten pohlad nie je nic moc. dokonca mam pocit, ze odkedy ho pichali, je na mna akysi zachmureny, asi sa nastval :wink:

ja beriem tiez Calibrum, ale ako som pisala, snazim sa uz jest normalne ovocie aj zeleninu, aby sme mali obaja vyvazenu stravu. postupne som pridavala a zistovala reakciu.

Dr Ti neporadila, ako mas to zelezo dostat cez seba do martinka?
6. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak pocas dojcenia budeme jest len to co mozeme,tak uz budeme take hladne,ze aj klince by sme pojedli.
6. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky aj babenka :dizzy_face:
Chodim na MK velmi malo.... Vsetky pozdravujem.....
Ja nedojcim, sme na UM :unamused: Mala sa nevedela prisat, tak som prisla o mlieko.... Ale priberame pekne...
Zajtra ideme na uzv klbikov a v piatok na rehabilitaciu... Budeme cvicit Vojtovku, ma stuhnuty svalik na krku, tak jej taha hlavicku do jednej strany - ale vraj do mesiaca by to malo byt v poriadku...
Ideme aj na uzv bruska, ci nemame reflux, lebo po napapani dost casto blinkala. teraz uz papa antirefluxne mliecko a je vsetko v poriadku....
Dufam, ze aj vase deticka pekne rastu a robia vam len radost.... :dizzy_face:
6. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, mě napsali sorbifer durules (železo) ještě v porodnici.. a k tomu beru vitaminy pro kojící matky
6. črc 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont, aj ja pijem čajik s fenyklom, anizom a rascou.. a aj malému dávam čajik, fenyklovi.. ja zase jem veľa mrkvi.. občas jablčko.. a asi si už tiež začnem dávať paradajku, papriku.. chýba mi :grinning:
6. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka ja som na to prisla uz pri synovi,ze musim dat do stravy vsetko,a teraz fakt som uz jedla aj slivky,broskyne,melon,rajciny,aj kapiu,no len kusok,cibulu,ale bola tepelne upravena a korenim jedla riadne ako predtym,ale ani vtedy som to neprehanala.
6. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
suhlasim s devitou, myslim, ze spokojna mamam=spokojne babo a teda ja som spokojna nebola, ked som jedla len ryzu, cestoviny a stare pecivo :slight_smile: uvedomila som si aj, ze takymto sposobom dlho kojit nevydrzim, teda, ze sa budem len kontrolovat a teda kedze kojit chce, musim si to urobit tak, aby som z toho mala aj ja radost.

malemu to nejake nevadi, resp o nic viac ako ked som nejedla nic, sem-tam ho este trosku brusko poboli, ale skutocne minimalne.
6. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,kupila si si ten caj co sme si v tehu pisali?ja ho pijem tiez a velmi mi pomaha,lebo po cisarskom som mala problem s vyprazdnovanim criev.a keby som nemala ten caj tak asi aj vetry by blbli.a malinka je uplne v pohode a zazrakom po cisarskom mam aj mliecko,mam vela kamosiek ktore ani naznak nemali po mlieku po sekcii.
6. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, prečo mu brali krv z hlavičky?

baby, kedy ste začali davať kvapky Vigantol a Kanavit? A ako často koľko kvapiek? Nám Dr. poradila dávať mu ešte kvapky Cebion s vitamínom C.. dávate niečo také aj vy? Ja som ale čítala, že v mliečku je dosť C vitamínu..
6. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, vigantol berieme od 14.dna 2 kvapky do mliecka na lyzicku.... kanavit neberieme, lebo sme na UM a to ho obsahuje....
6. črc 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, teraz mám iný.. manžel mi kupil HIPP.. ale potom keď mi dojde tento si chcem kúpiť tamten.. mysliš ten Leros - čaj pre dojčiace matky, že?
6. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny Kanavit sa dava ak je dieta plne dojcene,ak ma co i len trochu umeleho mlieka tak ho netreba,a dava sa prvy mesiac kazde dva tyzdne a potom uz len raz mesacne a vigantol,od dovrsenia dvoch tyzdnov zivota dietatka,a to kazdy den dve kvapky,cebion mi neradili,nemas Sebinka trochu zlteho?
6. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek