• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
devita, no ja plne dojčim, umele mu nedávam... mne kazali dávať vigantol 2 kvapky raz do týždňa prvý mesiac a potom raz mesačne a kanavit 2 kvapky denne.. a Sebko nevyzerá byť žltý.. u Dr. sme boli minulu stredu, ta vravela, že nemá žltačku.. inak, každé bábo ju musí dostať?
6. črc 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano presne ten,hipp sa rychlo mina,ten som kvoli tomu nekupovala,tie porciovane su lepsie,granulovane obsahuju vela umelin
6. črc 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - vigantol 2 kvapky denne a kanavit 1 kvapku tyzdenne, berieme to od 1.navstevy pediatricky.

krv z hlavicky mu brali preto, lebo z rucky sa mu nedalo, je to kvoli zltacke, ma stale vysoky bilirubin a robili mu aj nejake pecenove testy. zajtra ideme pre vysledky, tak uvidime.

uz ho aj opalujem, aj cierne uhlie mu davam, dokonca aj nejake homeopatika, kt mi dr predpisala, tak som zvedava.
6. črc 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny to mas asi popletene,vigantol sa dava denne po dovrseni 14tich dni zivota dietatka.kanavit je na zrazanlivost a hojenie ran,ten sa dava raz za tyzden,pripadne raz za dva.a ten vitamin c sa dava vtedy ked to vizera na zltacku,nech sa bilirubin z krvi rychlejsie odburava.ale v podstate aj na zvysenie imunity.
6. črc 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka,budem na vas mysliet,my sme mali zltacku v nemocke,mala bola pod lampou hned od druheho dna zivota a krasne ju to preslo.
ninny zltacku nemusia mat vsetky deti
6. črc 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, asi som to napísala naopak :slight_smile:

ideme papať.. tak zatiaľ pa :slight_smile:
6. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ahojcek a dobru chut
6. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, diky moc.

neviem preco sa ho zltacka tak drzi, ma ju od narodenia, bilirubin stale kolise, brali sme aj liieky phenoamalleten, alebo nieco take, vtedy to kleslo, ale medzitym zase stupol :unamused: .

maly je strasne dobre dieta, vela spinka, hovoria, ze to moze byt aj zltackou, dufam, ze sa mylia. :slight_smile:
6. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka,ano je to tak,zltackove deti su spave,aj moja mala spala,aj na krmenie som ju musela budit.
6. črc 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, doktor sa pýtal, či beriem vitamíny a keď som povedala, že Calibrum tak že to asi nestačí :rolling_eyes: ale viac nehovoril a veru ani ma nenapadlo sa ho opýtať ... pritom sa snažím jesť zeleninku, čo malému nevadí, najskôr trošku testujem :sweat_smile: zistila som,že hláv.šalát, paprika vôbec nevadia, tiež zo ovocia marhule,ríbezle,melón ...
asi si dám tiež skontrolovať krvný obraz, možno toho železa mám málo aj ja :unamused:

Maťo buvinká, tak idem rýchlo ožehliť. Vo štvrtok sa musím popýtať na Sono žalúdka, lebo určite má slabý reflux, raz denne mi zvykne prúdom vygrckať čo spapá, buď mu zabehne, alebo či mu to nezapasuje, ozaj neviem :confounded:
6. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,skus veru svoj krvny obraz,ja ti odporucam tu korytnicu,tusim ta ma v sebe to zelezo
6. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak môj malinky už tiež haja, uvidime do kedy.. tak idem tiež žehliť... inak aj môj Sebinko vracká... tiež raz denne poriadne.. ako písala dadka - prúdom.. lekárke som to hovorila.. ale nehovorila mi o sone.. tak sa jej na to v stredu spýtam..
6. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.Ako nam tie deticky rastu,pred chvilou sme rodili a Oliverko uz ma zajtra mesiac :dizzy_face:
6. črc 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pridala som nove fotecky Oliverka,ak chcete tak kuk :wink:
6. črc 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky , dnes sme boli s Jankom v poradni a za 12 dni sme pribrali 410g a narastli 2cm, tak uz mame 3890g a 56cm. Stihli sme aj ortopeda a ten nam nakazal jednu bavlnenu plienku na pampersku... ale inak vsetkko ok.
6. črc 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a stretla som sa tam s gubinkou, okupovali sme jednu izbu v nemoc a Timonko je fakt fesak!
6. črc 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky
co je nove?
6. črc 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, včera sme krstili malého Jakubka - riadne si to užil........ prespal celý krst........vložila som aj nejaké foto a chcete mrknite........

u nás prší , chceli sme ísť von tak nič z toho..........nevadí Kubko spinká od 15.00
6. črc 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny

tak ako bambulka pise aj mne to naordinovali naopak Dvitamin vigantol kazdy den a Kvitamin Kanavit len raz do tyzdna pozri si to nech to nedavas naopak lebo kazdy den Kacko by nebolo najlepsie pre babo
6. črc 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka mam novy objav Gravilakt,su to vitaminy so zvysenym mnozstvom zeleza aj calcia,dnes som bola v lekarni a toto mi poradila lekarnicka,stoji to cca 150Sk
6. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamičky.

keď mám čas tak Vás čítam.
možem sa k Vám pridať?
6. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lenorka,myslim si ze nikto proti tomu nebude mat nic :slight_smile:
6. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ja ta tu vitam
6. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Já dnes regenerovala po té akci. Nějak však nestíhám vůbec nic. Aleš ráno odjel do Francie, tak jsme s Kryštůfkem sami doma.

Dnes jsem ho od rána jen kojila, abych nepřišla úplně o mléko. Nevím, kolik toho vypil. Lehli jsme si k tomu, vždy u toho usnul. Dokud bradavku držel, tak jsem ho nechala. Takže vlastně skoro v kuse :wink: Moc nezvracel, tak doufám, že to není tím, že moc nesnědl. Ale spinká vždy min. 2 hodiny, tedy jako obvykle.

Lenorko, vítej!
6. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,keby ti nejedol,tolko by nespinkal
6. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz idem do hajan..dobru noc
6. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devito, to si taky říkám. Dobrou :slight_smile:
6. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. My sme cez víkend oslavovali svokrove a švagrove narodky. Grilovali sme a boli sme veľa vonku. Soničku tiež ešte stále trápi bruško. Nieje to až také strašné ale hodinku po kojení sa musíme nosiť a tíšiť. Niekedy jej pomôže na vykakanie až teplomer :unamused: Už sa teším kedy prejde toto chaotické obdobie. Bábatko je super ale kým ešte nemáme zabehaný rytmus tak behám od jednej dcérky k druhej a mám pocit, že sa ani jednej poriadne nevenujem. Keď vytiahneme s Martinkou nejakú knižku a chceme si čítať tak ako naschvál začne plakať Sonička a zase keď by sa ona chcela nosiť a mojkať tak ju musím položiť a bežať k Martikne, lebo ju treba nakŕmiť, okúpať a pod. Niekedy je to v pohode ako dnes večer ale niekedy chaooos a súbežný plač oboch :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Inak dnes sme boli na poradni a pribrali sme za 13dní 330g
6. črc 2009 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky.
My sme vcera travili noc mimo domov.Boli sme u svokrovcov na chalupe.Maly mi tam tak dobre spinkal az som sa divila.No dedina je dedina :slight_smile:.
Mufo u nas je to podobne.Najhorsie je to vecer.Ked uspim jedno tak zacne revat druhe.Tak beham od jedneho k druhemu a az tak okolo 10 je klud.
Baby dnes sa mi maly pretocil z bruska na chrbat.Ono jak ho boli brusko tak sa tak krutil az sa pretocil.Ziadne kvapky proti prdom mu nedavam .Kupila som Baby calm ale pisu tam ze az od mesiaca tak cakam.
Jaj to tak leti ja uz som zabudla na to jak som rodila a pritom to este nesu ani tri tyzdne.
6. črc 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka ja mam 4-rocnu kocku a tiez je to zabava, vobec si neviem predstavit, ze by som mala mensie mimi napr. ako ty alebo mufo24... To si neviem nejako predstavit.
6. črc 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek