• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Na siroko ho balim na noc, pres den ne, ortoped rikal ze vubec nemusim a detska doktorka rikal, ze do 3 mesicu by se melo stale, tak si vyber :wink:
7. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
však to, mne to pripadalo dnes, že až detičkám okolo pol roka doktor povie, že už sa nemusí baliť tak, lebo všetky mladšie ešte kázal naširoko :confused: a neverím tomu,že všetky majú zlé jadierka
7. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevim, asi co lekar to nazor
7. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj čo budete obliekať malým drobcom ku krstu ? My máme dohodnutý dátum 19.7. ale neviem,či malému nebude teplo v dlhom rukáve ? Krstná mama našla na nete toto http://www.mimidekor.cz/detail.php?zbozi=672336 poraďte :wink:
7. črc 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My krtiny nebudeme delat, tak to ti neporadim
7. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
našla som aj takéto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5937144 a rozmýšľala som,že keby bolo teplo spravím ľahko krátky rukáv :sweat_smile:
7. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tento týždeň nám bytové družstvo úplne lahodí, celý týždeň je odstávka teplej vody, kôli pravidelnej údržbe, tak na kúpanie aj na všetko musím ohrievať vodu, fakt paráda :angry:

idem za drobcom, dobrú noc a pekné sníčky :wink:
7. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dady, jak jsi popisovala to vyšetření kyčlí, tak to samé a úplně stejně (přesně jak na běžícím páse) probíhalo když jsem šla dneska k ortopedovi. Tam nám dr každé mamince ukázala, jak zacvičit s mimčem.. vždycky když přebalujeme.
Taky budeme mít odstávku teplé vody od 19. - 25. července :confounded:
7. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou noc :wink:
7. črc 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash,ja ti len tolko mozem povedat,ze niektorym zenam po sekcii mlieko vobec nepride,ja ti viem poradit len jedno,stravuj sa a prelievaj sa vodou,ja som mala podobne problemy,nevedelo mi mlieko prist,sem tam som prsia potrapila horucou sprchou,potom odsala a este aj odstriekala,kedy co slo lahsie,presne tyzden po porode sekciou sa mi mliecko pustilo,prisli sme domov,ja som malu len dojcila,ale zacala ma boliet strasne moc rana,teda viacmenej stipala,ale velmi neznesitelne a mlieko sa zase stratilo,davala som si paralen a potom sa mi vsetko ukludnilo a teraz uz riadne dojcim,medzi tym kym som mlieko stracala,sme museli malinku prikrmovat.zial po sekcii je to horsie,telo zavisi aj od bolesti,ked nie je zena v pohode,darmo sa snazi,ale netrap sa,vela deticiek vyrasta na umelej strave. :slight_smile:
7. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
henessi,pytala si sa cidavam cajik,ked mi mala visi na prsiach kazdu hodinku,tak jej dam cajik,minule na sup stiahla 100ku caju jak nic,ale zatial to bolo len raz
7. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, dostala jsi mě! Oba odkazy na oblečení co jsi dala Kryštof má. Respektive měl, protože jsou mu už malé. On nějak moc vyrostl. Zítra jdeme po šestinedělí do poradny, tak budu vědět přesně kolik :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, som si vas len zbezne precitala, nejak som nemala cas konikovat....Terezku vcera bolelo brusko tak sme okolo nej behali, ale nakoniec zaspala a v noci som uz pocula ako si poprdkava tak som vedela ze je uz dobre :dizzy_face:

dnes sme boli cely den v meste, boli sme na nozickach - mame balit na siroko, ze dve plienky..no netusim jak to mam viazat, tak davam malej jednu plienku a do toho jej vkladam viacvrstvovku a na vrch ortopedicke gatule a ma to dost na siroko si myslim...no ale my aj tak pouzivame tie moderne latkovky a v tych ma tiez nozky na siroko...

potom sme malej kupili naaadherne nausnicky, presne take ake som si predstavovala, ved dam foto ked ich bude uz mat v uskach :dizzy_face:
my krstime teraz v sobotu a pravdupovediac nad slavnostnym oblecenim som nerozmyslala, lebo aj tak bude v perinke a do perinky jej chcem dat len nejake bodynko pekne lebo taketo horucavy su na skapanie...

jeeej ninny mas novu fotku v pase, kukam ze mas nove cierne vlasy a to satka :grinning:

dobrunocku
7. črc 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Bash! Vítej doma! Gratuluji k malému!

Z mlíčka si hlavu nedělej, jsou důležitější věci. Mě se mlíčko sice spustilo a bylo ho dost, že s ním krmili i jiná miminka, doma jsem ještě týden plně kojila. Pak začal Kryštof hubnout, já se stresovala a začala ztrácet mlíko. Teď jsme na tom tak, že odsávám a nashromáždím cca na 3-4 krmení denně. Zbytek nahrazuji Bebou. A co, svět se nezbořil a točí se dál. Tak hlavně hlavu vzhůru!!! :slight_smile: Jsou horší věci!
7. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti tvoj drobec pomaly predbehne aj moju Kiarku..xixi..dlzkou urcite,a pomaly uz aj vahou.
7. črc 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka tu teplu vodu mame aj my odstavku,ale uz len do zajtra,volakedy davno to zvykli byt dva tyzdne,ale uz su to len tri dni
7. črc 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devito, měl by. Vždyť mu je dnes 6 týdnů. :slight_smile: A je strašlivě dlouhý. Bude asi po tatínkovi. Ten má 198cm :sweat_smile:

Zaplať pán B§h, že u nás odstávky teplé vody nejsou. Asi bych se zbláznila.
7. črc 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani nevrav,detom som vodu ohriala a poumyvali sa,no uz ked mam ist ja som z toho unavena..
7. črc 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,ja som zvedava na Kiarku ako bude rast lebo aj jej ocino ma 189cm..
7. črc 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky, :slight_smile:
konecne sa tu dnes da dychat, tie tepla boli katastrofalne, brrr. Len ci sa zase pre tohto mimoterminoveho Medarda dostaneme von... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Som kocikovala skoro rano a potom vecer... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vcera sme boli v poradni a maly uz vazi 4,5 kg. :slight_smile:
To je zvlastne s tym balenim na siroko, my uz od jedneho mesiaca nemusime, vraj je to tak od januara 2009...fakt co lekar, to nazor.

alex - ahoj :slight_smile: Uz sa mi to hoji, mne tam hnisal steh, kt. doktor zjavne nevidel... :unamused: Ale uz je to oki. U koho si rodila? Dufam, ze Matejka nebude to preplachovanie boliet. :dizzy_face:

Ja sa vytesujem, prisla mi na auto nalepka babatka s napisom Teo na palube. :grinning:
Inak vcera sme po straaaasne dlhej dobe mali bezkolikovy den a ja som vsetko postihala, navarila, oprala, zehlila, kocikovala a dokonca som sa aj namalovala :sweat_smile: Ak mavate taketo dni, to Vam naozaj zavidim. :slight_smile:
8. črc 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky do tych ociek babatkam,neskusate na ten zapal kvapkat materske mlieko?
8. črc 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devito, ale ona je přeci jen holčička :slight_smile: Kryštof měl už v porodnici 7,5cm dlouhé chodidlo, takže základ má :grinning: Po mně tedy fakt nebude, já mám 156cm. :sweat_smile:
8. črc 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,ved uvidime..ja si neviem predstavit ze z 48cm babiky bude taka obrina,inak aj prve dve deti mali vysokeho otca a veru moja dcera ma uz ako 14rocna prerastla a syn je na 5rocneho tiez moc vysoky,vyzera kao zrely skolak.
8. črc 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, genetika je daná. To nezměníme. Já jsem smířená s tím, že v páté třídě bude větší než já :slight_smile:

My měli ráno poprvé zácpu, ale hodně silnou. Pomohl až teploměr. Ale moc se nedivím, vždyť úplně všechno zahušťujeme a ještě ty vedra. Hodně vody vypotí. :unamused:
8. črc 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolko moze byt otvoreny um, na krabici pisu spotrebovat do 2 tyzdnov ale ja nestihnem lebo vacsiu cast davam mm poradite niekto?
8. črc 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem baby za podporu... mate pravdu, nema zmysel sa stresovat... tak si uz s muzom robime srandu, ze tych 10 - 15 co ma maly odomna, to je "na chut" aby citil maminku
mozno to bude aj tym, co mi doktor hovoril v nemocnici, ze som mala po tej sekcii velky problem s maternicou (maly bol v pomere ku mne taky velky, ze ju moc roztiahol) a on mi do nej donutra musel nieco napichat, aby sa zacala zavinovat... a potom mi este tri alebo styri dni pichali oxytocin - a kamoska, co je zdravotna sestra mi povedala, ze umelo dodavany oxytcoin spomaluje laktaciu - tak mozno preto.
Ozaj, chcela som sa spytat, vam ako dlho trvalo, kym sa vam zavinula maternica?
8. črc 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata :sweat_smile:

Leuska,dufam,ze bezkolikovych dni budete mat coraz viac.My uz priberame pekne aj tento tyzden mame dalsich 200g v pluse tak som rada,hlavne ze nemusime dokrmovat.Adamko je uplne kludne dietatko,papka spinka,pozoruje svet a zboznuje,ked je cely den vonku a koliky sa nam nastastie vyhybaju :slight_smile:a jem vsetku zeleninu aj ovocie.

Bash,skus napisat Annag,ako ti radila Dadka.Aj ja som mala problem s mlieckom po CS a ani sme nepriberali,ale vdaka nej je vsetko ok.Hlavne to nevzdavaj.
8. črc 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash,mne tieklo kazdy den 8 infuziek a dlho mi trvalo pokial sa maternica stiahla a aj brucho este stale boli a je dost velke,ale mliecko sa rozbehlo,ale malickeho som poctivo budila kazde dve hodiny aj v noci 3 min jeden prsnik,3 druhy,2 min jeden,2 druhy a striedala som polohy klasicku a futbalovu a ked bol hore,tak aj kazdu hodinu.bolo to dost narocne a unavne,ale 2 dni a dve noci a mliecko a priberanie sa rozbehlo.Drzim palce.
8. črc 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

tak mi dnes ideme na poradňu.. doktorka nám kazala doniesť moč.. tak som hodinu "striehla" a nakoniec sa nám podarilo nacikať až pol skúmavky.. zlatušik môj :wink:

a čo sa týka krstu, my ho budeme mať presne za mesiac.. 8.8. :slight_smile: a spolu aj so svadbou... síce sme už svadbu mali, ale len "na úrade", a vždy sme chceli hlavne v kostole.. tak to takto spojíme.. a vyšiel nám aj krásny dátum.. :wink:
8. črc 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :grinning: my až pred chvíľou sme vstávali, ale už sa mi perie druhá práčka a kopa plienok a Maťkové oblečká čakajú na ožehlenie.

Zuzec, v noci aj ráno som si spomenula na Terezku, presne ako ona, aj mňa stihol Maťko ošpricovať kakom, len čo som vytiahla plienku, už to letelo. Musím dať prať aj zaviňovačku a moju nočnú košeľu :sweat_smile:
8. črc 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek