• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte babulky

tiez sa dako nevieme vysmochtat z posteli.....vstavali sme o 8.00 horko tazko, mala Marianocka zaspala len pred chvilkou a to je hore uz od 6.30! trapi ju brusinko, vela grckala tak ani papat nechcela len prdkala chuda....nakoniec som jej dala cicik a zaspinkala mi v naruci...teraz buva v predizbe v kociku....nachystana na "odlet", len co dovarim polievku
8. črc 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash,vcera v noci som mala debatu s jednou detskou sestrou,poradila mi jest vajicka vo vselijakej forme ale musia byt tepelne upravovane minimalne 10 minut kvoli salmonele,a veru u mna to zabera, a pit vela vela mineralok,minimalne 4l tekutin, nerataju sa sem polievky,len mineralky, denne.ja pijem este aj caj pre dojciace matky a vineu..a hlavne si pomahaj k tvorbe vysprchovanim prsnikom teplou vodou a tou odsavackou a odstriekavanim,je to ovela lepsie mlieko odstriekat,ja som to robila tak,ze som odsavackou potahala bradavky a potom som to vedela krasne odstriekat,ked ustal prud,tak zase odsavackou trochu potahat a zase odstriekat,presne v takomto obdobi som aj ja bojovala s mliekom ako si ty teraz
mne sa maternica stiahla az tyzden po porode,ale brucho mi po sekcii previsa.svaly sa musia po prerezani znova zregenerovat.a na 10ty den som sa trapila lebo svaly neskutocne stipali z toho ako sa uvolnovali,alebo co to chcelo byt a vtedy mi zase mliecko sla na dajaku prechadzku,ale v prsiach sa nenachadzalo..potom som sa dostala do pohody a odvtedy len dojcim..
8. črc 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadka..dostala si tie vitaminy?
8. črc 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,
omliuvam se ze sem lezu, ale nepotrebujete nektera probioticke kapky pro mimisky? mam moznost z polska za 310kc a u nas stoji kolem 600kc. kdyz tam mi pisnete do IP.
a at vam mimska krasne rostou a nezlobi :slight_smile:
8. črc 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik devi, vajicka mi nastastie chutia aj ich jem, s tym pitim teda este pridam vineu, co sa tyka mineralok tak skor obycajnu vodu pijem alebo zmiesanu s troskou mami drinku - snazim sa vela ale asi musim pridat... s tou horucou sprchou si to pisala uz rpedtym tak som si na to spomenula v porodnici a som to zacala praktizovat. S odstriekanim je to vacsi problem, lebo u mna ziadny prud neexistuje - su to vyslovene kvapky, a to krvopotne "vydrete" pomocou odsavacky. Ale viem ze malinky si tiez nieco potiahne - tak ale maximalne 10 ml, fakt iba na chut. Mliecko je skoro tmavozlte, a take jak keby dost huste... potom mu este tak 5 - 10 dam striekackou z predosleho odsavania. Budem skusat dalej dakujem za rady :slight_smile: nechcem uz kvoli tomu plakat a sa trapit...
8. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamuľky. Tak sa hlásim, len na chvíľočku, lebo maličký spinká. Konečne sa to troška ukľudnilo. Samá návšteva a v nedeľu sme už aj krstili. Keď bude čas,, dám fotočky malého Tobiasa a niečo popíšem. Je zlatučký môj maličký. Zatiaľ pa pa. Pozdravujem Ninny a Dada 78. Pa pa
8. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj devi :slight_smile: nemali ich ale objednali, snáď ich aj dostali a dnes ich budeme mať doma. Poradila mi Acidofolan, je to výživový doplnok a berie sa pred otehotnením a počas prvých mesiacoch , ale tiež je vhodný aj pre ženy v období menzesu a pre dárcov krvi a lekárnička zhodnotila, že aj pre mňa :grinning: Obsahuje železo, kys.listovú a vitamín B12. Zatiaľ ma to nezapieklo :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,aspon tak si prisunies to zelezo..no zeby si bola dajaky magnet? :grinning: :grinning: :grinning: ono kazdy lekarnik ma o niecom informacie
8. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonne, ahojky, už sa teším na fotečky, všetky naše detičky sú také krásne a čím sú staršie ešte krajšie :slight_smile: pekne sa im vyčistila pleť a začali priberať na líčkach a vlastne všade, radosť božkávať také bábinko :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi,aj ty mas malo zeleza?
Mne ho dali po porode,ked som musela dostat krv,ale doma ho pomaly prestavam brat,lebo nenormalne zapeka a nemam cas sedet hodinu na wcku.
8. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, momentálne ma najviac priťahuje k malému :grinning: :grinning: :grinning: ale aj jeho ku mne, ráno keď som sa zobudila, bol pri mne pritisnutý, sám sa presunul :dizzy_face: teraz mi spinká, položila som ho na bruško, že nech si ide popásť koníčky a on sa uložil a zaspinkal. Predtým sa stále vrtel a driemal iba keď som ho mala na rukách. Aspoň som stihla švagrinej zahnúť dĺžku na nohaviciach a upraviť šaty :dizzy_face: Tá teplá voda tak strašne chýba :unamused:
8. črc 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, asi mám málo, lebo Maťkovi robili odber krvi a on má málo železa a doktor sa pýtall, že či beriem vitamíny, lebo by to malo k nemu prísť v mlieku ... podľa toho usudzujem, že mám málo a kôli bobáčikovi musím nasadiť niečo viac ako len Calibrum mami
8. črc 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, keď máš mliečko ešte žltej farby, tak to je prvé mliečko, časom sa zmení a bude také mliekové biele :wink:

majaaa, šikulkovia obaja :wink: veru annag vie dobre poradiť
8. črc 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska uz mame dobre skore - sve pocurana body a dve prebalovaci podlozky a 2x kakani v primem prenosu, Bertik dneska jede, co jsem vyzehlila uz zase skoro neni :frowning2:
8. črc 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tetky Koníkovky. Hlásím, že máme 3280g 54cm. Právě jme se vrátili z poradny. Dostali jsme žádanku na neurologii a oční. Prý preventivně, ale že to vypadá, že je vše ok. :slight_smile:
8. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli, a potom počúvaj rady, že nekupovať viac ako 3 ks z každého

my ideme papať a potom trošku von, snáď nebude pršať, lebo je riadne zatiahnuté
8. črc 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak to taky dobře znám. Ale Kryštof mi to spíš pozvrací. :confounded:

Adél, tady už prší :frowning2:
8. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

My sme dnes boli u doktorky, maličky pribral za týždeň 120g, nie je to málo? Doktorka povedala, že je to v poriadku, že norma je od 100g do 150g. V piatok ideme znova, kvoli tomu, že Sebko zvykne grckať.. tak mu mám zapísovať kedy kakal, papal a grckal.. dnes sme robili skúšku kojenia, všetko OK.. v piatok urobíme ešte raz.
8. črc 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, jete banány, jahody a karfiol? :confused:
8. črc 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky,ked pri kojeni striedate ciciky,mate nejake triky,aby ste vedeli, s ktoreho babo papalo naposledy?
Ja som si zacala na podprsenku pripinat pukacku-sponku,ale stane sa mi,ze zabudnem a hmatom to neviem vzdy rozlisit,sa mi zdaju obidva naliate.
8. črc 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčičky! :dizzy_face:
Tak jak se máte? :slight_smile: Všem gratulujeme ke kontrolám. My jdeme až za 14 dní. Tak snad jim Mariellka nestrhne váhu. :grinning:
Ninny, moc hezká fotečka! :dizzy_face:
U nás je dneska pěkně divné počasí. Svítí a prší každých pět minut něco jiného. :confounded:
8. črc 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monro, diky :slight_smile:
8. črc 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
hehehe dadka, tak si dostala priamy zasah :dizzy_face: :dizzy_face: hovorim si, ze pre mna za mna nech ma mala pokaka celu od hlavy az po paty, hlavne len nech kaka :grinning: :grinning:
ninny a preco ste museli doniest moc? inak ja banany jem v pohode ale jahodky a karfiol som este neskusala a ani sa zatial nechystam..hlavne ten karfiol...a na jahody som mierne alergicka, tak sa bojim aby aj mala nebola..

julenka ja mam taky trik ze jej dam vzdy z obidvoch :grinning: veru tiez si nepamatam z ktoreho jedla naposledy, ale zevraj si davaju vreckovku do podprsenky k poslednemu ceciku...

veru, rastu tym nasich detulkom licka, ja sa neviem na malu vynadivat aka je zlata, meni sa snad zo dna na den, az mi je to luto ze to tak leti :angry: :sweat_smile: chcela by som si viac uzit taketo male babatko...moj muz mi hovori, ze neboj, urobime dalsie :grinning:
8. črc 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka ja kukam na tej fotke, ze co to ma Teo za smiesnu dudu a potom citam dole popis :grinning: :grinning: :grinning: pamataj, cim skaredsie veci maju deticky, tym su este viac chutnucke v nich hehe :grinning: a Teo na palube nema chybu...kde si si dala taku nalepku urobit? :wink:
8. črc 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzi
Teo na palube je z www.bess.sk. No ano, my sme kupili asi 8 cumlikov a skusali - kvoli zachvatom placu pocas koliky - a vyhral tento, tak ho nevolame "duda", ale osklivec. :slight_smile: Mate krasne fotky s malinkou :dizzy_face:

Co je to skuska kojenia???

Ja nejem krafiol, bo ten naduva aj mna samotnu, ani jahody. Banany jem v pohode.

julenka - ja mam taku maslicku na podprde :wink:
8. črc 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky
fakt nestíhám tady ted chodit...jen vás chci pozdravit.dala jsem fotečku do alba,tak kuk.
Máme se fajn...jak bude více času,tak určitě písnu...ted zatím vás stačím jenom číst.
Večer,kdy už je celkem klid,tak jsem ráda,že si taky lehnu.To už se mi na net nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak papa maminy
8. črc 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - pozerala som fotky Sebka a je nadherne babatko :dizzy_face: Ak sa smiem opytat, na co je ta cervena snurocka na rucicke? :confused:
8. črc 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, ďakujeme :wink:
to sa dáva aby nedostal "z oči" :slight_smile: no neviem čo je na to pravdy, tak nám to dávala mamina, aj segra detom, aj s manželovej strany.. lenže od si ju dá stále dole :D hehe, tak teraz ju nema:slight_smile: ale dáme mu ju naspäť :slight_smile:
8. črc 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, ani presne neviem prečo.. asi kvoli tomu, že musíme ísť ešte raz na UZV obličiek, primárke v nemocnici sa niečo nezdalo, tak pevne verím, že bude všetko OK..
8. črc 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
skuška kojenia.. zvážia bábo pred a potom po kojení a tak vedie koľko vypil.. :slight_smile:
8. črc 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek