• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ja dnes píšem jak tatar, ale hádam to rozlúštite :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny aj my sme davali malej snurku na rucku a tiez ju niekde stratila, tak jej ju dame ked niekam pojdeme, ale aj tak vacsinou v kociku spi, tak ked bude nejaka tetka zvedava nakukat, tak sa im oci nestretnu :grinning:

lentilka pozerala som fotky maleho a tiez uz velmi narastol a zmenil sa do tvare :dizzy_face:

sovice kraaaaasna fotka! strasne su zlati tvoji chalani a Pavlik ma ake krasne kucerave vlasky a sibalsky pohlad :sweat_smile: bude to lamac zenskych srdc hehe :wink:
8. črc 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebinko mi už spinka 4 hodinky :slight_smile: zaspal hneď ako sme vyšli z ambulancie doktorky.. zlatušik, som zvedava ako bude spinkať v noci.. posledné 2 noci sme spali tak.. že zaspal okolo pol desiatej-desiatej.. spal cca do druhej.. potom sme prebalili, nakojili.. a do piatej-pol šiestej aj spinkal aj nespinkal.. potom zaspal a spinkali sme až do ôsmej-pol deviatej.. predtým sa mi zobudil len raz cez noc, a spal do tej šiestej, siedmej.
8. črc 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, aha.. to iba vtedy ak sa im stretnu oči? :confused:
8. črc 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nuz ninny, akurat dnes som spominala ake to bolo, ked som malu cez den polozila hocikam a ona spinkala aj 3-4 hodiny...dnes uz cely den okaci a nechce sa jej spinkat a ked konecne zaspi tak iba na pol hodinku a to trva uz vyse tyzdna...ale nastastie aspon v noci spinka krasne, to znamena ze aspon rozoznava den a noc...
8. črc 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, veď aj nám pekne v noci spinka.. akurát, že posledne 2 noci troška buntošil, ale inak pohodička.. do teraz sme v noci o ňom skoro ani nevedeli.. :slight_smile:
8. črc 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi a čo teraz robka Terazka? Sebko sa už začína budiť.. tak pôjdeme prebaliť a nakojiť.. a o chvíľku je doma aj ocinko, tak sa pôjdeme prejsť a spojime to aj s malým nákupom v Kauflande.. :slight_smile:

Chodievate s bábätkami do obchodov? My sme boli raz, v sobotu v Kauflande.. strávili sme tam asi 30-40min, a celý čas tam prespinkal.. :slight_smile:
8. črc 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
*Terezka :wink:
8. črc 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe podareny preklep, aj ja som uz taky urobila, jak rychlo pisem na klavesnici tak mi skor utecie slovo "teraz" pri pisani jej mena :wink:

teraz sa mi ju podarilo uspat ze som s nou skakala na fitlopte, dufam ze si drobec trosku oddychne :dizzy_face:
my sme boli vcera cely den v TT, bol to super vylet, doobeda na nozickach u doktora a poobede obchody a nakupy..mala cely den prespala cely den...jak som pisala ze sa jej nechce vobec cez den spat, tak taketo vylety ona asi potrebuje :grinning: inak chodievame kazdu nedelu k nasim na obed, tak aj tam trochu pokocikujeme po dedine...takze my zatial len takto..a este pred domom ju stale chodim kocikovat, my tu mame tankodrom a to sa jej strasne lubi :wink:
8. črc 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se byli vyvetrat,u nas je tak divne, chvilkama prsi.
Byli jsme s nasi nevestou v cukrarne, maminky si daly kaficko, prckove spanek :wink:
8. črc 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,
som tu nebola skoro mesiac.
Ako sa mate? tie babatka uz podrastli vsak?
My sme dnes boli na ortopedii tak vsetko ok o 6 tyzdnov na kontrolu.
Joooj citam tu o kojeni, celkom sranda s tou pukacou aby si vedela z ktoreho malinke pilo.
No ja uz nekojim, dostala som taky zapal prsnika ze som mala cely prsnik cerveny 40 teploty strasne zle mi bolo a najlepsie na tom je ze mam strasne malo mlieka tak neviem z coho sa to zapalilo. A priznaky ziade ani tvrde prsia ani bolest nic nic len teplota a puf cerveny prsnik.
Mala bola stale hladna tak sme prikrmovali a teraz uz papka len Nutrilon. No je to skoda ale co uz nebudem trapit ju a ani seba. Aj tak fukne 100ml a ja vysajem max. 30ml.
a inak vsetky co kojite mate moj obdiv mna tak cicky boleli ze brutal a bradavky no ziadna slast. Az som mala krce v bruchu pri kojeni. Musim sa niekomu vyzalovat tak to neberte v zlom. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 v 18:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bene to je skoda, ale je fakt ze preco sa trapit, ked to nejde tak to nejde
mna boleli bradavky brutal na zaciatku a teraz uz ani necitim ze mala pije, len tah citim, tak chvalabohu
8. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem
bene, tak jsme na tom stejně, já taky nekojím, malý Vašík je taky na Nutrilonu, nepodařilo se kojit ani v porodnici, ani doma, odsávala jsem mléko asi 14 dní a pak už i to vzdala. Malý se nepřisál, nesál ani z kloboučky, když v něm bylo mlíčko, takže jsme už v porodce dávali flašku s glukozou a nutrilonem. K tomu jsem taky po 3 týdnech dostal zánět prsu, taky horečky ke 40 a vyfasovala jsem antibiotika. Teď už jsme klidnější, jen Vašík po Nutrilonu hodně blinká, dneska jsme skusili Nutrilon AR, ale po něm ho bolí bříško, takže teď nevím, co je lepší, normální Nutrilon a bez bolení bříška, nebo Nutrilon AR proti zvracení a bolení bříška. Asi to budu střídat, přes den AR a v noci normální. Přeju hodně štěstí nejen tobě, ale i ostatním maminkám a dětičkám.
8. črc 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bene, denisa, tak aspon viem ze som neni sama, aj ked to nikomu neprajem... ja som este stale vo faze "bojujem", ale dneska opat - po vazeni som zistila ze maly si potiahol 10 ml - a to som vyskusala uz vsetky mozne rady, striedala som prsia, polohy, no proste vsetko uz... ale este budem skusat vineu a devitine rady plus som napisala annag tak uvidime ci by mi nieco neporadila. Ale ked to nepojde nasadim tiez flasku uz (teraz este ficime na striekackach) a nebudem trapit seba ani maleho, tiez sa mu asi nepaci ked nad nim mamina place :wink:

dakujem za rady baby, idem este skusat vsetky moznosti zaradom
8. črc 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak bash, rada pre teba:
ja som flasku davala od prveho dna co sme doma, mala pije z nej cajik a vobec jej to neubralo na chuti cucat s prsnika.
denisa coje nutrilon AR? poznam len nutrilon obycajny, nutrilon comfort a nutrilo HA hyperalergen
my pouzivame nutrilon comfort ten je na koliky a na bolesti bruska - moja mala mala takeeee krce z materskeho mlieka a potom aj s nutrilonu ale davali sme kvapky sab simplex ale slabojej zabralo tak sme presli na espumisan kvapky a od vtedy s kombinaciou nutrilonu comfort je mala super. sem tam ju boli brusko ale velmi malooooo a ked tak dame rektralnu trubicku a je ok.

Hej baby a viete ze nutrilony sa predpisuju u doktorky pediatricky? a su lacnejsie. len preto vam to hovorim
ze 50 percent detskych doktoriek to predpisovat nechcu lebo su s prepacenim leniveeeeeeee. tak si to vydupte ak vam to nebudu chciet predpisat. do roka to musi predpisat aj keby sa pokakala.... s prepacenim mate na to pravo mna stoji nutrilon 7,21 a normlana cena je 11 daco a to na tyzden potrebujeme skoro 2 kapsle.
8. črc 2009 ve 20:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si zapisujem čas o koľkej Maťo papá a napíšem si L alebo R aby som vedela z ktorého didíka má dostať :sweat_smile:

Bash, keď som išla z pôrodnice tak Maťo ťahal 30ml a Romanko iba 10ml, ono to je individuálne, hlavne sa nestresuj, lebo to tiež pôsobí na tvorbu mlieka. :wink:

Bene, v pôrodnici som mala rozkúsané bradavky, až som tam mala krvavé ranky, ale pomohol Bepathen, či ako sa to volá. Teraz ma nebolí keď kojím, akurát si musím dávať pozor, či má Maťo v pusinke celú bradavku a aj časť dvorca, aby to len necuckal. Ako ide mlieko to fakt cítiť a tiež keď sa nalievajú prsia ...

Nutrilon AR je antirefluxný :slight_smile:
Kamarátkiná malá mala reflux a dávali jej France Lait mlieko, to čo Nutrilon, len iná značka, ale po Nutrilone malá vrackala a po France Lait už nie. Inak s tým vypisovaním to je sila ... :confused:
8. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka dik za vysvetlenie no ta nasa nic nevyzvraca ani odgrgnut si nechce :grinning: papala by aj podbradnik
hej pocula som o tom mlieku france lait, moja mala zvracala z beby uz v nemocke ich prikrmovali a stale som vedela kedy lebo to pri mne vygrckala
8. črc 2009 ve 21:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak my sme prisli z poradne a Dominik pribral za dva tyzdne 800g takze uz mame vahu ako bezne narodene deticky huraaaaaaa :grinning:
8. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, super Ste pribrali :wink: nás čaká poradňa zajtra.

prihodila som nejaké nové fotky,ak chcete :slight_smile:

a želám dobrú nocku, ešteže tatino spí vo vedľajšej izbe, lebo tak píli :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer maminky :slight_smile: :slight_smile:
8. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej dadi, perfektne fotky, maly je krasny okaty a fotka s perfektnym ucesom nema chybu hehe :grinning:
wow ty si zapisujes kojenie, mna to bavilo len prvy tyzden :confused: ale niekedy rano si vobec nepamatam ci som v noci kojila dva alebo tri krat...uz sa mi to pletie, lebo kazdu noc je to inak..

ahojky misakri ako sa ma Dany? vsetko v poriadku?

ja idem konecne do sprchy, tak brunocku vsetkym
8. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidím, že jste tady řešily kojení.. já zatím plně kojím.. začátek byl drsný, když byl na JIPce a já doma.. laktaci jsem si rozjela odsávačkou a mlíčko jsem mu každý den vozila.. přiložili jsme k prsu po cca 10 dnech od porodu a krásně se chytl.. od té doby kojím.. jednou je mlíčka víc, pak zase míň, je to ovlivněné tím kolik a čeho piju, stresem, nevyspáním apod.. teď zrovna máme období spurtu, kdy chce být u prsu pořád a prsa nestíhají, takže často pláče, že má málo, takže ho ošidím dudlíkem a snažím se ho třeba na chvilku uspat :wink: .. ale už se to lepší, musím to zaklepat ťuky ťuk..

pro ty které nekojí.. nevěšte hlavu, však se nic neděje.. hlavně že jsou děti zdravé a v pořádku.. co papají je jedno.. :wink: :wink: :slight_smile:

jsem zvědavá, jak dlouho budu kojit.. mišku jsme plně kojila asi cca 2měs, pak už s příkrmem asi měsíc a pak už jen UM.. :slight_smile:
8. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zeby bol aj u nas ten "spurt"? tusim sa to u nas povie rastovy sprint...lebo mala mi fakt stale pyta papat, ked zaspi tak len na pol hodinku a hned je zase hladna...som myslela najprv ze je smadna, lebo boli hrozne horucavy, ale dnes uz nebolo tak horko a ona stale cucat a cucat :unamused: :sweat_smile: ale je to tak len cez den, v noci spi uz normalne..
9. črc 2009 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holčičky! :dizzy_face:
Tak u nás je konečně sluníčko. :wink:
Dávám si čajík a přemýšlím, co budeme dělat.
9. črc 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Monrou, to víš, sluníčko jsme Ti poslali z Čech a na nás už nezbylo. Dnes je podmrakem :unamused:

Kryštof má nový fór. Včera se plazil (paní doktorka se moc divila) a dnes se otočil ze zad na bříško a plazil se. Několikrát, i tu ruku si vyndal :sweat_smile:
9. črc 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, ahoj! Jee, ty jsi hodná! :dizzy_face: Za sluníčko děkujeme! :dizzy_face: Neboj, zase vám ho pošleme zpátky. :wink:
Tak to je šikulka. Mariellka je pohodářka. Zajímá ji jen jídlo a spánek. Pohyb neeee. :unamused: :grinning:
9. črc 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No dnes si ho pro mě za mě klidně nechte, ale od zítra by se hodilo. Jedeme na týden na Šumavu.

Dnes budu balit. Tedy začala jsem už včera a není mi jasné, zda se vejdeme do auta. Kryštof toho má nějak moc :astonished:
9. črc 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, teda Marti, Krystof je sikulka
U nas je taky pod mrakem a docela zima
Bertik je dneska nejaky uknourany, asi na nej dolehlo to pocasi
9. črc 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti. A Ty se mu divíš? V tomto hnusném počasí? To je vhodné tak na spaní.
9. črc 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný den maminy :slight_smile: :slight_smile:
9. črc 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek