• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ewi, ešte používaš klobúčik pri kojení ? ja som tak kojila Romika 4 mesiace, potom sa vyťahali bradavky a vedel sa chytiť
10. črc 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi kupila som si tie od aventu a je to uplna kravina malá mi cez to nevedela piť.Boli príliš dlhé.
Tak som si kupila odsávačku a malej som pár krát dala radšej z flašky ako z cecíku :dizzy_face:
No doktorka aj kamoška mi povedali,že jej nemám dávať pit svoje mliečko z flašky ,lebo zlenivie a nebude chciet sať.Tak jej do flašky robievam čajík od Hipp-feniklový,jablkovo-medovkový a ešte bilinkový....všetky su už vhodné pre jej vek.Mooc z tých čajíkov nevypije no je fajn mať po ruche záchranu keď začne na prechádzke vrieskať :grinning:
Odsávam si iba v núdzi,ked idem preč aby bolo po ruke.A ešte si plánujem zásobu na zlé časy do mrazáku.V mrazáku mliečko vydrží až 4 mesiace :grinning:
10. črc 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
moj pokladík už hajá tak si idem s malou schrupnuť. :pensive:
10. črc 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex, všechno nej k Tvým narozeninám. Krásný věk :wink: Úplně ti závidím.
10. črc 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky všetko najlepsie k narodeninkam prajem... Trošku vam zavidim, ale fakt len trosinku :wink: , lebo ja som narodeninky oslavila v porodnici. :frowning2:
10. črc 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme sté bábätko od luzzie:
ahojky,

naša malá Blanca sa narodila 2.7.09 o 10.45 v Dunajskej Strede, 3200g a 50cm. rodila som 6hodin, ak sa to počita od prvých vaznejsich kontrakcii

konecne sme doma, tak posielam az teraz... pa Luzzie
a foto :
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3008360&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
10. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc Luzzii gratuluju.. Blanička je kouzelná a i krásné míry má :dizzy_face:

Mě velký usnul a malýho mám problém uspat. Už nevím co s ním.. Ani klíště jsem nikdy neměla tak dlouho přisátý na těle jako Míšu u prsu.

:slight_smile: :grinning:
10. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:

dont, hold sú to chlapi a prsíčko lúbia už od narodenia :grinning: :grinning: :grinning:
11. črc 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre dopoledne, jake mate pocasi? U nas je tak pod mrakem a vypada, ze bude za chvili prset :frowning2: A to jsem chtela na prochazku :frowning2: Tak se treba do odpoledne pocasi vylepsi
Marti, vy jedete na tu Sumavu, vid? Tak si to krasne uzijte
11. črc 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
juj, ale sme riadne zaneprazdnene maminy, ked od doobedia sem nikto nic nenapisal... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
Prisla som Vas iba pozdravit, my sa mame trosku lepsie. Kazdy den prejdeme kopec kilometrov s kocikom a odvtedy mavame len vecerne koliky, klop-klop. Hadam to tak aj zostane. :wink:

Dodatocen vsetkym vsetko naj k narodkam prajem!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky : mamicky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
nemam vobec cas tak len na krátko... náš Adamko je na specialnom mliecku Neocate,, bo som nemala mliecko ,,z miecka dostal exem tak sa liecime a sme aj placlivý bo nas to stve a otravuje ,,,nastastie sa to lepsi ,,,,
moj chlap vypije 110ml každé 4 hodinky nič nevygrcne ,,,uz mame 5kg :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a 68 su nam aku rát,,,
mame problemy s kakanim ako skoro u vsetkých chlapcekov musime cvičit aby sme sa vykakal :dizzy_face: :dizzy_face:
jaj materrstvo je jedna velka skola zivota ,,som stastna ze ho mam ,,,,niekedy si pripadam sice ako stroj ,,,hlavne v noci ked musim vstávat a robiť rituali hehe ,,, uz sa aj smejkame co je strasne krásne,,,,

inak ked nas očkovali prot tuberkuloze tak sa nam ta ranka zapalila a ideme na vytlacanie,,, mate s tým niektorá skusenost,,,kedy sa to zahoji??

blahoželam k narodkam vsetkym kočkám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

majte sa krásne
11. črc 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko, tusim nam nase deturatka zabrali vsetok cas. u nas sa uz vari polievocka, masko je na ceste do hrnca... navarim, napapame sa a ideme do BA kupit obklad do kuchyne a na krb a za dva tyzdne stahujeme... huraaa to budde roboty... :confounded:
12. črc 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
...prajem krasnu slnecnu nedelu...pa
12. črc 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Mamičky taktiež prajeme krásnu slnečnu nedelu.,
Dnes sa chystáme s Jasmínkou na prechádzku do mesta....dufam ,že nám počasie vydrží.
Jasminka má dojčensku žihlavku...čítala som ,že by mala sama zmiznúť po pár týždnoch.....

Maxim prosím ta tvoj poklad dostal exém z tvoho mliečinka či zo zo sušeného mliečinka?
A velmi ti závidím ,že tvoj malinký vydrží spat 4 hodiny....ja mám malu skoro stále na cecíku....len po večernom kupaní a kojení vydrží spinkat 3 hodiny....ináč ju kojím každe 2 hodiny a cez den aj každú hodinu..keď plačká tak jej doprajem :grinning: :dizzy_face: nenechám ju o hlade.
Niekedy si cucne a zaspi a o pol hodku si pýta znova...
12. črc 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, veru ratolesti nám zaberajú prevažnú časť dňa :slight_smile:
u nás bolo dnes krásne , tak sme boli vonku a predtým som si s Maťkom zdriemla :dizzy_face:

My začíname obliekať 62, musím ešte dokúpiť podbradníky, akosi ich mám stále málo. Maťka trošku trápi soplík, tak odsávame, to tie prechody počasia raz teplo potom fúka :angry:
12. črc 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukam ze je venku pekne a vy s kocarkama na prochazkach :wink:
U nas byla dneska babicka a manzel, ja sledovala v televizi tenis.

Muzu se zeptat, mate pro prcka hraci deku? Pokud ano, poradte jakou, dekuju
12. črc 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, konecne som sa sem k vam trosku dostala
v prvom rade oneskorene Alex a Devitka vsetko najlepsie k narodkam :wink:
ja dakujem za gratulacie, dadke sa pesnicku :dizzy_face:

mali sme hekticky vikend, mali sme tie krstiny, bolo to perfektne, velmi vtipny farar...a skoro odpadol ked sa nas tam nahrnulo vyse 20 :grinning: nuz cela rodina chcela byt pritomna, ale bolo to fajn...dam aj nejake fotky zajtra..mala vsetko prespala...
no a dnes sme mali prve vyrocie svadby, ale este sme neoslavili, mozno niekam cez tyzden zbehneme na nejaky vyletik...dnes sme sa lucili so svokrovcami, uz odisli spat do francuzska, pridu az o dva mesiace...takze mam teraz po tyzdni prazdny dom, tak si to trochu uzivam, nastastie to mala vobec nevnimala tolko ludi, bola zlatunka, len sme ju asi trosku rozmaznali a naucili na hojdanie v kociku :grinning: :grinning:

tak ja idem do hajan, som prave doupratovala...zas moja vecerna energia :grinning:
brunoc
12. črc 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli my sme prave dostali nejaku od canpol babies, je makulinka, aj hrazdicka ponad nu je makucka, tak keby to aj spadlo, tak jej to neublizi...
12. črc 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile: akurát mi doprala pračka :sweat_smile:

zuzi, nás bude na krštení 28 :dizzy_face: dohovorili sme si to až po obradoch, radšej v takej "rodinnej sešlosti",stačia mi tí zvedavci na ulici a tá blbá otázka "všetko v poriadku, Ste zdraví?" asi by nás z nemocnice nepustili, keby nie ... a nepriamo sa tak pýtajú aj kôli Romčovi, akoby sa on narodil chorý :angry: aj on bol zdravučké bábinko 5 mesiacov ...
som sa Vám musela trošku posťažovať, je mi to ozaj nepríjemné, keby sa radšej opýtali priamo, to by mi nevadilo

martuli, aj my máme Canpool Babies http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2537844&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

ale keby som mala teraz kupovať, tak takú, čo má pevnejšie boky alebo také vyvýšené, lebo z tejto našej odliietavajú hračky pomimo :sweat_smile:
13. črc 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím babuľky,

hlásim sa, že žijeme :grinning:
Miško za posledný týždeň pribral 320g a za mesiac narástol 4 cm. Takže posledné miery sú 57cm a 4290g. Je to podstatne lepší spáč než bol Vili. Minulú noc trhol svoj prvý rekord keď spal od 22:00 do 3:50........to sa mi pri Vilkovi o takom niečom mohlo iba snívať, a keď o takom nieččom písali baby, tak som si myslela, že je to nemožné. No ale máme aj horšie noci....ale kvôli brušku, takže takmer nijaké ovocie...lebo všetko čo teraz dozrieva ho nadúva..........aj marhule aj melón..........takže môj pobyt na WC-ku pri "veľkej" je priam utrpením.........no čo už, musím len vydržať. Mišiatko je aj veľký papáč, lebo niekedy cez deň by jedol aj každú hodinu. No povedala som si, že mi to nevadí, ak v noci spí lepšie než spával Vili.
Jo a čo sa týka kolotoča nad postieľkou, tak už sleduje čo sa to tam vrtí...ale ešte nevytáča za tým hlavičku. Ale už som ho raz načapala ako si trafil päsťou do pusy.
13. črc 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babulky,mne sa malinka v piatok pretocila z bruska na chrbatik..tak velmi ma to potesilo... :slight_smile:
13. črc 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby.
Tak vidim ze akosi to tu zanedbavame.Ale ani sa vam nedivim.Ja nic nestiham som rada ze lahnem vecer spat nie este vysedavat za pc.Este ze maly v noci vydrzi bez kojenia aj 7 hodin tak sa aspon vyspim.Boli sme sa v piatok vazit a mame 4780g takze za 2 tyzdne mi pribral 800g vraj mu mam davat menej jest lebo sa preziera a potom z toho blinka :confused:.
Vcera sme boli zariadit tie krstiny tak budu v sobotu.Ked som prisla za fararom s mamou tak hned obratil ze jee mi budeme krstit.Tak uz mam o jden stres menej.
Musim zas utekat lebo place a ideme von.
13. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :wink:
Teď se mi nějak nedaří dostat se k netu. :frowning2: Pořád něco... děti, úklid, vaření... :confounded:
Ale přidala jsem konečně po dlouhé době fotečky z Amélčiných narozenin a taky baculatou Mariellku. :dizzy_face:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=368293&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
13. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. jak casto vam pres den miminka spi?? a co s nima delate, kdyz jsou vzhuru?? Porad se snazim, aby Jenicek aspon trochu spal. stale ho cely dn chovam, jak ho nekam polozim, place. to ale opravdu nejde rakhle dal. nemuzu uklizet varit ani se osprchovat. nemate nejakou radu?
13. črc 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
dadka len sa postazuj, na to sme tu :wink: verim ti ze je to otrava tie otazky..cim viac sa snazia byt ludia zdvorilejsi, tym viac su otravni.. :unamused:

devit, mala je sikulka :dizzy_face:

cernobilka, jedine co ti ostava asi mat niekoho pri sebe kto ti maleho povaruje ked budes chciet robit nieco ine...mne ked je mala hore, tiez som stale s nou lebo este nevydrzi sama len tak pre seba, po chvilke zacne plakat, ale nie je to tak cely den, ako to mas ty :unamused: a neviem ci predstavit ze by som to sama zvladla, keby som bola v tvojej situacii...a neskusala si nejaku satku v ktorej by si ho nosila na sebe? mozno aj to by pomohlo, aj ked by si bola tiez obmedzena a nemohla sa ist napr. osprchovat :sweat_smile: ale aspon nieco by si si porobila...

monrou krasne mate dcerenky a mariellka je zlatunka s takymi chutnymi lickami :dizzy_face:

pridala som par fotiek z krstu tak kuk :wink:

prajem pekny den
13. črc 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojko:slight_smile:)vsetky maminky:slight_smile:)
13. črc 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahohte,Brunko mi uz spinka od 12.A v noci bol len 1krat hore o 3,ale zaspal az o pol 6,lebo potreboval komunikovat :grinning:
13. črc 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy :wink:
Zdravím než se mi kluci vzbudí. Když oba usnout ve stejnou dobu, je to úplný zázrak.Jinak stále kolotoč krmení, přebalování, chování.

Cernobílko, mám to samé s Míšou teď ty poslední dny. Jediný, co mě zachrání je, když je tu s náma buď manžel, aby malého držel on než se vysprchuju a obstarám domácnost nebo když si vezme staršího Davídka na celý den s sebou ven a s tím jedním je to už mnohem lepší. Teď navíc co začal druhý měsíc je Míša častěji vzhůru a zabaví ho třeba hrací kolotoč nebo když si ho dám do vajíčka a vezmu s sebou do koupelny.. Jak se sprchuju, tak přestane většinou brečet. Asi ho uklidňuje ta puštěná voda.
Nám se v noci budí hodně často. Někdy po dvou hodinách, ale když už slyším jak se vrtí, rychle ho přiložím k prsu, pak většinou usne zase znovu. Přebaluju ho v noci jen, když je hodně počuraný nebo se pokadí.. Jinak bych ho úplně probrala a rozbrečela.
Když ho rozbolí bříško, namažu ho Pupíkem a přiložím mu tam thermo polštářek zabalený v plínce nebo ho dám na bříško a líp se pak vyprdí.
13. črc 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jdeme ve středu do poradny,a úplně nejvíc se těším na vážení :grinning:
13. črc 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou, babulky sú úžasné :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

cernobilka, neskusila si malému pusiť kolotoč alebo teraz už začne reagovať aj na hračky na hrazdičke.

Ono je dosť ťažké zabaviť takého malého drobca, aj náš miláčik ľúbi nosenie :sweat_smile: len s pribúdajúcimi kilečkami to nie je také easy. Ja som si zvykla navariť aspoň na dva dni, lebo keď mám doobeda variť, tak nemôžeme ísť von a žehlenie vychádza každý druhý deň ... už aby prestal grckať, aj keď sa mi zdá, že sa to lepší.... periem každý deň, čo jedenie to podbradník a občas to oblečko :sweat_smile:

zuzi malá Terezka bola krásne nahodená na krste :slight_smile: a babina na fotke je mladucha :wink:
13. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek