• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte maminky

dnes sme mali super den lebo sme boli u ocnej. bala som sa ze mu budu preplachovat ci prefukovat tie ocne kanaliky ale posledne kvapky zazracne zabrali (aj pani doktorka bola strasne rada) takze zatial dokvapkame este zajtra a uvidime ci sa to vrati alebo budeme mat konecne zdrave ocka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
inak koliky sa nam zlepsili a musim povedat ze potom ako sme prestali davat infacol a zacala som pit cajik pre kojace matky sice matka sem tam boli brusko ale napr. dnes vobec vcera len vecer ale to moze byt aj tymi visnami co mama jedla :sweat_smile: takze sme ovela pokojnejsi a ked nahodou pride bolenie bruska tak natierame pupikom a cvicime nozkami.

leuska som rada ze vam je uz tiez lepsie. my sa tiez casto vozime aj nosime. maly v aute zaspi po par metroch :grinning: . svokra ho chodi kazdy den kocikovat az mam niekedy pocit ze bez vozenia uz ani nezaspi :angry: ale nevysvetlim... aj ked som za to rada na druhej strane lebo si aspon dam domacnost ako tak do poriadku a daco porobim.

tak zdravim babatka a prajem pokojnu dobru noc
13. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
evi: ten náš ma exem zo suseneho mliecka Neocate,,,ale uz ho ma nastestie skoro prec ,,vela mastíme ,,,a pomaha to,,, neviem ked citam ako vase deturence spia tak ja sa potom nemozem stazovat,,,moj malicky zaspí o osmej vecer a zobudi sa o 4 niekedy aj o 5 tej ráno ,,, my sa tiež radi vozime ,,,ked sme v kociku musime neustale jazdit inak placeme a sme nespokojný :wink: nemame radi kupel ,,neviem preco place akoby sme ho rezaly ked sa da do vanicky,,,dufam ze ho to prejde,,,
inak mame jeden taký problem s kakanim ,,musime cviciť aby sme sa vykakali ,,,nechce to pustit do plienky neviete ako sa tohto problemu mame zbaviť,,,???
idem uz spat majte sa krásne a pozdravujeme miminká papa
13. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tehulky. :slight_smile:

Maxim som rada že nieje jediná moja malá vysypaná z mliečinka...No bohužial je z mojho asi som niečo zlé pojedla :confounded: Musím si dávať pozor na jedálniček.Malinkej na tu kojenecku žihlavku natieram bepanthen.Moja malinká pekné kakušká no sem tam s velkým plačom ale najviac nám pomohol ten Sab simplex....z toho sa pekne vykakušká a menej z neho zvracká.Maxim doktorka mi dala na dobré prdíky a kakanie najskvor espumisanL no ten nám nesedel.Skus to s kakaním povedat u doktorkyi možno ti niečo napíše, aby sa tvoj krpček netrápil. :wink:

Alex tak super ,že sa vám tie očinká zahojili .Aj Jasmínka mala zahnisané očinká no naštastie nám to rýchlo prešlo s Ophtalmo Septonexom a Ophtalmo Framikoinom....a potom som jej ešte mliečinko skusila nastriekať do kutika očka ako doliečenie.....babeny mi to tu radili.No neviem či to pomohlo ale zatial sa to malinkej nevrátilo.. :dizzy_face:

Dada aj ja s tým nosením mám trošku problém.Moje náručie je pre nu najbezpečnejším miestom.No ked sa musím najest,ist na WC,vyvešať prádlo......tak ju nechám aj 5 minút revať.
13. črc 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont_speak co je to ten Pupík co mazes malemu? nieco na bolenie bruska?

my sme mali prave uz druhy vecer velke bruskobolenie, trvalo to asi dve hodiny ale taky plac, ze az mne bolo do placu...baby neni to divne ze ju zacalo obidva krat boliet brusko hned po tom ako sa pokakala?? no ale cvicili sme s nou, davali na brusko a cely cas si poprdkavala a po nejakych dvoch hodinach to nejak preslo chvalabohu...som rozmyslala z coho to mohlo byt, ale netusim...jedla som pecene prasiatko s rozkami...mozno tie rozky..no alebo ta horda zakuskov co som pojedla na krste :sweat_smile:

dadka, veru moja mama je mladica, aj farar sa cudoval ze je uz babka :grinning: ale mala ma normalka v 21 rokoch..ale hanbila som sa teraz vedla nej, lebo ona taka upravena a nahodena a ja som si pred krstom stihla iba oholit nohy :grinning: mala sa kojila do poslednej chvile, tak som sa nestihla ani namalovat, dokonca ani ocesat a vyzerala som strasne - bledy xicht a kruhy pod ocami :grinning: :grinning: vyzerala som horsie jak nejaka mama na materskej :grinning: :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec, no možno sa jaj uvoľnilo po kakaní miesto na papnie :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mišiačik tiež máva bruška bôľ. No našťastie nie taký ako mával Vili........alebo už viem ako nato. Ibaže jeho nebolí bruško dole ale tesne pod žalúdkom....................a tam sa nedá použiť rektálna rúrka...........viem to podľa toho, že prdí koľko chce.....ale aj tak ho bolí..............a moja mamina si spomána, že ju ako dieťa bolievalo tak brucho.......tesne pod žalúdkom.

Černobilka, aj Vili bol taký, že som pri ňom nič nemohla urobiť.....stále ho bolo treba zabávať, alebo držať.........Miško našťastie taký nie je a veľa spí...........aspoň oproti Vilkovi. Neostáva ti nič iné len čakať kým niekto príde alebo ho nechať plakať a rýchlo sa osprchovať...............ale keď ho začne zabávať kolotoč, budeš mať tak 2 min. aby si sa osprchovala drobec ti neplakal...............neboj do 18-stky to robiť nebude...........tým sa utešujem, keď je najhoršie.....hlavne v noci.
14. črc 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. črc 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Maminky, som znicena, kazdu noc sme hore, niekedy aj cely den, ak mate niektora infosky, ze sa to po 600nedeli zlepsi, ze babo lepsie spi alebo ze nemusi byt na maminke nonstop, prosim IP, dakujem vam moc. Heslo: uz sme zufali a chronicky nevyspati.
14. črc 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka poviem ti že zo začiatku som aj ja velmi trpela nedostatkom spánku ...no po čase si spravíte s bábetkom režim.To znamená ,že ked Sophinka spinká lahni si a spinkaj tiež....Ja som si tiež tak zvykla aj cez den schrupnut :dizzy_face:
Zo začiatku som malinku mala stále na cecíku a dnes v noci sme mali rekord!!celých 5 hodín spánku :grinning:
Katka nezufaj určite sa to časom upraví.Pokial je malinká zdravučká a nebolí ju niečo. :pensive:
14. črc 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte mamky,

tak my spíme zhruba od 19.00-3.00.Nakojíme a spíme do 6.00,pak zase spíme od 8.00-11.00,pak spíme od 12.00-15.00,pak si tak dvě nebo tři hodky po kojení hrajeme až zase do dalšího kojení.Jo a není to pořád stejné,jen v noci se držíme zajetých kolejí.Jinak v kočárku bez problému,kojení taky,hrací deka boduje.
14. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a mimčo klidně nechat vyřvat,já jsem s tím zpočátku bojovala ale když Dan zlobil,a nikdo nebyl na blízku,tak jsem ho šupla do postýlky a nechala ho.Protože bych se jinak ani neumyla a nenajedla.Fakt je to kolikrát lepší.Ony se ti děti kolikrát unaví.
14. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky..presne jak vravis amelie,treba nechat deti vyplakat..netreba ich mat stale na rukach :slight_smile:
my nasu nechame az kym to neni totalne plac na zbesnenie a pri dotyku sa mala taha za rukou,vtedy viem ze je to od hladu
14. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky.. nejako sa mi nedarí sem chodiť, malinky je síce zlatunky, akurát posledné dni nejako nechce cez deň spinkať a stále by len bol na rukách :grinning: a to sme ho na ruky brávali málo aby si nezvykal.. hm.. a ešte nás trápi reflux.. :frowning2: ale za to v noci o ňom skoro nevieme.. väčšinou zaspi medzi 21-22, prvý krát sa zobudí medzi 2-3, a potom okolo 5-6.. a potom spinkame ešte do tej ôsmej.. zo soboty na nedeľu mi prespal v noci skoro 8 hodín vkuse.. som nechápala.. to som pre istotu nespala ja.. čakala som kedy sa už zobudí :sweat_smile:

a čo je nové tu? :slight_smile:
14. črc 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
akurát čítam od amelie a devity, že je niekedy dobre necháť bábo trocha poplakať... asi to skúsim.. lebo sa zase dostanem k obedu až okolo tretej, štvtej :D
14. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Devi-jo je to tak,máme sice dětičky rády,ale otroky jim dělat nemůžeme,nechci vypadat jako krkavčí matka,když ho nechávám vyřvat,ale kvůli každému knournutí za ním neletím.To bych nejedla,nepila a jen bych ho chovala na rukách.Malý spí v pokoji sám a já vstávám až ho slyším v chůvičce pořádně křičet.
14. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
amelie, tvoj maly prespí skoro celý deň i noc :grinning: My sme tiež o Sebkovi prvé 2 týždne skoro nevedeli, cez deň nám pospal aj 5-6 hodín vkuse.. v noci podobne, teraz nám zostala už len ta noc, cez ho to spinkanie nejako prestalo baviť.. :frowning2: ale za to miluje jazdu v kočiariku a v aute :slight_smile: vtedy vždy spinka :wink:
14. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ninny,jj prospí hodně,ale ne vždycky.Po procházce se bavíme vždycky hraním.
14. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já malého položila před chvilkou do kočárku. V tom druhém měsící prckové prostě víc koukají kolem sebe, taky jsem ho ted 2hodiny nosila v náručí schouleného do klubíčka, ukazovala mu na fotkách celou rodinu + příbuzný :slight_smile:

zuzi, Pupík to je bylinkový gel při nadýmání.Obsahuje fenykl, heřmánek..
14. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny dík :wink: ten link mě ani nenapadnulo sem hodit :slight_smile:
14. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě Dav vzbudil řevem malýho :frowning2:
14. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,my sme dnes mali poradnu a z 3500g sme sa za 3 tyzdne vysvyhli na 4620 :sweat_smile: Dostali sme holtovu mast na tvar a zajtra nas caka sono noziciek.
Ja idem vyvesat pradlo a potom si idem lahnut k Brunkovi aby som v noci vladala zarovno nim.
14. črc 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mne maly spinka podobne ako amelie, v noci sa size budi castejsie, ale cez den spi kazde 3 hodky, dlhsie ako 3 h este hore nebol a on ani vtedy neplace, hrajka sa so mnou a ked ho necham v postielke, hrajka sa aj sam. viem, je to skutocne zlate zlate dietatko, pri nom by som stihla aj dalsie dve.

a je to uz riadny smejko, dokonca zacina vydavat prve hlasky, niekedy mam pocit, ze mi chce nieco strasne dolezite povedat :slight_smile:

co nas trapi je reflux, objavil sa az po tom, ako skoncili koliky, ten ich zaludocek je asi skutocne este velmi citlivy, tak to musime nejak vydrzat.

mate nejake tajne zbrane na to grckanie?
14. črc 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

som tu zas po dlhsej dobe akosi nic nestiham a tie horka to je deees.

cernobilka: ja som mala ten isty problem maly len reval a reval cele dni nestihla som oprat navarit ani si pospat bola som uuuplne off. Potom sme kupili rektalnu trubicku a s bruskom je trochu pokoj nieje to este uplne najlepsie ale aspon na 3 hodky mi cez den zaspi a ja mozem rychlo nieco urobit.

ninny
teraz sme na tom podobne cez den nespi len tak pozera nieco si mrmle ale aspon neplace v kuse :slight_smile:

amelie
hej ked uz som bola v koncoch fakt som ho nechala proste revat reval hodinu v kuse a potom na 5hodin zalomil :grinning:
14. črc 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne :grinning: , bozinku tieto tepla su katastrofen!!! :angry: Chodim kocikovat o 8.00 rano... Nas stale trapia koliky, ale reflux je uz o mnoho lepsie, tak sa tesim.
No s tym vyplakanim opatrne, lebo naozaj z velkeho placu sa moze spravit hernia, pruh. A inak ako operacne sa neda odstranit. Treba potom aspon dudu dat. Ale to o velkom placi hovorim, dlhotrvajucom, napr. pri kolikach.
14. črc 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je to zábava s dětma :slight_smile: Tu rektální rourku jsme nikdy nezkoušeli.. Dá se sehnat normálně v lékárně? Prý i ten Sab simplex se dá snad v lékárně koupit bez receptu od doktora.

Taky už nám začal Míša něco malinko broukat a usmívat se, když na něj mluvíme.
14. črc 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to si asi někdo dělá srandu.. Jinak to není možný.
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=104917&vGroupOffset=0
14. črc 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Jen rychlé ohlášení se. Včera jsme přijeli ze Šumavy jen kvůli dnešním doktorům (kyčle+neurologie) a zase mažeme zítra zpátky.

Výsledek: Neurologie, nic moc. Musíme 2x týdně na rehabilitace a cvičit vojtovku. Těch 5 týdnů, o které se narodil dříve, se projevilo a začínáme mít problémy :frowning2:

Kyčle: páteř se srovnala a tak můžrme začít řešit kyčličky. Tedy široké balení.

Je mi z toho nějak na nic. U vojtovky Kryštůfek hrozně plaká, prý ho to nebolí, jen je mu to nepříjemné, ale já mám jiný pocit. Nevím, jestli se donutím s ním pravidelně cvičit.
14. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tiež Vás zdravím po veľmi horúcom dni a to má byť zajtra ešte teplejšie :rolling_eyes: a je to poznať na smäde malého, pricucnutý je oveľa častejšie aj dlhšie, ale keď mu chutí :slight_smile: som zvedavá koľko bude mať o dva týždne na poradni takýmto štýlom.

Martinka, čítala som veľa článkov o Vojtovke a aspoň teda z čítania mám pocit,že má význam. Hlavne že to detičkám pomáha. Ja mám Maťkovi cvičiť s pravou nožičkou, lebo ju vybočuje, tak aby sa mu natiahla šľacha, ale to je taká rýchlovka, v nemocnici mi to ukázala ortopedička.Zatiaľ pritom neplače, ale asi sa mu to moc nepáči, lebo sa hrozne vrtí. :confused:

dont, rúrku aj Sab Simplex kúpiš voľne v lekárni, aspoň na SK. Keď detičky bolí bruško, dá sa to poznať, že naťahujú nožičky a točia sa do strán, tiež ten plač je taký ľútostivý a neprerušovaný , nepomôže ani dudka do pusinky. Odporúčam polohu letca, položiť si bábinko na ruku, do dlane položiť bruškom. vtedy sa stláča vlastne bruško a nebolí ich to tak moc, tiež sa dá hladiť chrbátik a kto to nemá rád,že ? :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Aj my cvicime vojtovku, 4x denne, kvoli stuhnutemu krcnemu svalstvu na jednej strane - mala ma tortikolis a skoliozu.... Tiez pri tom place, ale urcite to babetka neboli... Ma to velky vyznam... sestra s detmi cvicila takisto cely rok a teraz v 3 a 4 rokoch maju super drzanie tela a ziadne problemy.... Nas to caka pravdepodobne take 3 mesiace..... Cvicime na chrbatiku, na brusku a neskor pridame aj naboku.....
Marti, nevzdavaj to.... Oplati sa to... sama uvidis....
Inak aj my mame reflux, sme na antirefluxnom mliecku, je to teraz lepsie....
A mame uz 4450g.....
Pozdravujem vsetky.... Nestiham velmi MK ale myslim na vas....
14. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
ninny diky za link :wink: inak ked popisujes maleho, tak presne vsetko ako u nas, este aj ten reflux nestastny :unamused: a to vozenie v aute a v kociku tiez mala zboznuje :sweat_smile: dnes sme si spravili vylet do Trnavy a mala prespala cely den, zobudila sa len na jedno kojenie...je to vyletnicka :dizzy_face: som sa bala ze ju vecer neuspim, ale zaspala celkom pekne, dnes ani brusko nebolelo chvalabohu!

dadka veru, zacinaju horka, tak cakam ze mala bude cely den na prse :grinning:

dont_speak zaujimave...ze si dievca mysli ze ked je v 30 tt ze prenasa a to je druhorodicka :sweat_smile: jedine ze by to mala zle v pase zadane...snad az taka hlupa neni... :wink:

martinamil verim ti ze je to tazke ked to maleho boli, ale pomaha mu to, treba vydrzat a bude dobre :wink:
14. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek