• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky
Evi : no davame mu ten Sab simplex ale to len prdka,,,ked mu zdvyhnem nozicky uz v momente tlaci on jednoducho vie ze ma kakat,,, no musim sa spýtat doktorky,,,
inak kedy by asi tak mali prejst tie bolesti bruska,,, :frowning2:
ale vsetko ma aj svoje pozitýva ::::::
dnes sme maly rekord v spaní,,,od 20.00 sme sa najedli zaspaly sme o 20.30 a zobudil sme sa o 5.30hod potom sme sa najedl a zob. sme sa o 10.30 ,,bolo to super po tolkých uplakaných nociach hlavne prvý mesiac,,,,
tiež sa snažim dodržiavať pravidelný režim ,,hlavne vecer,,,

maj te sa krásne
14. črc 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za podporu!

Jasně, že to zvládneme, nemáme jinou možnost, ale ...

Katy, máte jen AR umělé nebo i částečně kojíš? S jídlem je to taky střídavě oblačno. Dnes měl jen 3x MM zbytek UM :-/
14. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
maximm - hovori sa, ze brusko by malo prestat boliet v 3 mesiacoch...ja osobne moc moc dufam. :wink:
14. črc 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti aj my cvicime s Kiarkou vojtovku,ono to deticky neboli,to cvicenie je o tom aby sa vlastne tym cvicenim dostavali informacie do mozgu,su niektore veci,ktore su u tych deticiek neni riadne v poriadku,tak to vlastne takto rozvijame,my mame plazenie a rotaciu,lebo mi bola vraj leniva,ale uz nadherne drzi hlavku a pretocila sa mi aj z bruska na chrbatik,ja ju okrem toho kazdy vecer masirujem a to pomaha tiez velmi vela.
a este raz ti vravim ono to neboli,oni pri tom placu,lebo ich obmedzujeme v urcitych cinnostiach.a to sa im velmi nepaci.prvykrat ked cvicila tak mi spinkala 8hodin v kuse to bolo este v nemocke,moze to deti aj unavovat. :slight_smile:
14. črc 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devito, děkuji.

Teď něco pro zasmání. Takto Kryštůfek spinká :sweat_smile: (zvuk)

http://uloz.to/2120524/mvi-0132.avi

Jsme z něj mrtví smíchy. Toto dělá přes den i v noci. Několikrát. Podotýkám, že se neprobouzí, spí pak klidně třeba další hodinu.
15. črc 2009 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, najprv vam pisem dobru spravu, od vcera nemame postolky. A ta zla, myslela som ze horsia noc ako predosla byt nemoze, ale ba, tato bola este horsia. Od 23. h. mala plakala a teraz je na muzovi a plakala by dalej. cize minim. do 7.rana plakala. A najhorsie je, asi je to dobre, z sa na nu nedokazem hnevat lebo vidim ze su to cisto koliky a je mi do revu ako sa trapi a navyse mam z pestovanie presilenu ruku, pred dvomi rokmi som mala na oboch zapastiach zapal slachy a pravu ruku mam znova odpisanu, nemozem uz pohnut ani prstami. A uz mi dochadza ze moj muz ako babo nemal obrateny bioritmus, ze v noci reval a cez den spal, ale ze mal koliky. Som zvedava ako budem zvladat malu s ortezou na pravej ruke... Drzte sa babulky. Ak by mi niekto chcel nieco odpisat, prosim IP, lebo nestiham Vas citat, zial. Prajem Vam usmiate babatka a vela zdravicka a energie.
15. črc 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, tak to je skvelé, lebo akonáhle nemusí mať poštoilky bude lepšie kopkať.
15. črc 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,mas dost mlieka?podla tohoto mas malu nespokojnu.
15. črc 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem ci to nieje aj tym teplom aj nas maly vcera len preplakal aj den aj noc
15. črc 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa,moze to byt,ale tak treba dat detom pit,moja dcera neplace,len hlada.a pijeme detsky cajik s cukrom,vodicku odmietla
15. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka,

nas maly ma zase zvacsene mozgove kory vplyvom dlheho porodu (12 h), neurologicka povedala, ze bude v sledovani a ak sa to nezmeni, tak tiez budeme cvicit vojtovkou.

aj mna to vydesilo, ked som to prvykrat pocula, hlavne som sa citila dost vinna, ze som nepristupila na sekciu skor.
15. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, dnes som sa inšpirovala lentilkou a vychádzku sme započali ráno o 8:30 ale aj tak už o 10:00 bolo príšerne horko, skôr ako o 16:00 ani nos nevystrčím von :sunglasses:

od rána sa vytešujem,lebo prišlo oblečko na krst, už sa suší na balkóne :slight_smile: Inak tým,že Maťko teraz viac pije, viac sa mi aj tvorí mliečko a v noci som o 1:00 musela ísť odsávať a ešte z neho aj jedol a ostalo tam :sweat_smile: Asi aj ja že ja pijem viac vody keď je horko ...

Už sa mi nahlásila prvá oficoš návšteva, kolegyne z práce na budúci týždeň. Vy už tiež opáčkujete sa ?
15. črc 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi,ja uz mam take mensie navstevy za sebou,kamoska,chudatko ma muza na misii a chcela prist,nech si pozdvihne naladu,tak som ju zavolala,nech pride,a nie sme doma sami,takze je to tak lepsie,lebo my pojdeme v auguste k druhej starej mame na stredne Slovensko :slight_smile: a veru ostatní budu musiet cakat,kym prideme so slecnou nebezpacnou domov. :wink:
15. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy.
Mam trosku casu maleho som ulozila lebo furt place.Asi mu bolo horuco lebo som ho prezliekla do kratkeho a dala cajik a uz je kludnejsi.
Navstevy mame uz davno za sebou tu to tak moc nedrzia.Uz druhy den jak sme prisli z porodnice tu boli nasackovany.A mne bolo blbe povedat nechodte.
Baby kedy sa ma chodit na kontrolu na kycle?Lebo v prepustaciej sprave mam napisane az koncom augusta a to sa mi nejak nezda ze tak dlho?Za aku dobu ste boli vy?
15. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka, my sme už boli, u nás sa chodí po 4 týždňoch a na ďalšiu ideme po ukončenom 4 mesiaci
15. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka,ja som sa musela objednat a kedze je vela deti tak nas objednali na 19ty august
15. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, mam jednu prosbu. Neviete mi poradit? Kvoli praci by som sa dala rada na dobrovolne rizikove.. Zajtra idem k lekarovi a neviem ci nieco take ako dobrovlne je mozne.. V praci je to o obrovskom strese, a narocnosti . V podstate mi nic nieje, ziadne zdravotne problemy. A navyse sa desim toho ze som v 4 mesiaci a byt zavreta 5 mesiacov doma.. Neviete je mozne nieco take ako neobmedzene vychadzky? Nemate niektora s tym skusenosti? :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
weronyca,na dobrovolne rizikove sa ist neda,jedine ak ta tvoj gynekolog vypise na PN ale na vychadzky budes mat narok az po dvoch tyzdnoch PN..na matersku potom nastupujes 8 tyzdnov pred predpokladanym terminom porodu,inak je to 6 tyzdnov.Ale to zalezi od lekara.a cim neskor ta na tu matersku vypise o to viac materskej ti ostane po porode.
15. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lei, malý je krásny, podobá sa na teba. Neboj, tie koliky prejdu, aj my sme s tým bojovali pri robkovi. Naša buchta má už 5800g, je to perfektné dieta, stále sa smeje, úplne iné ako prvé. Nech ste zdraví, pozdrav aj Mirku.
15. črc 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mate uz svoje zlaticka poistene? ak nie a chceli by ste, ozvite sa cez IP. :wink:
15. črc 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky, dnes aj nas potrapilo brusko, ale to som asi ja daco vcera pojedla a krpcovi to uskodilo. nastastie ziadne exrta koliky nemame, ked sa nemoze vykakat da si ho tato na hrud a do minutky mame plnu plienku az po okraje.
15. črc 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
...inak prajem krasny slnecny zvysok dna... len by sa mohlo milimeter ochladit :wink:
15. črc 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. črc 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nevite co proti potnickam? krome myti... ma je vsude po hlavicce, na krku a trosku na hrudnicku :pensive:
15. črc 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil, krasny video!!! :slight_smile:
15. črc 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucii, moja mala ma potnicky obcas na krku pod bradickou, a pomaha nam zasyp aviril.... hned to ustupuje... davam jej ho po kazdom kupani a je to v pohode.....
15. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak dnes sme urobili velky pokrok...ulozila som malu po kupani napapanu do kolisky s tym ze bola uplne cula, lebo pri papani vobec nezaspavala a pol hodinku cumela na kolotoc a mrmlala si a nakoniec samucka sama zaspinkala :dizzy_face: :dizzy_face: ja som sa bala ze uz inak ako na prsiku nebude vediet zaspat, ale s tymto ma velmi potesila :slight_smile:

inak dnesne horko sme prezili celkom fajn, poobede sa malej podarilo aj zaspinkat na par hodin, ale to uz fukal jemny vanok takze sa dalo aj dychat..ale dovtedy bola stale smadnucka a budilo ju to...

dadka my sme tu uz mali kopu navstev, aj svokrovcov a starku na tyzden a mala bola celkom v pohode, kazdeho si obzerala a nerusilo ju to...teda podla mna, lebo viem aka je ked sme sami a ked tu boli tolki ludia...aj krst ked sme mali, tak boli vsetci u nas a cele to prespala :wink:

fiha tusim ide burka, to sa bude spat :wink: :wink: dobrunoc
15. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
pozdravujem vás - dostala som sa sem cca po dvoch týždnoch....

S Jakubkom sa máme fajn..... je to zlatý - a veľmi dobrý chlapec - dúfam že to neprechválim............. včera mal po troch týždnoch prvý den ktortý takmer celý neprespal - ale to mu bolo hrozne teplo....... dnes sme boli opať v pohode, takmer celý den sme prespinkali..........v noci spínká cca od 22.00 do 3-4 hod. ráno potom sa napapáme a spinkáme do siedmej...........bruško nás našťastie nebolí...... keď cez deň nespinkáme tak preležíme v postieľke alebo na maminkinej posteli :slight_smile: :slight_smile:
zajtra ideme k lekárovi na nožičky - dúfam že dopadneme dobre...............na prvú poradnu ideme v utorok
takže dúfam že nám to poslúchanie vydrží
Pozdravujeme vás...........
15. črc 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja len na skok. my mame zajtra 6 tyzdnov takze uz nebudeme musiet nosit postolky, horsie je ze ako sme vysadili kvapky do ociek zase mu trosku vychadza hnisik takze sa snazime masirovat ocka cim castejsie tak snad to pomoze. dnes bolo veru riadne teplo aj matko bol taky nejaky nepokojny. dnes ani nebol riadne na brusku lebo vacsinu casu plackal, ale vecer potom zaspal a museli sme ho na kupanie budit o 21,00 napapal sa a zaspal rychlo tak som zvedava kedy v noci vstane.

devita - mala je riadne sikovna ked sa pretoci sama.

nas matko krasne dviha hlavicku v podstate uz od narodenia ale na brusku len ked je uplne spokojny a ma dobru naladu :grinning: inak je sikulko hadze usmevy, a dnes som ho ulozila do kolisky hlavku na plienocku a zachvilu bol uplne v hornej casti kolisky, patickami sa poodrazal a sup :grinning: nuz budeme musiet na tie nase deturence davat stale vacsi pozor.
15. črc 2009 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko babulky

dost dlho som sa neukazala ale situace je taka ze pc je v izbe kde spi mala Dianka a ked obe spia kazda je vo svojej izbe, ja sa k pc nedostanem a vacsinou sa staram o male prditko Mariannku, takze cely den som indisponovana.... :grinning: Muzika prehovaram na notbuk, to uz by som mohla aj vecer sa s vami vykecat, z obyvacky...ale taky je tvrdohlavy....asi zoberiem ten z orange ak je este akcia....
16. črc 2009 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek