• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dobré ránko :slight_smile: akurát vstávam :sweat_smile: ešteže ma zobudila poštárka, po papaní som Maťka prehovorila, že ešte si zdriemneme a hups je 9:00 :grinning: doobednajšiu prechádzku už nestíhame. Akurát včera dávali v správach,že detičky a starší ľudia by v čase od 10:00 - 15:00 nemali moc chodiť po vonku.
16. črc 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii, ten púder, ako píše Katy je ozaj najlepší na potničky. čo som aj čítala, že schladiť vo vode, ale si myslím,že prikladaním studeného by sa bábo vyľakalo :confused:
16. črc 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, dada, diky :slight_smile:
16. črc 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,
tak terezka ma dnes uz jeden spanok na cerstvom vzduchu za sebou, vzdy ju vystrcime v kociku ked ranajkujeme, kym sa este da vonku dychat..
teraz sa chystame k mojej babke, ma pre nas uhorky a budem zavarat :rolling_eyes: zboznujem taketo roboty :pensive: co uz :sweat_smile:
ten puder skusim, zatial som malej na to nedavala nic a chvalabohu sa to nezhorsovalo...len ked prisla zvonku mala tie potnicky cervensie a do vecera vzdy zbledli...
prajem pekny den
16. črc 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby. Reagujem na prdíky a koliku: Ak sa to stane našej Aničke, tak natriem konček teplomeru rybilkou a strčím do riťky... Ona si buď uprdne, alebo rovno aj hovienka pustí, a je fajn. A nikdy ju nenechám trápiť sa dlho, maximálne najprv skúsim pocvičiť labkami a natrieť gelom bruško.
16. črc 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky,

my jsme dneska byli na měsíšní prohlídce,měříme 52 cm,vážíme 4600g.Takže pěkně rosteme.
16. črc 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute babulky tak vas lutujem co mate kolikove deturence,ja som to preskakala s prvou dcerkou.Teraz mam dieta ako z rozpravky,nevygrcka,krasne kaka,prdka.Pri prvej dcerke sme pili haldu harmancekoveho caju.To jej upokojovalo brusko,no teraz to lekari neodporucaju,kvoli alergii.
16. črc 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,

aj my kolikujeme,respektive maly sa bez rektalnej rurky sam nevykaka...

zuzec-mne poradila doktorka na potnicky potierat harmancekom alebo repikom
16. črc 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, po dlooouuhe dobe se hlasim:slight_smile:
u nas prdiky celkem ok, nejdriv trosku bojovala, ale ted uz krasne prdi a zdravi si tak tvrdi :grinning: hlavne pri probouzeni a protahovani se... a taky pri koju:wink:
marti.. video roztomile :grinning:
jinak s tim nechavanim mimca vyrvat.. vydrzela jsem to zatim jen chvilku, prijde mi, ze nerve jen tak, vetsinou se utesi, kdyz ji aspon chytnu za rucicku anebo chvilku pochovam,a si se ji styska v te kolibce a chce se pomazlit... pres den je celkem hodna, ale posledni tyden teda hresime, protoze ju nechavame spat s nama v posteli, v kolibce proste nechce usnout :frowning2: trosku se bojim, jak to pujde dal a aby si moc nezvykla usinat jen v nasi blizkosti, chjo... ale v noci, kdyz clovek potrebuje spat, nemam tolik odhodlani a pevnych nervu... taky u nekoho z vas spi male v posteli??
16. črc 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

dnes sme boli u doktorky v nemocnici, malému robili opakovane UZV obličiek a všetko bolo v poriadku :wink: som taká šťastná :slight_smile: ale ešte pôjdeme preventívne v 3. a 6. mesiaci..
..a včera sme boli na poradni, máme už 54cm a 3320g :slight_smile: Doktorka je spokojná, pekne priberáme :wink:

čo je nové tu? :confused:
16. črc 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zihu, tiež som taký hriešnik ako Ty :sweat_smile: večer Maťo zaspinká v postieľke,ale v noci po kojení už si ho nechávam pri sebe a hneď zaspinká, keď ma cíti blízko pri sebe a ešte aj keď grckáva alebo zle prehltne a začne lapať dych, som mu bližšie :slight_smile: Krstná môjho manžela tiež takto mávala deti pri sebe odvtedy čo sa jej malá začala drhnúť v postieľke a neostali ani rozmaznané ani si nezvykli ako staršie chodiť k ním do postele.
A tiež čo sa týka plaču, nedokážem nechať malého revať, to už ozaj musím byť na WCku alebo v sprche. Ten plač je väčšinou kôli odgrgnutiu, takže keď ho dvihnem, tak mu odľahne. Keď plače a vidím, že naťahuje nôžky a metá ručičkami, tak to je bruško a nešťastná štikútka, to ho vie tiež rozčúliť, vtedy mu dám trošku mliečka a je to lepšie.

Ninny, super rastiete, Sebastianko bude riadne veľký, keď už teraz má 54cm, náš Maťo má 56cm, včera sme ho merali.

Amelie, aj Danko bude riadny chlapák, už nám dajú zabrať dvíhať ich na ruky :slight_smile:
16. črc 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zihu, ja si maličkého beriem do postele, keď sa v noci zobudí, cca medzi jednou až treťou.. väčšinou obaja pri kojení zaspíme :grinning: občas keď nezaspím alebo sa zobudí manžel, tak ho dáme naspäť do postieľky :wink:

zuzec, my sme boli včera na výlete v Trnave, vlastne na nákupoch :grinning: od kedy sme ho dali doma do autosedačky, tak od vtedy spinkal.. celu cestu tam i naspäť, aj celý čas v Trnave :wink:

a včera sme boli aj u ortopéda, všetko v poriadku, len máme zatiaľ baliť naširoko (pamperska, 1 plienka a ortopedicke) a v 4. mesiaci kontrola... :dizzy_face:
16. črc 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada.. taky skytame a chvili cucnout nam pomaha, je fine, ze clovek tak nejak sam prijde na to, jak tomu malickemu uzlicku pomoct, teda aspon nekdy :wink:
16. črc 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, ani ja malého neviem nechať plakať.. predvčerom som ho nechala chvíľku v postieľke, ale to ani neplakal, len tak mrnčal.. a to som bola len asi 2 min na wc-ku.. :dizzy_face:
16. črc 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,zihu, myslím, že tým moc nehrešíme, veď tie mesiace utekajú tak rýchlo a keď už budú väčší, nebudú sa chcieť toľko mojkať a pusinkovať :dizzy_face: všetci mi hovoria, uži si kým je v postieľke alebo kočíku

Maťko má dnes 6 tždňov, takže mne končí šestonedelie :sweat_smile:
16. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj v čom dávate drobcov na noc spinkať, ja som dala na noc opaľovačky, keď je tak horko
16. črc 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj mamičky :grinning:

Vidím ,že ste oddané svojim pokladíkom :grinning:
Moja malinká tiež plačkáva a ja ju nechávam občas vyrevat.Možno to znie hrozne, ale ja si myslím,že ked ju neutíši náručie ani prsník ani pesnička,an icvičenie s nožinkami.....tak jej stačí 5-10 minut si poplakať a potom je OK :dizzy_face:
Moja malá je veľmi aktívna aj teraz ležká vedla mna na deke a natahuje mi tričko :grinning:

Zihu a malu v postielke mávam aj ja.....počas noci sa mi budí viac krát to ju nakojím a dám ju do svojej postieločky hajat-kvoly monitoru dychu.Aj dnes v noci ma zobudilo pípanie malá sa asi pomalšie nadýchla a ja som bola v momente pri nej! :confused: Až tak okolo 4 -5 ráno si ju dávam do postielky ku sebe.Vtedy už nemám až taký silný spánok a nebojím sa že by som ju prilahla :grinning:
16. črc 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dadi-no Dan bude kus chlapa :grinning: ,ale doufám že ne moc velký kus.... :grinning:

tady jsme nahráli video jak se Daník kamarádí s dudlíkem
http://www.youtube.com/watch?v=Cu2O1mlUB9g
16. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, mám taku otázôčku :sweat_smile: kedy ste po pôrode začali opäť so sexom? :grinning:
16. črc 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ninny-my ještě ne,mě doktorka řekla že mám dodržovat režim šestinedělky-tudíž sexuální abstinence....ale čekám na kontrolu na gynekologii....
16. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
amelie, ani my ešte nie.. ale už by som rada :grinning: ale bojim sa kvoli šitiu, dosť ma museli nastrihovať, kvoli tomu, že malého vyberali kliešťami, tak by som nerada niečo "pokašľala", tak asi budem čakať na tu kontrolu u gynekológa..
16. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:frowning2: ninny,tak to jsi měla teda těžké... :frowning2: No mě manžel kontroloval včera šití,a říkal že tam není vůbec nic vidět...Taky se těšíme,ale radši až po kontrole... :grinning:
16. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny ja s drahým sme včera prvý krát po porode :grinning: najskvor mi to nebolo moc príjemné :pensive: Ale po pár minutách keď som sa uvolnila tak to bolo ešte lepšie než pred porodom :grinning:
To šitie ešte neni zmeknuté uplne....a hlavne odporúčam lubr. gél

A ešte sa vás chcem popýtať?Máte alebo plánujete si nasadiť atikoncepciu????
Ja sa bojím kvoli malej aby jej to nešlo náhodou do mliečinka....
16. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi dr. doporucila CERAZETTE, je to antikoncepce, ktera se muze uzivat i behem kojeni, ale ja nevim... predtim jsme pouzivali kondom a bylo to spolehlive dost :wink:
16. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zihu, a vy ste už začali? :grinning: my tiež uvažujeme nad tým ako sa budeme chrániť.. nechcela by som hneď druhé bábo, chcela by som medzi nimi aspoň 4-5 ročný rozdiel.. ale ako sa hovorí: "Človek miení, Pán Boh mení.." :wink:
16. črc 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo, amelie, koukala sem na tve fotoalbum, danecek uz taaaak hezky drzi hlavicku? jak dlouho to vydrzi? vypada desne zdatne :wink: jinak na te fotce ma vyraz jako nase Bajca :grinning:
16. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, nezacali, ale zacneme :grinning: :grinning: :grinning: asi dnes :grinning:
16. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dada čo su to opalovačky?Dadi u nás v byte je dost chladno.Tak sa snažím jej udržať ručičky aj nožičky teplé aj počas spánku.
Ja malej dávam bavlnené dupačky s krátkym rukávom na to tričko ...a do zavinovačky ,alebo iba pod deku...ale deku si vie lahko odkopať....a potom je v noci studená...tak radšej do zavinovačky.A raz sa už aj z tej vyvliekla...ako som už písala je dosť aktívna :grinning:
16. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zihu popýtam sa svojho gyn. čo odporúča.
No ten kondom sa aj mne pozdáva zatial najviac :grinning:Ja som pred tehu neužívala 4 roky žiadnu hormonálku a tie predtým mi nerobili dobre....z každej som priberala a to teraz nechcem!Ved už aj tak mám na sebe 12 kíl naviac :rolling_eyes: A to som skušala skoro všetky nízkohormonálne...aj euru...tá čo sa lepí na telo.
16. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim obstarat toho mojeho bobka, uz se mi tu chruje.... a i ja uz mam hlad.. tak zatim paaaa
16. črc 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek