• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
baby, ako to vlastne s tymi alergenmi je? ako to funguje? preco a ako tu alergiu u babatiek sposobuju?
20. črc 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, jakou alergii máš na mysli? Pokud pylovou (mimísek kýchá apod.), tak prý to není možné. Já se na to ptala, protože sama jsem silný alergik. Pokud bude mít mimís pylovou alergii, tak se to projeví až po půl roce života. S alergiemi na potraviny je to ihned.
20. črc 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ja uz jem tiez vsetko,no citrusy nemusim..tie mi dajako nechutia a ani paprika,inak cesnak,cibula rajciny..to vsetko uz vo velkom..a dokonca aj varena kukurica
20. črc 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulkamalergie sa prejavuju vysevom cervenych fliacikov,vyrazok,to v tom lepsom pripade,ale v horsom moze dojst k opuchaniu..vtedy jasna vec okamzite nemocka
20. črc 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, ahojky.. a aky je rozdiel medzi potničkami a týmito fliačikmi?
20. črc 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
a červenými vyražkami.. lebo aj podničky su male červene..
20. črc 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
potnicky ked pudrujes tak sa stratia,ale po alergii to trva par dni aby zmizli..
20. črc 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som sice este alergiu takto pocas dojcenia nezazila,no moj syn ked jedol prvykrat maliny tak sa vysypal mal cervene flaky po brusku a tvaricke
20. črc 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak mame po poradni,mala pribrala za mesiac 1 kg :confused: :confused: :grinning: doktorka sa ma pytala ci iba dojcim, ci ju nahodou neprikrmujem hehe...nuz mame zrutika...takze dnes mala 4900 g a 58 cm...a ja sa divim co jej zacina byt vsetko male :unamused:
a mame uz aj uska prepichnute :frowning2: som isla vedla a moj muz tam s nou ostal, ale chudatko po kazdom vpichu si poriadne zavrestala, ale do 5 min uz bola kludna a v aute hned zaspala...aj tak ma to bolelo asi viac ako terezku :pensive:

ninny ja som krvacala v podstate pocas celeho sestonedelia...resp.posledne 2 tyzdne uz len spinim...ale uz mam dost tej vlozky, neznasam vlozky, ale tampon sa ece bojim dat...

ja som na devitkinu radu zacala pudrovat potnicky a pekne miznu, ale jak sa mala uvari tak su spat :sweat_smile:
20. črc 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu k vám na radu. Setkala jste se některá se zapařeninou pod plenkou? Není opruzený, jen mezi nožičkami a bříškem (v tom "skladu") je zapařený (bílá loupající se kůžička). Pokud měl jen papírovku, tak se mu to nedělalo, ale od té doby co balíme "na široko", tak ano. Co s tím? Mám strach použít pudr, protože jsem někde četla, že pokud je u dítěte riziko alergie na prach, tak to pudr může rozjet. Tak nevím. Zatím jen otírám lihem, aby se to trochu vysušilo.
20. črc 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem ci je to to iste, ale nasa terezka to mava pod krkom take biele a smrdi to...aj pod pazuchami niekedy...mava to ked je moc teplo...jej pomohla nivea SOS....mozno to ma z toho jak je ta plienka tepla a poti sa pod nou...take mokvave to je
20. črc 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, toto není sekret. Jen loupající se kůže.(Jako jsme každý zažil na chodidlech). Niveu SOS jsem zkoušela i Sudokrém. Připadá mi to, že se to po krémech zhoršuje. Snažím se ho nechávat co nejvíc rozbaleného, ale co si budeme povídat. Je to kluk, takže počůrá úplně všechno (podložku, triko i okolí) :wink:
20. črc 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuj tak potom veru neviem...este si spominam ze sa terezke raz jemne lupala kozicka na nozkach z vlnenych papuciek ktore babka strikovala, ale tie som len oprala v lovele a bolo dobre..to asi nebude vas pripad...
je to niekedy na nervy zistit co tym nasim drobcom vadi :angry: :sweat_smile:
20. črc 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
páni, dnes sa napísalo 1,5 stránky, to je čo povedať :sweat_smile: :grinning:
20. črc 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, myslím,že krvácanie je ešte čistenie po pôrode, pokiaľ kojíš, tak vôbec nemusíš dostať menzes, ja som tak nemala pri Romankovi celého polroka. A teraz po pôrode som krvácala 4 týždne a tiež raz viac a inokedy zase menej.
20. črc 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hodila som pár fotiek z krstu, ak chcete kuk :wink:
20. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, aj ja dávam Martinka odgrgávať tak, že si ho položím na kolená, ako máš na fotke Brunka :slight_smile:

martuli, náááádherný úsmev

alex, jéej Maťko si tiež chytá dudlík a aké má pózy pri spinkaní, akoby nerušiť :dizzy_face:

Martinka, keď sa darí, tak sa darí ...
20. črc 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, aj Terezka sa krásne usmieva :slight_smile: najťažšie je stihnúť ich odfotiť práve keď sa usmievajú
20. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
konecne nam ide internet, diky za odpovede, myslela som alergeny ako su citrusy, paradajky a pod, teda, ci sa ich mam skutocne vyvarovat.

ale asi by uz simonko zareagoval, jedla som uz kazde z nich a vidim, ze ma jedine potnicky.
bozinku, to dieta je super odolne, to preto, ze ma taku mamu, ktora rada papa :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, k tym zapareninam, teda lupajucej sa kozicke - Nikolajko to má tiez medzi nozickami (tiez si tam vzdy nacura), najprv to boli take vyrazocky, na tie pomohol Sudokrem, a na tu lupajucu sa kozu som zacala davat Infadolan, a lepsi sa to z hodiny na hodinu... Infadolan je vlastne len taka mastna vazelina, urcena na regeneraciu koze, takze si myslim, ze na to je najlepsia, puder by som nedavala - ten by to asi vysusil. Inak mas pravdu, sudokrem bol dobry len kym sa nestratili tie vyrazky, potom sa mi tiez zda akoby to len zhorsoval, az tak vyzieral - odteraz budem s mierou pouzivat. Ale infadolanom nic nepokazis.

Tak dufam, ze som trochu pomohla, letim spat, papa maminkam aj babetkam :slight_smile:
20. črc 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemal by niekto premenovat nasu temu? uz sme tu predsa vsetky maminky a miminka :sweat_smile:

dadka, pozeram ze Matko bol zvedavy ake to bude ked mu budu liat vodu na hlavku :grinning: aj plakal? lebo na tej fotke vyzera ze si to celkom vychutnava hehe....a ked som uvidela tu tortu, tak sa mi narobilo kopu slin v puse :grinning:
21. črc 2009 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

dnes som zazila prisernu noc..po asi pol roku som dostala migrenu, ale uplne brutalnu, islo zo mna vsetko, priserna bolest hlavy, medzitym kojenie....Pane moj!

zvladli sme to, spala som vedla v izbe a maleho mi nosil manzel iba na kojenie a drzal ho, ja som nevladala.

netusim, co to sposobilo, ale inak zaujimave je, ze akurat pretym ako sa spustila, maly prvykrat bezdovodne plakal asi pol hodinu. sme uz asi prepojeni. moj zlaty.

idem vela pit, vsetku tekutinu v tele som vyvratila.
21. črc 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera som prvykrat zazila, ze mu chybam.

boli sme s manzelom kupit sedacku do noveho bytu, nechala som simonka mame, ako zvyknem, ked potrebujem niekde odbehnut, no ale vratili sme sa asi 15 min po tom, co zacal maly pytat papat.medzitym sme mali 2 navstevy, sice som ho nakojila, ale nevenovala som sa mu 100%tne, on sa chudatko tak rozrusil, ze sa upokojil az ked sme boli spolu sami v izbe,

predtym som videla, ze mu chyba moje mliecko, teraz som videla, ze mu chybam ja ako clovek.
bola som hrda :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre dopoledne, Bertik od vcera odpoledne ma nejakou plakavou, nejedeny, prdiky jdou, v noci krasne spinkal a ted nanovo, vubec nevim, co by mu mohlo byt.
Mne pekne boli v krku, ale jak poznam ze ho treba boli taky?
21. črc 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamky,
martuli, myslim, ze ho v krcku neboli... asi spis jen fnuka a je nespokojeny, nase Barca je ted taky takova... pokud nema teplotu, urcite je v poradku :wink:
holky z CR, napadlo me... o porodne a materskou si musim zazadat anebo prijde automaticky?? uplne sem to zazdila a nesleduju to... :sweat_smile:
21. črc 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. my sme boli vcera svokrovi gratulovat k meninam trochu oneskorene a maly tam preplakal takmer cely cas, ukludnil sa len ked som ho zobrala do narucia a dala cumlik. to takmer zaspinkal. potom ma uz zacali ruky boliet tak som ho dala manzelovi a to bol hned nespokojny. vobec neveim co mu bolo lebo cely den bol dobrucky, trosku si poplakal len poobede. a akonahle sme isli od nich kocikom tak spokojne zaspal. no vobec nechapem.
v sobotu mame uvitanie do zivota na obecnom urade u nas. boli ste uz niektora? neviem ako dlho to tam bude trvat a co sa tam bude diat...som zvedava.

k tym alergennym potravinam ja sa prave bojim ze to nerozoznam lebo matko ma potnicky aj na hrudnicku aj na tvaricke ale uz zacnem asi skusat, len cakam kym nasim dozreju paradajky v zahrade :grinning:
21. črc 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zihu, o porodné si musíš zažádat na Úřadu práce - odd. státní podpory, mateřskou máš na základě žádosti co Ti vypsal gynekolog již před porodem a dávala jsi jí zaměstnavateli. Po narození dítěte pak posíláš na sociálku kopii rodného listu.

Kryštof je dnes taky nějaký mrzutý :frowning2:
21. črc 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, diky, uz sem si vyhledala formulare na netu, hned zitra tam zajdu... su ostuda :pensive: :sweat_smile:
materskou sem myslela rodicovsky prispevek, kdy se mam rozhodnout jestli 2 nebo 3 roky... to je taky na urade, uz sem zjistila :wink:
21. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodičák je ještě daleko, to jsem neřešila. Ale budu muset začít koukat, protože to všechno strašně letí a na rodičák jde Aleš. Jen ještě není rozhodnuto zda na 2 nebo na 3 roky.
21. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja musim resit uz ted, protoze za cca 2 mesice odlitam do zahranici, tak abych to vsechno pekne postupne zvladala..... :confused: a mas pravdu, nezda se to, ale bude to coby dup!
21. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek