• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
caute
dadka, aj ja som mala vcera pizzu, lebo pazravec uz klopal na dvere, tak som ho nachvilu pustila :grinning: uvidime ci zanechal spust..zatial vsetko ok, dokonca mi dnes mala cez den spala tak ako ked sme si ju priniesli z porodnice...cize pospala 3 hodinky, napapala sa a spala dalej, dokonca aj dnesne vecerne zaspavanie bolo rychle...
teraz zas rozmyslam ci je v poriadku...to je tak, ked nespi cely den, tak sa bojim co sa deje a ked prespi cely den, tak sa zase len bojim co sa deje :angry: :grinning:
potnicky mame aj my, ale nevyzeraju hrozne, len su cez den trosku viac cervene a na vecer vyblednu...
no idem lenosit, tak dobrunoc :dizzy_face:
22. črc 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
este si ma pamatate? uz teraz sem velmi nechodim, nemam kedy a ani naladu... vlastne chodim, ale nie na forum, ale iba maily citat. navyse niektora adminka mi vymazala fotku, vraj fotka dietatka sa nepovoluje... :confused: :rolling_eyes: :angry:

momentalne neprezivam najstastejsie obdobie, Daminkovi zistili epilepsiu...
z ktorej by mal casom sice vyrast, ale potrva to asi cele roky... v rodine ju nemame, nie je to dedicne, ale kvoli tomu, ze mal malo kyslika pri porode a mozog bol slabo prekrveny. Daminko nemal este ani mesiac, ked sme to zistili, boli sme potom v nemocnici... teraz sa cudujem, ze mam este vobec mlieko... mozno coskoro bude uz len Nutrilon.
na druhej strane dobre, ze sa to podchytilo uz tak skoro a uz berieme lieky. musime davat pozor na vsetky vakciny, ktore mu budu pichat, ine lieky, pravidelny rezim a vela spanku.

snad ste vsetky v poriadku a hlavne mate zdrave deturence a krasne priberaju a rastu tie vase pokladiky, anjelikovia mali zlati :wink:
drzte sa, vsetkym vela vela zdravia.
23. črc 2009 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
juj Katko, co to čtu :frowning2: Neboj všechno se spraví a i Damiánek bude celý zdravoučký. Některé děti mají ten start do života malinko těžší, ale o to krásnější mají pak zbytek života. Já to tak beru i Kryštofa a věřím tomu.
23. črc 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne,
Katko drzime pesticky.
My jdeme zitra na prohlidku, posledni pred ockovanim, uz ted z toho mam nervy.
BErtik dneska spal ve spacim pytli a asi se mu to libilo, protoze spal celou noc
23. črc 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vyuzivam chvilku ked matko este pod vplyvom cumlika zaspala a ozyvam sa, ze vcera som ho po okupkani nechala len v plienke a potom uz bolo dobre, stale som mu chytala rucicky nozicky a brusko a sama som sa cudovala ake ich ma teple aj ked je uplne vyzleceny takze asi mu fakt bolo len strasne teplo, preto ta nespokojnost. a kedze dne ma byt este viac tak aspon budem vediet. vecer sme boli u jeho prastarych rodicov tak si potom aj zdriemol konecne - vonku na terase v kociku (zaspal uz cestou :grinning: ) a budila som ho o 22,00 na papanie a potom hned zaspal. horsie to bolo o 3tej, to sa najedol a vobec sa mu nechcelo spat, vypluval cumel len pretom, aby mu ho zas niekto vlozil do pusy. tak som ho dala k nam do postele a zaspal az rano o 6tej po dalsom papani.
u nas uz peken pecie takze prechadzka bude zase len vecer. inak predvcerom sme zacali obliekat 62ku a teda poviem vam za tymi 56kami mi bbude riadne smutno. ale podstata ze som zistila ze nemame ani jedny schopne dupacky 62ky, dlhe body, opalovacky, ale zato 8ks body s kratkym rukavom (dostali sme) a overaliky. ono toho bolo viac ale boli tam aj ruzove vecicky a ked som to potriedila tak hla ake prekvapko. takze musim ist na nakup. ale uz sa na to traaaaaaasne tesim. :slight_smile:
23. črc 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
katka myslime na Damianka, urcite bude v poriadku, aj ked to budete mat tazsie, ale zvladnete to :wink:

alex ja som vcera vyradovala niektore 56 uz a tiez mi bolo za nimi smutno...a tiez zistujem ze aj ked kopec veci mam, ale kopec mi aj chyba, hlavne v takomto teple mam menej tych letnych...a tie bodynka s kratkymi rukavmi sme tiez kopec podostavali (tesco cheeroke :slight_smile: ), ale ja pouzivam kvoli latkovkam ten extendor na predlzenie bodyniek, takze tie este terezka znosi...

ninny ked opisujes Sebka, tak jak keby som citala o nasej Terezke :slight_smile: tiez ju cez den uspim a za pol hodinku je hore...ale to kvoli horucavam je smadnucka a to ju budi...aj ked posledne dva dni spinka aj cez den pekne...napr. teraz spi uz od 9:00 :confused: som jej vysvetlovala ze ked si pospi doobeda, to je este celkom dychatelno a bude sa jej lepsie spinkat :grinning:

ozaj a pridala som do albumu maleho cestovatela a nove nausnicky :dizzy_face: :dizzy_face:
23. črc 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka2808 hodně štěstí a hlavně hodně síly ti posíláme, Damianek bude určitě silný a všechno společně zvládnete, tak štěstíčko
23. črc 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dnes sme stihli rannú vychádzku :dizzy_face: celkom sa dalo ešte chodiť aj trošku pofukovalo, ale teraz už riadne pečie :sunglasses:

Katka,držím palce Damiankovi
23. črc 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, pekné náušničky,keď som ráno kočíkovala, stretla som sa s kamarátkou z pôrodnice a tá bola pozrieť v klenotách náušničky pre malú, vraj pre malé detičky sú krajšie s kamienkom ale mali tam aj také bez kamienka a tiež boli krásne.Som zvedavá, ktoré nakoniec vyberú :slight_smile:
23. črc 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

lolaz, devitka, včera večer sme tiež skusili malého nechať poplakať.. že zaspinka.. bolo to po kupkani, okupali sme ho, pomasirovali, potom sa napapkal.. uložili sme ho do postieľky.. asi 5 min bol uplne tichučko, potom začal mrčať, potom troška plačkať, tak som mu dala dudku a opäť sa ukľudnil.. asi na 5 min, potom znova to iste, keď som prišla k nemu, všimla som si, že mu vypadol cumlik, tak som mu ho dala a opäť bol tiško, o cca 5 min znova začal plačkať, už mu nepomohol ani cumlik, nechala som ho takto plakať asi 2-3 min, ale potom mi to nedalo.. trhalo mi to až srdce, keď tak plačkal.. nakoniec sme ho vzali k sebe do obyvačky a zaspinkal v manželovej naruči...

Baby, ako dokážete takto nechať bábo plačkať? aj moja sestra takto naučila druhého synčeka spinkať.. na začiatku jej tiež plačkal.. potom už prestal.. vždy ho uložila do postieľky, pustila mu rádio.. a zaspinkal.. teraz ma 3 rôčky a stále takto zaspáva... ale ja neviem či dokážem Sebinka takto nechať plačkať... keď on niekedy plače až tak, že začne až kašlať.. akoby sa dusil.. :( nemám na to srdce.. poradte pls :sweat_smile:
23. črc 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, držím pršteky, hlavu hore.. neboj, všetko bude dobre.. po daždi vždy vychádza slniečko :slight_smile:

zuzec, asi to fakt bude tým teplom, lebo malinky aj viac papa, stále si pýta... dnes ma prekvapil... položila som ho vedľa seba na deku na gauč a on mi zaspinkal :slight_smile: síce spinkal len 45min, ale stihla som ožehliť jeho vecičky a bavl. plienky :slight_smile: teraz ležka tiež vedľa mňa a len sa obzerá.. a "rozprava" :wink: , je zlatunky :slight_smile:

baby, ktoré plne kojite, dávate deťurencom aj čajík alebo prevarenú dojčenskú vodu?
23. črc 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, mne bolo poradené, že najdôležitejšie je po najedení a odgrgnutí (ak sa podarí :sweat_smile:) dať dieťatko do postieľky, zaspievať mu napr.uspávanku, alebo ako píšeš pustiť rádio, ale potom už aj keď začne mrnkať nebrať dieťatko von z postieľky. Ak aj začne plakať tak sa ho snažiť utíšiť v tej postieľke, prihovoriť sa mu, dať dudu. Čítala som v Mame a ja, že ak plače viac ako 5 minút, treba za ním ísť a skontrolovať,či mu ozaj niečo nie je. Ja som zistila, že mi Maťko tak plačká, keď si potrebuje ešte odgrgnúť, odgrgne a potom už je kľudný. :slight_smile:
23. črc 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, ta fotka kde sa mala Terezka smeje, je úžasna :slight_smile:

dadi, snažila som sa to včera presne takto spraviť.. ale keď plačkal, nedalo mi to :( Sebinko si po papani väčšinou odgrgne, niekedy sa stane, že nie.. ale napriklad v noci niekedy zaspinka počas kojenia a ja s ním.. mysliš, že to vadi, že si potom v noci neodgrgne?
23. črc 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, v nemocnici mi povedali, že kojené deti si nemusia vždy odgrgnúť a Maťko tiež nie vždy si v noci odgrgne alebo keď zaspí pri jedení, tak ho nebudím , ale tuším, čím je starší, tak viac grgá ako chlap :sweat_smile: :grinning:
23. črc 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katulka,velmi zle sa citaju Tvoje riadky,no jedina vec co Ti na toto mozem povedat je,to co som vravela aj Martinamil,ze deturence su zazraky a zvladnu take veci o com my dospely ani nesnivame,prajem aby to na Damianka platilo tisicnasobne a nech Vas uzasne prekvapi. :slight_smile:
23. črc 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré rady ako fotiť bábinká http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=77345
23. črc 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my mame mesiac a dva tyzdne a este ani 56 neobliekame :grinning:
23. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky.
Juj Katka to mi je luto Damianka snad sa to velmi skoro upravi.Preco take male deticky musia trpiet nechapem to.
My sme boli v utorok na sono pindurka a zatial s tym robit nebudu nic.Bude sa to sledovat ci sa to zmensuje alebo nie.Tak nas objednali este v septembri.Neni to hydrokela ale nieco tomu podobne.

Ninny ja tiez bojujem s malym aby zaspaval sam ale ked on tak strasne reve az dovtedy dokedy ho nevezmem na ruky.A presne ako pises niekedy sa az zachadza jak place tak nemam na to nervy.Rdsej ho uspim na rukach hned jak by tam mal revat pol hodiny.Pletiem si na seba zas byc lebo ho budem musiet nosit na rukach boh vie jak dlho.
Pridala som nejake nove foto tak ked chcete tak kuknite.
23. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, dnes je riadny hic... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No aj ja sa pridavam do klubu maminiek, ktore nemaju to srdce nechat babo vela plakat v postielke pri zaspavani. Ale mne kamoska pediatricka hovorila, ze sa to ani nema, ze naozaj z velkeho placu moze byt raz dva pruh. No ale my to mame stazene aj vecernou kolikou, kedy sme vdacni, ak zaspi vobec aj na rukach, cloviecik malinky utrapeny. :dizzy_face:

Aj my sme boli vcera na poslednej poradni pred ockovanim, jaj, uz teraz sa bojim. :frowning2: Malinky Velky Sef ma uz cez 5 kil. :grinning: Je uz co nosit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. črc 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby a co robite s potnickami?
23. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti, mojmu malemu na vyrazky pomohol sudokrem - ale treba opatrne s nim - on to jak keby vysusi ci co...
23. črc 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my obliekame 56-ku :slight_smile: a niekedy aj 62-ku, ale ta nám je ešte trocha veľká .-)

lentilka, ja na ne dávam puder, radili to tu takto baby, a nám to pomáha :slight_smile:
23. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
dakujem vam za pekne slovka a povzbudenie...
devitka, veru, to som pocula uz viackrat, tak snad...
este raz vdaka vsetkym.
Damianko je strasne zlaty, dobry, aj v noci dobre spinka... tak aspon, ze tak. ani brusko ho nezvykne velmi bolievat... verim, ze z neho vyrastie uzasny cloviecik a mozno o to citlivejsi...

lenti, s potnickami nerobim nic a to nas malicky ich mal dost... uz zmizli, stacilo, ze sa chvilu ochladilo...

aj vase dietatko sa tak priserne boji kupania? nas pri tom reve o ratu... chudatko malinke... ale ako si zvykne, ked to nebudem robit?
23. črc 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, náš drobček miluje kúpanie, hneva sa, keď ho z vaničky vyberiem.. chcel by ísť naspäť... on nemá rad utieranie a prebaľovanie :sweat_smile:
23. črc 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, nas malicky prestane praveze plakat v tu sekundu, ked ho zabalim do osusky po kupani... prebalovanie tiez vacsinou preplace, ale to kupanie ma mrzi viac... hlavne ked ani mne to este nejako supersky rychlo nejde... ale, zvykneme si, naucime sa... inac mas tu krasnu fotku aj so Sebastiankom ... :wink:
23. črc 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kati
ako sa mate?my uz mame 4720 g a stale mame zltacku :unamused: nie a nie nam klesnut ale uz mame len 97 bili minuly tyzden bol 140 a pred dvoma az vyse 170 :pensive:
23. črc 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati a ked ho kupes tak mu das aj plienocku do vanicky a zabalis ho do mokrej plienky?lebo nas maly ked som ho dala na lehatko strasne plakal.ale odkedy ho kupene klasicky ze dame vodicku a do nej plienku a potom ho do nej zabalim tak je spokojny a rad sa kupka.prave som citala ze damianko je chorucky neboj hadam vas daju cim skor doporiadku a bude dobre.budeme na vas mysliet a posielame psinky s Filipkom :wink:
23. črc 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau jani,
ako som vyssie uz pisala... nic moc... malemu zistili epilepsiu. ale treba sa s tym vyrovnat, lebo ma moznost z toho vyrast. len dufam, ze sa bude dobre vyvijat a vsetko bude dovtedy ok.
ten bili pojde dolu, ved vam pekne klesa... my sme brali lieky len tyzden na zltacku a potom sme prestali a malemu pocas tych dalsich tyzdnov klesla zltacka sama, pred tyzdnom mal len 34, normalna hodnota je 21, tak uz sa nad tym vobec netrapim, je bledsi odo mna...
zelam vsetko dobre a pobozkaj za mna Filipka... predpokladam, ze sa kojenie pekne rozbehlo... :wink: a kojis nadalej.
23. črc 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
cvici tu niekto vojtovku? my mozno budeme... aj ked neviem, odkedy sa to moze...
23. črc 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani,dakujeme.

plienku mame vo vanicke, ale skor ju pouzivam na rychle oplachnutie. maleho drzim pod rucickou a hlavicku ma opretu o moje predlaktie. mozno ho nenamocim uplne hned celeho a mozno to by som mala... ide mi to pomerne pomaly, mozno aj to je problem... a tiez, treba to spravne nacasovat, nech nie je prilis hladny ani prilis napapany... mozno zo mna citi, ze pri kupani som mierne v strese... no. chce to prax... :slight_smile: zvykne si. vraj starsie deticky uz vodicky miluju. ked si mozu sadnut a clapkat sa v nej...
23. črc 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek