• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahoj Katka ja si Ta pamatam...pisali sme dokonca si nakoniec rodila na moj termin ja az o tyzden neskor. Malickemu drzim palce ked bude mat super starostlivost co jasne ze u Teba bude, zmizne to tak rychlo ako to prislo. Vela radosti s drobcom prajem
23. črc 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, ahoooj. aj ja si ta pamatam. a dakujem za krasne slovka. musim sem prist castejsie, robi mi to dobre... kym mi malicky dovoli, kym spinka.
23. črc 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati ano mliecka mame dost aj na rozdavanie by bolo :grinning: no dufam ze uz bude klesat ta zltacka.neboj maly nema epilepsiu ako dedicnu chorobu ale len podla mna ako komplikacia po porode a to sa da preliecit.hlavne treba mysliet pozitivne aby maly nepocitoval nervozitu.chodite uz vonku?by sme sa mohli niekedy stretnut a skocit na prechadzku :wink:
23. črc 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, presne. u nas ani v partnerovej rodine epilepsiu nema nikto, dedicne to nie je. stalo sa to kvoli nedostatku kyslika pri porode. cele tehotenstvo bolo uplne idealne, maly sa narodil v 40. tt ale co uz, stalo sa toto...

co sa tyka mojho kojenia, je to take komplikovanejsie. kojim teraz skoro kazdu hodinu. resp. davam na striedacku aj nutrilon, ten ho zasyti na hodku a pol, aj dve, tak to je lepsie. ale zo mna sa castokrat nenaje. obcas sa stane, ze velmi skoro po kojeni si pyta este a place, ze je hladny. no, ale sama kojit nechcem prestat, to by si babatko malo povedat, kedy chce prestat.
obcas mam pocit ze len cely den malickeho krmim :grinning:
23. črc 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
katka, damiankovi prajem, aby sa z toho dostal a tebe vela trpezlivosti... uvidis, dobre to dopadne....
my cvicime vojtovku od 5. tyzdna.... Teda uz 2. tyzden, 4x denne.... Uz teraz vidim, ze to ma zmysel.... Akurat, ze sa mala pri nej dost naplace.... ale to patri k tomu....
my sme boli vcera na p=oradni a mala vazi uz 4850g (od porodu pribrala 1200g) a meria 57 cm, vyrastla 8 cm....
A dnes sme boli na plucnom, lebo nam museli prepichnut a vycistit ranku po ockovani proti TBC :frowning2: Dufam, ze sa to zahoji, dovtedy nemoze byt ockovana.... Ale na to mame este cas....
Pozdravujem vsetky a prajem vam vela radosti z babeniek....
23. črc 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, terezka si tiez malokedy grgne, vacsinou ked si aj grgne tak este pocas kojenia :sweat_smile: ale nemusis sa bat, ked si Sebko neodgrgne, keby sa mu chcelo, tak zacne byt nekludny alebo si proste grgne aj sam...

ninny ked boli pred 2 tyzdnami tie horka, tak mi terezka stale pytala mliecko od smadu a predpokladam, ze vtedy zacala tak priberat, ale dokyna sa len nad tym pobavila, ze pribrala za mesiac kilo a povedala ze od smadu jej mam davat aj dalej radsej len mliecko ako cajik...ked tak vodu po troskach, ale to mi aj tak vypluva, tak som ostala len pri mliecku...ved ona aj tak od smadu si cucne len trochu a to je len predne mlieko, takze podla mna sa neprejeda...lebo mi ani negrcka...len rastie :grinning: :grinning:

katka, skoda ze sa Damianko nerad kupe, lebo vacsina deti kupkanie zboznuje a ja sa v tom vyzivam ked vidim ako sa Terezka vzdy ukludni vo vodicke a dokonca sa vtedy aj prestane mracit, lebo inak je to nas maly mracik...neviem po kom to ma :grinning: a donutit ju usmiat sa je veru tazka robota :sweat_smile:
ninny a presne ako Sebko, aj Terezka zacne plakat ked ju vyberiem z vody a utieram :sweat_smile:
23. črc 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2, ahoj. to je super, ze vam malicka tak rastie a pribera. vojtovku budeme mozno cvicit aj my. to som pocula aj ja, ze pritom babatka dost placu, ale vraj nie kvoli tomu, ze by ich bolelo, ale kvoli tomu, ze tie pohyby su pre ne neprirodzene...

nas maly nechce caj, iba mlieko. mozno vodu by som mohla skusit. alebo ho nechat trochu vyhladovat a potom skusit. aspon ze lieky nim zvykne zapit... aspon trosku caju.

zuzi, nas Daminko sa prave uz krasne usmieva, aj ked dneska nie je jeho den. trosku sa nam tiez mraci, dnes ho asi trapi brusko.
23. črc 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak zvládáte ostatní věci? Já začínám podléhat panice. Od 1.8. se vracím na 2 dny v týdnu po 4 hodinách do práce. Další 2 dny v týdnu budeme chodit na rehabilitaci - vojtovka a 1x týdně chodit plavat. Už teď nezvládám skoro nic a nevím jak to bude vypadat po prvním. Kryštof přes den skoro nespí (naštěstí spí v noci).
23. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka,strasne silno drzim Daminkovi prsty!!!

Ja mam dnes taky zvlastny zazitok.Vcera som jedla marhulove gulky a dnes ked Brunko nalozil do plienky,tak to bolo citit za marhulami :confused: :sweat_smile: Esteze cez mlieko nemoze prejst aj mak,co som k tomu jedla.To by bola podivana...
Po akom dlhom case zacali vasim detickam pracovat normalne crievka,lebo Brunko kaka uz len raz za den,tak uz sa asi necisti.?
23. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil, terezka vzdy vecer po kupani zaspi na 4 hodiny, takze ked chcem nieco doma porobit, tak toto je moj cas :sweat_smile: ale robim vsetko po trochach...nerobim uz take celodenne upratovanie ako ked sme este nemali terezku, lebo to sa neda...takze jeden den nieco, dalsi den nieco...no a takto stale dokola :sweat_smile:

julenka :grinning: :grinning: tak to je dobree :sweat_smile: ja ako cucham tak cucham, zatial nic necitim...raz za cas jej kako smrdi, ale po ziadnom jedle co som jedla :sweat_smile:

baby aj vase deti tak strasne nahlas kakaju? vyhoda je ze viem kedy sa mala pokaka, ale napr. dnes rano to bolo tak strasne nahlas, ze som sa strhla zo spanku a chvilu rozmyslala ci nemame nejake zviera v spalni :grinning: :grinning:
23. črc 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec,aj Brunko kaka nahlas,uz sa mi dokonca stalo,ze sa jedna pani aj otacala na ulici za nami :grinning: dufam,ze si nemyslela,ze to ja...
23. črc 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekný večer mamičky.

Katka chcem ti tiež popriať vela energie a Damiankovy prajem skoré uzdravenie. :wink:

Ja ešte stále užívam Penicilin.Jasmínka mi začala omnoho viecej papinkať :grinning: Ja nakojím nechám ju aj oddýchnuť,odgrgnúť a potom si vypýta znova.Takto kojím aj pol hodinku.Potom mi zaspinká aj na 3 hodinky.

Julienka :grinning: Zuzec :grinning: aj moj pokladík tak prdká....ja hovorím,že striela :grinning: :grinning: také rany su to.

Martinamil...tak skoro už ideš do práce.No ty si šikulka :sunglasses: A kto bude tie 4 hodinky s Krištofem?

Ja by som chcela začať chodiť na korčulky alebo do posilky ....tých 12 kíl by som chcela zhodiť.Najdlhšie som bola bez malej hodinku a pol a to som si išla do obchodu nakupiť drogériu a celý čas som myslela na malú.

Ako často nechávate ratolesti vašim polovičkám na starosti?Ja som za tých 7 týždnov celkom 3 krát.Dva krát bol kočíkovať a raz strážil doma.
23. črc 2009 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ewi, já už musím. V práci je to znát. Bohužel, nebo bohudík mě nikdo nemůže plnohodnotně zastoupit. Kryštof bude jezdit s semnou a tam bude hlídat asistentka. Už teď to tak praktikujeme.

já se moc těším, dnes večer (až skončí zákaz jízdy kamionů) dorazí Aleš a víkend budeme celá rodina doma. Ale má být ošklivo :frowning2:
24. črc 2009 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, kdyby jste některá věděla o těhulce, která má zájem o monitor srdíčka miminka, tak prodávám http://www.aukro.cz/item696049620_poslech_miminka_v_brisku.html

Děkuji
24. črc 2009 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ewi, ja ho nechávam nie len mojej polovičke :grinning:
Strážila ho už mamina, ocino, svokra........takže tí čo to zvládnu......ale najdlhšie ho strážila mamina, lebo predsa len je s ním od kedy sme prišli domov, tak najlepšie vie čo a ako................ja som jej nechala odsaté mlieko a šli sme na Úrad práce sociálnych vecí a rodiny alebo na nákup. Len u nás je problém v tom, že keď takte niekam vyrážame musíme mať stráženie pre oboch chrústov................takže väčšinou s Miškom je mamina a Vilka stráži ocino......predsa len s Vilkom to už je jednoduchšie.........ako ho zabaviť...

Miško tieto teplá neznážša práve najlepšie...........nedarí sa mu potom spaťt, takže je nervný, že sa mu nedarí a čím nevyspatejší je tým je jedovitejší. A Vili včera cez de nespal, takže večer odkväcol ako kvetinka.

A v noci som myslela, že nás odveje :slight_smile:
24. črc 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky,

mam otazocku, nas maly vazi 5460 g a ma len mesiac a 3 tyzdne....nie je to trochu vela??? za 16 dni pribral skoro 1 kg. zvlastne je, ze nemam pocit, ze papa stale, pekne kazde 3 h sa raz dva napapa, ale je z neho uz riadna buchticka :slight_smile: nam su uz aj 62 pomaly male.

fakt je, ze on velmi rad spinka, tak mozno je to aj z toho. neviem.
24. črc 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, katka skús dať Damiankovi viac vody do vaničky a ponoriť ho. My od kedy dávame 2 vedierka 5l a Maťko sa môže čľapkať, tak kúpanie miluje :slight_smile:
24. črc 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, tak to si dobra ze uz ides do prace.. ja zacinam trochu tiez, ale zatial len z domu... a to musi prist mama, strazit maleho (cez den moc nespinka, hlavne v tomto teple) a ja si za dve hodky napisem co treba, odoslem, skonzultujem cez telefon... ale ist do prace si zatial neviem predstavit.

Katka, moc moc drzim palce Damiankovi, verim, ze bude dobre, hlavne ked to nie je dane dedicne...

Ewi, dufam, ze uz je ti lepsie... aby sme mohli vyrazit do parku, a zoznamit nase pokladiky :slight_smile: Inak ja som bez maleho zatial bola dvakrat - raz ho zobral brat kocikovat (som potrebovala urobit nieco do prace), to som skoro osedivela, volala som kazdych 5 min, ale ukazalo sa, ze maly aj s brachom boli cely cas v tazkej pohode :slight_smile: nastastie brat je cerstvo skonceny doktor, tak to ma tak utesuje, ze predsa ma skusku aj z pediatrie :slight_smile: a druhykrat ho strazil doma, to som len vybehla nakupit... Inak manzelovi sa ho nebojim nechat vobec, on je uplne ze tato roka...

No a hlavne baby, ja z vobec nekojim. Mali sme velke problemy, a nakoniec to prerastlo tak, ze doktorka odporucila uplne zastavit aj tu trochu mliecka, co som pracne kazdy den vydobila... Velmi som to oplakala, ale musim povedat, ze odvtedy trapenie prestalo a vsetko ide k lepsiemu... este si obcas poplacem ked najdem nieco s kojenim spojene (napriklad kojace podprdy, caje a tak...) ale uz sa toho postupne zbavujem a daruvam kojacim mamickam. Malemu sme zaobstarali flasku Dr. Brown's s tym protikolikovym systemom (niekto tu o tom davnejsie pisal) a ta sa velmi osvedcila...

takze tolko moj dlhy vylev, citam vas kazdy den ale dnes som stihla aj napisat... velmi vas vsetky zdravim a myslim na vsetky babetka, aby boli zdravucke a spokojne :slight_smile:
24. črc 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, hlavne že Nikollajko pekne rastie a priberá :slight_smile: tá ľútostivosť je aj kôli šestonedeliu, potom som už mala hormóny viac uzemnené :grinning:
24. črc 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, ona je to nutnost. V srpnu přide kontrolní audit na ISO, EMS a OHSAS a na září jsou objednané 2 odběratelské audity. Do toho se rozjížždí nový projekt a teď v době krize v automobilovém průmyslu se to nesmí podcenit. Přeci jen máme 70% obratu v automotiv.

Jinak já Kryštofa nechala 1x na 20min. tchýni a když jsem se vrátila, tak malý řičel v kočárku, zvracel, teklo mu to nosem a ona si toho nevšimla. Takže i když jsem v práci (3.patro) a Pavla je s kočárkem venku mám ho na chůvičce a když něco, tak běžím dolů. No prostě histerka.

K lahvičkám - nám se osvěčily Avent a pak Tommee Tippee. Moje mléko má zatím pořád zahuštěné ze stříkačky.
24. črc 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, asi som tiež hysterka, ale po tom, čo sme prežili mám na to nárok :sweat_smile: malého dávam postrážiť len keď si odbehnem do obchodu a viem, že som hneď späť. A tiež si vychutnávam kočíkovanie, u nás je strašne moc mamičiek tak aspoň spolu môžeme pokecať :slight_smile:
24. črc 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som zase uplne iny typ...maleho nechavam mame dost pravidelne a bez stresu. este sa nestazoval :slight_smile:
24. črc 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som zatiail maleho nebola ochotna dat postrazit nikomu :grinning:
24. črc 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez s radostou vyuzivam sluzby pribuznych.
24. črc 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ďakujeme:slight_smile:

julenka, ja malého od začiatku kúpem s tou podložkou, vôbec mu nevadí, práve naopak, miluje kupkanie a vodičku:slight_smile:

zuzec, ako tak pozerám, fakt máme podobných tých našich drobcov :wink: :dizzy_face:
24. črc 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, zuzec, aj u nás je to podobne, cez deň nestíham nič, malinky nespinka, keď zaspi tak na 10až30 min, včera ma prekvapil spal až 45min :grinning: takže tiež upratujem večer po kupkani, keď malý zaspinka, tak ako zuzec :wink: alebo keď príde manžel z práce, tak vtedy niečo, ale on chodí až po šiestej, takže veĺa sa toho neda, akurát tak spraviť večeru a dať prať.. a potom ideme kupkať:slight_smile: takže tiež neupratujem denne všetko, ako píše zuzka, to sa ani neda, jeden deň jedno, druhý deň ďalšie... včera som napríklad žehlila od pol desiatej do jedenástej v noci... nejako sa to nahromadilo.. malinky mi ešte stále vracka, už menej chvalabohu, ale stále :frowning2: takže často prezliekame... a včera sa maličkému napríklad páčilo keď som vysávala.. ale ako náhle som vyšla z izby, kde ležkal, tak začal plakať... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zuzec, aj Sebko tak nahlas kaka :slight_smile:)) aj si občas poriadne prdne :grinning: :sweat_smile:

ewa, aj ja by som chcela začať cvičiť, chcem sa vrátiť k aerobiku, mám už síce o jedno kilo menej ako na začiatku tehotenstva, nečakala som že dám do trochj týždňoch po pôrode všetky kila "dole" a plus ešte jedno navyše:slight_smile: ale ja som pred tehotenstvom pribrala osem kil, takže ešte mi sedem zostáva :slight_smile: :grinning: :angry:

lante, ja malého ani nikomu inému nemôžem dať.. rodinu máme obaja na východe, a tu máme len pár kamáratov... akurát teraz v sobotu máme tretiu hodinu nauky v kostole, tak nám ho bude stražiť kamoška.. už nám ho raz tak stražila.. tiež má dcérku, niečo cez rok ma :slight_smile: ale tak som sa za nim ponáhľala, hrozne mi chýbal, to je tým, že sme stále spolu :slight_smile:
24. črc 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
lante, chvalabohu, že ten kostol je hneď pri nich :slight_smile:) pekná náhoda, inak by som si maličkého asi vzala so sebou.. aj tak celu nauku na neho myslim a každu chvíľu pozerám na mobil, či nevola kamoška.. najradšej by som ho mala stále pri sebe.. :slight_smile:
24. črc 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
wau.. Sebinko spi už vyše hodinkyyyy:slight_smile:)) a na brušku.. baby, nevadi, keď také malé miminko spí na brušku? aj Vaše takto spávaju?
24. črc 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, Miško tiež rád spí na brušku, teraz tak spal skoro 3 hodiny.
24. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka 2808
prave som si precitala odkaz, rozpravali sme spoluked ste boli v nemocke a vysledky boli vsetky ok, je mi to fakt luto s tou epilepsiou, dufam ze sa to napravi ale ja si myslim ze by malo.
a nezufaj nasu ozivovali ja som z toho bola uplne na nervy a zatial sa zda ze je v poriadku, tiez som sa bala
tej epilepsie lebo sa triasla v nemocnici ale preslo to.
no a cosa tyka vojtovky, tak mi cvicime od 2 tyzdna narodenia, mala mala hlavicku na krivo a spi na jednej strane.
a este jej tam napisali ze malo pohyblilva
vojtovka nie je ani tazka ani bolestiva ale babatka placu o ratu aj ta nasa, cvicime 3 cviky ktore budes asi aj ty. ak budes, moja drzim palceky a dufam ze sa to vsetko napravi
24. črc 2009 ve 12:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek