• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
zuzec: díky za postřeh s tím datem narození v budoucnosti - už opraveno ... Terezka se ti tak krásně směje .. Sevík se zatím jen vážně kouká .. a směje se jen ze spaní a nekdy, když udělá bobek .. ale na nás nebo hračky ještě nee

mici11: díky za uklidnění .. on toho včera a dneska vyzvracel opravdu hodně .. ale naštěstí ne při každým kojení .. a teploměr ukazuje pod 37 .. chodím ho dneska stále kontrolovat, uf.
26. črc 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

aj nas matko sa uz usmieva od ucha k uchu hlavne ked sa mu prihovarame, vyplazujeme nanho jazyk alebo ho pohladkam po licku. je uplne uzasny. v sobotu ked sa rano zobudil a napapal dala som ho dole do kolisky a my s manzelom sme vonku na terase cistili kukuricku na zavaranie. po 5 minutach sa z kolisky ozval strasny plac tak som matka zobrala, dala do autosedacky ku nam vonku a on betar, kukal na nas, sem-tam si hakal a vydrzal uplne kludny. on uz proste potrebuje naozaj neustalu pozornost a lezat ked je hore tak to vobec nie, este tak na hracej deke lebo tam ma nad sebou zrkadielko tak to ho zaujme ale inak... :slight_smile:

v sobotu sme mali uvitanie do zivota na obecnom urade, mam aj nejake fotkecky aj z krstu len ich musim pozmensovat aby sa mi dali pridat do albumu
27. črc 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekné ránko, až teraz vstávam :sweat_smile: obed je uvarený zo včerajška tak môžem :slight_smile:

severine, aj Martinko grckával skoro po každom papaní, teraz už len občas mu trošku vyletí, ale už to neni prúdom ako predtým. Niekedy mi vypľúva nestrávené mliečko, to ho vždy upozorním :grinning: že mliečko sa papá nie vypľúva a on na mňa tak vygúli očenká :grinning: čím bude Severínko starší, tým bude menej grckať, uvidíš, hlavne aby priberal :wink:
27. črc 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Severine :slight_smile: :wink:
27. črc 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

ahoj alex. nas Daminko sa uz normalne niekedy az škerí. :grinning: taky je zlaty, ze az... vcera si sam sebe rozpraval v kociku, tak nahlas, ze som ho pocula az v 2. casti bytu. a na mna sa uz usmieva aj vtedy, ked ja na neho nie, tzn. nielen usmev opatovany, je to super... a tiez ho uz nebavi len tak lezat v kociku. citala som, ze v 2.-3. mesiaci sa deticky radi nosia na rukach, lebo uz ich zaujimaju rozne objekty. nas maly sa smeje aj ked mu fukame do tvaricky.

zajtra ideme na kontrolne EEG, uuufff. :unamused: drzte nam palce, nech sa to podari urobit na prvykrat, Daminko musi pri tom spinkat a na hlavicku mu daju taku ciapocku s otvormi do ktorych mu davaju taky gél, ma sondicky na uskach aj okolo hrude ma nieco... daju mu tabletku na uspavanie, chudatku malickemu. tak som zvedava, aj sa bojim ze ake budu vysledky...
27. črc 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, aj nas malicky grcka moje mlieko. ale citala som, ze to ma koncit koncom 2. mesiaca. tak snad. dali nam taky prasok Nutriton, to je proti grckaniu, ale nie velmi sa mi to paci, presne 4 min ho treba miesat pred kojenim a podavat lyzickou, alebo vo flasi s odstriekanym mliekom pred kojenim alebo pocas ... ktora ma vacsi otvor, lebo toto je take hustejsie. pravdupovediac, nie ze by som nechcela Daminkovi dobre, prave naopak. ale na ten Nutriton akosi nervy nemam.
27. črc 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..

katka, držim pršteky na zajtra.. pevne verím, že všetko bude OK, dúfam, že to Damiánko dobre zvládne.

Mne Sebinko po dlhoom čase sám zaspinkal v postieľke, som zvedavá ako dlho mu to vydrží... :slight_smile: najlepšie je na tom, že keď nechce spinkať, tak som nervózna, lebo nič nestíham porobiť.. a chcela by som aby si aspoň na chvílku pospal.. a na druhej strane ako náhle spi viac ako polhodinku, už mi začína chýbať :slight_smile:

Idem žehliť, včera som vôbec nestihla, malinky spinkal len v kočiariku, keď sme boli na prechádzke a potom asi hodinku a pol so mnou, keďže som bola hrozne unavená po prebdenej noci, takže sa mu trebalo venovať... :dizzy_face:
27. črc 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, dakujem. dufajme, ze to bude dobré.

a drzim palceky, aby Sebinko si pospinkal aj pocas dna a dovolil to aj tebe :slight_smile: . v noci sa tak casto budi?

ja idem asi zehlit plienky.
27. črc 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem, ci sem este obcas zajde KATKA1981, ale dnes ma narodky. tak jej zelam vsetko najlepsie, vela zdravia jej aj celej rodinke :wink:
27. črc 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, v noci mi spinkaval dobre, budil sa 1-2 krát.. ale posledne tri noci nejako nechcel spinkať.. tak dúfam, že sa to napraví...
27. črc 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
a katke, všeeeetko NAJ k narodeninkam prajem :slight_smile:
27. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte korky :slight_smile:
aj Teusko sa smeje o 106, je to naaaadherneeeee!!! :dizzy_face: :dizzy_face: My stale kolikujeme, niekedy viac, niekedy menej, ale je to kazdy den. Ja pomalinky zacinam uz aj nieco jest, nejake ovocie a zeleninu. :slight_smile: Lebo brusko ho boli tak ci tak. Dnes sme zacali tyzden sami doma, tak uvidime ako nam to pojde. :confused: :sweat_smile:

alex - Teusko uz davno nechce byt sam, ked je hore. Obzera najradsej, spievame, tancujeme..no proste len nesmie byt sam. Este aj ked sme pri nom a rozpravame sa my, tak reklamuje, betarik jeden spolocensky. :slight_smile:

mici - Samko je krasne a ake vlasate babenko!!! :slight_smile:

katka, na zajtra drzim palce! A na Nutriton sme sa vykaslali aj my, mal z toho aj velky bruskabol a pomaly to grckanie prechadza. :wink:

A zase som chcela na tisic veci reagovat a nepamatam si.... :sweat_smile: Bozinku, podla mna mi uz tato demencia neprejde! :grinning: :grinning:
27. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka - tak drzime prstiky nech to dobre vsetko dopadne.

ja mam matka akurat na prechadzke s krsnou (mojou sestrou) a mala by som zehlit ale verte ci nie vobec sa mi nechce :grinning:

zajtra idem na prehliadku po 600nedeli, uz sa tesim a potom pojdeme do mesta daco nakupit a tiez by som matkovi chcela nejake vecicky lebo mame toho akosi malo 62 a 68 a nejaku hracku.

lenti - tak to aspon ked sa my rozpravame tak na nas pozera a smejka sa alebo nam do toho haka. som sa v sobotu nasmiala lebo normalne vykrikol "a-ha" takym vysokym radostnym hlasom. je to uplne uzasne ako zacinaju ti drobcovia uz komunikovat.
my tiez este kolikujeme, nastastie uz len sem-tam a skor tak 1/2 hodinku placka, a napr. aj vcera sa na prsniku upokojil aj ked jedol tesne predtym tak este trosku pocuckal a potom sa mu zacali ocka zatvarat.
27. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, ahojky:slight_smile:) a ako sa prejavuju koliky u Teuska? stale plačka?
A doteraz ste neboli sami? :slight_smile:
27. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka a co vsetko si davala malemu na tie koliky?
27. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentilka dakujeme :wink: :slight_smile:
Nas maly sice koliky nema, ake kamoskin ano a ta mu dava pred papanim kvapky sab simplex a je to vraj ovela ovela lepsie. Pre istotu ich mam aj ja doma.
Tiez nedavam ten nutriton, je to desne :unamused:
27. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky. dakujeme.

a som rada, ze na nutriton mate rovnaky nazor, nemala som ho ani len kupovat, stoji skoro 10 eur :confounded: :angry:
27. črc 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny den prajem vsetkym mamickam
:slight_smile:
27. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No caute kocky,
nemozne sa stalo skutocnym a ja sa hlasim z domu... :grinning: :grinning: :grinning: Som z toho cela vyskerena.... :grinning: :grinning: Uz len malickost, najst si cas to byt, citat, pisat... :confused: :sweat_smile: :dizzy_face:
27. črc 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, supeer, vitaj :wink: ako sa ma Miško??? :dizzy_face:
27. črc 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuško, ahoj!!!

Tak já musím přidat hlas PRO Nutriton. Nám pomohl moc. Svoje mléko jím zahušťuji a to nezvrací. Dále krmíme antirefluxní Bebou a tu zvrací. Koliky jsou už mnohem lepší. Dáváme čajík a ten tu stolici naředí a je zase dobře.
27. črc 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby prosim vas mate niektora skusenost, ze sa zapalilo ockovanie proti TBC ako to vyzera? lebo my sme po tom ockovani uz pekne dlho ale neviem ci sa to nezapalilo
27. črc 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kocky,
moj maly ma isto kdesi nejaky senzor, lebo akonahle si zapnem pocitac a internet alebo zacnem vytacat cislo na mobile, okamzite zacne plakat. To asi aby som sa nemohla nikomu ozvat... :unamused: Inak je zlatucky. Aj vie riadne plakat, to aby sme vedeli, ze ho mame, ale keby som to mala zhrnut je dobry. Ked sa ma niekto spyta aky je, tak poviem, ze dobry, lebo ine dieta nemam, tak to neviem porovnat.
Az na to, ze ked som chcela ist ku kadernicke (po 3,5 mesiacoch, lebo uz vyzeram ako vobludka hladova), nalozila som ho do kocika a zacal tak plakat, ze sme sa z pol cesty museli vratit. Asi sa mu pacim takato strapata.. :sweat_smile: No objednala som sa zas a som odhodlana ist v kazdom "jeho stave", lebo v opacnom pripade zacnem plakat ja... :sweat_smile:
Dufam, ze si najdem cas a aspon zbezne vas precitam... :dizzy_face:
27. črc 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz som dala aj nejake fotky, tak kuk kto je zvedavy.. :dizzy_face:
27. črc 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj natashkaa ak sa to malemu zapalilo tak to je len dobre telicko mu prijalo protilatky na TBC my mame tusim tak rovnako stare aj nasmu malemu sa to zapalilo aj zahnisalo a prasklo mu to tiez som sa zlakla hned som volala sestricke detskej ze ci nemame prist a ona ze neusime len mu to nemam ani vytlacat ani pudrovat nic nehcat to zahojit a spravit chrasticku... Ale ak sa chces lepsie uistit zavolaj na ambulanciu detskej lekarke alebo lekarovi
27. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz hej zajtra urcite zavolam len pre pokojny spanok...on to ma okolo cervene a v strede taka biela bodka
27. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa prepac za tie chyby v pisani. No nas maly to mal cervene a vtom hnedy hnis a ked sme v teplej vodicke kupali tak mu to prasklo a ja som mu len so sterilnym tamponom utrela nech to nema po celom pliecku a nic s tym nerobila
27. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Ivuska Misko je strasne pekne dietatko :wink: :slight_smile:
27. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - jasne, ze boli. Ale teraz sme tyzden uplne uplne sami, aj vecer, aj noc. :wink: Ked ma Teusko bolebrusko, koliku, placka velmi, inak ako ked je napr. hladny, cely sa napina, skruca, nic ho nejde utisit a ked mu dam rekt. rurku idu take prdiky co by isto boleli aj mna... :frowning2: :frowning2:

europa - my sme na koliky vyskusali vsetky dostupne kvapky Sab Simplex, Espumisan, Baby Calm, Infacol. Teple obklady, masaz Pupikom, cvicenie a najnovsie sa kupeme v dospelackej vani a plavame a on sa aj strasne tesi a aj to pouvolnuje crevka. Inak nezaberalo nic...A berieme aj BioGaiu.

alex - ja maleho upokojujem na prsniku tiez, ale to len ked je uz fakt kriza, ked placka napr. hodinu vkuse a NIC na svete nepomaha... :frowning2: :frowning2: Tak tak, je to uzasne, ked uz s nami drobci kecaju. :dizzy_face:

martinamil - no asi Krystufek zvrackal trosku viac, nam uz sa to aj same podstatne zlepsilo a u mna prevazilo, ze radsej nech mierne zvracka ako zazit ten strasny bruskabol z Nutritonu. Inak Ta obdivujem, ze ides do prace, klobuk dole! :wink:

IVUS VITAJ!!! No sa moc tesim, ze nemozne sa stalo skutocnym. :grinning: :grinning: Bytik hotovy? Idem kuk fotky.
27. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misko je fesacik!!! :wink:
27. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek