• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ninny,mne Kiarka zaspava sama..asi dvakrat sa doteraz stalo,ze spala na mojej hrudi,ale vtedy som jedla kukuricu..a cez den mi spinka dost vela,ak je hore dokopy 3 hodinky tak vela hovorim aj teraz ju mam v autosedacke a spinka sama..obcas sa pomrvi zahundre..ale spinka,a to ma dudlik vonku z ust :grinning: :grinning: ,inak sa naucila spinkat na brusku,to zvykne poobede potiahnut aj 5 hodin v kuse
28. črc 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ale to mas uplnu pravdu..nevadi,nech ju aj predbehne,budem len rada a ved Sebinko je chlap a Kiarka si musi drzat figuru,xixi..zajtra ideme k starkym na stredne Slovensko,este ju nevideli,som zvedava ako zvladneme cestu.
28. črc 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, pekne.. aj mne by občas bodlo keby si Sebinko takto vkuse pospinkal, on takto spinkaval len prvé 2 týždne, aj 5-6hod vkuse cez deň, potom prestal.. a teraz som rada, keď si cez deň pospi aspoň hodinku vkuse, občas sa podarí hodinka a pol.. či dve.. hneď zaspinka len keď ide von v kočiariku alebo v aute...

všetky deti Ti takto spinkavali? :slight_smile:
28. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, prajem šťastnú cestu.. a poriadne si to tam užite... malinka určite pekne spinkava aj v autičku, nie?:slight_smile:
28. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie ninny..vobec,starsia dcera to bolo vecne vrestadlo,s nou ani v kociku to neslo,ani v postielke..horor..,syn ten spaval sice dobre,ale kazde dve hodiny sa budil..a od tretieho mesiaca mu sli zubky,tak to bola riadna katastrofa,vzdy sa mu tlacili styri naraz,vtedy prestali zlate casy,nebohy manzel sa vystahoval spavat do detskej j dcere a my sme si bacovali v spalni s malym.ale ako rocny mal uz skoro vsetky zubky vonku
28. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem ninny,spinkava v aute v celku fajn,no ved uvidime,berieme mliecko so sebou,xixi..ved pojdem s nimi,no nie?chodievame do Madarska,ale tosu kratke trasy,a toto bude cca tri hodky v aute.
28. črc 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sa chystame ku koncu augusta na "výlet" na východ.. za rodinkami.. tak uvidime ako to dopadne :slight_smile:
28. črc 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže to bude ešte dlhšia cesta ako ta Vaša.. počítam, že budeme aj častejšie stať.. tak som zvedavá ako dlho nám to bude trvať... k nám to trvalo cca 5 hodín, k manželovej rodine cca 6hod, podľa toho aké boli cesty a koľko sme stáli..
28. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad dobre..uvidite..idem moja balit..obcas sa tu objavim aj po strede..papa
28. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, ok.. majte sa krásne :wink:
28. črc 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahote,
devita,tebe Kiarka krasne spinkava,mne Brunko spava maximalne 3h,ale uz sa mu raz podarilo aj 4,5h, ale odvtedy to nezopakoval.Darmo,hladne brusko nepusti :slight_smile:
Devi,uz si si vybavovala na urade prace ten jednorazovy priplatok za narodenie dietata?ak hej,tak si potrebovala aj potvrdenie od zamestnavatela,ze si bola pocas tehu zamestnana?Lebo u nas je momentalne 2 tyzdne celozavodna.

ninny,vidim,ze aj vy sa chystate na dlhsiu cestu,ja este stale vaham,lebo by som isla bez draheho...ale isla by som,aj ked sa trocha bojim
28. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte krasavice,

mam otazkocku...kedy sa babatka zacnu natahovat za hrackami? nas maly sa este nenatahuje a nveim, ci uz by sa mal :slight_smile:
28. črc 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky :slight_smile:
tak sme sa prave vratili z neurologie.

tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim... hned sa mi zlepsila nalada.
epilepsia to nie je, uuufff, to mi padol kamen zo srdca. dokonca dnesny nalez z EEG bol negativny, tzn, cisty. :slight_smile: pravdepodobne to boli novorodenecke krce, ktore sa malickym babatkam stávaju. ja som to zaradila inde, pretoze ked som si dala vyhladat podla prepustacej spravy Daminkovu diagnozu, vsade mi vysla len epilepsia.
no, zostavame dalej na liecikoch minimalne do 1 roka ale to nevadi, len pre istotu a kontrola opat o dva mesiace. este si nemozem uplne vydychnut, ale toto je lepsie, ako som cakala, aj tak. :slight_smile:

a co mate nove vy tu? je tu niekto?
28. črc 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi ahoj. este sa nema natahovat. koncom druheho mesiaca sa ma usmievat, ma chvilu udrzat hlavicku v jednej rovine s telom, ked je na brusku, a ma vydavat zvuky. prave to citam z jednej prirucky, kde je psychomotoricky vyvoj. koncom 4. mesiaca hrka hrkalkou a natahuje sa za hrackou. :slight_smile:
28. črc 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a ja sa uz tesim aj tomu, ze buduci mesiac uz bude drzat hlavicku. a v 4. mesiaci sa ma otocit, to uz potom nebudeme moct nechat babatka nikde same lezkat... mne sa stava teraz, ze kym si umyjem ruky po prebalovani a pred kojenim, necham maleho na prebalovacej podlozke, kupelna je hned vedla... ale potom uz bude treba davat pozor.
28. črc 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, az teraz citam, ze tvoja dcera sa vola Kiara... ake nadherne meno si jej dala... jeeeeeeeeej :wink:

ale som sa zo samej radosti rozpisala, co? a tusim tu vediem monolog.
28. črc 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, som rada, že to bol len "plany poplach", chvalabohu :slight_smile:))
náš maličky drži takto hore hlavičku keď je na brušku skoro 2 týždne :slight_smile:
28. črc 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, no vidis, mate doma sikovnicka. :wink: to je skvele.

nase malinke sa snazim dat aspon raz denne na brusko, nech si pocvici, niekedy sa mu chce viac, inokedy menej, ale ked sa mu chce, ide mu to uz celkom dobre tiez. a smeje sa, je zlaty. pije z flase a on sa škerí :grinning: a skeri sa nadalej, ked ju vytiahnem z ustociek... je to nas pokladik, je s nim sranda...
28. črc 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, a ty maleho ešte kojiš? či už vôbec nie?
28. črc 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, blahopřeji!!! Jen víc takových dobrých zpráv :wink: :slight_smile:
28. črc 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,

super, super, super!!!!

velmi sa tesim.
28. črc 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,to je uzasna vec!!!velmi,velmi sa tesim :slight_smile:
28. črc 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Katka super spravicka, tesim sa s :wink: tebou a gratulujem.
Ste sa bavili o pokakanych plienkach, no nas Samko ma nakakane v kazdej plienke :grinning:
Inak mi ideme 6.8. tiez na dlhsieu cestu okolo 450 km, myslim, ze to bude v pohode, len to balenie :sweat_smile: :unamused:
28. črc 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k plienkam-my momentalne kakame kazdy 2 den.a plienky 2jky su male a 3jky velke :sweat_smile:
28. črc 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka s velkostou plienok mame ten isty problem :sweat_smile:
28. črc 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

mam chvilocku tak citam aspon poslednu stranu :grinning:

co to katka mala za obavy? pe boha? ale super ze to dobre dopadlo!viem ake to je ked spadne kamen zo srdca....uzila som si svoje az do porodu, potom ked sa mala narodila sme s muzom revali od radosti...boli to strasne stresy...
28. črc 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka kakanie vacsinou zakakame kazdu peluchu a kedze kojim kazde 2h je to dost plienok....a prebalujem vylucne po napapani, lebo vtedy da este bodku za vsetkym.... :grinning: :grinning: :grinning:

co sa tyka usmevu mala Mary sa rehoce od narodenia....neviem ako je to mozne ale usmieva sa a cielene na mna, ked ma uvidi....a posledne dva dni uz pridava k tomu aj zvuky...a ja ich opakujem a ona zase naspat....komunikujeme spolu....Ked si spomeniem na Didi ta sa cielene smiala od piateho tyzdna!
28. črc 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem kupat a chovat deti zatial pa cmukalino
28. črc 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - nekuoem sa s Teusko ja, plava sam. Ja ho drzim a on bruskom dole plava a strasne sa z toho tesi. No a uvolni mu to brusino. A BioGaia su probioticke kvapky pre deticky. :wink:

katka - super, super!!! Tesim sa s Vami, velmi velmi! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. črc 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky v prvom rade Katka strasne sa tesim s tebou chvalabozku ze to nie je epilepsia. Nas maly zdviha hlavicku asi od 7 dna narodenia teraz sa uz cely pretocy nemozem ho nechat ani na sekundu sameho v posteli. Kaka tak 2-3 krat do dna.tiez sa smejkaa. A obcas vyda daky zvuk.
28. črc 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek