• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
katka, to je fantasticka sprava, tesim sa :slight_smile:
28. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Katka, tesim sa s tebou, ze to nakoniec dobre dopadlo.... :dizzy_face: Prajem vela radosti za Damianka... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Aj mala sa cielene usmieva a "gagoce".... Na brusku tiez krasne drzi hlavicku....
Pozdravujem vsetky :wink:
28. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no cauko kocky,
prave som sa dostala ku kompu. Boli sme v madarsku na plienky. To ma caka este zehlenie. Moja "najoblubenejsia" cinnost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:

na poradni sme dopadli dobre, len mame nejake supinky vo vlaskoch, tak s tym si snad rychlo poradime a vaha je 4780g. Nas maly valibuk. Priberame tabulkovo 230g tyzdenne.

katuska, som rada, ze ste v poriadku, vela som na vas myslela, odkedy sme si spolu pisali. Drzim vsetky prsteky, drzte sa.. :dizzy_face:
28. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka to sú super správy!!! :grinning: Mne obe kočky spia tak trošku vegetím. Dnes sme mali bezkolikový večer tak sa z toho vytešujem. Hlásim sa do klubu každá plienka okakan :slight_smile: á
28. črc 2009 ve 22:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka - to je skvela sprava strasne sa tesim ze to dopadlo takto :grinning:

ivuska - rada ta tu zase vidim aj diskusia sa nejak rozbehla ako si tu :wink: tie supinky vo vlaskoch mame aj my a riadne, nastastie matko ma take huste vlasky ze mu to velmi nevidno ale aj tak... ako ti to kazali osetrovat alebo co s tym robit? ja som niekde citala ze na noc dat olivovy olej a rano zmyt a vycesat len si neviem predstavit tu postielku, lebo matko v nej cestuje v noci :slight_smile:

my sme dnes boli na malom lekarsko-nakupnom vylete. ja som bola na kontrole po 600 nedeli a tiez mi robila dr. cytologiu :confounded: inak som vraj ok, len potom ked som prisla domov som si vsimla na vlozke spinenie. ale vyzera ze to bolo len po vysetreni alebo tak. aspon dufam. no a potom sme v BB robili velky nakup v potravinach, a boli sme aj v detskych obchodikoch, matkovi som kupila 2 hracky (zatial totiz zadne nemal) a 2 body s dlhym rukavom 68ky ako inak so zirafkou :grinning: matko vydrzal bez papania 5 hodin a bol uzasny, ani raz nezaplakal, zato vecer sme mali veselo, lebo ma z toho tulania po meste zaparenu ritku - bol cely cas zakakany a bolo dost teplo tak sa to prejavilo. ale uz je lepsie, okupkali sme sa dali sudocrem tak snad pomoze

a pisali ste o tom TBC ockovani, nas drobcek to ma trosicku cervenkave a v strede hnedu chrasticku, ta mu uz raz odpadla a spravila sa mu nova tak len cakam co bude dalej, ale vyzera ze sa mu to pekne hoji. a zacervenat by to malo cca po 6 tyzdnoch od ockovania tusim

juj ale som sa zasek raz rozpisala. ale som rada ze stiham, lebo tento tyzden nemam velmi cas, stale sa nieco deje, dnes sme boli v meste, zajtra nam pridu montovat skrinu do chodby, vo stvrtok zavaame uhorky, v piatok nas pridu pozriet moje spoluziacky z vysky, v sobotu sa vydava kamaratka... no proste nejak nic nestihame, nehovoriac o tom ze mi treba zehlit, upratovat, nieco upiect... a samozrejme venovat sa tomu nasmu zlaticku... takze ak sa neozvem aspon viete co robim :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo ozaj este k tym plienkam, ste pisali ze 2ky su vam male a 3ky velke, skuste huggies, my ich teraz mame (dvojky) a maju fakt riadne natahovaciu gumicku vzadu a su tusim do 6kg. mozno by sadli :slight_smile:
28. črc 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
katka parada, ze vsetko dobre dopadlo :dizzy_face:

ninny my sa chystame v septembri na vychod na svadbu, ale cim dalej sa bojim menej tej cesty, budeme robit pauzy po 2 hodinach a bude to dobre..a teraz koncom augusta este na liptov, ale tam nam trva cesta 3 hodiny, takze nic hrozne

lolaz tebe sa uz maly pretoci fiha, tak to terezka este ani nahodou a ked ju dam na brusko tak najprv je dlllho leniva a asi az po 5 minutach zacne dvihat gebulku...ale uz ju drzi normalne, len je to asi lenivec tvrdohlavy :sweat_smile:

nooo tak my mame tiez nakakane v kazdej plienke a ked nahodou nenakaka tak uz som nervozna ze co sa deje, ale ako pisala narcisa, staci ze zacnem kojit a uz si mala robi miesto v brusku :sweat_smile:

dnes som si dala varenu kukuricu, tak budem teraz dva dni trpnut co sa bude diat :confounded: ale neodolala som, taka sladucka bola! :confused: a zatial terezke okrem cerstveho chleba a grilovanej krkovice nic neurobilo zle...

alex my sme tiez boli vcera na nakupoch a terezka bola z nich taka unavena (skoro vobec nespala, lebo kukala stale z okna pocas jazdy a pri nakupoch tiez okacila) ze potom vecer po kupani dala 6 hodin spanku hehe :dizzy_face: :sweat_smile: tak som dnes bola paradne vyspana :wink:

baby nevadi ked som nesla na kontrolu hned jak mi skoncilo 600 nedelie? lebo este stale spinim a nechcem tam tak ist :unamused:

dobrunoc vsetkym
28. črc 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mamičky :slight_smile:

Katka tak som sa dnes dočítala užasnú správu. :grinning: Damiankovi prajem aj tak vela zdravíčka. :dizzy_face:

Zuzec ani ja som nebola ešte u dokyho po 6nedelí.Tak isto sa mi znovu spustili očistky a špiním :angry:

No vidím že ste velké cestovatelky.Ja toto leto nikam nepojdem s malou až ked bude večšia.
A včera sme boli najdlhšie vonku.celých 5 hodín v sade J.Kráľa a potom na T com pláži.
Zobrala som nevlastného synka sa tam vyblázniť.A velmi sa mu páčilo :grinning: Ani nevedel ako dlho sme boli vonku a vždy keď ho niečo nebaví tak mi stopuje čas...tak som rada že aj zabudol na čas.Su tam nové preliezky s lanami a aj trampolína...Jasmínku som aj 2 krát nakojila a prebalila.Chvílku pospala a potom pozorovala .Dnes mame poradnu tak som zvedavá.Hlavičku totiž zdvíha ale padá jej na lavu stranu tak uvidím...čo nám povedia.A plus stále máme ten exém...
29. črc 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky moje zlaté, vsetkym vam dakujem.

a zelam krasny dnik. malicky sa na mna usmieva a daco si mrmle v kociku, zlatko moje :grinning:

ja by som si este rada pospala, no ale uvidim...
29. črc 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky,

pije tu niekto, kto koji, kofeinovu kavu? ja si netrufam, ale niekedy by som si uz strasne dala, na prebratie. a to Caro? ma to aspon trochu podobny ucinok? a neskodi to babatkam?
29. črc 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, katka super správa, lepšia ani nemohla byť :wink: :wink: :wink: :wink:

Maťko máva naložené asi v každej druhej plienke a s obľubou mi nakaká do čistej, vždy keď ho pred kojením prebalím ... tak som sa poučila a v noci prebaľujem až po kojení, pokiaľ plienka nie je moc precikaná :sweat_smile:
a hlavičku drží docela pevne, dozadu mu vôbec nepadá, iba občas dopredu. Dávam ho pásť koníky :grinning: ale len pokiaľ sa nezačne zlostiť.
Včera sme prvý krát spali mimo domu - u svokrovcov, lebo tato Maťo maľoval jednu stenu s protiplesňovou farbou a dosť to páchlo, a hlavne aby to malý nedýchal. Aj som sa bála ako to zvládne, ale spinkal dobre, zobudil sa o 2.00 a 5.00 na papanie, akurát večer sa nevedel uložiť.

ivuska, super, že máš už net doma, je to poznať, pribudli tri stránky za deň :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
už to tu niekto navrhoval, asi by sme mali požiadať admina nech nám zmení názov témy, keďže nová sa zakladať nemusí ... môžeme písať do nekonečna :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka ja si dávam kapučíno - také práškové, kávu radšej neriskujem, čo ak by to pôsobilo že bude drobec celý deň hore :confused:

plienky dávam Tesco 2
29. črc 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kocky nazdar,

neviem ci sa vam to stalo, ale mne maleho uz 2x niekto zariekol. Prvy krat plakal a nespal 3 dni(kym som na to prisla!!!) a teraz celu noc, ale uz som vedela co mam robit, tak je dobre. Manzel sa mi smeje, ze carujem. Trpák, neveri tomu, ale je prekvapeny, ze to funguje.

Co sa tyka plienok, Misko ma naklad tak 2-3x denne, ale taky, ze sa to skoro vylieva z plienky. Preto sme vcera uz kupili 3ky, lebo ked ho odbalim, je zagebreny az na chrbte. Tiez davame tesco a pampers 3

Ktosi sa pytal na byt. Tak uz to mame skoro hotove. Dodko spravil heroicky vykon, kym som bola v porodnici a spojazdnil to tu. Este je jedna izba len upratana, ale neomietnuta ani dlazky nie su a v dalsej mame material(no tam je strasny saigon :sweat_smile: ), ale mame plne pojazdnu spalnu, obyvacku, kuchynu, chodbu, kupelnu a WCko.

katuska, ja kofeinovu kavu nepijem, ale to Caro skoro na vedrá :sweat_smile: :dizzy_face: . Nema to kofein, ale aspon mam pocit, ze nieco pijem. Kofein sa bojim, ze mi maly nebude spat.

Co sa tyka cestovania, my uz sme riadni vyetnici. Krpaty uz bol so mnou na stehy v Kosiciach po porode(mal 10dni, 200km), na ockovani v najblizsej nemocke (mal 3 tyzdne, 90km), vybavovat pas (mal 6tyzdnov, 90km), v Kosiciach u mamy(mal 6 tyzdnov, 200km) no a vylety do madarska uz 3 (50km), cize mi cestujeme o 100-200.

ewi, aky mate exem? Lebo my sa mordujeme aj s potnickami, ale v takom rozsahu, ze som nestastna. Maleho mam len v kratkom body a ponoztickach, ziadne teplacky, nohavice, bundicky a aj tak sa mu robia. Je pravda, ze tu na juho je besne teplo a teplota v byte nam neklesne pod 26.5 st. :rolling_eyes: :confounded: Von chodime len okolo pol siestej vecer, inak sa neda.

alex, na tu hlavicku mi doktorka kazala olejcek olivovy, vymocit a vycesavat. Keby sa to nezlepsilo, da nam masticku z lekarne. Treba to liecit, lebo sa to len zhorsuje potom.
29. črc 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ej, ale som sa pochlapila s tym pisanim.... Budem sa krotit... :confused:
29. črc 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule....

robim albumik mojich lasok, ake maju byt velke fotky aby mi to tam zobralo?
29. črc 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se mate? Dlouho jsem tu nebyla, nejak neni cas.
Minuly vikend jsem se videli s kamaradkou a teprve ta si vsimla, jak se Bertik podoba presne obrazku ze 4D ultrazvuku, juknete do alba.
My stale krasen spinkame, obcas placeme-kvuli zoubku, hodne se smejeme-nejvice na tatinka a delame lumparny.

Vsem prejeme hodna a bezrpoblemova miminka
29. črc 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby kuk mam album konecne

dokoncim vecer...
29. črc 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,ani moj muz neveri na zarieknutie a tiez sa nam to uz stalo.Ale moja babka mi poradila,aby som vzdy,ked ho niekto pozera sama pre seba hovorila OCI DO RITI! :grinning: ...a odvtedy je pokoj.akurat mam strach,ze to poviem
nahlas ako odpoved na nejaku otazku,co sa ma pytaju :grinning:
Martuli,Bertikovi uz ide zubok?
29. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este ivuska,nevies mi povedat kolko teraz vyjdu tesco plienky v madarsku?my sme boli naposledy v marci a vtedy sme kupovali 68ks okolo 180sk
29. črc 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
cavec
ivuska co mate s hlavickou? nechce sa mi to hladat dozadu :sweat_smile: malej sa trosku supe koza na hlave, jak keby mala lupinky...

a to urieknutie, ja som na to najprv neverila, ale ked som si o tom viac precitala, tak mi to davalo zmysel, ze staci ked na teba niekto zle posobi a je ti potom z toho nanic cely den, ale ty kvoli tomu plakat nebudes, za to babatka to horsie znasaju, lebo zevraj aj hlava z toho zvykne boliet....my sme malej dali cervenu snurku na rucku, ale potom ju niekde stratila a uz som jej nic nedala, ale zatial sa chvalabohu ziadne urieknutie nekonalo :wink: a co si proti tomu urobila, ked ti manzel povedal ze carujes? :sweat_smile:

katka, ja som pila chvilu kavu tak, ze som si do gravimilku supla malu lyzicku nesky, ale mala mi zle zaspavala, tak som s tym prestala...ale napr. 3v1 som pila a z toho myslim nic nebolo...a aj Caro je fajn :wink:

narcisa kraasne fotky, mala je zlatunka a velka sestricka tiez :wink: ta nadstandartka je dobraaaaa
29. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme proti urieknutiu červenú stužku na kočíku :slight_smile:
29. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, super fotečky :slight_smile:
29. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
juli, kupovali ste ale 2ky, vsak? My sme kupovali 3ky a vysli 68ks 2889forintov a pampersky 82ks 4429forintov. Pri mojom stasti, by som tu formulku isto povedala nahlas :grinning:

zuzi, ano take lupienky mame, uz som ho nagebrila olejom prvy krat vcera a cosi vycesala a dnes sa chystam zas :wink: Co sa toho urieknutia tyka, odpalovala som zapalkove hlavicky do vody, tri kusy, jednu od druhej a potom som ho tym utrela.. Cervenu stuzku nemame, ale zakupime, len sa musim dostat skor do mesta. Zatial snad pomoze ponozka naopak :sweat_smile: :grinning:
29. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, uz nam leze zoubek
29. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

my používame pampers a tesco 2, dúfam, že nám ešte dlho vydržia, lebo manžel nám kúpil 5 balíkov pamersiek 2 :grinning: a keď nie, tak ich predám.. nenapadlo ho kúpiť radšej aj 2-ky aj 3-ky :slight_smile:))

včera sme boli s manželom natešení, že ako rýchlo drobček po kúpkani zaspal.. ale dlho sme sa netešili.. keď sme si išli ľahnuť do postele, spal malý akurát niečo cez 2 hodinky.. po 5 minútach čo sme si ľahli sa zobudil.. uspávala som ho 2 hodiny... už som po sediačky zaspávala (pri kojení).. prebralo ma len keď mi "padala" hlava.. :grinning:

zuzec, aké miery ma teraz Terezka? A aké plienky používaš Ty? :slight_smile:
29. črc 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo sa týka tej kontroly, tak ja som sa chystala v pondelok, vtedy to bude presne 6 týždňov, chcela som to mať čím skôr za sebou.. a potvrdiť aj ten papier na príspevok pri narodení.. ale tiež som opäť nejako začala špiňiť, tak dúfam, že to rýchlo prejde..

inak tie Pampersky sa teraz oplatilo kúpiť, bola super akcia v Bille, všetky veľkosti len za 10,99 :wink: len moja polovička nemusela zobrať len jednu veľkosť, čo už :grinning: ale možno ich naozaj vynosí všetky, zatiaľ ma len okolo 3700-3800g, neviem presne, lebo detskú váhu doma nemám, tak vážim len na digitálnej.. a tie plienky sú do 6kg :slight_smile:))
29. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fiha to s tymi sirkami som este nepocula :slight_smile: ja poznam len to s ocikanou plienkou :grinning:

baby to lehatko nema chybu co sme kupili...ked som malu cez den polozila do kocika, tak hned velky plac, tak som ju musela ist hojdat alebo vozit, proste nemohol byt kocik len tak a ked ju dam do lehatka, tak najprv sa pol hodinu vykecava s hrackami a potom zaspi :sweat_smile: dnes uz dva krat to tak urobila a ja som popri tom postihala aj navarit, poupratovat, sem tam som na nu kukla, ale vyzerala ze jej nechybam :grinning:

ninny terezka mala na poslednej kontrole uz 4900 g :confused: a 58 cm....doktorke vyleteli oci, ze kilo za mesiac pribrala, ale bavila sa na tom, ze ci nahodou nedokrmujem... :grinning: asi mam namiesto mlieka smotanu, ako raz misakri napisala :grinning:

ja pouzivam latkovky plienky, tie moderne, ale pytas sa na jednorazovky, tak mala som doteraz tesco od 2-5 kg a posledne jej boli len tak tak a teraz mam z DM babylove mini (3-6 kg) a tie vyzeraju ze jej budu este nejaky ten mesiac dobre a sa mi viac pacia ako tie tesco...teda hlavne to zapinanie...na tescovych mi vadilo ze su neni take dobre pruzne, ale bola som spokojna...na to ze terezka je ako polievacie auto, tak ani raz neprecikala :sweat_smile:
29. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. črc 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky a miminka, tak konečně mám čas se sem na vás aspoň juknout a trošku se pochlubit s tou naší princeznou :grinning: Už krásně paseme koníčky, vydrží tak třeba 5 minut s hlavičkou úplně vzpřímenou, povídá si v postýlce s kolotočem s medvídkama, krásně se na nás směje a od 17.7. se otáčí z bříška na zádíčka, do dneška to bylo po koupání bez plínky, dneska v poledne se otočila v postýlce i s plínkou. Je to zkrátka náš miláček :dizzy_face:
29. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek