• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Anjelik, my dáváme Bebu A.R. a Kryštof vypije 150 ml pravidelně, někdy 180 ml.
30. črc 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny hehe som to napisala ja somar, myslela som ze ked nieco varim, tak rada pouzivam 3uholnikove syry, napr. ked robim kremove polievky tak tam supnem ale dva alebo do omacok...urobia dobru chut :wink:
30. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, už chápem :grinning: :grinning: zuzi, čo sa týka tých plienok.. tak tam čítam, že "Ku plienke je nutné použiť vrchné nohavičky UNI prípadne FIX", to na tu látkovku ešte dávaš tie nohavičky?

Idem si poriadne tu stránku preštudovať, aby som sa Ťa furt na všetko nepýtala :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejako ma to zaujalo... :slight_smile:) ty si to riešila asi ešte v tehotenstve, nie? Ja som ani len nevedela, že to takto funguje.. vedela som, že baby použivaju tieto látkovky, ale myslela som si, že to funguje na inom princípe.. a nejako ma to nelákalo :D ešte že si tu Ty :dizzy_face: :wink:
30. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, už si mi to vysvetlila v IP :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe :grinning: no v tehotenstve, aj ked to bol risk lebo som nevedela co poriadne budem potrebovat, ale nakoniec som dobre poobjednavala...inak tu na konikovi je o tom tema, tu som preluskala skoro celu a to mi stacilo :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte kocky,
matrinamail jejj dik za tu stranku vojtovky aj my cvicime, aj ked ma to nebavi, mala place o ratu cim je starsia tym horsie.
Ale boli sme pochvaleny ze torticollis (skrateny sval) je na to ovela lepsie, teraz sa trapime s vylezanou hlavickou.
jooj to je hrozne stale nieco, ale snad sa to urovna.
30. črc 2009 ve 12:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

opat mam otazocku..ak uz dostname menstruaciu, chrani ma plne dojcenie pred otehotnenim, alebo tu uz vtedy neplati???

dnes som bola na kontrole po 600 nedeli a Dr mi vravel, ze asi coskoro menstruaciu dostanem.
30. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bene, i Kryštof u toho moc pláče :frowning2: :cry: . Ale i já už začínám vidět pokroky, takže držím. Určitě se to všechno urovná, jen to bude chvíli trvat.

Holky, spí vám děti přes den? Kryštof spí tak max. 20 min v kočárku a jinak kouká. Je hodný, povídá si s hračkami, ale nespí. A to mám začít chodit do práce :unamused:
30. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne, :wink:
zuzi, to su naaaadherneeee fotky, aj ja chcem! Akurat som zistila, ze sused v dome oproti ma fotoatelier, tak asi zajdem za nim...bo ja by som sa nevedela dohodnut na konkretnu hodinu, kvoli kolike.

By ste neverili, co som v poslednej dobe zbadala....Teusko place ako dazd kvoli brusku, nic nezabera a pridu sestrine dvojicky, maju 2 roky a 3 mesiace a zacnu ho hladkat a on v tom momente prestane plakat...a smeje sa. Uplne nechapem. :confused: :sweat_smile: Tak si ich asi poziciam "na domov". :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, kojení není antikoncepce. Tedy nechrání! A doktor mi řekl, že mohu otěhotnět, i když ještě nedostanu menstruaci.
30. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, nechráni.. ak sa to niekde takto píše, tak je to somarina, každý gynekológ Ti to povie :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka - mne maly normelne spi, ale v tychto teplach skoro vobec...tiez tak po kuskoch :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok, diky, diky za odpovede, som sa to zabudla Dr opytat, ale vedela som, ze tu isto odpoved najdem :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, nas maly je zasa taky spachtosko...on miluje dve veci - jest a spat a asi preto ma uz takmer 6 kg :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale zasa pretocit sa na chrbatiku ani omylom....
30. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, akurát sme prišli z poradne, Maťko váži 5330g a dĺžka 57cm :dizzy_face:
30. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky! :dizzy_face:
Píšu po dlouhé době. Mám pokažený notebook. :cry: Tak jsem z toho na nervy. :cry:
Jen vás chci pozdravit a napsat, že jsme ok. :wink:
Doufám, že jste všichni v pořádku a že hezky rostete. :dizzy_face:
Snad se brzo opraví a konečně zase budu moci na koníka. :wink: :dizzy_face: pa :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, nádherné fotečky :grinning:
30. črc 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka pekne miery, tusim sme na tom podobne :wink:
bambulka ani terezka sa neotaca, ale je to trochu aj moja vina, malo ju davam na brusko :confused: a ked ju dam tak ju to nebavi...ale ved ma ece cas sa otacat :wink:
lentillka to je zaujimave s tymi dvojickami, teusko je asi spolocenske babo a hned zabudol na bolest :wink:
monrou zeby dalsi notebook poliaty materskym mliekom? :confused: :grinning:
30. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, ani Maťko sa ešte nepretočil vedome, máš pravdu dáme im ešte čas :wink: mňa veľmi teší, že začína džavotať, také hlásky lááá, gii, háá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: veď má podstrihnutý jazyk, má na to právo.
30. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou ahoj, MM má teraz dovolenku, tak tiež mám comp obsadený :confused: Marielka ako znáša teplá?
30. črc 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, dávate drobčekom aj čajík alebo nejaké šťavičky?
30. črc 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Monrou, znám tu bezmoc. Hned druhý den jsem musela mít nový.

Holky, teď jsem moc litovala, že nebyla kamera po ruce. Zkusila jsem udělat Nutriton ve vodě a plně nakojit. To by jste měly vidět ty ksichty, když jsem mu ho dávala na lžičce :grinning: :grinning: :grinning:

Anjelik, pokud plně kojíš, tak není čajík nutný, pokud dokrmuješ tak čajíč či převařenou vodu. Tu tedy Kryštof bojkotuje :wink:

Holky pozor, dnes mi doktorka řekla věc, kterou jsem netušila. Dáváte-li kapky Sab Simplex, tak se nesmí dávat fenyklový čaj. Kombinace zhorší bolesti bříška! Teď tedy dáváme heřmánkový.
30. črc 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja by som aj cajik a vodu dal, ale simonko urobi na mna ksicht, spravi "brrr" a je koniec mojim snaham.

marti, to s tym feniklovym cajom som nevedela, netusim, preco na to tie Dr neupozornia.
30. črc 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomatujete si na předčasňátko Kubíka (měla jsem jeho foto v albumu)? Už jsou s maminkou doma a má 3,5 kg. Tady jsou nová fota http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=420165
30. črc 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, Kryštof dělal ze začátku ksichtíky taky. Vodu pak vyplivoval ven úplně. Měl mokré bodyčko a nic v puse. Čajík se pít naučil.

A ještě jedna rada od doktorky. Pokud dokrmujete i kojíte, tak na čaj používejte vždy jinou lahvičku a s jiným tvarem dudlíku. Aby si to dítě nezaměnilo s jídlem.

My tedy používáme Avent lahvičky na mléko a NUK na čajík
30. črc 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, na temu flasticky AVENT som nasla na nete info o tom, ze vylucuje nejaku skodlivu latku, ale len tie, kt su oznacene cislom 3 a 7..neviem..fakt je, ze plast je plast, ale zasa sklenne flasky maju otrasne cumliky
30. črc 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
jdu se na vás mrknout než se mi kluci vzbudí :wink:

zuzi, ty fotky Terezky jsou dokonalý, opravdu moc krásný :dizzy_face:

Musíme taky pár obrázků udělat, než nám Míša vyroste. Už se pěkně baculatí, docela mě někdy bolí zápěstí, jak ho často nosím, chovám.. taťka se s ním víc mazlí, vždycky když se maličký usměje, je to úžasný pocit.

marti, Kubíček vypadá spokojeně :wink: hlavně, aby se jim dařilo a byl zdravý :slight_smile:

Míša sam simplex miluje, vždycky se úplně olizuje:grinning:
30. črc 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti moja skusenost, ja som davala aj sap simplec aj feniklovy cajik a malej velmi velmi pomohlo. vobec to nie je tak ze to zhorsilo bolesti.
a hermankovy je ked sa dieta nevie pokakat, skor prehana. teda na mojej to ucinkuje ukazkovo. :grinning:
aj ked sap simplex sme vymenili za espumisan a je to 1000krat lepsie, aspon pri nasej malej.
ale espumisan nie je taky sladky a fajny ako sab simplex ten deti miluju, espumisan vypluvaju
30. črc 2009 v 15:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, máš nějaké bližší info? Jaké číslo? Teď jsem to zkoumala a na lahvičce jsem žádné číslo nenašla.
30. črc 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek