• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ivuska, aké lehátko to máš?

anjelik, ja kúpem vždy pred papaním.. najprv ho okúpeme, pomasirujeme, potom ho nakojim a tak ide spinkať.. predtým mi vždy hneď po nakojeni zaspinkal, ale posledne dni nejako štrajkuje, uspávama ho cca 2 hodky.. :grinning:

bambulka, keď zistiš daj pls vedieť :slight_smile:)

Maminky, plaču Vám bábenka počas uspávania?
31. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne teraz drobček zaspal v autosedačke, ani neviem ako, išla som len pre niečo do kuchyne a keď som sa vrátila, tak už hajal.. zatiaľ nemáme žiadne lehátko, tak využívam takto autosedačku, v pondelok mi v nej dokonca poobede spal 3 hodinky :slight_smile:
31. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, mne maličky spinka tak, že zaspi cca o tej deviatej, desiatej.. potom spinka 3-5 hodiniek, potom ho nakojim, a spinka cca 3 hodinky, keď sa zobudí opäť ho nakojím, a potom spinkame do tej siedmej až deviatej,.. raz sa mi stalo, že prespal v noci 8 hodín vkuse..
31. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, fajne, ze zaspinkal :slight_smile:

este ma napadlo, maly dostal taky mini magnetak, kde su nahrate uspavanky, od narodenia mu to davame pri vecernom zaspavani a funguje to. mozno by stacilo pustit mu nejaku ukldudnujucu hudbu vecer, zasvietit nocne svetlo a nechat ho u Vas v posteli, kym nezaspinka.

co myslis?
31. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, este som chcela, ze plackal len tolko, kym som ho zaujala niecim inym. Dnes som tu nozku dostrihala a drzal ako "hluchy dvere" :grinning:

ja kupem vecer pred papanim
31. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, no vidis, tak vies, co na neho plati :slight_smile:, my sme kupili to od Fisher price 0-18kg
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5870856
ked mi zaspal 2x v autosedacke, hned som ho objednala, lebo v tom kresielku nie je taky naskladany ako v tej sedacke.
bambulka, nezvyknes spat s malym ked spi ? Aspon jedno spanie si s nim pospi, to pomaha.. aj ja to tak robim... Vcera sme si (neviem akym zazrakom) pospali 2 hod v kuse. Som mala tolko energie, ze som nevedela, co so sebou :grinning:
31. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj mne malinká cez deň spáva veľmi málo... a keď, tak len na chvíľočku si zdriemne... ale v noci spinká dobre, zaspí okolo deviatej, pol desiatej, a spinká do tretej... potom sa napapá aspí do siedmej...
31. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje dieta spi uz vyse 2 hod(vcera to bola nahoda)... chodim ho kukat, ci dycha.. to sa daaaavno nestalo... uz pocujem ten plac, co spusti ked vstane a zisti, ze je hladny...
31. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,

viem, ze by som mala, aj si niekedy k nemu lahnem, ale uz zaspat nejako neviem. prve 3-4 tyzdne som spala cez den kazdy den a teraz mi to uz nejako nejde.

hovorim si, 2 mesiace su za nami, este tie 4 a potom to uz zacnem riesit.
31. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, ani ja nejako cez deň neviem zaspať, aj keď by som niekedy veľmi rada..

Malému už od začiatku vždy keď ho večer uložim pušťam hudbu a zapnem tlmené svetielko, aby som na neho videla, keď ho chodím kontrolovať... cez deň mu niekedy púšťam relaxačnú hudbu pre deti alebo rozprávky na CD :slight_smile:

ivuska, myslela som si, že to kresielko je drahšie.. asi by sme ho mali tiež kúpiť, bojím sa ho nechávať spať v autosedačke.. teraz v nej už spí skoro 2 hodinky, ale ako tak pozerám, tak sa začína budiť.. :dizzy_face: :sweat_smile:
31. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky, :wink:
hlasim, ze pred pol hodkou Teusko dnes prvykrat zaspal... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale on zase prespi celu noc, tak v poho. Radesj bdiem cez den ako v noci.
anjelikbambulka - ved tato kaka z materskeho mliecka tak kraaaasne vonia, Tebe nie? :wink:
ninny - ja mam manducu, nosic, je fajn. Ale ze by v nom maly chcel byt nejako dlho, to nie. :confounded: A v babyvaku nechcel byt vobec. :sweat_smile:
ivus - ja strihami mini-pici nechtiky len ked spi, inak som posero, ze zastrihnem... :confused:
31. črc 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, ved aj ja len ked spi, ale na ruckach, na nozkach som strihala teraz prvy krat.. Vcera sa metal ako rybka na sline a des pokojny ako baranok...

ninny, ked kuknes mimibazar, najdes aj za 51€. Ja som nasla, ale ked uz som ho mala doma. Kurier ho doniesol az domov na druhy den od objednania. :slight_smile:
31. črc 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, chcela som sa spytat aku mali vase deticky reakciu na ockovanie proti TBC. Janikovi to "elegantne" nahnisalo, vizera ako pubertiak. Co s tym?
31. črc 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzanna s tým zahnisaným ramienkom musíš ísť ku doktorke a ta posle niekam kde mu to ošetria vraj sa to trošinku nareže a ten hnis vytečie :unamused: To mi povedala naša pediatrička.Takisto som ju upozornila na Jasmínkyne ramienko -nám zatial iba oečvenelo a napuchlo.Hovorila,že ak to zahnisá musíme prísť!Nezdarené očkovania sa musia zapísať..
31. črc 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak nam to zahnisalo a dala mu to dole pediatricka vraj to zahnisat ma vtedy je naopak to ockovanie vydarene a to mi povedalo uz viac ludi ze to zahnisat ma
1. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ale nam pribuda prispevkov, az 3 za 10 hodin. :grinning:
natashkaa - ja viem tiez tak, ze to nema hnisat, inak sa odklada aj povinne ockovanie, tak neviem kde je pravdaa, nie som lekvar, ale nas vzdy pediatricka, ked to malemu skontroluje pochvali, ze to nehnisa :confused: :sweat_smile:

Pekny vikendik, konecne je dnes normalne pocko :wink:
1. srp 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim a preju hezky vikend.
Vcera se mi udelal veliky opar, tak se k Bertikovi moc nepriblizuju, aby z toho nebyl zadny problem :frowning2:(
Nastesti pomaha babicka a tatinek

Po ockovani TBC se nam vubec nic neudelalo
1. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..uz som tu dlůho nebola..idem si vas trosku precitat....

mi mame problem..mala nekaka..iba s hadickou...co mame robit?papame francuzke mliecko...a predtm nutrilon
1. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dici, a prdká aspon?
1. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
ninny my vecer tiez uspavame dve hodinky, ulozime do posielky a zachvilu je hore, ale vzdy presne na treti krat aj ked sa zobudi, tak uz sama zaspi...trosku sa poskeri na hracky a zaspi...a spi potom vzdy presne 4 hodiny :grinning:
bola tu otazka ze ci kupeme pred alebo po papani, tak ja uz t robim tak ze pred kupanim ju trochu nakrmim a po kupani dokrmim....lebo ked bola hladna, tak po kupani strasne silno plakala a takto je tichucko...

ivus my mame tiez toto lehatko podla mna je super, ze je az do 18 kg a neni drahe...a rovnako si myslim ze to bola super investicia, mala sa v tom lehatku vie sama zahrat aj tristvrte hodinku a nakoniec sa jej podari zaspat...ja ju pozorujem z kuchyne a postiham tiez kopu veci.....
ninny fakt je to super, odporucam kupit...my sme ho kupili v hlohovci na pesej zone v predajni Aladdin, stalo nejak do 1700 sk a maju aj web stranku http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=854_908&products_id=3901
inak uz maju aj novy model 2009, resp. novy potah, inak to iste, aj cena...
1. srp 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj a vcera sme boli na kupku, bolo super, mala bola dobrucka, prisli sme vecer az o desiatej domov, lebo sme boli este na navsteve a bala som sa ci to malu nerozhadze, ale okupali sme ju a spala az 6 hodin :sweat_smile: takze paradicka
1. srp 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzanna a teba neupozornili v nemocke na to, ze to MUSI zahnisat a ze sa toho nesmies absolutne dotykat, aby to praveze neprasklo, ani nicim liecit ani nicim natierat?? praveze ked to riadne zahnisa, tak je to dobre
ewa, tiez sa divim co tebe povedala pediatricka :unamused: nam praveze pochvalila ze dobre zahnisalo, ze to tak ma byt...
1. srp 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fakt mi uz niekedy lezie na nervy ako niekde hovoria doktori jedno a ine zas uplne opak, potom clovek nevie co je pravda a moze sa ist stazovat akurat tak na lamparen :angry:
1. srp 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby kuk do albumu, nasa terezka si uz umyva zubky :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau babeny! Tak sme pokstení, aj som chcela pridať foto, no mi ich akosi nechce vziať...
1. srp 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte žienky..tak reagujem na očkovanie TBC- nám to na včera poriadne zahnisalo, riadny vred s kopcom hnisu, tak som bežala večer domov k pediatričke že čo s tým, a ona že to je normálna reakcia na tbc očkovanie, že to mám nechať tak, že to samé praskne, ale ak by sa to zväčšovalo, tak nás pošle s tým tuším na pľúcne..
A ráno ako som Lejku prezliekala, tak jej to prasklo a vytekal odtial hnis a veľa hnisu.... vraj je to v poriadku
1. srp 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
...uz aj janikovi to prasklo rovno do rukavu a teraz tam ma taku chrasticku. uvidime ked mu s tadial odpadne. zuzka nemala ziadnu reakciu a potom ju ako 18 mesacnu preockovali na plucnom.
1. srp 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeej a dakujeeem za rady a nazory. pediatricky by mali chodit asi na preskusania. :wink:
1. srp 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrdravim kocky, ale nas tu dneska je.. :grinning:
ja som dnes opat "carovala", lebo maly plakal na raty. Manzel stale neveri, ale maly spi ako o polnoci uy 2 hodiny :slight_smile:
na margo toho ockovania, tiez som pocula, ze to moze zahnisat a nema sa na to sahat :confused:
1. srp 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, dnes som si znova uvedomila, ake je to lehatko pre mna uz nepostredatelne, lebo krpatucky sa rano tak pokakal, ze skrz na skrz, tak som potah supla rovno do pracky a bola so stratena bez neho. Trochu to suplovala autosedacka, ale to nebolo vončo.. :slight_smile:
1. srp 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek