• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
A kdyz jsme nemeli zadnou reakci tak to je spatne?
1. srp 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli, to neviem- ja mám tri deti a každé malo reakciu, aj ked len sčervenanie- bez hnisu, Lejka to má najhoršie, ale ked tvrdí Dr. že to tak má byť.. neviem čo sa stane ak to nereaguje :unamused:
1. srp 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby fakt to zahnisat ma to znamena ze ma sa tam spravit biely az hnedasty hnisik a potom chrasticka ktora ma odpadnut ina vec je ale ked to zahnisa velmi to uz sa spravi pupacik velkosti asi 7mm ako nam co uz musia vycistit.
1. srp 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak to nereaguje treba ist na preockovanie
1. srp 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataska tak si nám to objasnila.
Doktorka to vravela tak že ked to zahnisa tak mám dojst a že ona ma posle aby jej to prerezali .Bola som trošku zarazená.Super ,že si nám to objasnila.Moja dokina mi to podala tak ,že som bola v tom ,že to nemá hnisat.
1. srp 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky.
Mám na vás otázočku aj ja a dokonca aj dve.
Jasmínka už dva ,tri dni reve tak že ma rozboli hlava a začne sa mi točiť.Ked sa vyspím trochu to prejde.Dnes som bola na tom tak jako keby som si vypila....možno aj to teplo robi sovoje...a aj ten pitný režim u mna nieje ukážkový :sweat_smile:
Aj vám sa občas pri tom vresku zatočí hlava?
A dalšia vec čo ma trápi že stále mám očistky.Už mi skončili a znova začali a pritom plne kojím ani neprikrmujem.
Rozmýšlala som že budem malej primiešavať na noc do mliečka trošku nutrilonu...kamoška mi tvrdila ,že ten plač ktorý má moja malá je vraj z hladu.Ako spoznám či je to z hladu?Lebo ked nakojím už cecík nechce...tak neviem. :unamused:
1. srp 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, konečne som sa dostala k PC :wink:
pozerám, že sa bavíte o očkovaní, Maťkovi to zatiaľ nezahnisalo, ale tak ako píše ivuska mi bolo povedané, že nešahať na to :confused:

ewi, keby plakala Jasmínka z hladu, tak by podľa mojich skúseností nechcela pustiť cecík z pusinky, zatiaľ som zistila, že plač môže byť z týchto príčin, teda aspoň u nás :sweat_smile: : 1. hlad 2. smäd (a vtedy by chcela cecať) potom 3, v plienke - to by si ľahko zistila 4, nechce byť sama a potrebuje sa mojkať - vtedy by stačilo sa jej venovať a plač by prestal 5, bolí ju bruško alebo niečo iné - najčastejšie to bruško
1. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte... :wink:

čo sa týka toho očkovania TBC, tak Sebkovi to ešte nezahnisalo:( iba to ma červene.. do kedy to ma zahnisať? A chcela som sa ešte opýtať, ja ho vždy po kupkani celeho masirujem a pri tom použivam buď olivovy olejček alebo hydratačné telové mliečko, nevadi ak natieram aj to ramienko kde ma to očkovanie??
1. srp 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojtw,

simonko ma uz tri dni mrzutu naladu, dnes najviac, moze to byt navstevami? asi mu vadi vela ludi, alebo neviem co.

inak, dnes povedal, ze "gu" a tak ho to potesilo, ze to opakoval a opakoval :slight_smile: on celkovo dost "rozprava", vyzera akoby mi nieco vysvetloval, tak ho teda pocuvam :slight_smile:
1. srp 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, terezke sa to zacalo ukazovat az v nejakom 5. tyzdni...tak pozeraj ci uz nema nejaku cervenu bodku...
a ako ho masirujes? ja zatial nenatieram nicim, kym netreba...ale ked mu to neskodi alebo nevysusuje pokozku, tak natieraj :dizzy_face: a nevadi podla mna ked mu natieras to ramienko kym tam nema ten vriedik...az ten ked tam bude, tak ten sa nema chytat....
mame tu akurat opekacku a uspavam malu, mam v spalni pocitac a pustam jej uspavanky a vyzera ze zaspinkala :dizzy_face: takze huraaaa na klobasy :grinning: :grinning:
dobrunocku
1. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja Maťka tiež celého po kúpkaní masírujem, má to veľmi rád :dizzy_face: a okrem tváričky mu telovým mliečkom natriem všetko, vždy si nanesiem trošku krémiku na ruky, rozotriem si to na ruky, čím si ich zároveň aj zohrejem a potom takou tenulinkou vrstvou masírujem od hlavičky smerom dolu.

napadlo ma, že možno budete chcieť si dať urobiť fotky, tak teraz je v Happy Foto akcia 9x13cm foto za 0,05Eur -( 1,50 SK) je to do 24.8.09 My sme si tam dali vyvolať Romankové fotky a bola som spokojná. :slight_smile:

bambulka, určite návštevy môžu vplývať na naších malých, sú zvyknutí na nás a oni sú pre nich cudzí ľudia.
Šimonko sa tiež pri rozprávaní tak múdro tvári :grinning: Maťko občas aj vykrikuje,xix teraz sme radi, ale časom keď príde 1000 x prečo ???? budeme spomínať na ich prvé gi, ha,gu, la .... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka aj moja malá dáva že MA :grinning: múdro ide na to.

Dada tak to bude asi brušenko...lebo teplotku nemá,napapkaná je,plienka čistá,mojkanie pomože no iba na pár minut...

Ninny ja krémujem malú s ex.u lipolotion po celom telíčku.Aj cez to očkovanie.

A ešte čo sa týka tých vyrážok čo malá Jasmínka na tváričke už su preč vdaka sudokremu :grinning: pomohol.
1. srp 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewi, inak aj mne sa občas zatočí hlava, môj nížší tlak je pre mňa príznačný, hlavne, keď odložím raňajky na neskôr :sweat_smile: a som moc aktívna :unamused:
1. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, kompletne celého okrem hlavičky tak ako dadka :slight_smile: Ty nemasiruješ?

dadi, použivaš to telové mliečko Johnson´s? Aj my sme si ho kúpili, je super :slight_smile: bez toho (alebo olivový olejček) by masirovanie išlo veľmi ťažko :sweat_smile:
aj my dávame vyvolavať fotky teraz v HappyFote :slight_smile: Aj knihu si dávame robiť, tu 32str., predtým sme si už dávali robiť tiež, ale tie väčšie.. teraz je ale na tie malé super akcia :slight_smile:
1. srp 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, áno Johnsons to zelené, veľmi pekne voní :slight_smile:

idem ešte do spršky, dobrú noc
1. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, jj, presne to aj my.. dnes mi Milan povedal, že aj jeho mám takto natierať, lebo aj on chce tak pekne voniať :slight_smile:)

aj ja idem do sprchy a potom hajať, papa

DOBRU NOC :wink:
1. srp 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, s tim ockovanim jste mne uplne dostali, doktorka totiz nic nerikala, a to se vzdycky pta, zda byla nejaka reakce a rikala jsem ze ne, tak nevim, co nas ceka :frowning2: asi preockovani
1. srp 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewi, a nemas malu urieknutu. Nezakukal sa ti ktosi na nu do kocika. Nam ked sa to stalo prvy krat ,maly nespal 3 noci a 4 dni, kym som na to prisla. Plakal na raty. Akoby sme ho rezali. Sem tam na chvilinku zaspinkal, ale to bolo nic. Davala som mu cicik, kukala plienku, davala vodu pit, harmancek na brusko a neviem co vsetko a nic nezabralo na dlhsie. Vraj deticky vtedy boli hlava, preto placu. Ved aj my dospeli si dame hned ibuprofen, ked nas boli a to male chudiatko co? :confused: :sweat_smile:
1. srp 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky..vidim, ze tema stale funguje, ja som tu nebola veeeeeelmi dlho..
malinka mala sopliky, drzalo nas to vyse dvoch tyždnov, tak si viete predstavit, bola som na nervy trochu..teraz od včera musim prikrmovat, z čoho niesom vobec nadšena.. :frowning2: ...
no a vidim, ze sa bavite o kozmetike pre dietky, tak ja som použila raz baby gel olej, a to len na cast hlavicky, lebo sme zacali plešivieť a ta stara kožicka bola taka tvrdsia, tak som jej hlavicku trosicku natrela a vyhadzala sa mi z toho..no môžu to byt aj potnicky, nevie...ale vyhodila sa den po použiti..teraz sa bojim aj nieco použit, to bola prva vec, co som jej dala, a johnson uz asi ani nebudem použivať. :frowning2: ..co ste robili s potničkami?? da sa vobec nieco s tym urobit??

poznate kozmetiku aveeno?? to mi tu v irsku odporučili, tak skusim to, ale az neskor, minimalne, kym jej to nezmizne..

pa zatial..dzrkajte sa
1. srp 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky! :dizzy_face:
Tak nastal pokrok u mého pc. Můžu ho už zapnout. Ale max půl hodiny. Jinak by se přehřál. :confounded: Ale lepší něco než nic. :wink:
Tak honem nakukuju co nového a jak všichni krásně rostou. :slight_smile:
Martuli, s tím očkováním TBC je to teď nějaké zmatené. Dřív se to kontrolovalo speciálně a kdo neměla reakci, tak šel na přeočkování. Ještě u Amélky to tak bylo. Ale teď prý ne. Už se to nekontroluje a prostě se to neřeší. Tak nevím.
Prohlížela jsem rychle fotečky a všechny miminka jsou nádherné. :dizzy_face: A teda rostou nádherně. Úplně jsem koukala jak jsou všichni už velcí. :astonished: :grinning:
Mariellka je buřtík. Faldíky má všude. Minulý týden měla 5430g. Ale musím jí ještě změřit. Je už přes celý kočárek. :astonished:
Večer nás pořád trápí pláč a bolení bříška. Sice to trvá max dvě hodiny, ale je to děs. Jinak je úžasná. Přebalím, nakojím a hraje si v ohrádce a když jí to už nebaví usne. :dizzy_face: V noci kojím jednou a to hned usne. Tak pohoda.
Amélka je ďáblík pořád stejný. Ale teď se trošku zlepšilo poslouchání. Tak snad už to bude jen lepší. :wink:
2. srp 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily na tu hlavicku je najlepsie povedat lekarke nam sa zacal, strasne supat na hlavicke tvrdu kozu niekde az chrasticky a lekarka nam dala namiesat neuveritelnu masticku skoro po prvom pouziti to preslo....dobry je aj cisty panensky olivovy olej ktory predavaju v lekarni. Ja by som ziadnu kozmetiku a kremy neriesila je tam plno chemikalii.
2. srp 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj natashkaa tak ako si dopadla s TBC aj si potom volala detskej lekarke?
2. srp 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,

to urieknutie je podla mna uplna blbost, ak je dieta pokrstene, nic podobne mu nemoze ublizit, lebo je chranene.
2. srp 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Martuli, Eliška také neměla reakci na očkování TBC, při očkování jsme dostali takový info letáček, kde se psalo, že reakce být nemusí, tak jsem to neřešila. Teď ve středu máme poradnu, tak se radši dr zeptám
2. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka814 mas IP :slight_smile:
2. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčatá, prajem vám nádhernú nedeľu :slight_smile:

čo sa týka očkovania proti TBC, aj mne doktorka povedala, že by to nemalo veľmi hnisať... a na nete som sa dočítala, že aj žiadna reakcia je v poriadku... kuk sem:
http://poradnapediatra.rodinka.sk/viewtopic.php?t=3060

a ešte sa vám idem pochváliť, naša emmuška prespinkala celú noc, zaspinkala okolo deviatej a zobudila sa až o pol šiestej ráno :slight_smile: :wink:
2. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sa mi podarilo vtisnúť nové foto... Kuk album, ak chcete...
2. srp 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz
no mal to zahnisane az prilis takze mu to prepichla teraz tam ma chrasticku
2. srp 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata
dlho som tu nebola,ale poctivo vas citam,ale az vecer a to uz je tu uplne ticho :grinning:.My sa teraz vela zdrzujeme na Donovaloch na chate,mamina nam prisla na mesiac uzit si vnucika.Adamko je dobrucke dietatko a horsky vzduch mu neskutocne prospieva papka,spinka,usmieva sa a vydava rozne zvuky :grinning:
Uz par dni sa nastavil na novy rezim po vecernom kupkani prespal 5 hod a po novom prespi 9,tak sa pekne vyspime,zlatusik nas.Aj teraz je uz okupkany,napapany polozila som ho na sedacku vedla seba,ze sa este pomojkame,ale nastihla som tohned zaspinkal :sweat_smile:
Ockovanie som sledovala a nic sa nedialo a jeden vecer mal na bodicku na pliecku potecene,tak to prasklo a uz tam ma malicku chrasticku,tak je to dufam ok,ale stretla som jednu znamu a ma tiez trojmesacne babo a jemu to nevyhnisalo a spravili sa mu hrcky pod pazuskami a musi uzivat antibiotika take male babo.Takze aj take reakcie su na ockovanie.
2. srp 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek