• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahoj holky. Jsme zpátky ze svatby. V albumu pár fotek nejen nás, ale i novomanželů s jejich synem (Kryštofovo 1,5 letý bratranec).

Počasí vydrželo, bylo fajn.

Jen dnes jsem byla s Kryštofem na pohotovosti. Podebral se mu nechtík na palci na nožičce. Teklo mu z toho moc hnisu, tak jsem raději jela. dostal antibiotickou mastičku a snad to bude ok. Ale ten řev. Uklidňovali jsme ho snad 20 minut. Asi ho to fakt moc bolelo :frowning2: :cry: :cry:
2. srp 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak my sme mali dlhyyyyyyyyy vikend, vcera sa vydavala kamaratka a boli sme potom aj od 11tej do 2hej na svadbe, pri matkovi bola zatial moja mamina. som sa cely cas bala ci sa nezobudi alebo tak. ale je to pokladik spinkal pekne az do pol 4tej :grinning:. akurat ze potom sa mu velmi nechcelo ale mne to bolo jedno lebo som bola tak unavena, ze ani neviem co sa dialo. a dnes sme mali navstevu, takze som piekla a chystala nieco "male" pod zub a teraz som uuuuuuuuplne grogy. tento tyzden nas caka ocna a v piatok ockovanie. uz teraz dufam ze nebudeme mat nejaku reakciu.
to ockovanie TBC nam v porodnici povedali jasne ze to cca okolo 6teho tyzdna trosku zacervena a spravi sa pluzgierik, s ktorym netreba nic robit. on sam praskne a zahoji sa a zostane jazvicka ako mame aj my na pleci. len to nesmie velmi zacervenat (1cm) ani prilis zahnisat. v nejakom cisle mama a ja o tom pisali ze moze vzniknut aj reakcia ako je zdurenie lymfatickych uzlin a to je potom uz na vaznejsiu liecbu.
dnes som dala pokus a na obed sme mali pecene kapustu knedlik. zatial to matko zvlada v pohode nijake neobvykle bolenie bruska zatial nebolo tak len dufam ze budeme mat pokojnu noc
juj som sa zase nejak rozpisala. idem uz buvat lebo musim dospat to ponocovanie. dobru nocku. :slight_smile:
2. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
pokukala som nove fotky :wink: vzdy sa potesim ked vidim od vas nove fotky
ninny, sebko teda tiez dobre narastol, hlavne ked porovnam fotky v tej autosedacke :wink:
martinamil, krystofko je uplne na zjedenie v tom oblecku a tie topanocky! :grinning: krasne :wink: :wink: ake ste mali pocasie? nebolo mu v tom moc teplo?
janoko, anicka je zlatunka a ta fotka kde sa usmieva je krasna :wink: ste sympaticka rodinka
evulka, vidim ze lehatko fischer price mate aj vy hehe :sweat_smile:

akurat idem povyberat fotky, ktore si dam urobit v happyphoto, davala som si aj zo svatby u nich robit a tiez som bola spokojna..tie ceny su perfektne

zajtra asi zase skocime na kupko, sa tesim :dizzy_face:
brunoc
2. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,super, že Ste pridali fotečky, tiež sa rada pozerám ako nám rastú júnovčiatká naše :slight_smile:

janoko, aj Maťkovi sa páčili fotečky Aničky, normálne to komentoval takým radostným zvukom :dizzy_face: a tie tortičky - nádhera :wink:

martinka, Kryštofko bol krajší ako ženích, ozaj fešák :slight_smile:
3. srp 2009 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes v noci mi bolo zle, asi zo syrov, čo som pojedla na večeru :confounded: , naši nám doniesli z dovolenky, našťastie to prestalo, jedol ich aj tato Maťo a jemu nebolo nič :confused: tak neviem, či len nezapasovalo :rolling_eyes:

dneska sa akosi zatiahlo, konečne nebude o 10:00 30°C
3. srp 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak ja idem o chvilku na sestonedielkovu kontrolu...dufam ze mi doky potvrdi papier na prispevok....kedze som rodila v B.S. :confused:
3. srp 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee martinamil ...Dianke sa maly fesak pacil....vraj ake pekne babatko ako Mariannka :grinning: V kazdom miminku vidi svoju sestricku :grinning:
3. srp 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,

mas IP o nosicoch. papa
3. srp 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mate na prcka nejakou klokanku? Chystame se na par dni na vylet, tak premyslim, zda nejakou nekoupit, a nejak nemuzu vybrat :frowning2:
3. srp 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli,

akurat som to pisala ninny, klokanky su vraj zdravotne dost nevhodne, najlepsie su tie ergonomicke nosice, stoja sice viac (cca 100 eur), ale vydrzia a su premakane, dietatku nezatazuju klby ani chrbticu. najlepsia je "manduca", ta je vhodna pre 3,5 - 20 kg dieta, potom su "ergo", tie su este trochu drahsie.

pozri www.nosime.sk , prip http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/8-1-Nosice-babysatky-oblecenie/21-2-MANDUCA
3. srp 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. srp 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli, pripajam sa k bambulke, klokanky su vraj nie moc dobre pre chrbticku a tak... my sme akurat prevcerom kupili malemu manducu :slight_smile: som si to prestudovala na nosime.sk, zavolala som jednej tej babe co tam bola ako poradkyna uvedena, a uplne super to bolo - isli sme k nej domov, ona nam vsetko ukazala, vysvetlila, a Nikolajko si to mohol aj vyskusat. Satku som mala uz predtym od kamosky - to sa mu vobec nepacilo, baby vak tiez nie, asi preto, ze tam neni tak blizko pri tebe. No ale manduca, to bola ina vec - muz si ho tam vlozil, a urevany maly (uz bol hladny troska) v momente zaspal! jak keby sme ho vypli vypinacom, zlaticko moje :slight_smile:

takze ja jednoznacne radim manducu
3. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jediny problem, ktory mam je, ze by som potrebovala nieco, kde je moznost polohovat babatko aj tvarou od mamicky.

totiz, maly mi uz nevydrzi lezat, stale potrebuje nove podnety a ked ho nosim vpredu a moze pozorovat svet, tak je kludny. potrebovala by som neico, kde by som mala volne ruky a niec popri tom aj mohla urobit.

neviete poradit?
3. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, ako sa mate, po nejakej pauzicke som tu zase,
citala som stranu pred touto a mna teda zaskocilo, ze vase poklady su uz vsetky zaockovane, a ten moj zlatusik este vobec nie, teda myslim to TBC, to by inak uz aj mohol byt nie? ved v stredu ideme na poradnu a tam sa na to opytam
3. srp 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, po dlhom case sa znovu ukazujem. Lilia je skvele babatko, v noci krasne spinka, vydrzi aj 8 hodin, nadherne sa na nas usmieva a rozprava sa s nami tou svojou cinstinou :grinning: Teraz obcas cez den place, uz zacina mat "fanty" ako sa u nas na vychode hovori :grinning:, lebo sa chce nosit na rukach, ale nie iba to - musi byt vo svojej oblubenej polohe (bud vyvesena na pleci, alebo na brusku na predlakti, takze ma super rozhlad) a osoba ktora ju nosi nesmie sediet, ani stat, ale pekne chodit. Nasi tu boli na mesiac, tak ju tak naucili. Ale ja som ich s radostou nechala, ved ktovie ako dlho ju teraz neuvidia :frowning2: prave vcera odisli, tak mi je neskutocne smutno :cry: :cry: :cry: Takze som ich nechala aby si ju uzili co najviac, teraz ju budem musiet od toho staleho nosenia oducit :sweat_smile:
Bambulka mam podobny problem, mala je velmi zvedava a ked je zobudena nechce lezat ale nosit sa a vsetko okolo seba obzerat. Lenze nosenie tvarou dopredu nie je vobec odporucane, lebo takéto nosenie nie je zdravé pre dieťa.
Niečo nájdeš tu http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf Takze si asi budem musiet pockat kym bude dobre drzat hlavicku a bude sa obzerat, tiez nosenie v satke na boku moze byt alternativa :wink:
3. srp 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Albertine ani moja este nie je ockovana, najskor az koncom augusta bude a to tiez neviem ci este neposuniem, tiez to nebude na TBC ako vase babenka ako na SK. Tam je ta vakcina automaticka alebo ako? Tu nie je povinna.
3. srp 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, proti TBC by ste mali byt uz zaockovani. ockuje sa este v nemocke, teda aspon u nas je to tak.
3. srp 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám to TBC-čkove očkovanie práve "zreje"
3. srp 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ja nemam vobec skusenost, ci vakcina je automaticka, ale mala by byt, no zavisi pravdepodobne od lekara, kedy ju bude aplikovat, alebo od matky, ci sa bude domahat alebo nie, ktovie, a to nosenie, nas maly sa rad nosi, ale normalne na rukach a vykruca hlavu kade tade :slight_smile: a ked je na predlakti, tak mu to pripomina kojenie, tak uz hned otvara usta,uz by sme aj my nosili, ale ked klokanku neodporucate, tak neviem, my sme rozmyslali nad klokankou, tu by sme pouzivali aj tak len na prenos a nie na dlhodobe nosenie
3. srp 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzana, tak mozno aj je zaockovany, no len mi to akosi nepovedali, no to je ale system, ono viac veci mi v nemocke nepovedali, ale to je ina story
este sa chcem opytat na nocne spanie, nehavate deturence prespat celu noc? a nie su potom hladne, ked sa zobudia, lebo nas prespal najviac do 4hod, a potom nie a nie sa prisat na bradavku, co bol hladny a hladal ju ako divy
3. srp 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Albertine, na Slovensku ju dostávajú detičky do ramena v deň odchodu z pôrodnice...........mala si k tomu dostať aj očkovací preukaz a tam je to napísané.
3. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prespať celú noc? Tak to sa mi asi len môže snívať :grinning:
3. srp 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lante, tak v ramienku na nejaky ten v pich, ale ockovaci preukaz som nedostala, som to ja ale informovana matka, moje nervy, toto sa musim popytat, a dalsie ockovanie by malo byt kedy a ake, aby som nahodou nieco neprepasloa a maly bol zdravucky
3. srp 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu ockovaniu tu je povinna len jedna vakcina, proti chorobam difteria, tetanus, polyo a cierny kasel, tie ostatne si moze vybrat a som z toho jelen :sweat_smile: Podla nazorov co som citala ta baby co ziju vo Fr nechcu davat TBC a ani osypky,rubeolu a priusnice (ci ako sa to vola :sweat_smile:).....
Klokanku sme kupili aj my, ale zatial som ju nevytiahla, az potom som si citala ake je to nevhodne....Tak teraz stoji uplne nova v skrini. Ale tak mozno ju na kratke trasy vezmem, ved nas tiez podobne rodicia nosili a sme tu :sweat_smile: Okrem toho mam satku, cize budem pouzivat prevazne ju :wink:
3. srp 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono to čkovanie v tom ramienku nie je dlho vidieť a potom asi cca po mesiaci a pol sa tam objaví taká bodka, akoby štípanec, ktorý sa zväčšuje a ž je skoro ako hrášok a vidno, že je plný ....asi hnisu....v tom štádiu to máme teraz my...a potom tuším sám praskne..........aspoň myslím, sa nato vo štvrtok na poradni opýtam. A na všetky ďalšie očkovania sa už musíš pýtať detskej lekárky.
3. srp 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolinkafe, u nás sa dáva hexa vakcína, no Bihan hovorila, že vo Fr je to penta vakcína........čosi tam chýba no už neviem čo to je.
3. srp 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte aj nas zaockovali ešte v porodnici pred odchodom.
3. srp 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to nie je asi ockovanie, je to uz taka mala bodka, ale bolo to skoro cely cas ako bodka a nebol tam ziadny hnis, alebo ina reakcia, tak nic, idem sa pytat lekarky ako najata, lebo taky pristup sa mi teda vobec nepaci,

ono to spinkanie cez noc u nasho je take, ze clovek sa nijako nevyzna, vie spat tak tvrdo, ze ho mozeme aj natahovat, nezobudi sa, ale ked sa preberie po viac ako 5 ci 6 hodinach bez papania, tak ani nestiham mu prilozit prsnik,place ako divy
3. srp 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uff, hlásím se po prvním pracovním dnu po půl roce. Kryštof byl zlatý, celé dopoledne prospal, takže jsem toho dost udělala.

Četla jsem, že se bavíte o nošení. Já nosila Kryštofa v babyvaku a miloval to, ale když to viděla rehabilitační, tak z toho nebyla vůbec nadšená. Babyvak či šátek by prý měly být pouze nouzovým řešením. Snad jediná "rozumná " alternativa je manduka, ale max. 30 min. denně. Jinak máme nosit Kryštofa na ruce, zádama a hlavou opřeného o nás, aby měl rozhled a co nejvíce podnětů.
3. srp 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono samo o sebe to nosenie dlho nie je riesenie, lebo dietatko sa na to nauci a bude sa chce iba nosit a potom s tym uz nic neurobime :frowning2:
3. srp 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek