• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Hej je to o tom istom ako uspávať dieťa v kočíku.....tiež si natonavykne a potom odvykanie "bolí"....
Ja mám šatku, no novorodenca som do nej neviazala, Vili je októbrový tak sa mi ho tam nechcelo pchať naobliekaného a u Miška som na naštudovanie toho ako uviazať novorodenca nemala čas. Keď bude držať hlavičku, tak budem viazať klasika do kríža s kapsou :wink:
3. srp 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, aj nás očkovali proti TBC posledný deň pobytu v nemocke... Teraz vo štvrtok ideme do poradne, tak sa chystám spýtať, kedy bude ďalšie očkovanie... malo by to byť v 10. týždni, a to hexavakcínou...

Ozaj, idete dať drobcov očkovať aj Rotarixom? To je proti hnačkám, bývajú pre bábätká nebezpečné...

albertine, ja malinkú nechávam spinkať celú noc, nebudím ju...
3. srp 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Marti, ty jsi akcni :wink: Taky bych sla treba na dva dny v tydnu do prace, ale statni sprava mi to nedovoli a prcka v kancelari uz vubec ne :frowning2:
3. srp 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, nevýhoda státní správy :wink: Dnes se v práci sešlo 5 dětí :slight_smile: Musím vyzkoumat za jakých okolností je možné zřídit firemní školku a hlavně za jakých okolností je možné si ji odečíst z daní.
3. srp 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky, neviem ako ste na tom vy s cumlikmi, ale keby bola sutaz vo vypluvanie, nas maly expert by urcite vyhral hned dve katoegorie, prva: v rychlosti vyplutia a druha: do dialky :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, my sa s manželom smejeme, že sa s nami Maťko zahráva, dám mu dudu, on si podudlíkuje, chytí a šup ho von a potom do pusiny strká pästičku, takže nanovo dudka a tak dokola ... :grinning: :grinning: :grinning:

martinka, to by bolo super firemná škôlka :wink:

čo sa týka očkovania, na ďalšej poradni - teraz už o mesiac - bude Maťko zaočkovaný hexavakcínou a Prevenarom. Nejaké ďalšie očkovania zatiaľ nezvažujem, nakoľko nie je predčasník a po skúsenostiach niektorých mamín, nie vždy to očkovanie je dobré, koľkokrát má vedľajšie účinky a to riskovať nechcem.
3. srp 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja dám tak ako pri Vilkovi Hexu a Prevenar.a potom ešte žltačku typu A
3. srp 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes boli prvý krát cestovať autobusom aj s Maťkom, taký bol podarený asi bude cestovateľ :dizzy_face:

Zajtra ideme na kontrolu krvi, snáď budú výsledky dobré a železo sa upravilo, aj ja sa dopujem, tak by mohli byť lepšie výsledky.
3. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam na poradni lekarka hovorila, ze ten pucik po tbc vakcine sa musi do 12-teho tyzdna zahojit, lebo by sa muselo odlozit ockovanie. tak neviem ci sa neockuje hned v 12-tom. pozriem malej do ock.preukazu a dam vediet.
3. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, bohuzel :frowning2:(
Tak asi budu muset hledat jine misto :frowning2:(
3. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
a uz som kuk. 25.4. 2005 sa narodila a prve ock. bolo 28.7. a to Infanrix-hexa
3. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dnes bolo zase riadne horuco...uz by to mohlo naozaj skoncit, do kelu! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja som sa rozhodla neockovat rotavirusy, ked ste o tom debatili.
dadka - drzim palce, nech su dobre vysledky a to s tou dudou ako keby si o Teuskovi hovorila, ibaze on ma aj dni, ked ju ani na chvilu nezoberie do pusy, ani na taku, aby ju mohol daleko vyplut..
3. srp 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A martinka, gratulujem k prvemu dni v pracu, uf! A klobuk dole pred Tebou. Mne prisiel domov odborny casopis co odoberam a pozerala som na to ako puk, ze tymto sa ja zivim??? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Nuz uz je to pol roka, co som doma...som zvedava ako sa do toho dostanem potom. A to ja neplanujem ist tak skoro do prace...
3. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takto to zvycajen dopadne ked sa konecne k netu dostanem...a to som si zapla PC "na minutku", do kelu. :grinning: :grinning: :grinning: Bru nocku Vam vsetkym. :slight_smile:
3. srp 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

dadi - u nas je to podobne s tym cumlom zozaciatku asi ten 1. mesiac ho matko odhadzoval ani nevedel ako lebo este nevedel naco tie rucky vlastne ma. teraz ma najnovsi objav ze pasticka je lepsia ako cumlik, z coho zas nie sme nadseni lebo cumel sa da zahodit ale ked si dieta este v 7 rokoch cucia palec to nie je nic moc, takze ja volim zatial radsej cumel. no my ideme na to dalsie ockovanie v piatok a to bude mat matko 9 tyzdnov. jej a kedze je uz po polnoci my mame dnes presne 2 mesiace - ako to uteka strasne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. srp 2009 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko

My sme mali vcera tazky den,boli sme na usnom,Adamko mal dva dni dost zatecene usko,tak nas doktorka poslala,ze to moze byt zapal stredneho ucha.Pani doktorka bola zlata,preplachovala mu usko,cele nam to vycistila,predpisala kvapky a zajtra ideme na kontrolu a dufam,ze vysledky z viteru budu ok.Adamko sa drzal ako velky chlap,aj si poplackal,ale dalo sa to zvladnut.Teplotu ani sopliky nema,tak dufam,ze to bude ok,tak som sa strasne bala. :frowning2:

a este k tomu sme vcera ani dnes v noci nekakali,iba prdkame a ani neplaceme a to sme mavali min.sest pokakanych plienok denne.vobec si neviem predsavit,ze plne kojene deticky nemusia kakat aj 12 dni :wink:
4. srp 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby,
konecne sedim pri PC. Mame s malou velke problemy,uz v porodke sa nevedela prisat na cecik a pokracuje to dalej. sem tam sa stane ze sa jej to podari ale nevie tahat tak papame z flase, nakolko mala vobec netahala mliecko sa vytratilo a tak papame nutros. Je to hroza pretoze mala stale vrieska a to aj po papani, nejdu jej prdiky a nic nepomaha masirujeme cvicime a vsetko a nic. Ze vraj existuju nejake kvapky co sa davaju do mliecka neviete nahodou ako sa volaju? Uz som z nervami v koncoch....
4. srp 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
pridala som nove fotky Adamka do albumu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
4. srp 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko, nepropadej beznaději Zuzanka není sama co papá umělou. Kryštof má max. 3 dávky odstříkaného mého a zbytek Bebu. Prdíky nás trápí taky, někdy kapky pomůžou, jindy se to musí přečkat.

Kapičky jsou: SabSimplex (jsou sladké a dětem chutnají, ale nesmí se k nim dávat fenyklový čaj), BabyCalm a dobré jsou i ty Probiotické kapky od BioGai, ale v Čechách jsou dost drahé, na Slovensku stojí polovinu.

Dětem na umělé doporučují "ředit" stolici čajíčkem, tak dáváme heřmánkový. Zhruba 100 ml denně, když jsou vedra i víc.

Na prdíky nám taky pomáhá teplo. Zkus teplý obklad na bříško, úplně super jsou takové gelové polštářky co se nahřejí a drží teplo (koupíš i v lékárně) a nebo teplou koupel. Normálně napustit vodu do velké vany. Dítě jak může ve vodě kopat nožičkama (plavat), tak si uvolňuje to bříško.

A pokud nic nepomůže, tak teploměr či rourku. A hlavně pevné nervy!!!
4. srp 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

ako sa mate U nas sa konecne trosku odparilo z toho dusna....v noci prsalo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chystame sa von aj s babami tak ani neviem ako ich obliest....? co sa tyka mna, je mi stale teplo :stuck_out_tongue_closed_eyes: o poteni nehovoriac a to som v nedelu skoncila sestonedelie.... :angry:
4. srp 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko, myslím, že spolu jsme si psaly na téma plenky Babysmile. Už jsou plně k dostání v Čechách. Mají je v drogérii Schlecker. Nevím ale, zda je Schlecker i na Slovensku.
4. srp 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, u nás prší a je riadne zamračené :confused:

na kontrole nám nepovedali nič potešujúce :frowning2: , stále menej železa, pokračujeme s Pyridoxínom,Celaskónom a Kys.listovou. &mne odporučila Gravimilk,našťastie na Myjave ho mali v lekárni :dizzy_face:
Za 3 týždne znovu kontrola a okrem nej, ešte Sono žalúdka - trošku mi vygrckol, lebo som ho kojila v ordinácii a p. doktorka hovorila, že to asi bude reflux :rolling_eyes: a že je to dobré kontrolovať, lebo keď sa mliečko vracia späť, môže ísť do dých.ciest a doniesť tam infekciu :confused:
Ešte ideme na kontrolu Sonom pečene a sleziny, to preistotu, kôli Romankovi. Inak dnes je rok, čo som s ním nastúpila do BA na Onkológiu, tak sa ma drží akási depka :cry: Je sila, čo sa behom roku dá zažiť ....
4. srp 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a musím sa pochváliť mojím statočným pacientom, vôbec neplakal, keď mu z ručičky brali krvičku :slight_smile:
4. srp 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj nas trapia koliky a posledne tri dni nenormalne place predvcerom vkuse 5 hodin ale az vrieskal a zachadzal sa :confounded: ale ako som rozmyslala asi to budi od fenikloveho caju lebo odedy ho pije tak ma taketo brutalne koliky alebo krce alebo co to je.tie kvapky sa volaju Sab Simplex a je aj krem pupik na brusko aj ten davame ci pomaha to neviem :sweat_smile:
ani my uz nekakame tolko ako predtym niekedy cely den nic alebo len popuka a trosku pospini plienku ale nekaka
dada drzte sa :wink:
4. srp 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacko, mě právě doktorka říkala, že se nesmí SabSimplex a fenyklový čaj dohromady, protože to zhoršuje koliky.
4. srp 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, život je život. Běží dál ač chceš nebo nechceš.
4. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
ta zmena pocasia je super, ale uz by mohlo byt naspat slniecko :dizzy_face:
aj terezka uz kaka menej casto, predtym kazda plienka totalne plna pokakana a teraz tak 2 krat za den poriadne nalozi a v noci skoro vobec...

majaaaa adamko tiez krasne rastie, je zlaty :wink:

dadka mrzi ma ze vysledky nedopadli najlepsie, dufam ze sa to rychlo zlepsi...to som este nepocula o tom vracajucom sa mliecku ze moze sposobit infekciu :confused:
4. srp 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, tu je v kuse dusno. V byte som namerala 28.9st. Tiez sa tak potite? Ja ako somar v kufri.. Je to strasne.. Doma sa sprchnem a vybehnem von, ale akonahle vojdem niekde do zavreteho priestoru, tecie mi pot po tvari, licach, krku.. Niekedy sa dost hambim... :pensive:
4. srp 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to som ani nevedela.to nam mohla teda dr povedat :angry:
4. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caveste babky,
majka - Adamko pekne rastie. :wink:
zuzi - to je vlastne najvacsie riziko u refluxovych deti, zapaly hornych ciest dychacich, ktore mozu prejst az do chronickych.. :frowning2:
dadka - aj mne sa tak moc za rok zivot zmenil...tiez je tomu teraz rok, az sa mi verit nechce. A martinka to pekne napisala, o tom zivote. :wink:

Mna ide rozhodit, ked sa ma ludia pytaju, ci je Teusko DOBRE babatko. Ako moze byt babatko zle??? Ci ked place je zle??? To co su za nezmysly? Som na to alergicka, jaj! Tak som sa Vam tu postazovala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
4. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek