• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ivus ahoj, aj ja sa tak potim :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale ja mam na sebe stale aj +ľ 5 kg, tak co sa cudujem, vsak. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale vo stvrtok mam v plane ist ku kadernicke, tak Ti podam info, ci sa zadarilo. :grinning:
4. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
To malo byt + 5 kg. :slight_smile:
4. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, ja uy som bola :dizzy_face: vcera :grinning: .. S Miskom sme to zvladli v zdravi, plakal len polovicu casu, potom som ho rovno v kadernictve nakojila, lebo kym by sme dosli domov, plakal by ako divy...
4. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, normalne nechapem, ked pisete, ze deticky vam kakaju aj 6 krat denne. Nasa mala uz nekakala 9 dni. Vcera sme boli na poradni a doky povedal, ze je to ok, brusko ma makke. No doteraz kakala kazdu nedelu, cize raz za 7 dni, no a teraz 9 dni a nic. Ale nema ani brusko nafuknute a ani neplace.
4. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
janja, moj kaka kazdy treti den... aj to za podpory sab simplexu a kamilkoveho cajiku - ale ten pije len naozaj velmi slabucky... doktor povedal ze to je ok, a tiez nema koliky, klop klop
proste pri tej umelej vyzive treba davat pozor na dostatok tekutin, aby to nemalo babo v crievkach moc "zahustene" - ako vyssie pisala martinka
teda neviem, ci tvoja mala je na umelej, ale nas nikolajko je tak to preto
4. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka,

si tam?

zaujima ako to s rou pracou zvladas, kto sa stara o krystofka a celkovo, ako to teraz u Vas funguje.
4. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,
Lante aj tu vo FR je hexavakcina ale ta nie je povinna, ta penta nema hepatidu B, povinna je len tetravakcina (cize 4), kde nie je heamofilus. Cize maminka si moze vybrat, bud tu zakladnu tetra, alebo penta, alebo hexa.
Dadka vy budete ockovat naraz hexa a prevenar? Ved to maly dostane 13 vakcin naraz :confused: A este som citala nieco v suvislosti s prevenarom, ze kojenym detom sa nema ci take nieco, nestihla som si to este prestudovat.
Ku kakaniu, mala uz nema okakanu kazdu plienku, alz aj tak kaka viackrat denne. Myslim ze v tom je rozdiel medzi kojenymi detmi a tymi co maju umelu vyzivu. Kojene kakaju takmer po kazdom (kazdom druhom ) papani.
4. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska - ty ucesova zradkyna, si ma predbehla! :grinning: :grinning: :grinning: Urcite si kocka uz. :dizzy_face:
karolinka - u nas bezne ockuju hexu a prevenar naraz. :confounded: A kojene deti nemusia kakat aj 10 dni, mozu cele mliecko "spotrebovat". :wink:
4. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no moja mala je plne kojena. Doky vravel, ze teraz je to aj tym pocasim. Ked bude chladnejsie, tak aj kakanie bude castejsie.
4. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, od minulého roku je u nás Prevenar z väčšej časti hradený poisťovňou, tuším sme min.rok doplácali 80SK za 1 vakcínu, spolu sú tri a doktor hovoril, že sa môžu podávať spolu s hexavakcínou.
Mne sa to tiež zdá veľa, ale som sa pýtala aj dnes doktorky, či to nemôže oslabiť imunitu a že je to OK mi bolo povedané.
4. srp 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proti tomu grckaniu nám doktorka odporučila Nutriton, dávate to niektorá Vašemu drobcovi ?
4. srp 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, si nemysli, take lahke to nebolo.. Som sa objednala 3x, kym sa to podarilo... Inak, ja som kocka vzdy.. :grinning:

mam otazku, dufam, ze nie som zla matka :confused: , ale o akom ockovani to hovorite? Proti comu? Kedy? Tato informacia presla akosi okolo mna... :pensive: Vie ma niekto poucit? :confused: :sweat_smile:
4. srp 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoojte :slight_smile:

Pred pol hodinkou sme prišli z poradne od doktorky :slight_smile: Všetko chvalabohu v poriadku, vážime 3950g, Dr. nás pochválila, že veľmi pekne priberáme:slight_smile:

V sobotu máme krst (+ sobáš :slight_smile:) budem sa už druhý krát vydávať, hehe:slight_smile:)), už sa neviem dočkať ako budeme rodinka pokope, aj keď ani zďaleka nie cela. ale aspoň Sebkovi starí rodičia, moja sestra s manželom a deťmi a manželova sestra so snúbencom:slight_smile:
4. srp 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus ja som na tom podobne, o ockovani zatial nemam ani sajnu...uz dva dni tu mam otvorene web stranky o ockovani ale este som do toho ani nezabrdla :confused:
tak skusene maminy sem s informaciami :grinning:

ninny takze si to takto spojite :dizzy_face: to bude fajn, aj my sa raz snad vezmeme v kostole, najprv musim steva na to trochu pripravit nech vie o com to je, musi sa dat pokrstit a potom...

aj vasi drobci maju taku spinu za nechtami?? aj ked terezke ostriham, tak hned narastu a uz sa spina hromadi a este jak ma nonstop ruky v past, tak jej vecer vzdy smrdia od tych slin mliekovych, no spindira :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, hehe akurat dnes som mu ostrihala a tiež mal špinku za nechtami..

a čo sa týka toho kakania, tak náš kaka tak 3-5 krát do dňa:slight_smile:
4. srp 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, už jsem tu.

Jak to zvládám s prací? Kryšůfka doma nakrmím, jedu do kanceláře (15km), cestou mi usne. Vystěhuji korbičku z auta do kanceláře, kde ještě spí. Nakrmím, někdo s ním jde ven jezdit, nakrmím a jedeme domů. Práce z domova je horší je-li vzhůru (vlastně celý den), tak si položím PC a práci na zem v pokojíčku, Kryštofa na hrací deku a pracujeme spolu. Nebo si vezmu PC s sebou do parku a dělám, když spí v kočárku. Snažím se mu ale co nejvíce věnovat, takže trpí domácnost (úklid, žehlení). To jsem vyřešila paní na výpomoc. Den má jen 24 hodin a já jsem taky jen člověk. A hlavně, nejvíc času chci věnovat Kryštofovi!!!

Reflux může způsobit chronický zánět průdušek. Jak dítě zvrací, tak může trochu vdechnout a dostane se to do dýchacího systému, kde to způsobí zánět. Může to přejít až v astma.

Adél, Nutriton dávám já Kryštofovi od 2 týdne. Vlastně jsem kvůli refluxu musela přestat kojit, ale Kryštof zvracel opravdu hodně.

Zuzec, Kryštof taky hrabe prstíkami v zemi. :sweat_smile: Pořád má černo pod nechty. :wink:

A ke kakání. My kadíme 2x denně ráno a večer. Už je to takový režim :wink:

Tak snad jsem shrnula všechna témata.

Jinak jsem už na Mimiaukci a Aukru začala prodávat těhuvěci a první oblečky po Kryštofovi. :wink:
4. srp 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky,tak my sme na medzipristati doma na par dni..xixi..Kiarka perfektne zvladla trojhodinovu cestu tam a taku istu dlzku domov,no uzasna. :slight_smile:
4. srp 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martuli, dnes přišly ty "jeansové" Huggiesky a jsou úplně super :wink: :sweat_smile: Vypadají bombově :grinning:
4. srp 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, kto mi poradi s tym ockovanim, pls? :confused:
4. srp 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,

tak teda!! dokonaly time manazment! si sikulka.

rozmyslam o nejakej praci na doma, ale zatial som dost leniva, musim sa (a maleho) trochu dostat do systemu, potom to asi skor pojde.
4. srp 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
celkovo vnimam, ze by som mala dat svoj zivot opat do nejakej formy, toto fungovanie zo dna na den nie je moc pre mna :slight_smile:
4. srp 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, naštěstí režim už máme. A já pracovala z domova i v těhu (doma i v nemocnici) i teď po narození Kryštofa. :wink:
4. srp 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej, hej, to je fajn, rezim je zaklad.

zvladate tu vyborne, ono, ked nie su koliky a podobne nepredvidatelne veci, tak sa to da.
4. srp 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak idem si zhanat nejake brusne tance...keby ste videli moje brucho :frowning2: prave som dovolala s mojou doktorkou z B.S. a ta mi poradila toto...neviete nahodou daky link?

pls....dakujem Martinka tie peluchy sa volali babydream su nemecke ale vyriesila som to Nechavam si ich objednavat priamo z predajne z B.S Mam na tu pani tel.kontakt, takze ked mi dojdu dam jej vediet a ona mi posle 10 balikov na dobierku, ale dakujem...ty si taky zlaty clovek

ja ani nepracujem a moja domacnost aj tak trpi....zehlenie je po plafon a to sa prehovaram uz od vcera...ale ako kazdy den i dnes som jednoducho zaspala s dievcatami
4. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok letim pa cmukalino
4. srp 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby.
Nejak nestiham prispievat lebo ma furt nieco vyrusi ale citam vas kazdy den.
V sobotu som mala brutalny zapal prsnika nastastie som to vyliecila tvarohom.Horucky som mala len som lezala a nic nerobila.Keby ste ma videli jak hrozne vyzeram.Na celych ustach mam herpesy vyzeram jak kacer.Ani jest nemozem jak to boli.
Jak ste sa bavili o kakani tak nas maly ma nalozeno v kazdej plienke :stuck_out_tongue_closed_eyes: a este okaka mimo to aj latkovky co davam pod neho ked ho prebalujem a necham kopkat.Nic nerobim len furt periem.

Marti Kristof bol uzasny svadobcan.Velmi mu slusi ten oblek :wink:
Baby jaku antikoncepciu ste si dali?Tabletky alebo teliesko?Mate ho niektora?Ja o nom dost uvazujem ale neviem :confused:
4. srp 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka prajem rychle zotavenie, musi to byt neprijemne
mozem dostat zapal prsnika ked sa kupem v bazene so studenou vodou? :confused:
narcisa moje jedine posilovanie je ked malu uspavam na fitlopte a to je teda riadna makacka :confounded: terezka je tazka a niekedy jej trva kym zaspi, idu mi odpadnut steha a citim to aj na bruchu...a aj krize bohuzial, lebo ma to nuti sediet vyrovnanu
terezka si dnes urobila vecer s nami...zaspala az o pol jedenastej, dovtedy s nami kukala telku a skypovala so svokrovcami, nechcelo sa jej vobec spinkat lebo si dnes dost pospala cez den, kedze sa konecne dalo dychat...tak som ju nechala teda s nami, ved bola spokojnucka a dobrucka, az kym sa sama neunavila a teraz pekne spinka...
dobrunoc
4. srp 2009 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj a hodila som este zopar tych atelierovych fotiek a priamo v albume mam link aj na ostatne :wink:
4. srp 2009 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobreee ranko... koncne je vonku fajne, len co z toho ked musim pobalit vsetky veci zo spalne....bo sa konecne stahujeme.
5. srp 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek