• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
jasne, ze je to OK, moja Dr stale hovori, ze tyzdenny prirastok ma byt 100-300 g, viac nie.

chcem sa opytat, strasne ma po porode bolia kolena...asi je to z toho kojenia, robili mi krvny obraz, ci mi nechyba kalcium, zistili, ze vsetko je OK, ale kolena bolia.

nemate to niektora? neviete, co by na to mohlo pomoct? beriem BIOMIN H, ale ten je dost nechutny.
6. srp 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka
presne ako pise ninny materske mliecko je nadovsetko je v nom pitie aj papina netreba tak skoro zatazovat brusko vodou a cajom.
6. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka,kolko si pribrala pocas tehu?moze to s tym suvisiet
6. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,ja sa tym nedam rozhadzat,vidim ze papuska a neupada na vyzor...je este stale nasa mala buchticka,aj ked v dlzke nabrala 7cm..ma uz 55..a predsa vyzera byt baculinka
6. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi,

pribrala som okolo 20 kg, 15 je dole, tych 5 sa ma nejako drzi.
6. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, idem si tochu s malym pospat, potom chcem ist trochu von nadychat sa.

drzte sa
6. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, dnes mám pocit, že som využila max čas, zakiaľ Maťko spinkal, umyla som všetky miestnosti, stihla som uvariť obed - syr a hranolky :grinning: - upratať riady a ešte môžem aj koníkovať kým sa prihlási na papanie :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. srp 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka,aj kamoska mala na sebe plus 20kg a chodi s kolenami po lekaroch,dlho nevedeli pricinu,bolo to pre jej klby vela..mozno aj u teba to bude to..a to ona je po porode modelkovska postava
6. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dadka,davno sme sa tu nestretli..
6. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, to ja som dnes hrozne leniva, nezvyčajne na mňa, ale dnes sa mi nič nechce :D
6. srp 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, aj Maťko má "podrezaný jazýček" tiež mal prirastenú uzdičku a strihli mu to ešte v nemocnici, neboj, oni si pamätať nebudú, že im to robili :wink:

ivuska, dnes v noci od 1:00 som mala tiež dvojhodinkový kojací maratón, som si na Teba spomenula :wink:

natashkaa, Maťko užíva Pyridoxín - to je B6, celaskón v tbl. a kyselinu listovú tiež v tbl. Vždy ti medzi dve lyžičky rozmrvím a dám do prevarenej vody alebo čajíku, lebo keď to bolo v mliečku, tak to vo veľkom vypľúval, teraz to spapá, aj keď robí takú kyslé kxichtíky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ninny, super nápad s facebookom :slight_smile:
6. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a už som dokoníkovala, ideme papať, tak papa zatím :wink:
6. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky mne moj drobec spinka 3x15 minut za den... katasrofa, ale v noci si potiahne od 21:30 do 5:30. napapame a potiahne do 8:30. hlavne ze je v noci klud.
6. srp 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada78 uuuf tak to uzivate presne to co my tak som si vydychla lebo som si myslela, ze doktorka je sialena :grinning: hej aj ja medzi dve lyzicky rozdrvim a dam mu len som sa bala ze ci je normalna davat tak malemu dietatu tabletky a vy ste mali tiez zly krvny obraz?
6. srp 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky. tak ako sa mate? :slight_smile:

nas malicky ma dva mesiace a uz vazi 5200, sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!! od porodu pribral vyse dve kila. to bude asi aj vdaka tomu umelemu mlieku. ale aj ho kojim.

zuzanna427, moj malicky spinka od 9. do 5. az 5.30 tiez. hadam od zaciatku. a cez den si pospinka, ale dlhsie nie ako hodinu... ale hlavne, ze tvoj syncek dobre spinka v noci, to je dolezite, nie? :wink:

aj my sme uzivali pyridoxin v tabletkach a malemu to samozrejme nechutilo, ani sa mu necudujem, chrobacikovi. ale co uz, rozdrvila som to poriadne na prasok a dala na lyzicku s cajikom. aj predtym sme uzivali tabletky, proti zltacke. ale radsej mam kvapky alebo ampulky, to si ani nevsimne, ze zobral liecik...
6. srp 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, i my máte takto vitamíny + 1x ýdně 1000mg B12, ale už se nemusí píchat, ale jen mu tu ampuli přiliji do mléka. Já to takto užívám 1x denně.

Jinak hlásím, že jsem přežila první pracovní týden. Včera jsme byli na rehabilitaci a na plavání, což se Kryštofovi moc líbilo :grinning: a dnes 4 hodiny v kanceláři.

Teď jdu prát, venku je hezky, tak to snad rychle uschne.
6. srp 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, s takým malým drobcom si už bola plávať? Čo ja viem tak by sa malo až od troch mesiacov.. :sweat_smile:
6. srp 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
noo to som pocula aj ja ze kvoli infekciam a podobne dokonca som pocula ze az od roka je najlepsie ked je imunita uz trosku zrelsia
6. srp 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
majka - tak Adamko krasne pribera, to je supis! :dizzy_face: Nech mu to usko rychlo prejde. :wink:
ninny - chcela som sa pridat na fb, len mi to hadze stale najky error... :unamused:
6. srp 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka
maju to tam teraz nejake posahane aj mne vyhadzuje error ked chcem nieco napisat
6. srp 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale mne sa neda ani len pridat do skupiny a hadze error :stuck_out_tongue_closed_eyes: Skusim vecer. Idem objednat fotky na happyfoto, uz sa dokopavam niekolko dni a ked si to otvorim, malicky sa zobudi... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

majka a kedy idu Adamka ockovat? :confused:
6. srp 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, mám to doporučila i rehabilitační. Plave se va vaně od 2 měsíce. Voda má 37 st. a je v ní cca. 15 minut. Moc se mu to líbilo. Teď vím jak s ním "plavat" ve vaně i doma.

Každé miminko, má novou vodu ve vaně. Je to stejné, jako když ho koupeš doma, jen Ti instruktorka řekne jak ho držet, co s ním dělat atd.
6. srp 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk sem http://www.juklik.cz/slozka-2/nabizene-sluzby/vanicka

My ale jezdíme do Boleslavi. V Nymburce mají prázdniny. Ale ta Boleslav bohužel nemá www stránky.
6. srp 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti

ahaa tak to ano
6. srp 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
A je to fakt super. Naš žabáček byl moc spokojený. Pořád házel úsměvy :sweat_smile: škoda, že nebyl Aleš s námi, že nemáme fotky.
6. srp 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a zapomněla jsem, Mateřské centrum dokonce nabízelo instruktorky, které dochází domů. Ale až od září. Ty prázdniny, ach jo :unamused:
6. srp 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti myslis ze je take nieco aj na slovensku??? lebo Dominik tiez vodu miluje my s manzelom sa potapame tak tiez sa chystame ho k tomu viest
6. srp 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, tak to vůbec netuším. Ale myslím si, že by jsi mohla najít. Jmenuje se to vaničková metoda nebo plavání kojenců ve vaničkách.
6. srp 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, chcela som si vas pridat na FB ako priatelov a hadze mi to error. Tak nie, ze si budete mysliet, ze som odmietla.. :confounded:
6. srp 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek