• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
inak posledné dva dni ako je zase tak horko sa Maťko má občas problém akosi uložiť na spánok a niekedy nám tu zaspieva ... tak som si spomenula na ewku, že Jasmínka niekedy plačká a nevie prečo, tak možno tiež má zlatíčko problém sa uložiť. Zatiaľ nám zaberá, keď sa uspinkáme na rukách alebo cez očká čapičku. :wink:

Maťková krstná nám objednala lehátko Fisher-Price, ak máte možnosť si to dať kúpiť niekomu v ČR je to oveľa lacnejšie, u nás to vychádza cca 55Eur (1600SK) a v ČR 45Eur (1170SK)

http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=333123
8. srp 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte pre tie maminky, čo by chceli prihlášku do DM-drogerie: http://www.dm-drogeriemarkt.sk/
prišlo mi mailom:

Ako sa môžete prihlásiť do babybonusu?

• vyplňte prihlášku (nájdete ju v každej predajni dm alebo si ju môžete vytlačiť z našej stránky www.dm-drogeriemarkt.sk )

• prineste ju spolu s rodným listom k nahliadnutiu na filiálku a ihneď obdržíte štartovací balíček

• alebo ju pošlite poštou spolu s kópiu rodného listu na adresu:

dm drogerie markt, s. r. o., Na pántoch 18, 831 06 Bratislava. My Vám oznámime, kedy si môžete prísť pre štartovací balíček do svojej dm predajne.
8. srp 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme dnes namontovali kolotoč (Žirafu od Fischer Price) na kolíbku a Kryštof je úplně nadšený. (kuk foto)

K tomu usínání: já Kryštofa uložim do postýlky, dám dudu - můj malíček, klasické dudu nechce a během chvilky je tuhý, nebo si povídá kouká, nadává sobovi (Chrastící Sob od Lamazu). Ale žádné chování atd.

K lehátkům: my máme houpačku Akvárium od Fischer Price a lehátko Smoby Cotoons s červíkem a to je taky moc oblíbené, protože červík - motýlek má v křidýlku zrcátko.

Monrou, Kryštof taky nechtěl pást. Začala jsem ho dávat na barevnou hrací deku a to už bylo lepší. Taky mi rehabilitační poradila, že když ho pokládám na bříško, mám mu dát lokýtky pod ramínka a prsrama zapřít. Nedržet ručičky, jen dát prst jako klín za loket. Tím se vzpřímí a pak už je pro ně jednodušší a zajímavější tu hlavičku zvedat. Kryštof si na to zvykl a dnes zvedá hlavičku sám. Tedy ne vždy úspěšně, ale snaží se.

:wink:
8. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka, presne ako píšeš ku paseniu koníkov, je dôležité, aby bolo bábo správne uložené, treba aby sa opieralo o predlaktie, nemalo ruky natiahnuté moc dopredu alebo vytočené nejako do bokov, potom sa majú problém dvihnúť. A tiež sa odporúča rozložiť hračky dookola, nech má motiváciu dvihnúť hlavičku a aj pootáčať ňou.
My sme začali s pasením koníkov tak, že keď si išiel odgrgovať, som sa dala do poloľahu-polosedu, Maťka položila bruškom na mňa, rúčky si oprel predlaktím o mňa a automaticky začal dvíhať hlavičku. :slight_smile:
8. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte čo sa týka teploty, tak tá sa u dojčiat považuje až nad 38°C, keď sa meria v zadočku, treba vždy odčítať 5 dielikov. Predávajú Panadol Sirup a tiež čípky, pri ktorých treba brať do úvahy váhu dieťatka.

http://www.mamicka.sk/article-horucka-priznak-ochorenia.html
8. srp 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky.
uz tu asi nikto nie je. cez den sa sem tazko dostanem, takze az teraz, ked Daminko spinka.

pridala som jeho aktualne foto, tak kto ma zaujem, nech sa pozrie. :slight_smile:

dufam, ze ste vsetky ok a vase pokladiky su zdrave :wink:
8. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katko, já tu jsem :slight_smile:
8. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fúha ja posledné dni akosi nestíham prispievať. S dvomi malými deťmi je to o hubu. Ale musím sa pochváliť, že Sonička už pár dní nemá kolíku (klop, klop)takže večer po kúpkaní pekne zaspinká a my ešte uložíme Martinku a máme kľud. Pomohli nám až probiotiká dophilus, Včera večer sa nám s manžom podarilo aj vypadnúť na 1 a pol hoďky do mesta na terasu. Obe baby to prespali, takže starká to pri strážení mala jednoduché. Dnes sme boli na kúpalisku, bolo výborne, Martinku sme odtiaľ nevedeli dostať domov :grinning: Musím už aj ja doplniť aktuálne fotky ale kedy??? :astonished:
8. srp 2009 ve 22:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Marti. si tu este? ako sa mate? nesla si uz spat? je vela hodin... ja som dala maleho na starosti Luborovi a pospala si poobede take tri hodky. zobudila som sa, az ked malicky uz pytal papa. :slight_smile: ako dobre mi to padlo...
rano bolo narocne, od piatej do jedenastej som spala asi len polhodinu... no este ze dobre spinka maly do tej piatej. to mi pripomina, ze by som si mohla ist uz aj ja lahnut.
len idem este pozriet na tu Krystofkovu fotecku, co si poslala :wink:
8. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti,
Krystofko je velmi velmi zlaty :wink:
aj nas malicky tak pozeral vyjavene na kolotoc a teraz kolkokrat otvori v postielke ocka, tak nan pozera a caka, kedy zacne hrat :slight_smile: ma takych macikov zavesenych nad postielkou a hra to melodiu ako z hracej skrinky.

no, ja idem do hajan. co ak zajtra bude podobne narocne rano take ako dneska.

tak dobru noc.
8. srp 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešta aj s políciou sa tu musím vybavovať. Vedľa nás načierno postavili penzión, je tam svadba a vrieskajú a vyspevujú tam jak vyšinutí. Presne na tú stranu máme okná zo spálne aj detskej. Snažím sa pochopiť aj tých svadobčanov ale moje deti potrebujú spať!
8. srp 2009 ve 23:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice gratulujem k pokroku, musi to byt radost ked sa dietatko odnauci od plienok, ani sa nenazdame a budeme to aj my prezivat

monrou, ani terezke sa nepaci na brusku, co uz s nou...jedine ked si ju dame na hrudnik na brusko, to jej nevadi, tak aspon tak cvici hlavku...ta fotka co som dnes hodila do albumu je uspech ze som ju tak vobec odfotila :wink:

marti to je riadny dlhanisko ten vas Krystofko, ze 62 cm :wink: len nech pekne rastie a robi radost
a ake paradne nohavice ma!!

dadka, stale rozmyslam ako to naplanovat, kedy mat druhe babatko, mne by sa pacilo zase rodit tako na zaciatku leta, mozno o nejaky ten mesiac-dva skor...ale zas mozem planovat kolko chcem, aj tak sa nemusi podarit na prvy krat...takze radsej zacat cim skor :dizzy_face:

ale je to uzasne, ako tie babatka dokazu robit zo dna na den pokroky, ved este len predvcerom sme ledva ledva terezku donutili aby sa co len trochu usmiala a dnes sa mi smiala cely den, dokonca ked som ju isla krmit tak sa pol hodinu nevedela prisat lebo sa strasne na tom smiala...bola sice hladna, ale bolo jej to take smiesne ze jej strkam bradavku do pusinky, ze sa nevedela pricucnut :grinning:

dobrunoc maminky
8. srp 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko

veru ze tie nase drobce rastu ako z vody. nas matko uz ma tiez okolo 62 cm. mam pocit ze mu bude pomaly aj vanocka z kocika mala aj ked mame polsky kocik a tie maju asi najvacsie vanicky :slight_smile: a este ked mu vycesem vlasky na kohutika tak vyzera ako ridny dlhan :wink:

zuzec to s tym prisatim k bradavke, matko je sice strasne hladny a hned sa pricucne ale ked nahodou pusti a este urcite nemoze byt riadne napapany, tak potom bojujeme lebo ked mu chodim po pusinke s bradavkou tak sa na tom naramne bavi a usmev od ucha k uchu. :grinning:

nam na teplotu dr. predpisala panadol baby, je sice od 9 kg tusim ale mensim babatkam sa dava 1/2 cipku. je dobre mat vzdy nieco taketo doma lebo nikdy neveite kedy vas teplota prepadne. ale ako pisala myslim dadka. ked ma len trosku zvysenu treba zvysit prijem tekutin, cize dat cajik a potom kontrolovat tepolotu ak vystupi nad 38, 38,5 tak treba dat jednoznacne cipky.
9. srp 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,

nas maly sa vcera normane zacal rehotat, nahlas a dlho, skoro som odpadla :slight_smile: no a zacal sa uz natahovat za hrackami, zistuje, ze vie ruckami nieco rozhybat a potom sa z toho velmi tesi - je velmi zlaty.

zuzec, presne, ako hovoris, v tieto dni vidim, ze kazdy den robi pokroky.

stale ale neznasa cudzich ludi, resp vela ludi, je fakt, ze my ho furt niekde tahame a on si to potom vecer odplace. akoby sa tym zbavoval napatia z celeho dna. ma to trochu stve, lebo o 2 tyzdne ideme so znamymi na dovolenku na tyzden a bojim sa, ako to cele zvladne.
ale verim mu :slight_smile:

to s tym pasenim, presne, ako napisala marti, je potrebne im dat lakte pod hlavicku, je to potom pre nich ovela jednoduchsie. este mi v piatok na neurologii povedala Dr, ze v tomt veku by uz nemali spolu s hlavkou dvihat aj zadocek v polohe na brusku. no a mali by si vediet dat palcek do ust, co teda nas robi mininmalne, pretoze zboznuje svoj cumlicek NUK, bez neho nemozme ist ani na krok.
9. srp 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby su tu este take ktorych babatkam sa moc nechce dvihat hlavicka ked je na brusku? nas maly vsetky veci v pohode rehoce sa uz aj chyti do ruk hracku a okusuje ju ale ked ho dam na brusko ani za nic tu hlavu nedvihne sem tam sa stane ked ma veeeelmi dobru naladu ze ju mierne podvihne len uz sa zacinam celkom bat.
9. srp 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa - skus ho uplne vyzliect napr. pred kupanim. a ako pisu aj ostatne maminy dat rucky pod telicko aby mu to islo lahsie. neboj on sa nauci. nas matko v tejto polohe vzdy kope nozickami akoby uz chcel lozit :grinning:
9. srp 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
naši ,,susedia" z penziónu sa umúdrili až o 3.30 a potom mi na striedačku plakali deti tak som schrupla až o 5.30 a dnes som parádne nevyspatá :confounded: Grilujeme a sedíme už od rána vonku, je nádherne. Naša Sonička zdvíha hlávku jak o život a asi 3x sa mi pretočila z chrbátika na bruško. Je z nej už riadna guľka. O týždeň máme poradňu aj s očkovaním tak som už zvedavá na tie miery :slight_smile:
9. srp 2009 v 15:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex
no to prave skusam a nic on zacne lozit - vies tak ako vojaci v zakopoch :grinning: - proste sa tak odraza nozickami a rucickami a posuva sa dopredu ale hlavicku nie
9. srp 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, to je špatně, patří to k novorozeneckým instiktům. Kryštof taky lezl. Když mu zapřeš lokýtky rukama, loktem přimáčkni zadeček podložce. Správně má zvedat nožičky ke stropu.
9. srp 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, ja mám na nohách malé modrinky od Maťkových kopancov, vždy sa tak odráža :grinning: až to bolí a keď ho položím, tak sa mi hneď niekde presunie ... malý cestovateľ :slight_smile:
9. srp 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, neskúšala si si ho položiť na seba keď ležíš, mne sa vtedy Maťko vždy zaprie o ručičky a dvíha sa, vyskúšaj :wink:
9. srp 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada
hej ked lezim tak trolilinku zdviha ale mne vsetci vravia ze uz musi vediet drzat dlhsie s pohôadom pred sebou
9. srp 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, každé dítě je jiné, tak si nic nedělej z toho, že ostatní říkají. Kryštof je starší a taky dlouho neudrží.
9. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka, veď Dominik má ešte len 8 týždňov, určite stačí, že sa snaží, skús ho tak viackrát za deň trénovať aby sa mu spevnilo krčné svalstvo. Predsa len hlavičku majú najťažšiu, neni sa čo čudovať, že im na začiatku lieta hore dole. Mne sa Maťo niekedy doslovne hádže popredu, keď ho pestujem otočeného tvárou k sebe, musím ho riadne držať a dávať pozor, nech sa netreskne do mojích kostí :confused:
9. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No...spomeniem to v stredu na poradni..snad sa rozhybe len som sa tak zlakla ked vsetky pisete ze uz pasu mna to ani nenapadlo ze uz by mal na brusko ho davam ale ked uz spusti totalny plac prevratim ho spat. Neviem ci to moze byt aj preto ze sa narodil strasne malinky 2400g ze by bol slabsi...len citam vela net a potom len vidim katastroficke scenare ako problemy s motorikou a podobne :sweat_smile:
9. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, kdyby to bylo špatně, tak vás pošlou na neurologii a cvičit. Neboj. Držet hlavičku by měl umět ve 3 měsících, takže ještě máte čas.
9. srp 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, neboj on to vsetko dobehne a presne - kazde dieta je ine, napr. nas matko drzal celkom pevne hlavicku od narodenia ale kedze sme ho nemohli davat na brusko prve 2 tyzdne kvoli zlomenej klucnej kosti tak sa to velmi nelepsilo ale teraz uz krasne drzi hlavicku a ked je napapany a spokojny a ma naladu tak aj uzasne pasie koniky. dolezite je davat babatko viackrat za den na take 2-3 minutky na brusko a stimulovat ho hrackami alebo svojou tvarou.
9. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky tam mi pekne rastieme uz ma maly skoro 7 kg vlozila som nove fotecky do albumu tak ak niekto chce pozriet tak paci sa kuk. Este zajrra tam dolozim nove len uz som unavena idem spat tak dobru nocku papa
9. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, ahoj.
s tou hlavickou sa netrap, moja. to bude stacit az koncom 3. mesiaca. ja mam viacero materialov, kde je napisany psychomotoricky vyvoj dietatka za kazdy mesiac a hlavicku ma drzat koncom 3. mesiaca. ani nas maly ju este sam neudrzi. na to musia zosilniet svalky babatku. denne Daminka davame na brusko asi tak trikrat a necham ho, az kym nezacne plakat, ze mu to uz ide na nervy, chudatku. a pocut, ako sa pri tom namaha. o predlaktie sa zatial neopiera, ale hlavicku dviha.aj ked nie vzdy sa mu rovnako chce. ale staci ze pocuje moj hlas a nevidi ma. takze to je v pohode. :slight_smile: a keby daco... presne ako pise Martinka, na to su neurologovia, aby pomohli s tymito vecami.

zlatka, ahoj. som tu len na skok. krasne rastiete, to je super :wink: len tak dalej. idem pozriet fotky.

my sa mame dobre. dobru nocku vsetkym. :slight_smile:
9. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek