• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Babulky jednu vec vam mozem poradit na spevnenie svalov na dvihanie hlavky skuste masirovat deticky,tym im budete stimulovat svaly..ja som kazde z mojich deti masirovala..dietatko si polozime na brusko a jemne posuvame prst po chrbtici smerom od sije k zadockua potom aj svaly okolo chrbtice a presne tak isto,a potom dvomi prstami chytim vzadu krcek a jemne masirujem smerom od usiek prsty k sebe..nevim ci ma chapete,pod kazdym uskom mam jeden prst a pomaly tie prsty priblizujem k sebe.
9. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
lolaz, pozerala som fotky, riadne vam vyrastol jurko :wink: zlatyyy

devit, viem ako to myslis, skusim, dufam ze sa terezka nebude jedovat :sweat_smile:

dnes sa mi chudatko tak strasne zalostne rozplakala po kupani, ze som sa uz zlakla, ze to tie slivky ktore som vcera cely den pojedala a nakoniec to bol taky ukrutny hlad :grinning:
9. srp 2009 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, s Maťkom budeme teraz dva týždne bačovať sami, tatinko nám odišiel do kúpeľov, platia im to z podniku za to,že robia v rizikovom prostredí, teraz išli do Bojníc, ak sa podarí urobíme si s Maťkom jr. výlet :grinning:

devita, určite tá masáž robí svoje, Maťko má veľmi rád, keď ho po kúpkaní masírujem :slight_smile: a je teda dosť pevný

lolaz, Jurko je riadny chlapák, podarený a tiež vyzerá, že je riadne pevný, už je to cítiť, keď ho dlhšie nosíš na rukách, že ?
10. srp 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

nasla som na youtube video o tom, ako sa da hrat s 3-mesacnym babom, ak viete po anglicky, pozrite:

http://www.youtube.com/watch?v=YhV4l35gYjk

a tiez s 2-mesacnym babom:

http://www.youtube.com/watch?v=p5USCqJTpxs&feature=PlayList&p=1993DEB9BC98DF6B&playnext=1&playnext_from=PL&index=18
10. srp 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kočky,
nejak nestiham pisat, ale citam vas poctivo. Pridala som nove fotky z vikendu. Kuk kto chce. :grinning: :grinning:

bambulka, super tie videa. Diky :wink:
10. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,
nas maly si rad rozprava a mrnka po kupkani zase.

dneska mu chcem /teda, partner bude musiet chciet :grinning: / rozlozit jeho fisher price lehatko, nech ho hracky stimuluju ich chytat do rucicky. su pekne farebne aj hraju. a nech sa nenudi v kociku, ale pozera sa na svet. samozrejme tam nebude cely den, ale aspon nejaku cast dna. je to lehatko od novorodenca, tak sa tesim, bude to v pohode. a nech sa malicky nauci, ze naco mu je rucicka. zda sa mi, ze uz si ju zvykne obzerat. :slight_smile:

a zajtra sa dostanem prvy raz von na nejake stretnutie aj s malickym /ked neratam kratke prechadzky len tu do okolia bytu/, tesiiiiiiiiiim sa :slight_smile: ideme sa stretnut mamicky kamosky aj s detickami tu v KE. dufam, ze bude krasne.
10. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky
co je nove? nestiham vas citat...My mame za sebou zurkovy vikend (Dianka 3r, ocinko trochu viac :grinning: )
10. srp 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka presne tak strasne ma boli chrbat a o krizoch ani nehovorim a ten nas maly len by sa drndal na rukach....
Strasne nam to leti ani sa nenazdame a tie nase pokladiky pojdu do skoly.
10. srp 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak este som dodala do albumu dnešné čerstvo nafotené fotky ak chcete tak kuk.... :slight_smile:
10. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau Zlatka
este si tu?
veru aj mne to leti straaaaaasne rychlo, kazdy vecer si uvedomim, ako zase presiel rychlo den... a krize bolia aj mna. zisla by sa poriadna masaz. malicky sa chce nosit na rukach, chce sa pozerat a tak sa stale pyta na ruky. nedajboze ho polozit, to hned zacne plakat.
mam chut na Caro s mliekom a cukrom, idem si dat, mnaaaaaaaam. dufam, ze zaspim :grinning:
Bubacik /Daminko/ mi uz krasne spinka, pokladik moj najdrahsi.
10. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katka presne ako nas maly a co ako uz je to trosku lepsie s Damiankom? A kolko ti cez noc spinka? este kojis?
10. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
katka, my mame tiez fisher price lehatko, davame ju tam uz asi dva tyzdne a je to velka pomoc, zabavi sa v nom dost dlho, ja stihnem vselico porobit a ked tam zaspi, tak jej to prehodim z hojdacky na lehatko, ale necham ju v tom spat len jeden krat za den...

dnes sme mali poradnu, mala ma 5790 g (od minula pribrala 900 g) a 60 cm, trosku je buclata hehe ale ved ked kojim tak je to v poho :wink: dnes ani neocikala pani doktorku a pekne sa na nu usmievala

idem si dat veceru - varenu kukuricku :dizzy_face: dobrunoc
10. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mam otazku....nas maly dava stale hlavicku na jednu stranu - lavu, plus ovela viac pouziva lavu rucku...myslite, ze s tym mam nieco robit?

ina, vyskusala som od kamosky manducu, velmi sa mi to nepodarilo nasukat ho do nej :frowning2:, stale som ho tym rozplakala. asi som nesikovna, ci co.

maminky, neviete aky sport mozu robit maminky po porode? od septembra chcem zacat, tiez som nas s malym prihlasila na babytelocvik, moje telo potrebuje pohyb ako sol, vsetko ma boli o postave ani nehovoriac.
11. srp 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
bambulka ani nas drobec nechce byt v manduce tiez sa rozplace tak skusim tak za mesiac dva zase lebo on je rad na rukach a rad vsetko sleduje naokolo ale mame uz 5 kg a je tazky aby som ho pol dna nosila len na rukach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
boli sme vcera na kontrole s uskom a uz je to ok,velmi sa tesim.V stredu zaciname plavat vo vani :sweat_smile: Adamko miluje vodu.S pasenim konikov mame aj my problem,na brusku sa jeduje a place,ale ked ma naladu ,tak pekne pasie a drzi hlavicku.

Leuska,ockovat ideme 27.8.

Pozerala som fotky deticiek,su krasne :sweat_smile: a ake su vysmiate a pekne rastu :sweat_smile:
11. srp 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka

aj nas dava viac na jednu stranu - robi to vela deticiek ale v takom pripade je velmi dolezite, ze ked zaspi otocit mu tu hlavicku prave naopak podlozit bud valcom alebo sackom s ryzou nech tak ostane prave preto aby sa mu neskratili svaly a slachy na tej strane ktoru nepouziva to by bol potom problem.
11. srp 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

moj mala drobec chce casto papat, tak nam nakazali u dr. dokrmovat nutrilonom, tak mam trosku obavy.Inac krasne pribera, vraj az az, ale niekedy chce papat aj kazdu hodinku, co je dost vycerpavajuce.Mate niekto podobne probleM??,
dakujem vopred... :frowning2:
11. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska,

iiiha, to ma teda nenapadlo, diky, dobry tip :slight_smile:

s pasenim, simonko pasie krasne, ale ked ho mam na rukach, stale mu este pada hlavicka, hoci by uz podla neurologicky nemala. asi skusim tu masaz, co devita pisala. jaj, kde to len bolo, musim sa tu "prehrabat".
11. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewinka,

problem je teda to, ze papa kazdu chvilu a Teba to vycerpava? alebo je uz prekrmovany?

kazdopadne, v oboch pripadoch by som asi nekompromisne nastolila min 2 h rezim, s tym, ze medzitym, ak place by som ho bud nejak zabavila, alebo vzala von, nech spinka.

to caste kremenie nie je dobre ani pre babo, mliecko sa nestiha stravit a potom je z toho bolenie bruska. tie 2-3 h je dobre dodrzat.
11. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepac, je to dievcatko..pardon, pardon.
11. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas prave naopak ked ho mam na rukach drzi hlavicku ukazkovo a past koniky nevie ani za nic len nervaci a dviha ritku co by tiez uz vraj nemal.....od vcera chyta hrkalky do ruky a hrka som stastna ako blcha nema chybu :grinning:
11. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska,

tak to je sikovnik maly, nas este iba bucha do predmetov na hrazdicke, chyta ich tak skor mimovolne.

viem si predstavit, ako sa tesis, je to super. :sunglasses:
11. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík...hlásím,že jsme dneska spali do pů 9 :grinning:
o půlnoci kojo a a pak až v 6.Pak jsme ještě usli.No prostě super,už jsem to potřebovala.
Jiřík je velký spáč,spíš mě překvapilo,že tak dlouho spinkal Pavlík. :dizzy_face:
11. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
všetkým Zuzankám k meninám všetko najlepšie :slight_smile:
11. srp 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahjte babulky, zvlast Zuzanky....vsetko naj, naj, naj k meninkaaaam
11. srp 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky

ewi, a pije aj nieco ine ako mliecko? Lebo ja kojim tak kazde 1,5-2,0 hod. tiez mi niekedy pomedzi to placka, tak som mu zacala davat cajik. Nevravim, ze ho chce, ale sem-tam sa aj napije. ked nic, dam mu mliecko, ale len tak minutku potahat od smadu a cuduj sa svete, staci mu to. Tiez mi dobre pribera.
11. srp 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všetkým Zuzkám k meninkám vsetko,vsetko naj......
11. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda dnes len 15 príspevkov :confused: sme pekne vyťažené maminky :slight_smile:
11. srp 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa to je super, ja uz len cakam kedy aj nas maly zacne chytat hracky do rucky, lebo uz chyta svoje vlasky, cumlik, ale asi nemame nejaku vhodnu hrkalku alebo co. ake mate vy lebo mne sa ziadna nezdala nejaka vhodna ked som aj v óbchodoch pozerala. ale zajtra ideme do mesta tak este pokukam.

inak dnes som matka dala prvykrat na lehatko len sa bojim ho tam dlho nechavat lebo nie je uplne priame skor v takom 45stupnovom uhle alebo je to mozno aj viac a neda sa polohovat. ale ked tam bol tak tiez buchal do takeho lietadielka co hrka a velmi sa mu to pacilo. len neviem ci ho donho mozem davat ked nie je take priame. poradte co vy na to. :unamused:

a este sa vam trosku postazujem ked uz som tu... zacali sme davat nove kvapky do ociek a zacalo mu ovela viac hnisat jedno ocko. uz ich mal skoro vyliecene a teraz toto :frowning2: takze zajtra ideme k dr. ta nasa ma dovolenku tak ju snad bude niekto zastupovat. som z toho nejaka nestastna. :confounded:
11. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
o a aby som nezabudla, vsetko naj zuzkam :grinning:
11. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek