• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Dievcata, neviem, ci ste poculi o ockovani proti rotavirusu v tretom mesiaci dietatka prvy krat a potom este jedna vakcina do polroka? Pediatricka mi to dala na zvazenie. Vy ste sa ako rozhodli? Budete ockovat?
Dik.
13. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, to viem.. našla som si to na nete tiež.. všetko možné.. ja som len chcela vedieť, či s tým ASCUSom ma niektorá osobné skúsenosti.. alebo niečo o tom vie zo života...
13. srp 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzky, ja dám Maťka zaočkovať len Prevenarom a povinné očkovania, bojím sa tých vakcín, lebo niektorým detičkám to nemusí "sadnúť" a nechcem nič riskovať
13. srp 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, mne na kontrole po šestonedeli - u mňa osemnedelí :sweat_smile: ani nerobili cytológiu, ak nedostanem menzes do januára, tak sa mám potom ukázať na ročnej kontrole :confused:
13. srp 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu si k vám postěžovat a pobrečet beznadějí.
V noci nám vykradli garáž v domě. Ukradli motorku + helmu + rukavice a klíče od mého auta (byly v zapalování). Kdyby ukradli alespoň auto, to je pojištěné, motorka ne. Takhle musím ještě vyměnit zámky a pojišťovna nezaplatí nic. A jelikož někdo ze sousedů nezamkl dům a já garáž nezamykám, tak nedošlo k narušení zámků a z pojištění domácnosti taky nic. Jsem k.o. doufám, že ji najdou, ale moc tomu bohužel nevěřím.
13. srp 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél ano, do každého mateřského mléka dávám Nutriton. Proč?
13. srp 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka aj my sme mali trošku problém, lebo krstná nemá birmovku. Musela sľúbiť, že si ju dorobí. A to nám už bola za krstnú pred dvomi rokmi v tej istej farnosti. Lenže vtedy tu bol iný farár a ten s tým nemal problém. Asi treba nájsť nejakého, čo bude naladený na rovnakú vlnu ako ty.
Lentilk.a nám nepomohlo nič len dophilus 1x denne do trošky čaju. Infacol nám to len zhoršoval. No a diétujem ale myslím, že to až taký vplyv nemá, teda aspoň u nás.
Martinamil ty máš teda strašnú smolu v poslednej dobe. No ale čo ťa nezabije, to ťa posilní. Hlavne, že sme zdraví :wink:
13. srp 2009 ve 21:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
baby chcem sa spytat, kym to tu zacnem hladat na konovi
terezke sa vcera na jazyku urobili biele pupaciky, jak krupicky...alebo afty, ma ich tam asi 5...viem ze sa to ma vytierat tou fialovou vodickou, hned zajtra volam doktorke...ale neviete z coho to vznika? mali to aj vase deticky? myslite ze to boli? :frowning2:

inak dnes super den, boli sme na vylete v Ikea, pokupili sme zopar "potrebnych" veci :grinning: ale aspon krasne navlecky terezke do postielky...cely den prespala, vyuzila som aj kojacu miestnost a super to maju vymyslene

dobrunoc
13. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky. Som rada ze sa tu pise pomenej :grinning: aspon stiham docitat aj po par dnoch :sweat_smile:

Marti to je teda smola :unamused: Ale ako pisala Mufo, hlavne ze sme zdravi.... aj ked verim ze ta to muselo riadne rozhodit. Presne mi to pripomina ako ukradli motorku mojho priatela. Minuleho roku, z garaze, nanestastie nebola poistena, kedze v zime ju nevyuzival....Potom na jar ked sa zacali kosit polia tak ju nasli v krikoch, zlodejom sa ju nepodarilo nastartovat, kedze je teraz uz vsetko o elektronike a ked prestrihli kable tak sa to zablokovalo :wink: Skoda len ze nas to stalo obrovske peniaze za opravu :confounded: Ale motorka je cela, tak vam prajem podobne stastie :sweat_smile:

A teraz k malej :wink: Je uuuuzasnaaaa. Spinka sice uplne inak ako vacsina vasich babetiek ale mne to skvele vyhovuje- po kupani sa napapa ale nespinka, zaspava vacsinou ako my okolo jedenastej-polnoci, ale potom spi do deviatej-desiatej rana :grinning: Cez den je hore, obcas si schrupne na hodinku okolo tretej- robi siestu ako vsetci juzania :grinning: Cez den papa take kazde 2-3 hodiny. Vazi 5030g a meria 62cm, je to nas maly smejko a ako rozprava :sweat_smile: :grinning:

Hovorili ste tu o "paseni konikov" tak ja som ju doteraz velmi takto neskusala davat, lebo sa tiez na brusku jedovala. Hlavicku ale dviha a drzi krasne a to uz dost dlho, zvedavec maly vsetko musi vidiet tak uz som ju nasvala svistik, lebo presne ako maly svist vyzera ked sa tak vzpriami a krcok natiahne :grinning:

Tento tyzden som konecne poslala papiere na vybavenie slovenskeho rodneho listu, tak si teraz treba pockat 4mesiace, nech je nasa mala "slovenka" aj na papieroch :sweat_smile:
13. srp 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolínko, taky se v to modlím, aby jí našli. Měla v háji baterku, takže nestartovaala, minulý týden se o to Aleš pokoušel 20 minut, než to vzdal. Ale ukradli jí i sklíčema, byly v zapalování :cry:
14. srp 2009 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, to ma hrozne mrziii :frowning2: :frowning2:
ale snad to vyvazuje nieco dolezitejsie, ako baby pisali....ze su vsetci zdravi a ok... aspon tak hovori moj otec, ze tie zle veci sa nam deju, aby bola zachovana harmonia za to dobre co mame... snad to funguje
dufam, ze sa motorka najde

zuzec, k tej krupicke v puse, maly to mal (ale velmi slabucke) a akurat sme boli u dokiny, tak ta mi povedala ze tu fialovu vodicku nie, ze to ich stipe, ale poradila super vec - vytierat pusinu kvapkami BioGaia (probioticke kvapky) tak ze si das gazovy tampon na prst, nakvapkas par kvapiek a povytieras. Ale ja som to nakoniec dala malemu na cumlik (nakvapkala na lyzicku a cumlik v tom namocila), som to zopakovala po kazdom krmeni v ten den, a na druhy den to bolo prec. jaj a este poradila vyvarit vsetky cumliky vo vode so sodou bikarbonou - asi aby to nedostal spet z tych cumlikov. Jednoznacne pomohlo!
14. srp 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:
karolinka, svištík to je presné, je to podarené keď sa nakukujú aj cez pleco, aby nedajbože čosi nezmeškali vidieť :grinning: :grinning: :grinning:

marti, mrzí ma že Vám potiahli motorku a narobili Ti zase kopec problémov :unamused: :angry: zlodeji sa v dnešnej dobe nezastavia fakt už pred ničím, ozaj ostáva len byť radi, že sme zdraví

zuzec, čítala som na koňovi o múčnatke v pusinke a niektoré maminky neodporúčali genciánovú - fialovú vodičku, iné zase áno :sweat_smile: :confused: kamarátke, keď to mala malá, dali vypiť u doktorky nejakú zarábanú vodičku, nevie ako sa to volá, ale na druhý deň už nebola ani stopa, uvidíš čo Ti povie doktorka :wink:
14. srp 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby akurat som volala doktorke a povedala ze to moze byt nejaky nazov uz neviem aky, ale ze je to asi zacinajuca slintavka, lebo ze je to tu u nas rozsirene :frowning2: :frowning2: kazala kupit Kamistad gel a vitamin Pikovit na urychlenie hojenia :unamused:
14. srp 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný den holky.. :slight_smile:
jdu na vás po delší době kouknout :slight_smile: :slight_smile:
14. srp 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dany má taky v pusince takové bílé cosi a dám jen tu fialovou vodičku, určitě brzy zabere.. :wink:
14. srp 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, jako nechápu, že tě dr straší slintavkou.. booože :angry:
jako neříkám, že to být nemůže, když to tam máte rozšířené.. ale u tak malého dítěte je pravděpodobnější, že je to ta mučenka nebo jak se to jmenuje :wink:
14. srp 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. :slight_smile:

zuzi, aj my sme boli včera nakúpovať.. boli sme v Trnave, v maxe a v tescu.. :slight_smile:)
a kde je v ikei kojacia miestnosť?

marti, to mi je ľúto, bodaj by sa ta motorka našla...

ja som dnes hrozne nervózna.. už pred ôsmou nám prestala isť elektrika.. a to som sa práve chystala žehliť... k tomu mám ešte aj vybitý telefón.. a to som mala ísť kočíkovať s kamoškou, len sme presne nedohodli kedy.. takže ani jej zavolať nemôžem.. a k tomu všetkému ma od včera hrozne bolí zub :(
ani neviem ako dlho mi vydrží baterka na compe.. :(

Sebinko mi včera celý deň nespal.. spinkal akurát troška v aute.. a potom na nakúpoch.. a akurát keď sme šli platiť sa zobudil a taký plač spustil, čo som ešte ani nepočula u neho..
14. srp 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte... teda vidim ze same novinky aj ked nie velmi radostne :unamused: ň

martinka - dufam ze motorku najdu, ono je to ako zakon schvalnosti ze ukradnu prave to co nie je poistene :angry:

lenti - s tym obleckom to doverne poznam :grinning:. ja som mala posledne 2 tyzdne nejaku nakupnu horucku. a okrem toho som asi zavisla na mimiaukciach :wink: . najhorsie je ze to uz nemam ani kam davat ale zase nakupujem uz 68 a 74 na zimu. lebo napr. teraz mal matko len 4 overaliky a tie sme striedali dokola a veru niekedy ked zaspinil aj 2 za den som mu potom nemala na noc ake pyzamko obliect tak mal body a dupacky, ale overalik je ovela lepsi na spanie. takze som sa poucila a urobila si zasobu :slight_smile: najnovsie uz nakupujem nohavice na traky - v tom je na spapanie, hlavne riflicky taky maly frajer :slight_smile:

karolinka - aj nas matko mal 5 kg a 62 cm ked mal 2 mesiace :slight_smile: a s tym spinkanim ti mozme vsetky len zavidiet, aj nas matko sice spinka super v noci, zaspi vacsinou hned po papani okolo 9tej a zobudi sa okolo 3tej-4 tej ale potom niekedy aj po 2 hodinach. no a napriklad vcera uz od tej 9tej rano zaspal az o 2hej poobehe do 5tej. a potom zase az vecer.
14. srp 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my sme včera nášmu drobcovi kúpili takú krásnu súpravičku - rifle a tričko, nejaké overaliky, podbradníčky,.. ten bude ale fešák :slight_smile:
14. srp 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakri, trochu som o tom citala a tiez si myslim ze ma zbytocne nastrasila, lebo slintavka zevraj zacina vysokymi horuckami, slintanim a ze by mi odmietala od bolesti jest a az postupne sa objavuju tie vriedky....a ona ma len tie vriedky biele, slinta sice ale to asi vsetky babatka v rovnakom veku...nic ju neboli a papa normalne...
potrela som jej to tym gelom, cakala som velky plac a ona sa zacala smiat :grinning: :grinning:

ninny ta miestnost je hned jak vojdes do ikei, tak nepojdes hore schodami, ale dolava poza schody kde su wecka...
nepozrelal sa ti niekto do kocika ked tak strasne zacal plakat? alebo ho mozno len nieco zabolelo :unamused:

alex veru, to iste aj my...zopar overalikov a ked boli na opratie, tak chybali, tiez som sa poistila a dokupila :slight_smile:
vcera som nabehla aj na tie bodynka v tescu, tak som horko tazko vybrala 4 s velkostou 3-6 mesiacov...bolo to uz vybrakovane, ale podarilo sa mi pekne vybrat...

caka ma dnes svinsky velke upratovanie, mame tu brutalny vybuch :sweat_smile: tak prajem pekny den
14. srp 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Alex - tak dnes, teda vcera spinkala ako vsetky ostatne babatka uz o 20.30, kedze cely den nepospala, tym padom papala o 4.30 a spala do 9.30, zlatusik moj maly. :slight_smile:

Dadi presne tak, cez pleco, alebo zavesena na brusku na ruke, akokeby jej malo nieco ujst miha tymi ocickami :grinning:

vcera sme boli na hodinku na kupku, skoda ze prave v tej chvili prisiel velky mrak a zaslo slnko :sweat_smile: tak som sa okupala iba ja, tatko sa poprechadzal s Lilkou a sli sme :grinning: Ja nemozem v lete vydrzat bez plavania :sweat_smile:
14. srp 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, aj ja som chcela kupiť tie bodynka.. mali ich tam ešte hodne.. ale všetko len pre dievčatka :(
a neviem.. dúfam, že to z oči nebude.. včera sa na neho pozrelo viacero ľudí... ale v noci spal veľmi dobre, ani som skoro o ňom nevedela... klop, klop:slight_smile: len dnes je nejaký zaplakaný...
14. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec chodite aj s malou do ikei do Blavy? Z Trnavy? A v aute spinka?
14. srp 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, a nebude mať mala len "žabku"?
14. srp 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby.Teda vy toho popisete.
Marti to ma mrzi ta motorka.Na vas sa akosi casto lepi ta smola :angry: Dufam ze sa vam ju podari najst.

Ja mam doma pohodicku.Vanesku si zobrali svokrovci uz v utorok a privezu ju v nedelu.Tak som si v klude vsetko porobila,,vyumyvala okna,vyzehlila tak uz budem iba vegetit.

Vcera som si vecer vyrazila s kamoskou a manzel hlidal.No nejak to nedopadlo.Vitecek cele 2 hod preplakal.Ked som sa vratila tak hned prestal.Asi to fakt citil ze nie som pri nom.Ale musi si zvykat lebo nechcem furt sediet doma.A manzel sa musi tiez zapojit lebo mi s detmi nepomaha.Tak aspon vcera videl ake to je.A to mal iba jedno na starosti.Pomahaju vam vase polovicky s detmi a domacnostou?Lebo ja mam pocit ze u nas je fakt vsetko iba na mne. :angry:
14. srp 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka, no ja musím poklopať, ale môj manžel je v tomto zlatíčko.. maleho zbožňuje a od začiatku sa mu dosť venuje a pomáha mi aj s domácnosťou.. vlastne u nás to takto bolo už od začiatku... vždy sme na všetko boli dvaja.. cez týždeň upratujem len ja.. kedže som doma a on chodí do práce.. ale niekedy keď s maličkým zaspíme alebo som unavená, tak viem aj večer upratať kuchyňu.. a pár krát sa mi aj stalo, že večer keď malinky zaspal tak som hodila ešte do pračky.. ale maličky sa po chvílke zobudil, tak som šla k nemu a zaspali sme spolu.. tak som si ráno všimla, že manžel aj prádlo povešal :D
proste niektoré veci robí on, iné zase ja.. a dokonca strašne rád varí, a varí perfektne :slight_smile: hehe, akurát pečenie je len na mne... ale to ja rada.. :slight_smile:
14. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
malo tam byť.. vie (nie "viem") aj večer upratať kuchyňu.. :grinning:
14. srp 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
konecne som pridala fotky tak ak chcete kuknite :slight_smile:
14. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, krásne fotky :slight_smile: a s tou hračkou v puse mu to pristane :grinning:
14. srp 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajtra sa ide Sebinko fotit :slight_smile:) tam kde bola aj zuzec.. už sa tešíme :slight_smile: len dúfam, že do zajtra mu už tie lupinky zmiznu... už ich ma tretí deň... ale pomaly mu miznu, keď natirame a vyčesavame..
14. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek