• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte dievcata

deticky pekne rastu a pribraju :grinning:

Natashka,Adamko plava vo velkej vani doma a chodi ku nam pani,co vedie kurz pre deticky.plavecke jaslicky.Kurz trva 5 tyzdnov a potom ked ma babatko po ockovaniach pokracuje sa na bazene.Myslim,ze v BA by to nemal byt problem. :slight_smile:
18. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved hej Ivuska, no len ja neviem, ci to mam vazne brat ako menstruaciu alebo omeskany koniec sestonedelia, popravde, brala by som to prve :slight_smile:
18. srp 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tak teploty nam asi uplne prestali lebo ani dnes uz matko nemal ale zato sa zase nejak cely vysypal alebo co. ma po telicku a ruckach cervene flaky. tak som rozmyslala ci som nieco nezjedla alebo tak ale nic co by som aj predtym nie. ak sa to do stvrtku nezlepsi alebo nezmizne tak pojdeme k dr. tak neviem babulky mali ste niektore u babatiek reakciu na to co ste spapali a ak ano ako to vyzeralo a ako dlho to trvalo kym to zmizlo ?

teda citam tie vase krasne vahy nas matko mal ako 2mesacny len necelych 5 kg ale on je zase dost dlhan a od narodenia nebol take klasicke babo so zahybmi skor je taky tenucky a dlhy.

martinka krystof je teda riadny dlhan :grinning:
18. srp 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
bavili ste sa o nechtikoch, ja terezke striham len na rukach, asi raz za tyzden, lebo sa jej aj tak lamu a ked jej ich ostriham tak praveze vtedy su ako ziletky a skriabe sa nimi..a na nohach som este nestrihala, vzdy jej najdem odlomeny nech na palci, takze nechty na nohach ma zatial samoudrziavacie :sweat_smile:

ja uz by som strasne chcela chodit plavat s malou, uz sa na to tesim, u nas v tt tusim az od 4. mesiaca sa da..

ocistky mi trvali tiez dlho, na kontrole po sestonedeli som bola az po osmych tyzdnoch lebo mi bolo blbe tam ist...aj tak to nebolo uplne tip top :grinning: co uz

misakri super ze sa mate dobre, len tak dalej :wink:

julenka, Brunko sa asi zlakol doktorky hehe, ale chudacik, asi ho to riadne bolelo ked potom na tak dlho zaspinkal..dobre ze je uz po tom :confused: :slight_smile:

lolaz wow, to su ine miery, mne je terezka tazka jak slak a bolia ma z nej krize a to ma nejakych 6 kg a uz to bude len tazsie a tazsie, ale aspon budem mat svaly na rukach hehe, ved podla mna s rastucou vahou nasich deti nam aj ruky silneju, len mam pocit ze terezkina vaha rastie rychlejsie :grinning:

martinamil teda Krystofko bude asi model, taky dlhanisko s dobrou vahou
18. srp 2009 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fiha to som toho napisala, ani sa vam to nebude chciet citat.. :grinning:

no len som este chcela sa vam trosku postazovat, pisala som sem minule ze terezke sa min. tyzden objavili tie pupaciky (soor) na jazyku a nasa doktorka nam telefonicky poradila nejaky gelik a postrasila slintavkou :angry: , tak som poctivo natierala jazyk 3x denne a stale som cakala kym to zacne zaberat a za vikend sa to ovela zhorsilo, uz ma cely jazyk biely, na jazyku az biele hrudky a ma to uz aj v pusine a na perach...sa divim ze ju to neboli a dokonca pri aplikacii toho gelu na jazyk sa vzdy rozosmiala a zalizovala, tak som to ochutnala a ona to je maskrta :grinning: potvorka jedna pahltna :sweat_smile: no ale ine som chcela...tak som dnes volala zase dokyne, ale ma dovolenku, tak som zavolala zastupujucej a samozrejme nas chcela hned vidiet a hned povedala ze je to len ten soor, ziadna slintavka a dala mi tabletku Nizoral, ze jej mam dat tri dni po sebe jednu tretinu...tak som zvedava, dufam ze jej zaberie, lebo je to strasne jak na nas stale vyplazuje ten jazyk, vzdy mi jej pride luto, aj ked ju to chvalabohu neboli :unamused:

fiha to je uz tolko hodin a ja sa necitim ani unaveno, ale idem do hajan, tak dobrunocku
18. srp 2009 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este :grinning: ja len ze som hodila nejake nove fotky do albumu a zistujem, ze terezka ma skoro vsetky fotky s tatinom...je to jeho cecek, co uz :grinning:
19. srp 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex, Zuzec, to víte, tatínek má bez 2 cm dva metry. Tak se ho snaží dohnat. Doktorka mi říkala, že může i plakat, že ho může bolet jak rychle roste. Už jsem ze skříně vyřadila i 62 :wink:
19. srp 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja dostala menstruaci asi po 8 tydnech, asi 4 dny a silene bolesti, hned jsem nasadila antikoncepci a nasledujici byla jen dva dny a uplne bezbolestiva :wink:
19. srp 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som zatiaľ tiež bez MS, pri Romankovi som celý čas,čo som kojila nemala, tak snáď aj teraz :sweat_smile:
19. srp 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, taky máte dlouhána??.. dany nosí bodýnka vel.68 a jsou mu tak tak, musím hodně natahovat mezi nožičkama, abych je zapla.. takže asi přejdeme už na vel.74.. ale ostatní věci má v pohodě vel.68 a některé i vel.62.. jak co, všichni výrobci to dělají trošku rozdílně.. :wink:
19. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misakri taky, taky. Na bodyčka používám tuto vychytávku http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/23_80/products_id/342 je to fakt super věc. Kryštof je hubený, takmu bodyčka vydrží déle :wink: :slight_smile:
19. srp 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakri, ahojky, ako Miška ? stará sa o bratríčka ?
19. srp 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčata ja by som sa chcela opýtat ci užívate niejaku antikoncepciu hlavne tie co dojcite a aku?a ako ste snou spokojne ja idem zajtra na prvu prehliadku po porode a este niesom rozhodnuta aký typ antikoncepcie, si vybrat :unamused: Ďakujem
19. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucicek,

ja sa chystam na symptotermalnu, uz si zacinam merat bazalnu teplotu.
19. srp 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
k plavaniu, sa cudujem, ze sa da aj od 3 mesiacov, ja vsetko, co som nasla v KE bolo od 6 mesiacov. tak neviem.

je tu niekto z kosic, kto ma o niecom takom info?
19. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, ja som z KE a my uz plavame. V novej nemocnici, v ramci rehabky.... Cvicime aj vojtovku, tak sme sa pytali ajna plavanie... Je to super, mala to miluje.... V novej sa da od 2 mesiacov, hodina stoji 200sk... ale asi len v ramci rehabky....
19. srp 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
pocujte, neviem, ci malemu nejdu zuby!!!

je to divne, ale uz par dni vypluva cumlik, okukuje si len palcek, a to dost usilovne a stale slinta. je to vobec mozne v 2 a pol mesiacoch?

joj a cez vikend sa pretocil z bruska na chrbatik, naucil sa to nahodou, manzel ho fotil na luke na deke, kde to trosku svah dole a teda ho to asi samo nejak otocilo a odvtedy stale, ked ho dam past koniky, sa mi uz otoci.
19. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, to je super, dobre vediet, diky za info. v septembri ideme na kontrolu k neurologicke, opytam sa na to.
19. srp 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
katy aj my ideme plavat od septembra 2 heho ideme za dr a potom nas objednaju na plavanie pokila viem nemusi byt ani papier od neurologa
bambulka ako savam dari
kosicanky by sme si mohli dat aj nejake stretko co poviete
19. srp 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucicek1 - sice nekojim, ale doktorka mi predepsla nejakou novinku, jmenuje se to Qlaira
19. srp 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucicek, ked kojiš tak ti asi predpiše cerazette. pri kojeni su tusim len tie povolene.
19. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som bola na prehliadke po 8 tyzdnoch a asi hod. pred som zacala krvacat.dr mi predpisala Azalie s tym ze to uz bude menzes a mozem ju zacat uzivat.Ale ked som prisla domov,tak som uz nekrvacala,takze antikoncepcia odpociva v nocnom stoliku. :slight_smile: A tiez kojim,takze aj tieto su povolene.Mate ich niektora?
19. srp 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka aj si to myslim ze nasmu malemu tiez asi idu zubky teda urcite sa mu nieco uz chysta v jasienkach preotze viac a viac slinka cumle si palec aj v noci taky je trosku nekludna spi ale spanok ma nekludny
Julenka ja som este po 6 nedeli na kontrole nebola aj som chcela ist ale maju tam teraz dovolenky a este mavam take bolesti tiez sa boji vysetrenia tak ale vzdy si poviem ak som zvladla porod tak zvladnem asi vsetko
19. srp 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechcem Vám kaziť radosť, ale to že slincú ešte nemusia byť zúbky a pršteky si preto strkajú do pusinky, lebo tak začínajú spoznávať svet. Slintanie keď lezú zúbky sa podobá bernardínovi a väčšinou vyskočí aj teplota a deti sú také nervózne a plačlivé. Keby však ozaj sa razili von (nech ešte tam len ostanú, majú sa kedy kaziť a bolieť), tak mi pri Romikovi odporučili gélik - Mundisal. :wink:
19. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
som sa chcela spýtať, či aj Vám nepadajú viac vlasy ako pred tým ? Jem veľa ovocia a pijem žihľavový čaj, a predsa, ale až tento týždeň, tie prvé mesiace po pôrode to bolo OK.
19. srp 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada,

asi mas pravdu, ja som to len nejak nevedela identofikovat co sa s nim deje.

zdalo sa mi to na zubky tiez priskoro.

dobru nocku maminky,
19. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky..konecne som tu uz aj ja..moj syncek ma vysoke teploty mali podozrenie na infekcnu mononukleozu,snad nam to zajtra krvne vysledky vyvratia,tak statocne to zvlada aj napriek tomu ze ma len 5 rokov musime robit zabaly a studene sprchy lebo tie hnusne hosucky nechcu ist dolu a malinka nam rastie, este mesiac ju mam balit na siroko a potom uz nie no a mali sme dnes aj kardiologiu a tam je nalez v pohode a napokon riadna poradna,pekne priberame,mame 4900gr.priberame sice pomalinky no iste.
19. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,mne vlasy vobec nepadaju,bude to zmenou hormonalnych hladin,na to ti cajik nepomoze,to chce trochu casu a okrem toho samokontrola,ci mas v poriadku chrup,ci su neni dajake stresy..mojej dcerke padali a kozna sa hned pytala na tieto veci
19. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
devit, nech je malý čím skôr OK, to ako sa dá také čosi chytiť ? :confused:
19. srp 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek