• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
je to herpesova infekcia a boli sme na dovolenke u draheho doma na strednom Slovensku a tam nam doktorka u ktorej sme boli vravela ze je to u nich teraz rozsirene,chytia to deti cez slinky,tym ze daco olizu,alebo spinave ruky daju do pusinky,vcera sme prisli domov,chudacik v aute bol jak lazar a nemohol ani spinkat lebo priputany to dajakosi nejde polozit hlavku.
19. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj, tak ozaj nech je čím skôr zdravý. Veľmi veľa infekcii sa prenesie rukami, ani si to koľkokrát neuvedomujeme :unamused: ozaj keď príde návšteva a chce si mojkať malú tak dohliadaš na to aby mali umyté ruky ? možno to blbo vyznie, ale my keďže nevieme ako sa Romanko nakazil, tak si dávame väčší pozor, lebo bábinko ako prvé dáva do pusinky ruky a keď ho návšteva za ne chytá ... ľahko si prenesie nejakú hnusobu a ja bojim bojím....
19. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,ja to neriesim,myslis ze to Romanko dostal takto?
19. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tak sa mi zda ze sa tie fliacky trochu stracaju. alebo si to len chcem mysliet :confounded: uvidime este zajtra. a asi ste ani jedna nemali u malych reakciu na jedlo co je teda dobre len ja teraz neviem ci je to vobec ono. no nic. a inak dnes matko prespal takmer cely den. konecne som si hore poriadila, zavesila zaclonu (kupenu este pred porodom) do spalne a uvarila obed :grinning: zato noc sme mali hroznu asi zatial najhorsiu matko sa zobudil o 1:00 ked som sla spat. tak som si povedala super teraz ho nachovam a bude spinkat do nejakej 4tej-5tej. a on figu napapal sa a potom nechcel byt sam v postielke. takze plakal. utisil sa az ked dom ho zobrala ku nam do postele ale aj tam este mrnkal sem tam. a rano to bolo zase to iste takze som total unavena a nevyspata. snad to dnes dozeniem :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, nevieme a nikdy sa to ani nedozvieme a ani lekári to nevedia, vraj stačí aby bol oslabený imunitný systém napr. nádchou a chytíš vírus a začnú blbnúť biele krvinky, prehnane sa namnožia a už máš leukémiu. A vírus môžeš chytiť hociakým spôsobom :frowning2:
19. srp 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, :dizzy_face:
devi - dufam, ze Vam to zajtrajsie vysledky vyvratia, budem drzat palce :slight_smile:

Aj Teusko slini o 106, ale dasienka nema este naliate. Ale je to mozne, segrine babo malo prvy zub trojmesacne a mamina vravela, ze aj ja som mala. a tusim martuli spominala, ze Bertikovi lezie zubok...

alex - supis, ze Matejkovi miznu tie flaky, klop-klop :dizzy_face:

My kolikujeme nadalej, zazrak sa zatial nekonal. :unamused: Ale je to aj tak o kus lepsie. teusko uz ma vyradene vsetky bpdynka 62...ideme v utorok do poradne, som zvedava kolko vazi...lebo na nosenie mi je tazky dost. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

zuzec - no Tvoja dokyna fakt nema chybu, urcit diagnozu po telefone... :angry: :confused: Esteze ma teraz dovolenku.

majka - a paci sa Vam plavanie? :wink:

Zienky ktore kojite, sportujete? Ja uz mam strasny abstak..potrebujem ist behat...aj ked neviem, kde zoberiem energiu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, ja iba prechádzkujem s kočíkom a posilujem keď dvíham Maťka, tiež už pekne nabral, do poradne ideme až o týždeň, tak som zvedavá koľko bude mať kg :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam sportu dost, ked umyvam podlahy a dlazby na baraku. ked sme byvali v byte sa mi tazilo a teraz mam toho 3x tolko na umyvanie...takze pohybu, az az
alex-u nas sa spanok napravil a dufame,ze vydrzi 21:00-6:15, do ruzova :slight_smile:
devi-drzim palceky, hlavne nech ste cim skor ok
lentilk.a-bracho sa so zubkom narodil,ale hned mu ho museli vytrhnut, lebo visel len na takej kožičke. hrozilo ze by ho vdychol a potom mu tam narastol aj normalny. aj to sa stava a na zuby maju chudatka cas, boli ked rastu, ked sa kazia aj ked sa trhaju,,,
19. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
my sme mali dnes narocny den, zvladli sme tri navstevy, terezka bola perfektna, nic ju nerozhodi, prisli sme o pol jedenastej domov, dnes to mala bez kupkania, len sa napapala a uz spinka :slight_smile:

ninny, dnes mi svagrinka hovorila ze bola u tomasa co vas fotil na navsteve a natesena ze videla Sebka a ze fotky vyzeraju super :wink:

martinamil, tiez pouzivam ten extendor na bodynka, je to super vec, hlavne kvoli nasim latkovkam, ale aj tak, niekedy su rukaviky este dobre a uz nezapnem dolu a toto je vyborna pomocka, aj ked prehnane draha, ale stoji to za to

vy uz chcete sportovat? ja beriem ako sport uz len to ze malu dviham :grinning: a aj kojenie je sport hehe lebo pri nom chudnem :grinning: :grinning: nuz, nikdy som nebola sportovec, co uz so mnou :wink:

ja uz odpadavam od unavy, tak dobrunocku
19. srp 2009 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko...
20. srp 2009 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko aj my prajeme... Joooj, ja už sa tu tak zriedka zastavím... A aj na facebooku som sa registrovala, ale sa v ňom trochu dosť nevyznám... Noaleta čoužkeďuž... :sweat_smile: :grinning:
20. srp 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ináč - ako to tu čítam, tiež som dostala mrchu po cca 8 týždňoch... A Anička má tiež to biele - zatiaľ iba na jazýčku, doki vraví, že je to múčnivka, poradila fialovú, gencianu vodičku a mám si aj ja bradavky natierať, ale zatiaľ je to striedavé - raz toho má menej, teraz sa jej to rozšírilo, už som z toho nesvoja, papá zatiaľ dobre, takže ju to asi nebolí, aj sa vyškiera...
20. srp 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antikoncepciu užívam Cerazette.
Malú stále obliekam aj do vecičiek, ktoré obliekala po narodení - je to proste chuderlina, lebo viac ide asi do dĺžky - to už mám s niektorými bodyčkami problém. Tiež už akosi začala poslintovať, cucá si pästičku, potom má fialové prstíky od genciany :grinning: ... No, na zúbky sa mi zdá tiež skoro.
A sama sa začala prevracať na bok, no v postieľke niekedy takú gymnastiku predvádza, že koľkokrát ju nájdem otočenú o 90° - strká nožičky pomedzi mriežky na postieľke, aj napriek tomu, že má mantinel - jednoducho dvihne nohy dohora (NOHY HORE DIEVČATÁ - nacvičuje už teraz... :grinning: ) položí na kraj mantinelu a prestrčí pomedzi mriežky... Taký šudorko, čisto po nás, lebo s manželom obaja sa vieme krútiť v spánku jak vrtuľky. A začala sa strhávať s veľkým plačom, keď spí a ju niečo vyruší, alebo aj keď bdie a niečo ju vyplaší... :frowning2: :sweat_smile:
20. srp 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Práve sa ozýva MAMAAA PAPAAAŤ!!! Tak ja teda dvíham kotvy a idem... ...kŕmiť, nie papať :grinning: :grinning: :grinning:
20. srp 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm... Ta som tu mometálne taký samopisec... :sweat_smile:
20. srp 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojt dievcata

Aj Adamko slinta tada poriadne,vraj su chlapci lenivi prehltat sliny,niekedy az kasle a zacne ho drhnut,co ma plnu pusku :wink:

Leuska,plavanie sa Adamkovi paci velmi,miluje kupkanie,potom sa napapa a spi 10 hodin. :sweat_smile:.
Priberame pomaly,ale je to v norme,asi bude atlet,je ako spagetka,tenky a dlhy :grinning:
20. srp 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme si dneska prispali až do pol deviatej :slight_smile: a išli sme na vychádzku.

idem sa pustiť do žehlenia velikánskej kopy prádla :rolling_eyes:
20. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,

dosli sme z poradne, maly ma 6120 g a vsetko je chvalaBohu OK. v lekarni som uz vyzdvihla aj vakciny, o 2 tyzdne ockujeme.

stazovala som sa Dr na neurologicku, chodime k nej preventivne a velmi ma stresuje, tak nabuduce pojdeme k inej. holt, slobodna volba :slight_smile:

maly je pod hrazdickou a je naholo, kopka a prdka ostosest :slight_smile:
20. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, terezka uz v noci spava tak 7-8 hodin vkuse, napapa sa a potom este dalsie 3 hodiny a ja s nou :grinning: takze vyspavame do desiatej :confused:
bambulka ja vnutri ani nemozem nechat malu naholo, hned je ladova jak zaba a to moze byt teplejsie ako vonku...nechapem preco to tak ma, ale co uz...
janoko, ta fotka maleho Prodigyho je skvela :dizzy_face: :dizzy_face: a aj ta nova s hrackou na tvari :grinning:
no mam rozrobeny obed, len terezka sa zobudila ze chce papkat a kakat a teraz uz zase spi, tak idem pokracovat...
inak ja uz presne viem kedy asi bude kakat a to ani nemusi zacat tlacit, takze by som mohla skusit ju dat nad kyblik..no este uvidim :sweat_smile:
20. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec,

tak to mas super, ze malicka spi celu noc...jajaj, zavidim :slight_smile:

a inak, aj simonko je zmrzlinka, akonahle ho vyzleciem, je uplne ladovy a kycha, uz teraz nakupujem teple veci na jesen a zimu, lebo sa bojim, ako to zvladne. dufam, ze neochorie.
20. srp 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,aj Brunko je zmrzlinka.ja mu na noc musim aj capicku davat a s paplonikom je az po krk zakryty.ale takto pokojne spinka,inak by bol nervozny.
A vazi 5800kg a postolky uz nemusime!vlastne sme ich ani velmi nepouzivali-asi 5krat doteraz.
20. srp 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kocky, dnes od rana len nadavam. majstri si u nas od 7-mej podavaju klucku, ziadne sukromie, kopa ludi, maly je z toho nervozny.potom mi daky pako nedal prednost v jazde, narazil mi za zadne koleso a rozmlatil cely naraznik- vdaka tomu co uzakonil autosedacky. nastastie su moji drobci ok. a auto je odstavene, pretoze ma ostre hrany... a on nedostal ani len pokutu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20. srp 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamky.. tak ja mám trápenie- ked pozerám fotky (na fb) a čítam, že ako si vaše detičky krásna držia hlavičku "pri pasení"- je mi smutno. Teda vlastne s vami sa teším, ale moja Lejka absolútne hlavu nezodvihne.
Aj ja ju často dávam na bruško, ona zaryje nosom do podložky a tým to končí. ona sa hádam aj snaží, lenže žiadny pokrok. aj jej stimulujem svaly, ako pred časom písala devitka (ti masáže svalov), ale zatial bez úspechu. :pensive: :pensive:
Predsa má už 2 1/2 mesiaca......som z toho smutná :pensive:
Inak máte všetky krásne detičky, samá radosť a šťastie z nich vyžaruje!!
pekný dník prajem!
20. srp 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marfuska, každé dítě je jiné, neboj, to příjde ani nevíš jak rychle. Zkus jí trochu pomoci a dej jí ručičky pod sebe , lokty pod ramínka.Však ona bude taky pást, má čas. :wink:

Zuzko, to je pech. A jaktože nedostal pokutu, když porušil předpisy? Já jsem za autosedačky taky vděčná. člověk nikdy neví co se může stát.
20. srp 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
marfus, ja si tiez myslim, ze to pride...proste asi potrebuje viacej casu. :wink: My Leusky sme sikovne. :slight_smile: :wink:
Aj Teusko spinka v noci tak 7-8 hodin a este potom asi dve.
majka - fuuu, ze 10 hodin, nezobudi ho vobec hlad, teda az po 10 hodinach??? Ale hlavne, ze pribera pekne, tak je to oki a maminka si moze poriadne oddychnut. :wink: A potom Ti spinka aj cez den este?
20. srp 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamušky :dizzy_face:
hlásím dneska u dr že Jiřík má 61cm a 6 kileček :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Pořád kojím a asi bych potřebovala na kojení ještě jedno mimi,protože Jája mi to nestíhá všechno vypít :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Jinak se máme fajn,příští týden se stěhujem,tak jsem zvědavá,jak to zvládnem,ale myslím,že to bude na pohodu :wink: :dizzy_face:
20. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti
presne takto som sa trapila aj ja Dominik zaryty nosom dole a hlavu nedvihol. Dnes prvy krat. len Ti chcem povedat ze urcite to pride a podla motorickeho vyvoja staci ze to babatko stihne do 3mesiaca z toho som dokonca statnicovala tak to viem len dnes sa rodia deticky vacsie tazsie tym padom su silnejsie a preto to stihaju aj skor. Vobec sa neboj
20. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska, dík za podporu...aj všetkým ostatným. Cmug!!
20. srp 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. no my sa tiez hlasime k tym dlhym chuduckym babatkam. a ste ma navnadili na ten extendor na body ci ako sa to vola. clovek sice zainvestuje ale potom moze drobcek vynostit dlhsie tie body. nam su napr. jedny body z tesca dobre aj 56ky ale niektore overaliky 62 uz matko neoblecie. keby bol baba tak mu tie dlhe nozicky moze zavidiet aj sklenarikova :grinning:

lenti - aj ja som rada ze sa to polepsilo. ale dnes bol zase matko nejaky nervozny najprv som myslela ze brusko a asi aj ano. a tiez malo spinkal len taku polo hodinku 3krat. takze som nic poriadne neurobila zase a to ma prist v sobotu navsteva :unamused: ale sak aj zajtra je den a noc.

inak taka otazocka. robite uz drobcekom nejaky rezim v spinkani? lebo matko spinkava tak vselijako a cez den vacsinou v obyvacke na hracej deke uz ho ani do kolisky akosi nedavam lebo on zaspi uplne znenazdajky. proste sa hra alebo cmula cumlik ci prstek ja odbehnem napr. na wc alebo sa napit a on uz buva.
20. srp 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfus ako pisali baby neboj, Leuska to zo dna na den zvladne...ved ani terezke sa velmi nechce, tu fotku co mam tu na konikovi som striehla dlho kym dvihne gebulku, nema rada ked je na brusku tym padom trucuje :sweat_smile:

alex, cez den nemame ziadny pevny rezim..presne ako u vas, aj ked ja ju davam skor do kociku, aby ked v nom zaspi, len ju vyveziem pred dom..a tiez ani neviem ako a zaspi pri pozerani a nadavani na hracky co tam ma :sweat_smile:
no a vecer jedine je taky rezim, ze po kupani uz ide do kolisky a to uz vie ze je noc a musi spinkat dlhsie a fakt to zabera...cez den ju nedavam do kolisky vobec

dnes nas trosinku hnevalo brusko pri zaspavani, tak som namazala Pupikom, terezka si za 10 min strasne prdla a zaspala :grinning: vdaka bohu len za taketo male bruskobolenie :dizzy_face:

akurat som si pozerala fotky kde som bola este s bruskom a este mi neprestalo byt smutno za takym skvelym tehulkovanim a za bruskom, ani neverim ze som taky velky bruch mala, uz si to ani neviem predstavit :sweat_smile:

dobrunoc
20. srp 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek