Jún/Červen 2009 - maminky a miminka 🙂

Tak hop sem....
mici11
20. srp 2009
Ahojte babenky,

Davno som tu nebola, ako sa mate? My dobre, stale kojim Samko pekne pribera a prespinka nam v podstate celu noc. Zaspinka o 2😇0 a vstava o 5:30, takze super 😉

Chceme sa vas opytat beriete antikoncepciu cerazzette: Ake s nou mate skusenosti? Dobre ju znasate? Ja som si ju dala predpisat, ale este som ju nezacala brat. A ozaj mrchu ste uz dostali? Ja este nastastie nie 😉
zuzec
20. srp 2009
ozaj a chcela som sa vam este postazovat ze som prvy krat okusila nasledky porodu...som minule neudrzala ciko :-| teda nie vsetko, ale dost na to aby som sa isla hanbit do kuta 😃 😃
zuzanna427
21. srp 2009
dobre ranko, zelam vsetko najlepsie k meninkam vsetkym Jankam!!!
jasminet
21. srp 2009
zuzanna - dakujem 😃
babule, ja ked tu citam ake su tie vase deturence urastene, ze 6 kg atd, tak neviem neviem. nasa krasavica ma 4300g a to konzumuje od rana do vecera. a ze by hlavu dvihla ked je na bruchu?? ani naaahodou. ale zas ju krasne drzi ked ju nosime na rukach asi od 3-4 tyzdnov...
marfusaklimca
21. srp 2009
jasminet, vidím že skúmaš to čo ja- dvíhanie hlavičky- ono sa vraví že musia deťúrence spevnieť aby zdvihli hlavičku a asi niečo na tom bude, Lejka má 4700g (a to má 2 mesiace a 2týždne!!!) a asi je ešte teda slabučká, len som chcela predísť tomu aby nás poslala lekárka k neurologičke :-| . Ked bude mať 3 mesiace sa máme znovu ukázať že ako pokročila a ak to nebude vedieť tak potom náš teda pošle.. 😞 . Jaminet a ešte k tej váhe, ked mala Lejka 6 týždňov vážila 3700g. pôrodná hmotnosť bola 2900g..... na porovnanie
jasminet
21. srp 2009
ze by som to skumala, to ani nie, ale pozastavim sa nad tym, ked vidim v albumoch tie fotecky ako babenka s hlavou hore skumaju svet a ked si predstavim nasu, jak sa snazi snazi a nic, alebo placne hlavou o podlozku a len cumakuje 😃
nasa porodna bola 3300, po navrate z porodnice 3100 a na prvej prehliadke 3730.
marfusaklimca
21. srp 2009
však ani ja to moc neskúmam, to len tie fotky ma evokujú k tomu aby som Lejku dávala častejšie na bruško 🙂 a zasa Lejka aj má určitý broblém- nejaká neokysličená cievka v mozgu- tak to môže byť aj tým. Chodíme síce na sono mozgu, ale žiadne predčasné závery lekárka robiť nechce..znovu ideme o 2 týždne na sono, vraj potom sa vyjadrí k Lejkinmu stavu =-)
devita
21. srp 2009
Ahoj Martuska,nepadaj na dusi,bude vsetko OK,deti nie su rovnake,na sono mozocku chodime aj my a mozno to sposobuje ze je trosku pomalsia,ale neboj Lejka to zvladne,ani mne Kiarka vela nepribrala ma len 4900gr,na to ze je 9tyzdnov na svete a porodna vaha bola 4200..doktorka ma ukludnila,ze pekne prospieva,nech sa nerozculujem.
marfusaklimca
21. srp 2009
devitka, ja tomu verím že bude všetko ok 🙂 , ja si totiž nič iné nepripúšťam..len..vždy sa nájde nejaké to "len"...

Lejka je zlatá, je vnímavá, veľa sa smeje, má rada farebné hračky aj kolotoč nad postieľkou..proste všetko čo také deti vedia a majú radi. Musíme tú "cievku" nejako naštartovať 😉 aby na najbližšej kontrole bola ok x-) .

Lentilka..viem že Leušky sú šikulky 😃 😃
devita
21. srp 2009
Martuska,tak vidis,potom je vsetko ok..a tu hlavku maju cas do 5teho mesiaca,bola som so synom u lekarky pocas pobytu u draheho pri Romavskej Sobote a tam mala doktorka vylozeny taky plagat a tam bolo to drzanie hlavky v 5tom mesiaci.ale kamoska robi detsku sestru,mozem sa ti na to popytat 🙂
dada78
21. srp 2009
tiež sa pripájam s blahoželaním všetkého dobrého Janulkám, toľko kamarátiek sa tak volá 😉
dada78
21. srp 2009
zuzec, mňa trápia zase zápcha a občas aj hemeroidy, aj som čítala, že sa to vyskytuje po pôrode. Musím každý deň jesť jogurt aby som šla ... 8-(
dada78
21. srp 2009
babulky, prevárate aj Lucku čo má ružový obal - úplne neperlivá ? Ja skúšam veriť, že je ozaj pre dojčiatká a bez sodíka; pri našom večnom štikútaní stačí pár hltov 🙂
marfusaklimca
21. srp 2009
dadka a to dávaš piť Martinkovi ked štikútka? Aj Lejka často štikúta a jej zasa stačí trošku si cucnút didík. Ja zatial nedávam ani vodu ani čajíky..bo MM je s vysokým obsahom vody.
katy2
21. srp 2009
ahojte,
dadka, ja tu lucku pouzivam uplne od zaciatku, zarabam v nej UM.... A este som ju ani raz neprevarila a mala je v poriadku.... 😉 Robim z nej aj cajik alebo len taku cistu... ale to mala nechce - ani caj, ani cistu lucku.... a teraz, ked su take tepla.... co uz narobim... :-S
dada78
21. srp 2009
marfuska, dávam mu to len vtedy,keď už nechce cecať, lebo často dostane štikútku po odgrgnutí ak ho položím a vtedy mi už cecík odmieta. Inak mu tiež dávam mliečko 😉

katy, mne Maťo zvyčajne ocumľáva cumlík a až po nejakej dobe príde na to, že treba ťahať :-N hold je zvyknutý na cecok a ten keď je plný, tak mu aj strieka a to sa zase drhne aj keď ho mám naschváľ v polohe, že hlave vyššie
dada78
21. srp 2009
stalo sa aj Vám, že sa malý/á rozplače od ľaku keď spinká ? mne dnes prvá krát, neviem, čo sa mu zlé snívalo :-S

a sa vytešujem, dnes donesie Maťkovi krstná lehátko F-P 🙂 už sa teším na tie veľké okále a výskanie od radosti. x-) x-) x-)
marfusaklimca
21. srp 2009
dadka, Lejke sa stáva často pri spinkaní že sa silno rozplače, tak úplne zrazu a nahlas a tak zúfalo 😞 , ale trvá to len pár sekúnd a spinka v kľude dalej- našťastie.
dada78
21. srp 2009
marti, presne tak, zobrala som ho na ruky, pomojkala a už je spokojný, teraz mi spinká na rukách, teda už je to váha :-N
marfusaklimca
21. srp 2009
však to, držať dieťatko v náručí a koníkovať... 😃 😃 , ja mám pravú ruku presilenú v zápästí, len neviem či z toho že často držím na nej Lejku alebo z koníkovania 😃 😃
katy2
21. srp 2009
mne mala robi presne to iste.... strhne sa zo sna a ked ju vezmem na ruky, pomojkam, prestane....
marfusaklimca
21. srp 2009
myslíte si, že sa im niečo sníva?? ked sa rozplačú, tak si asi musia uvedomiť príčinu, nie?? alebo???
dada78
21. srp 2009
asi to bude zlým sníčkom, aspoň dúfam, že nič ich vtedy nazabolí, alebo možno plyny v brušku ???? =-)
alebo žiarlia na koníka 🙂
zuzec
21. srp 2009
caute
no mne veru terezka cecik nikdy neodmietne, ani ked je napapana 😃 😃 tiez jej davam pri stikutke len mliecko a hned zaberie a ked prestane stikutat, tak jej ho zoberiem, lebo viete ako sa hovori - podaj prst a zhrabne celu ruku..alebo podaj bradavku a vysaje cely cecok 😃 😃
mne sa dnes terezka rozplakala lebo pri mne zaspavala a ja som smrkla a ona este jak nebola uplne zaspinkana tak sa strasne zlakla chudatko moje...som ju po dlhom case pocula tak plackat :-| ale od zleho snicka sa este nerozplakala
dadka, to ja zas idem na velku aj dva krat za den...a to nejem vela..vzdy som bola taky kakos 😃
takze budete mat uz aj vy lehatko fp? je to super taka vec! inak ked si kliknete v mojom albume na link "3.mesiac" tak tam mam nove fotky (aj v tom lehatku), lebo sem sa mi uz nezmestia a je mi luto uz vymazavat a dalsi album zalozim az neskor...
marfusaklimca
21. srp 2009
zuzi ja som kukla..terezka je úžasná!! 🙂 🙂 🙂
moloko
21. srp 2009
Holčičky ahojky! Nebyla jsem tady snad roky 😃 😃 To nee, ale fakt asi měsíc..bylo toho nějak moc a pořád jsme někde lítali..jakpak se všechny máte? Vaší teď trpěl na průjem a zjistili mu přemnoženou e.coli ve střevech.. :-| Měli jsme antibiotika, jenže ty jak známo vybijou i to dobré ve střevech, tak teď cpeme probiotika a museli jsme najet na nutrilon allergy digestive care, protože malý se fakt tráli..dáváme to dnes první den a zatím to snáší dobře - vypil 2x150 mm po 3 hodinách..v noci chci kojit - malý se sice budí max.1x za noc, ale nechci úplně přijít o mléko..mám ho dost a je to škoda..
Chtěla jsem se zeptat, holky, co jste na UM, musí se dávat při UM čajíky nebo se malý z toho mlíka normálně napije - ať ho nedehydratuju..
devita
21. srp 2009
Martuska uz ste boli na klbiky?ak ano u koho?
marfusaklimca
21. srp 2009
Evka, boli sme, tuším sa vola Martankovičová. Všetko máme ok- jadierka pekne vyvinuté, ale dala mi termín zasa na oktober, že kvoli kĺbikom, pretože potom už budú úplne vyvinuté, tak že ich znova skontroluje. Baliť nemusím naširoko vôbec a ja som dokonca vôbec nebalila ani jediný jedekrát
dada78
21. srp 2009
moloko, už si mi chýbala 😉 som Ti chcela písať ako sa má náš rovesník Vašík x-) zachvíľku už budú mať 3 mesiace - ani sa mi to veriť nechce. A koľko má Vašík kg ? Maťko ide budúci týždeň vo štvrtok do poradne, tak som tvedavá, už dostane aj Hexavakcínu a Prevenar, som zvedavá, či bude veľký krik =-) :-N
bambulka814
21. srp 2009
ahojte,

chcem sa opytat, viete o nejakych zlych reakciach babatiek po ockovaniach? mozu vyvolat epilepticke zachvaty?