• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte babenky,

Davno som tu nebola, ako sa mate? My dobre, stale kojim Samko pekne pribera a prespinka nam v podstate celu noc. Zaspinka o 20:30 a vstava o 5:30, takze super :wink:

Chceme sa vas opytat beriete antikoncepciu cerazzette: Ake s nou mate skusenosti? Dobre ju znasate? Ja som si ju dala predpisat, ale este som ju nezacala brat. A ozaj mrchu ste uz dostali? Ja este nastastie nie :wink:
20. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ozaj a chcela som sa vam este postazovat ze som prvy krat okusila nasledky porodu...som minule neudrzala ciko :unamused: teda nie vsetko, ale dost na to aby som sa isla hanbit do kuta :grinning: :grinning:
20. srp 2009 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre ranko, zelam vsetko najlepsie k meninkam vsetkym Jankam!!!
21. srp 2009 v 07:08  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzanna - dakujem :grinning:
babule, ja ked tu citam ake su tie vase deturence urastene, ze 6 kg atd, tak neviem neviem. nasa krasavica ma 4300g a to konzumuje od rana do vecera. a ze by hlavu dvihla ked je na bruchu?? ani naaahodou. ale zas ju krasne drzi ked ju nosime na rukach asi od 3-4 tyzdnov...
21. srp 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
jasminet, vidím že skúmaš to čo ja- dvíhanie hlavičky- ono sa vraví že musia deťúrence spevnieť aby zdvihli hlavičku a asi niečo na tom bude, Lejka má 4700g (a to má 2 mesiace a 2týždne!!!) a asi je ešte teda slabučká, len som chcela predísť tomu aby nás poslala lekárka k neurologičke :unamused: . Ked bude mať 3 mesiace sa máme znovu ukázať že ako pokročila a ak to nebude vedieť tak potom náš teda pošle.. :frowning2: . Jaminet a ešte k tej váhe, ked mala Lejka 6 týždňov vážila 3700g. pôrodná hmotnosť bola 2900g..... na porovnanie
21. srp 2009 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ze by som to skumala, to ani nie, ale pozastavim sa nad tym, ked vidim v albumoch tie fotecky ako babenka s hlavou hore skumaju svet a ked si predstavim nasu, jak sa snazi snazi a nic, alebo placne hlavou o podlozku a len cumakuje :grinning:
nasa porodna bola 3300, po navrate z porodnice 3100 a na prvej prehliadke 3730.
21. srp 2009 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
však ani ja to moc neskúmam, to len tie fotky ma evokujú k tomu aby som Lejku dávala častejšie na bruško :slight_smile: a zasa Lejka aj má určitý broblém- nejaká neokysličená cievka v mozgu- tak to môže byť aj tým. Chodíme síce na sono mozgu, ale žiadne predčasné závery lekárka robiť nechce..znovu ideme o 2 týždne na sono, vraj potom sa vyjadrí k Lejkinmu stavu :confused:
21. srp 2009 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Martuska,nepadaj na dusi,bude vsetko OK,deti nie su rovnake,na sono mozocku chodime aj my a mozno to sposobuje ze je trosku pomalsia,ale neboj Lejka to zvladne,ani mne Kiarka vela nepribrala ma len 4900gr,na to ze je 9tyzdnov na svete a porodna vaha bola 4200..doktorka ma ukludnila,ze pekne prospieva,nech sa nerozculujem.
21. srp 2009 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
devitka, ja tomu verím že bude všetko ok :slight_smile: , ja si totiž nič iné nepripúšťam..len..vždy sa nájde nejaké to "len"...

Lejka je zlatá, je vnímavá, veľa sa smeje, má rada farebné hračky aj kolotoč nad postieľkou..proste všetko čo také deti vedia a majú radi. Musíme tú "cievku" nejako naštartovať :wink: aby na najbližšej kontrole bola ok :dizzy_face: .

Lentilka..viem že Leušky sú šikulky :grinning: :grinning:
21. srp 2009 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Martuska,tak vidis,potom je vsetko ok..a tu hlavku maju cas do 5teho mesiaca,bola som so synom u lekarky pocas pobytu u draheho pri Romavskej Sobote a tam mala doktorka vylozeny taky plagat a tam bolo to drzanie hlavky v 5tom mesiaci.ale kamoska robi detsku sestru,mozem sa ti na to popytat :slight_smile:
21. srp 2009 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
tiež sa pripájam s blahoželaním všetkého dobrého Janulkám, toľko kamarátiek sa tak volá :wink:
21. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzec, mňa trápia zase zápcha a občas aj hemeroidy, aj som čítala, že sa to vyskytuje po pôrode. Musím každý deň jesť jogurt aby som šla ... :rolling_eyes:
21. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
babulky, prevárate aj Lucku čo má ružový obal - úplne neperlivá ? Ja skúšam veriť, že je ozaj pre dojčiatká a bez sodíka; pri našom večnom štikútaní stačí pár hltov :slight_smile:
21. srp 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka a to dávaš piť Martinkovi ked štikútka? Aj Lejka často štikúta a jej zasa stačí trošku si cucnút didík. Ja zatial nedávam ani vodu ani čajíky..bo MM je s vysokým obsahom vody.
21. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
dadka, ja tu lucku pouzivam uplne od zaciatku, zarabam v nej UM.... A este som ju ani raz neprevarila a mala je v poriadku.... :wink: Robim z nej aj cajik alebo len taku cistu... ale to mala nechce - ani caj, ani cistu lucku.... a teraz, ked su take tepla.... co uz narobim... :confounded:
21. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
marfuska, dávam mu to len vtedy,keď už nechce cecať, lebo často dostane štikútku po odgrgnutí ak ho položím a vtedy mi už cecík odmieta. Inak mu tiež dávam mliečko :wink:

katy, mne Maťo zvyčajne ocumľáva cumlík a až po nejakej dobe príde na to, že treba ťahať :sweat_smile: hold je zvyknutý na cecok a ten keď je plný, tak mu aj strieka a to sa zase drhne aj keď ho mám naschváľ v polohe, že hlave vyššie
21. srp 2009 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
stalo sa aj Vám, že sa malý/á rozplače od ľaku keď spinká ? mne dnes prvá krát, neviem, čo sa mu zlé snívalo :confounded:

a sa vytešujem, dnes donesie Maťkovi krstná lehátko F-P :slight_smile: už sa teším na tie veľké okále a výskanie od radosti. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. srp 2009 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka, Lejke sa stáva často pri spinkaní že sa silno rozplače, tak úplne zrazu a nahlas a tak zúfalo :frowning2: , ale trvá to len pár sekúnd a spinka v kľude dalej- našťastie.
21. srp 2009 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
marti, presne tak, zobrala som ho na ruky, pomojkala a už je spokojný, teraz mi spinká na rukách, teda už je to váha :sweat_smile:
21. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
však to, držať dieťatko v náručí a koníkovať... :grinning: :grinning: , ja mám pravú ruku presilenú v zápästí, len neviem či z toho že často držím na nej Lejku alebo z koníkovania :grinning: :grinning:
21. srp 2009 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
mne mala robi presne to iste.... strhne sa zo sna a ked ju vezmem na ruky, pomojkam, prestane....
21. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
myslíte si, že sa im niečo sníva?? ked sa rozplačú, tak si asi musia uvedomiť príčinu, nie?? alebo???
21. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
asi to bude zlým sníčkom, aspoň dúfam, že nič ich vtedy nazabolí, alebo možno plyny v brušku ???? :confused:
alebo žiarlia na koníka :slight_smile:
21. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
no mne veru terezka cecik nikdy neodmietne, ani ked je napapana :grinning: :grinning: tiez jej davam pri stikutke len mliecko a hned zaberie a ked prestane stikutat, tak jej ho zoberiem, lebo viete ako sa hovori - podaj prst a zhrabne celu ruku..alebo podaj bradavku a vysaje cely cecok :grinning: :grinning:
mne sa dnes terezka rozplakala lebo pri mne zaspavala a ja som smrkla a ona este jak nebola uplne zaspinkana tak sa strasne zlakla chudatko moje...som ju po dlhom case pocula tak plackat :unamused: ale od zleho snicka sa este nerozplakala
dadka, to ja zas idem na velku aj dva krat za den...a to nejem vela..vzdy som bola taky kakos :grinning:
takze budete mat uz aj vy lehatko fp? je to super taka vec! inak ked si kliknete v mojom albume na link "3.mesiac" tak tam mam nove fotky (aj v tom lehatku), lebo sem sa mi uz nezmestia a je mi luto uz vymazavat a dalsi album zalozim az neskor...
21. srp 2009 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzi ja som kukla..terezka je úžasná!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Holčičky ahojky! Nebyla jsem tady snad roky :grinning: :grinning: To nee, ale fakt asi měsíc..bylo toho nějak moc a pořád jsme někde lítali..jakpak se všechny máte? Vaší teď trpěl na průjem a zjistili mu přemnoženou e.coli ve střevech.. :unamused: Měli jsme antibiotika, jenže ty jak známo vybijou i to dobré ve střevech, tak teď cpeme probiotika a museli jsme najet na nutrilon allergy digestive care, protože malý se fakt tráli..dáváme to dnes první den a zatím to snáší dobře - vypil 2x150 mm po 3 hodinách..v noci chci kojit - malý se sice budí max.1x za noc, ale nechci úplně přijít o mléko..mám ho dost a je to škoda..
Chtěla jsem se zeptat, holky, co jste na UM, musí se dávat při UM čajíky nebo se malý z toho mlíka normálně napije - ať ho nedehydratuju..
21. srp 2009 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Martuska uz ste boli na klbiky?ak ano u koho?
21. srp 2009 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Evka, boli sme, tuším sa vola Martankovičová. Všetko máme ok- jadierka pekne vyvinuté, ale dala mi termín zasa na oktober, že kvoli kĺbikom, pretože potom už budú úplne vyvinuté, tak že ich znova skontroluje. Baliť nemusím naširoko vôbec a ja som dokonca vôbec nebalila ani jediný jedekrát
21. srp 2009 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
moloko, už si mi chýbala :wink: som Ti chcela písať ako sa má náš rovesník Vašík :dizzy_face: zachvíľku už budú mať 3 mesiace - ani sa mi to veriť nechce. A koľko má Vašík kg ? Maťko ide budúci týždeň vo štvrtok do poradne, tak som tvedavá, už dostane aj Hexavakcínu a Prevenar, som zvedavá, či bude veľký krik :confused: :sweat_smile:
21. srp 2009 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

chcem sa opytat, viete o nejakych zlych reakciach babatiek po ockovaniach? mozu vyvolat epilepticke zachvaty?
21. srp 2009 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek