• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
nutrilon som jej dala zatial 2x vcera a dnes mi akosi nespustilo mliecko takze este neviem ci jej sadol alebo nie
25. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tak mame nejake tazke dni tento tyzden. v pondelok sme boli u ocnej a kedze sa ocka nezlepsili od poslednej kontroly vo stvrtok nas caka preplach kanalikov :frowning2: uz teraz sa bojim ako to maly zvladne a hlavne ako to zvladnem ja. musi to byt neprijemne. a ako by toho nebolo dost vcera som zase pre zmenu ja dostala vysoke horucky cely den som mala 39. zjedla som 3 paraleny kazde 4 hodiny a nepomahalo to vobec. mala som zimnicu a strasnu hnacku tak som sa bala aby som neprisla o mliecko. nastastie vecer teplota konecne klesla a dnes mi je uz podstatne lepsie. nastatsie bol doma manzel (ma dovolenku) lebo neviem ako by sme to zvladli. zobral maleho a nosil mi ho len na kojenie. ja som ho nevladala ani zdvihnut. a najhorsie bolo, ze som ho nemohla ani polaskat, aby sa nenakazil :cry: ale moji chlapi to zvaldi skvele. ocko matkovi povedal, ze maminka je chora a on bol dobrucky cely den. vela spinkal a neplackal. a aj kupanie ocko zvladol sam. som na nich riadne hrda.

dufam ze vy sa mate lepsie :slight_smile:

dadka ja som davala robit 1 fotoknihu ale 3 kopie aj pre nasich a svokrovcov. a aj tu som robila riadne dlho ale uz sa neveim dockat :grinning:

tak nam zajtra drzte prsteky na tom ocnom. bezim zase do postele este oddychovat aby som bola fit. pobozkajte od nas babatka :wink:
26. srp 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc děkujeme za pochvaly. :dizzy_face:
Mariellka pořád dost ublinkává. Tak si myslím, že asi máme taky mírný reflux. :confounded: Ale nevím, co s tím dělat. Mlíčko se mi zahušťovat nechce. Ale to bolení bříška s tím asi souvisí. :unamused:
Lenti, notebook je pořád pokažený. Ale můžu ho nachvilku zapnout. Tak aspoň něco. :wink:
26. srp 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou jeník taky. a to tak, že je mokrý on i já..... a třeba i dvě hodiny po jídle. taky asi máme menší reflux, ale zahuš´tovat nebudu. stačí, že je mu špatně ze železa
26. srp 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cernobilko, ach jo. :unamused: Mariellka taky klidně dlouho po jídle. :confounded:
Já zahušťovat právě taky nechci. Tak snad se to časem zlepší. :unamused:
26. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
trosku som si zaspomínala a citala nasu tému od zaciatku-pár strán,este sme boli 2v1... :sweat_smile:

monrou,mala si pravdu,uz sa to zlepsuje,ten strach z bolesti,si mi pomohla,dakujem
26. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak som naspat, kym baby, buvaju....ale uz sa zase ozyva najmensi zaludocek, tak to idem dat do poriadku, ale uz je ocinko doma, takze hned ako sa napapa, ide s nou grgat....takze za chvilku to bude
26. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Mamičky :grinning:
V prvom rade vás chcem všetky srdečne pozdraviť po dlhšej dobe.

Alex..netráp sa hádam malému tie výplachy pomožu.Budem na vás myslieť a čo sa týka tých horúčok aj ja som mala dávnejšie hnisavú angínu a napriek tomu som kojila a malá je naštastie ok.

Martinamil ty si ozaj supermama a zvládaš to výborne .Ja mám na starosti iba domácnosť a dve deti a viem byt občas aj velmi nepríjemná.....obdivujem ťa !

Zuzec strašne som sa zasmiala ako si tu písala o meraní malej:slight_smile:)že si myslí ,že sa pojde kupkať . :grinning: Zlaťuch

A musím sa pochváliť naša Jasminka mala prvé rande v živote s Júnovčiatkom Bash má Nikolajka. Jasminke sa to velmi páčilo obaja si dali v sade Janka kráľa obed :grinning:

No a čo sa týka mna začala som chodiť raz do týždňa na Zumbu.Chcem sa vás popýtať už niektoré cvičíte?Aj popri kojenie,lebo ak by som kvoli tomu mala prísť o mliečko tak kašlem na to...
26. srp 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewa

ja cvicim.....neviem sice ci sa pocita 10min tanec na brucho a 4x do tyzdna jemny slalom cca 800m mozno aj menej, ale zabralo to no a ked k tomu pripocitam ze uz 2tyzdne som si odpustila svoje "nocne" akcie zravej nemoci a periodicke chodenie do sekretara na sladkosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som slusne ale fakt slusne schudla a mam len o 2kg viac k dnesnemu dnu ako ked som otehotnela, co je super lebo takto vyzeram aspon trochu zensky a takto by to aj mohlo zostat....

mojou nocnou morou je vsak brucho....ostal mi takzvany vykradnuty ruksak.....a navyse mam pupok aj okolie dopraskane tmavymi ciarami ako dazdovky....a pupok vkuse podliaty krvou...vzdy si to vecer aj rano cistim a ked je vecer je to stale take.....a mam to brusko dost citlive a aj pri ,,tutu mutu,, sa ma muzik nesmie brucha dotykat...je to take neprijemne
26. srp 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
cvicit mozes kludne, ja som sa pytala dvoch gynekologov, zle by to bolo keby si to prehnala, ale aj vtedy by si musela cvicit 24h denne co nie je mozne, aspon tak mi to vysvetlovala moja dokyna zo stiavnice a tiez mi odporucila brusne tance...takze robim co mozem, zatial sa to len trochu zlepsilo co sa toho nestastneho brucha tyka, ale necvicim kazdy den....
26. srp 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Ewi, po kom asi len bude Jasminka s tým randením..žeby po mamičke? :slight_smile:

Narcisa, neboj, to brucho sa určite časom "napraví" :sweat_smile:

Inak neviem či ste si všimli, ale kvôli veľkému záujmu predĺžili akciu na vyvolanie fotiek v HF do 14. septembra.. a ja som si to tak isto ako zuzec nechala na poslednú chvíľu a do neskorej noci som sedela nad fotkami :grinning:
26. srp 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj babky jete ovocie? ja celkom mozem okrem bananu, hrusky a niektorych druhov jablk....sama tomu nedokazem uverit, vcera som ochutnala uz aj hrusku, trochu sa mrvila, inakl nic....inak hned z porodnice som zacinala s dynou...kazdy den krajec, dva....neskor kukurica, a pred tyzdnom uz aj slivky....a nic :sweat_smile:
26. srp 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak s Mariannkou nemam problem okrem toho ze jej uz par x zabehli zvratky a to 2x tak ze mi zbordovela.... :confused: :confused: :confused: :confused: nastastie to trvalo velmi kratko a ja som vedela co rychlo robit...ale vystrasila nas poriadne....vkuse ju musim sledovat
26. srp 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok babulky idem lebo mi princeznicky vstali a obe sa dozaduju jedla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takze letim nakrmit svoje vtacatka krasne
zatial pekny dnicek, mozno sa stavim vecer....pa cmukalino

inak u nas skladaju jarmok a vraj uz funguje zranica :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ja milujem tu tenku klobasku ktovie z coho... :confused: :confused: :confused: mozno aj zo psa :confused: :confused: :confused: :grinning: takze tak Ale mne ostanu len oci pre plac, kedze kojim, ale pojdem aspon ovonat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

pa cmukalino
26. srp 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisa to si ma potešila že cvičiť možem. :grinning: A čo sa týka bruška tak sme na tom podobne ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A s tým periodickým chodením do chladničky je to som nou biedne :zipper_mouth: modrý pažravec u mňa ešte funguje naplno.A čo sa týka ovocia jem všetko aj zeleninu a.t.d. Chudatko moja malinká občas ju trápia koliky ale už zriedkakedy.Aj to zvrackanie sa nám už ustálilo.

Ninny pekné fotečky.
26. srp 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silviamt, já zahušťuji tím Nutritonem všechno mé mléko a krmím stříkačkou přes prst. Vždy v noci. Nasbírám postupně mléko a pak nakrmím. Je to rychlejší a během 10 minut je najedený a můžeme dál spinkat. Po MM s Nutritonem nezvrací vůbec. Zajímavé. Jinak i AR Bebu trochu ublinkne. Nejdřív při odkrknutí a pak si vyčistí žaludek na další jídlo. Tedy před dalším krmením se pořádně pozvrací. Zvláštní, ale což. Koupila jsem další látkové plenky, abych nemusela prát 2x denně a neřeším to. Krásně přibývá. Denně pozvrací tak 15 plínek.

Alex, moc držím palce na oční! Říká se taky, že když plně kojíš tak má mimi Tvé obranné látky a nemůže to od Tebe chytit.

Ewa, nezvládám, ale nehroutím se. S domácností vypomůže paní a že není denně vytřeno? No přeci se z toho nebudu věšet. Na to fakt nejsem stavěná! :wink:

Bavily jste se tu o váze. Já jsem z 26 kg již přišla o 16, tedy mi zbývá 10kg. A paradoxně nemám jedinou strii na břiše (ač jsem vůbec nemazala-měla jsem zakázáno), ale mám popraskaná stehna, která jsem mazala pravidelně. Takže? Kosmetika na strie je pouze velmi dobrá reklama! A cvičení? U mě jednoduché = zakázané, tak alespoň nemusím mít výčitky. Stejně bych to už nestíhala :wink: :slight_smile:

K jídlu. Jím skoro vše. Tedy vyhýbám se luštěninám, ale zelené fazolky na kyselo jsem měla a bez problémů a kysanému zelí. Jinak všechno ovoce i zeleninu. Paradoxně měl Kryštof pravděpodobně bolení z čerstvého uzeného masa.

Jinak jsem dnes pozorovala Kryštofa v kočárku a konstatuji, že do zimy nám hluboká korba stačit nebude. V Mutsy korbičce mu zbývá tak 15 cm a vzhledem k tomu, že má rád ruce natažené za hlavu, tak se dotýká na obou koncích a v Bebe Windoo je tak 20 cm. Tedy s fusakem za 3 měsíce nemáme šanci. :frowning2: Musím vyzkoumat jak vypadá ten sporťák. Měl by jít taky do úplného lehu.
26. srp 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no to som zase vyviedla terezke...vcera som dostala male merci cokoladky a nevedela som sa ubranit a vsetky som pojedla a sposobila som tym malej zapchu a bola mrzuta dva dni...chudatko moje male, ale uz sa nam podarilo poriadne vykakat a uz je dobre :dizzy_face: takze cokoladku uz len malicko...

narcisa ty si riadne cislo :grinning: s tym jarmokom hehe, aj ja sa tesim na trnavsky jarmok :dizzy_face: a tiez budem len ovoniavat..
inak ja jem vsetko ovocie, aj kukuricu, to som raz zjedla 3 klasy naraz a nic...a cerveny melon jeme z manzelom snad kazdy den...vypluvam jadierka a ved inak je to len voda...skusala som aj slivky, marhule, broskyne, jablka, zlty melon, banany...a vsetko je v poriadku :dizzy_face:

no idem kupat terezku, tak zatial
26. srp 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby :slight_smile:
marti, ty si superzena!
a celkovo sa mi zda, ze vy ste vsetky baby nejake superzeny, furt mate navarene, dokonca aj napecene... ja len obcas nejaku maskrtu drahemu urobim, ale inak tomu vareniu moc nedam :frowning2: ... aspon upratane mam

ewi :sweat_smile:
no musim povedat, ze aj nikolajkovi sa velice pacilo to rande, a pyta sa, ci by s nim jasminka zase nesla niekedy :slight_smile:
26. srp 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, k tej vanicke, myslim ze ani nikolaj sa tam o chvilu nezmesti (ma 8 tyzdnov a 62 cm) a zda sa mi, ze o dva tri mesiace nemame sancu, toboz obleceny, a s fusakom ako hovoris
My mame ten isty kocik, tak ti posuniem, co som vyzistila: Zastavila som jednu pani v parku, co ho ma tiez a mala asi rocneho chlapceka, sportak sa vraj da sklopit uplne, oni ho tam davali od 5 tich mesiacov, a v pohode, ale bacha na ten kryt na nohy (ak ho mas) naboku su vraj diery a cez tie prefukuje...
no ak vyzistis este daco, prosim daj vediet - na teba sa da v tomto total spolahnut, mas to proste vychytane :slight_smile:

a este, pls, aku to mate vanicku, co puzivas na transport? tusim si pisala, ze sa da nacvaknut an ten mutsy podvozok?
26. srp 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bash! Však já taky padám na hubu! Viz výše, ale vyhlédla jsem dovolenou na KOSu. Zítra se zeptám doktorky, zda to Kryštofovi povolí.

Ten nánožník je právě nějaký divný, ale s mumií fusakem by to snad mohlo jít. No uvidíme.

Na transport používám ten Beber Comfort. V autě mám natrvalo kola - Loola a korbičku Windoo připevněnou na zadní sedačce. Teď už jsme začali používat i autosedačku - vajíčko. Takže mám bázi na přední sedačce natrvalo a jen nacvakávám sedačku. Tedy Kryštof zabere v autě 3 sedadla + kufr :wink: Ale tatínek se na zadní sedadlo za řidiče ještě vejde :grinning: :grinning: :grinning:

Je to ještě hodně napřed, ale koukala jsi na ten funset? Nám minulý týden konečně přišel a jsem z něj nadšená. Jen doufám, že se v něm Kryštofovi bude líbit. Bez problémů na něj jde nacvaknout střecha od sportovní verze.
26. srp 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Julenko, vůbec není za co. :wink:
Martinka je superžena.. :wink: to je jasné. :grinning:
Já bych práci nutně potřebovala. Na pc jsem doma dělala při Amélce pořád. Ale teď není co. :frowning2:
S tím kočárkem... Já vůbec neuvažuju nad tím, že bych přes zimu měla hlubokou korbičku. Ani náhodou. Někdy na podzim dám sporťák. Mariellka bude chtít už stejně výhled ven a taky víc místa. Samozřejmě jen v leže. To je jasné. :wink: U Amélky jsem to udělala stejně a bylo to super. :wink:
26. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou, škoda, že jsi tak daleko. Klidně bych se o práci podělila. Jinak děkuji za poklonu :wink:
26. srp 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej marti dakujem :slight_smile: ten s tou kozusinkou okolo kapucky je brutal! To musi nikolajko mat

ten funset je perfektny, asi idem donho

pocuj ty ma na vsetko nahovoris :slight_smile:
26. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: A dokonce jsem kvůli tomu s chlupatým límcem běžela změřit do garáže ten sporťák. Sedne tam. Jsem už rozhodnutá pro oba. Jak s ovčí podložkou tak tento. Ať má Kryštof pohodlí a teplíčko, když už bude ve sporťáku.

Když oni pro ty mimča dělají tolik krásných věciček, které nutně musí mít. Tohle ještě jde, ale naprostý brutál je obchod značky Noppies. Je to sice vražedně drahé (kalhoty za 800), ale krásné. Prostě musíme mít kalhoty s páskem a kapsou na mobil, "leteckou" koženou zimní bundu s kožešinovým límcem... Jsem blázen já vím!!! Slintejte např. tady: http://www.noppies.biz/collections.php?&id=new&cat=Newborn zomer 09&lang=en (Prodávájí na Černém Mostě. Teď si nemůžu vzpomenout jak se ten obchod jmenuje. Snad Babypark. Je to ten vzadu u Mountfielda.)

Taky nejlepší fór, který se Kryštofovi líbí a vždy se na něj směje je: "Máma blázen, táta kamioňák!" a babička dodává "a s prarodiči to není lepší. Měl jsi hold smůlu, když losovali rodiče." :grinning: :grinning:
26. srp 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee baby vy uz vyrastate kociariky :confused:

tak to my mame este cas v tom nasom staromodnom, este aj s vanickou ma tam kopec miesta a bez nej este viac, aspon Dianku som v nom vozila do 2rokov, to bolo super, aj na dovolenke sli sme na plaz a mali sme vsetko a dieta si v pohode zdriemlo priamo pri mori....a tych hlupacin v ulozaku .....ja sa nestazujem....stary ale spolahlivy...

a co sme vam aj s muzikom objavili v pivnici :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: starucicku vanu z kocika, no veru obidve by som ich tam vtrepala :grinning: :grinning: :grinning: a este som aj priamo v akciii videla taky kocik ... jedna romacka s nim sla do poradne....a to babatko :confused: :confused: :confused: chudatko, takych spratych starych a spinavych dupackach.....iba tie ociska cierne spod tej velkej ciapky a vlasov na dve hlavy mu trcali, kraaaaasne brckave a cierne ako mala aj Dianka ked sa narodila, tak mi ho prislo luto....chudoba je strasna, aj ked si za nu mozu sami....
26. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si tak kojim a zrazu ze co to jemne vrndzi v obyvacke a to sa nam nevypol notebook, tak reku kuknem na kona :grinning: inak to sme mali prave prve kojenie v noci, po tom co mala o 20:00 vecer zaspala...dobre ze? :dizzy_face: :dizzy_face:
27. srp 2009 ve 03:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec, to je super, že tak krásně spinká.

Narciska, jsem si vzpomněla, jak nás máma vozila všechny naráz. Bráchové jsou o 2 roky mladší - dvojčata, tak mě posadila mezi ně a jelo se. Ještě v 10 letech jsme se v tom kočárku vozili.

Mě ta velikost korbičky docela zarazila a to patří mezi ty větší. No což, musím si taky uvědomit, že už Kryštofovi oblékám velikost 68. Tedy máme čahouna po tatínkovi. :wink:
27. srp 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, včera sme boli na tých Sonách - pečeň aj slezina v poriadku a žalúdok - no máme reflux, nie extra silný, ale máme :unamused: takže doporučená 30° poloha a zahusťovať Nutritonom pokiaľ by to zvrackanie bolo časté. Inak som sa pýtala doktora, že či deti z toho nevyrastú a on že pokiaľ sa jedná o reflux, tak to netreba podceňovať, lebo v budúcnosti - v dospelosti to môže narobiť šarapatu, hlavne keď sa s tým spojí alkohol a cigarety, tak to končí rakovinou pažeráka .... bábo môže z toho mávať bronchitídu a zápaly hrdielka a dýchacích ciest :rolling_eyes:
výsledky zo KO a železa sa zlepšili ale stále to neni to "pravé orechové", pokračujeme vo vitamínovaní
dnes nás čaká poradňa, som zvedavá na váhu, meria 63cm :sweat_smile: a tiež či bude Maťka očkovať
27. srp 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vím že jsem blázen, ale koukněte co jsem objevila. http://www.tojatoy.cz/e-shop/?p=p_36 Hned objednávám synovci (1,5 roku).

Adél, reflux není sranda a bohužel někteří z toho nevyrostou. Aleš má Refluxní chorobu III. stupně, indikovanou k operaci, ale ta není vůbec jednoduchá. Bez léků není vůbec možné existovat. A to nemluvím o tom, když se náhodou opije. Pak dokáže spát a zvracet zároveň. Mám hrůzu, aby se nezadusil, nevdechl to.
27. srp 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek