• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
matusik,dudlik pouzivate? inak trochu ju nechat plakat neni na skodu,mne mala tiez obcas place,pomojkam ju,alebo pohladkam v postielke, dam dudlik a spinka.skus ju nechat trosku plackat.. a mozno ak si ty velmi v domacnosti aktivna tak ani mala nevie najst svoj klud,cez mliecko sa prenasaju aj tvoje pocity.
30. srp 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez ju kojim,a preto som kupila dudlik v tvare slzicky,vyzera jak vytahana bradavka,tak taky mi prijala,inak nechcela ziadny
30. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, máš pravdu že tam to pôjde rýchlo kde sú školáci........ mne ide teraz Sofinka do prvej triedy tak bude veselo - asi nebudeme vedieť čo skorej a čas bude letieť...........

Inak, dnes som dala Kubkovi prvý krát hrazdičku s hračkami a celý je šťastný - rozpráva im.... uvidíme do kedy ho to bude baviť, ale jemu stačí málo - aj to že vidí z postele strom ako sa hýbu listy a dokáže sa tam pozerať až kým nezaspinká pri tom :slight_smile:
30. srp 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: dneska je zase krásne slniečkovo, aj keď trošku chladnejšie, super.

matusik, môj Maťko keď sa zobudí, ide sa prebaliť a hneď papať, potom sa s ním rozprávam alebo ho dám do kresielka - ako my voláme lehátko Fisher Price - fakt super výmysel. Väčšinou začne výskať od radosti a rečniť a keď skončí a začne pomrnkávať,tak ho dám do kočíka, čapičku cez očká, dudlík - tiež má rád silikónový slzičkový, pritúlim mu ku hlavičke "mojkáča" - takú hračku s hlavičkou macka a inak handra a po chvílke zvykne spinkať. Cez deň ešte spinkáva pri mne na gauči keď žehlím, ale v postieľke sa akosi nevie uložiť. Je veľmi dôležité pri detičkách vystihnúť správny okamžik, kedy ich uložiť do postele (kočíka) aby zaspinkali, lebo ak sa to prešvihne, dopadne to ako včera večer, ešte o 22.00 bol herec hore s veľkými očami, :sweat_smile: :grinning: tiež sme mu porušili jeho zabehnutý režim, ráno chodievame von a potom poobede a včera ráno lialo, tak sme boli doma :rolling_eyes:
30. srp 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka,mame takmer rovnako stare deticky,aj moja Kiarka dzavoce svojmu kolotocu a mame taku hracku co sa da vselikam pripnut,vydava zvuky ked do toho tuknes,keby si pocula ako moja malinka s nimi krici.
no veru mas prvacku,,bude to namahave,ale ked bude rezim tak sa da vsetko,mojho syna to caka mozno o rok,lebo je septembrovy,teda 14teho,tak uvidime..ale aj do skolky chodenie nam tie dni urychli a velka slecna mi uz ide deviatej triedy.
30. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka, Sofinka tiež ide skorej do školy je narodená 16. sept. :slight_smile: už sa nevie dočkať, počíta dni a koľko krát sa vyspí..... dúfam že ju to tam bude baviť.....
30. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka no ked je taka sikulka ako moj syn,tak tam zapadne a nebude chciet ani domov.
30. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, je šikula - keď sme boli na psycho testoch - resp. testoch školskej zrelosti povedali jej že môže ísť hneď do druhej tredy - počíta aj číta píše - tak uvidíme
30. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach ja danielka,len nech sa ti v skolicke nenudi,mne vynadala pani ucitelka,ked mi dcerka chodila do prvej,ze preco ju ucim dopredu,ze v skole len vyrusuje,xixi..a ona len prisla,maminka ake je toto pismenko?raz som jej povedala apamatala si.a pocitanie tiez sama od seba,len v pisani mala nedostatky.
30. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ako keby si písala o Sofinke, nič som ju zámerne neučila na všetko sa pýtala sama - písmená pozná už asi rok. Predtým som to konzultovala aj s detskou dr. že čo s ňou že to je skoro a ona mi povedala že kľudne keď ona sama má záujem tak sa môže učiť - toho sa aj ja bojím že bude nuda.......no uvidíme a teraz ako sa dcérka učí?
30. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka a medzi nadane deticky ju nahodou nechceli zaradit?lebo moju ano,len v tej dobe bola najblizsia trieda v Bratislave ale uz cca 8 rokov mame aj tu v Novych Zamkoch
30. srp 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dcerka uci sa velmi dobre,len po manzelovej smrti trochu polavila a este k tomu aj puberta a chlapci,inak je sikovna,lahko si pamata,mala na vysvedceni dve dvojky,len z lenivosti,doma sa velmi ucit nemusi,ale vies ako deviaty rocnik,to uz je namyslene,co by som od nej chcela..xixi..ale uz teraz ked sa jedna o prijimacky uz uvazuje,ze mohla sa o to ucenie viac starat.po prvy polrok osmeho rocnika mala same jednotky.
30. srp 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,kocky idem sa pochvalit! dnešnym dnom sa nahlas rehoceme!!!!
30. srp 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Zuzanna, taky už se chvíli řechtáme nahlas a je to fakt sranda :grinning: :grinning:
Dneska jsme s malým vyrazili na výlet - na Ondřejník a bylo krááásně :dizzy_face: :dizzy_face: Hodila jsem fotečky do alba :slight_smile: Pěkně ho to odrovnalo a teď spinká, tak čekám, až vstane, protože už měl dávno papat :grinning:
30. srp 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj devita, dudlík používame aj keď len taký obyčajný, vy použivate silikonové ale slzičkové, to sú aké??? môžeš hodiť foto??
byby to mi chcete povedať, že vaše bábätká už híkajú a rehocú sa??? My ešte nič, len plačeme nahlas a sem tam také akési GAGAGAGA...
robím niečo zle?? či to len jednoducho príde samo??? dávam malú do hrazdičky preleží tam asi 15-20min. viac nie. Je to veľa či málo??? tiež sa chcem spýtať, má význam kupovať kočík??? My sme nekupovali dostala som od sestry, takže máme síce rakúsky, ale 4roky starý, vanička je taká užšia a neviem, či malú v zime do neho zmestím, včera sme sa boli večer prejsť a dala som ju do takej hrubej deky(ako fusak)a malá mi plakala nemala asi dosť miesta, lebo keď som ju len prikrila tak spinkala. A ak kúpiť nový tak aký by ste odporučili??? vopred dakujem :slight_smile:
30. srp 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majka, blahoželám k 3 mesiacom, pekne priberáte.Lea mi už búcha do klávesnice.pa
30. srp 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
akurát som si pochutila na zákuskoch zo včerajšej svadby, pažravec by mal zo mňa veľkú radosť :sweat_smile: :grinning:

zuzka, je to super, keď sa smejú nahlas, už sa na to teším :slight_smile:

moloko, Vašík je veľký fešák :slight_smile: :dizzy_face:

matusik, každé bábo je iné, niektoré sú viac ukecané, iné sú šikovné v pasení koníkov, iné sú maznáčikovia a potrebujú často pritúliť, iné sú samostatné jednotky - položíš pod kolotoč a zabavia sa aj hodinu ... atď .... deti sa nemajú porovnávať, aj keď to všetky asi robíme :sweat_smile: :confused: , minimálne so staršími súrodencami.
Určite aj Natálka začne džavotať a možno začne ako prvá skladať slovká :wink: :slight_smile:
30. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
matusik,ak ti prijala Natalka dudu,tak je vsetko ok,len som sa pytala,ci ho pouzivate,lebo niektore maminy su zasadne proti,ale tie dudliky fakt nevymysleli zo srandy.
my pouzivame avent silikonove v tvare slzicky,skusim ti take daco pohladat.
http://www.predeti.sk/?idmenu=68 dufam ze ti to otvori,presne je tu znazorneny ten. ktory mame my
30. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a presne ako vravi dadka kazde dieta je svojske..moja sa uz pretaca z bruska na chrbatik a z chrbta na bok..hra sa a taha hracky,no chmatne ich len nahodou
30. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
...vsetky deticky su sikulky a pre kazdu maminu je prave to jej najsikovnejsie, ved su to nase zlaticka. porovnavanie nenavidim, pri zuzu vsetci hovorili: ake je malinka, mas dobre mlieko??? a teraz pocuvam: aky je tlsty, ake mlieko mu davas...zuzu si taku nemala ani 4mesacnu...truby
30. srp 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dudlik nam nic nehovori...vyskusali sme5 druhov a bez uspechu, co uz.
30. srp 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi,nie kazde dieta ho prijme,moje prve dve deti boli tiez bez neho,len tato mala babika bez neho uz ani nezaspi a hlavne ak ju trapi brusko.
30. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my sme doma z výletu. Vyčerpaná som, že sa nevládzem ani najesť. Ani muža neregistrujem čo mi hovorí. Stretlo sa u našich kvantum ľudí, malinká z toho bola nervózna, nevedela zaspať tak som sa s ňou mordovala. Aj ja sama som z toľkých ľudí ohučaná takže jej sa ani nedivím. No a inak aj my sme závislí na cumli. Martinka ho mala len sem tam a okolo roka ho úplne odmietla
30. srp 2009 ve 22:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
matusik, ked ta citam, akoby som seba videla...
tiez mam milion otazok a tiez neviem, co je dobre a co zle... Mne krpatucky cumel nechce ani nahodou. Mame asi 8 druhov, velkosti, tvarov a materialov... :frowning2: Jeden mu ale nanutim nejak... Ale aj to nie stale.. :sweat_smile: Nas sa vie riadne rehotat, ked sa s nim salime ale nevie sa dlho hrat sam.. teda ako kedy... spaci rezim mame nulovy, vecer zaspi po kupkani a papani od 21,00-cca 0,45 a potom je hore kazde 2 hod, s tym, ze 4,30 je hore nadobro. Ma ide slak trafit. Som skusala ho udrzat dlho hore cez den, ale nepomaha... Vzdy ho dam do kresielka od FP (dadi, tiez to tak volame :grinning: ) a snazim sa ho udrnkat, sam mi nevie zaspat. Ocka ma cervene, co je unaveny, zyva ako slon a zacne plackat, lebo by spinkal, ale nevie ako, tak mu musime pomoct.. A to zakazdym.. Je to namahave, ze nevie sam zaspat, ale neviem, co robit. Skusala som snad vsetko. Ak mi viete niekto poradit, budem rada.
Inak som najstastnejsia mama na svete :grinning: . Ako kazda z nas tu, no nie? Maly sa smeje, papa, kaka, place, pasie konicky, neotaca sa este a tak... :grinning: :dizzy_face:

leus, polepsim sa, slubujem :wink:

ale gubinka ti asi 100 rokov nebola... :confused:
30. srp 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, Kubko má "mliečnu chrastu" na hlavičke". Keď mu to vyčesávam tak idú mu von aj vlásky. Zľakla som sa - dúfam že mu tam ešte budú rásť..........neviem či mám pokračovať - má to dosť škaredé, ale bojím sa o vlásky. Kúpila som mu dnes nato krém z Biodermy - a pekne mu to zmeklo - ide to von ale aj s vláskami :unamused: :unamused: :unamused:
30. srp 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, mne to kozna prisne zakazala vycesavat.. Mali sme to zahojene , dobre, ale vratilo sa nam to po mesiaci asi.. Vraj je to normalne tusim do pol roka, ze sa to vracia... :confused:
30. srp 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, ešte viac si ma nastrašila - tak nebudem nič vyčesávať.........dúfam že som nič nepokašlala a vlásky mu narastú tam kde mu vypadli :unamused:
30. srp 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky ja vam na to radim len dobre naolejovat a nechat tak do druheho dna, mozete dat aj tenku capicku,vtedy umyjeme hlavku a pri riadnom kefickovani,to pomaly vyjde same,ale robievam to po kazdom kupani,kym to vidim na hlavke.
30. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj danielka,vlasky inak aj normalne vypadavaju babatkam,je obdobie ked po spinkani najdes aj velku kopu vlaskov,a vycesavat si to kludne mohla,..nic si s tym nepokazila..co lekar to nazor,nasa detskarka to radi olejovat ale takym mastnym olejcekom,napr johnson tomu nepomaha,a na druhy den po kupani to vycesat a co nepovolilo,tak zase olejcek
30. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, si ma ukľudnila. predtým som mu to olejovala s olivovým olejom s lekárne a išlo mu to ťaško, lebo on to má dosť zasušené - staršie. Nemohla som mu predtým ani umývať hlavičku - lebo sme mali 3 týždne problémy s uškami.
Dnes som mu prvýkrát natrela hlavičku s krémom s Biodermy a umyla a išlo mu to pekne, len hovorím išli mu aj vlásky........
30. srp 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek