• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
30. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidis danielka,je to presne na to urcene,moja mala toho vela nema,a vlasky mozno preto vysli,ze uz boli davno vypadnute,len boli prilepene.
30. srp 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
chlapi spia už od 21.00- idem aj ja. dobrú noc
30. srp 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby.aj my sme mali lupinky na hlavičke,je to normálne.ja som malú kúpala v johnson's-kúpeľ na celé telo aj vlásky,ale ked som začala používať šampon,tak mám to zmizlo.
30. srp 2009 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, tak mi ešte spíme od 6:30 tak dúfam, že to ešte chvíľu malá vydrží :slight_smile:
chcem sa spýtať, mám ísť od stredy do školy, to znamená, že musím malú nechať u našich, mám odsaté mliečko, aké s tým máte skúsenosti??? už som počula, že dieťa mrazené mlieko môže odmietnuť, prípadne je problém pri krmení z flaše, mám z toho dosť stres...
A aké máte kočíky??? aký by ste isto nekupovali a aký preferujete???
31. srp 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holkz, myslíte, že mám nějak řešit, že jeník má 37,1?? (teplotu)
31. srp 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
matusik na aku skolu ides?a to mlieko ak je materske nemusi odmietnut,musi si len zvyknut na papanie z flase,v tom je cely figel,skus to raz doma a uvidis ako bude reagovat.
ja mam kocik ktory je zaroven hlboky aj s vanickou a neskor to bude sportovy.nic drahe,kupovali sme ho v Madarsku za par tisic,ale tunak sa tomu podobaju kociky takko a este jeden druh,no je to taka stvorkombinacia,lebo este aj rucka moze ist dvoma smermi.
31. srp 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka,neviem ako je obleceny,ale ak ma viac vrstiev tak ho skus dat do tensej,dakedy sa mozu deticky aj prehriat,alebo to moze mat aj iny dovod?co si myslis?
31. srp 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, hlasim ze v noci sme len raz kojili :dizzy_face: najprv potiahla 8 hodin a potom este 4, vstavali sme o pol desiatej :confused: :sweat_smile:

matusik, hlavne nemaj stres a bude to v pohode..ako hovori devita, skus to a uvidis co povie :wink: chodis este na strednu?
31. srp 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, pre pána kráľa zuzec na strednú nie, aj keď by si mi polichotila, robím si externe vysokú už mám 2roky zasebou a tento školský rok ma čaká Bc, takže možno ak to s malou pôjde tak takto o rok budem bakalár. :slight_smile:
prednášky máme od 2.9-4.9,potom týžden voľno a ďalšie prednášky ten týždeň od 15teho.
čo sa týka pitia z fľaše, už mi pila,keď mala 3-4týždne(myslim) pretože som mala zápal prsníka bola som nútená prejsť na fľašu, vtedy papala........,ale keď minulý týždeň boli tie teplá, skúšala som jej dať z fľaše trochu (10ml) prevarenej vody ani sa toho nedotkla, síce je pravda, že vtedy revala ako tur :sweat_smile:
devita - mliečko je moje podstivo odsávané v prvých týždňoch.
31. srp 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
matusik,skus v priebehu dneska jej dat to mrazene a potom si odsaj to co byceculkala..uvidis reakcie,len bud v pohode,lebo dietatko citi nervicky z nas mamiciek
31. srp 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: po pár dňoch sa hlásim i ja :slight_smile:

daniela, aj náš Sebko ma ešte stále tie "šupinky", už síce len pár, ale už ich nemal skoro vôbec a opäť sa objavili.. asi skúsim tiež ten kremik čo si kúpila ty, zatiaľ som používala len olivový olejček a pri kupkani som mu umývala vlásky šampónom Hipp..

V stredu ideme po mesiaci na poradňu, tak som zvedavá koľko meriame a vážime :wink:

Baby, aj Vám bábenka niekedy kašlu?
31. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ninny - aj Teusko sem tam zakasle, ale vacsinou ked mu zabehne... :wink:
matusik - mne maly tiez davno davno pil moje mliecko z flasky a teraz som bola znova prinutena a nemal s tym problem. :wink:
cernobilka - ja by som taku teplotku zatial neriesila, len ho sleduj, podla mna
ivus - aj ja uz som na gubinku myslela, vykaslala sa na nas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Budem to polepsenie sledovat. :grinning:
zuzi - ja by som si tu Vasu kozu hned vzala, keby sme nesli byvat do bytiku, ja zvieratka, hocijake, mozem :grinning:

Inak moj kocik, Teuntonia, nie je z tych najmensich a fajt uz dlho Teuskovi nebude...este ze sportak sa da dat do uplneho lahu, lebo inak neviem neviem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Dnes sme sa boli zasa prevazit, lebo sa mi zdalo, ze Hanka malo papa a mame 6270g... Tak som spokojna... Ona si to mnozstvo sama koriguje. A na buduci tyzden v stredu ju budu ockovat - hexavakcinu aj prevenar.... Chuda, uz teraz mam obavy, aka bude reakcia.... :pensive:
Inak sa mame dobre..... Plavame 2x do tyzdna v Hubard vani a abcas doma vo velkej vani.... A 4x denne cvicime nadalej vojtovku, ale uz vidime zlepsenie....
31. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Dnes som bola s Kubkom na kožnom - zarobili mu mastičku na tie "šupinky".

Devita - mala si pravdu vraj nevadí keď mu pri tom vypadajú vlasy vravela kožná - narastú.
ninny - ako bolo na výlete? Sebko to zvládol dobre?, Kubko tiež sem tam zakašle. My ideme na poradňu v piatok - tiež som zvedavá koľko Kubko pribral. dúfam že sa dr. nebude zase máliť... A budú kubka hneď aj očkovať
Zuzec - to je super keď sa tak dobre vyspíte, že. Mne tiež Kubko spáva od deviatej večer a budí sa medzi štvrtou a piatou. Potom zaspinká keď sa napapá a spinkáme do tej pol osmej. Takže super...
31. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, ja som ockovanie nijak zvlast neriesila, lebo este neviem, kedy nas budu ockovat, lebo detska lekarka skoncila na rizikovom, tak cakame na novu. Viem len, ze ockuju tou hexavakcinou, ale o ten prevenar som sa nejak nezaujimala. Co to je? Proti comu? Je to povinne? Plati sa za to? Ospravedlnujem sa, ze som ako teľa, ale podujme sa tu niekto vysvetlit mi to? :confused: Dakujem
31. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, prevenar je proti pneunokokom, je to povinne myslim od 1.1. a hradi to poistovna....
31. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky mamičky:slight_smile:
Ja som s Jasmínkou bola iba na očkovaní proti tbc a na ušnom-url....to je všetko.
Aké vyšetrenia a očkovania už máte už s bábetkami za sebou?
31. srp 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
matusik prepac :grinning: som to usudila z toho ze si pisala ze ides v stredu do skoly a viem ze v stredu zacina skola :sweat_smile: my sme na vyske zacinali vzdy nejak koncom septembra, tak som ta priradila skor do strednej :sweat_smile: :wink:

ninny kde ste boli na vylete?

lentilka ja tiez zvieratka zboznujem, ale kozy su samostatna kategoria :grinning: bude mi za nimi smutno ked ich dame prec, ale asi len chvilu :sweat_smile:

terezka po tej dlhokanskej noci dnes cely den nespala a zda sa mi nejaka mrzuta, dufam ze nebude jedna z tych ktorym pojdu skor zubky :confused:
31. srp 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme tiež boli na "výlete " v TN v ASKu, potrebovali sme stolík do kuchyne a páčil sa nám v letáku za 59Euro aj so 4 stoličkami. Tatinovi sa moc nechcelo a keďže maminka rada chodí po obchodných domoch :sweat_smile: zobrala som sa so svokrom, Maťko potom do babyvaku a aj sme kúpili. Už je aj zmontovaný :dizzy_face:

katy, kukla som album, Hanička je pekná slečinka :wink: šikulka ako pasie koníky

ewka, Maťko dostal na poslednej poradni Hexavakcínu a Prevenar - proti pneumokokom, teraz už je hradený poisťovňou ako písala Katy, sú to tri dávky o 6 týžd. ide ďalšia :unamused: zase bude kriku.

cernobilka, tiež by som skúsila malého trošku vyzliecť a sledovať ho, sirup alebo čípok až od 38°C, detičky majú totižto vyššiu teplotu, je to aj v knižkách pre maminky.

Matusik, aj my máme Tako Natalia kočík, som s ním spokojná, je dosť priestranný, v pohode tam dám aj fusak. Moja švagrinka teraz kúpila nový kočík značky Sojan - celkom je pekný, podobný Breakerom alebo značke Tako
http://detsky-bazar.slovenskainzercia.sk/kociky/inzerat/1064544-prvy-velkosklad-kocikov-zn-sojan-pre-vsetkych-ponuka-nitriansky-kraj/
31. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby otacaju vedome vase babatka hlavicku z jednej strany na druhu za hrackami alebo ruckou ked im chodite s nou pred tvarickou?
31. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, používate baby vak? ak áno, aké máte skúsenosti?
31. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak to máte super, že je u vás pneumokok povinný a hrazený - u nás je dobrovolný a jedna vakcína přijde na cca 1600Kč..ale jdeme do toho na 100% :wink: Jinak nás hexavakcína a pneumokok čekají na dlaší poradně, což je příští úterý - taky se moc těším :unamused: Dadi a jak to malý snášel? Kde to píchají a hlavně, jak to snášel potom? Jestli měl teplotku, průjem nebo něco..
silviamt - záleží, jak se vašíkovi chce, ale už docela kouká - dneska jsem s ním chodila po pokojíčku a ukazovala mu hračky a díval se :dizzy_face: ale někdy mu ukazuji hračku a on kouká a směje se na mě :grinning: tuhle housenu jsem mu objednala na hraní http://www.baby-eshop.cz/plysaci-lamaze/hudebni-housenka-lamaze-2007 , akorát z jiného obchůdku, zítra by měla dorazit :wink:
31. srp 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, aj moja mala kuka na hracky ked jej ukazujem , ked sme boli u dr. lezala na podlozke a dr chcela aby otocila hlavicku z jednej strany na druhu a ona nic mala ju na strane kt. ona chcela a smiala sa akurat na jej hlase, aj doma to skusam a moc jej to nejde ale ked je napr v kresielku alebo na rukach pozera pekne preto sa pytam
31. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
silviamt, tak to jsme na to stejně :slight_smile: Já, když dám Vašíka na koníčky, taky mi vždy neotáčí hlavu za hračku, která mu třeba hraje - má ji prostě tam, kde chce.. :unamused: někdy jsem nervózní z toho, že ji dává více na 1 stranu, ale vím, že to umí na obě, když chce :wink: on vůbec na koníčkách vydrží jen chvilku, pak se začne vztekat, že tam nechce být a je konec - musí mít náladu. Trénujete často?
31. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, skusam ked vidim ze ma dobru naladicku a je tak trosku rozkokosena, nasa spinka od 2 mesiaca len na brusku na chrbatiku ma problem zaspat, hlavicku krasne dviha aj pekne pasie konicky, ked spinka si krasne otaca hlavicku z jednej strany na druhu ale vedome sa jej moc nechce. Som zvedava, co povie dr na najblizsej poradni. Zda sa mi to ale take silene, vsak ani mi nic nerobime na povel,
31. srp 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

nasla som nieco o testoch nemeckych kocikoch.

http://www.baby-web.sk/Clanky/a2538-Test-kocikov-v-Nemecku-Katastrofa.aspx

je to len pre info, nezblaznila by som sa z toho.

vcera nas maly zopakoval zvuk "konika" po babke a opakoval ho dokola, az s tym dnes vecer nezaspal :slight_smile:
31. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych to zase tak neřešila..taky doufám, že nás dr.nepošle na nějaké rehabky, ale zdá se mi normální, tak snad nee :wink: Vašík, když nemá náladu, odmítá pást úplně, prostě si na bříšku jen tak zůstane ležet :grinning: Jinak taky mi moc nechce spát na zádech, dávám ho na boček :wink:
31. srp 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak citam, ze rozoberate zdvihanie hlavicky, u nas zdviha pekne a vysoko, ale v poslednom case velmi nevydrzi a hned sa obracia na chrbatik, len ked sme boli u doktorky, tak maly bol na chrbatiku a ona ho tahala rucickami hore a hlavicka mu padala dozadu, a poculi sme, ze by mal takto cvicit, no neviem neviem, ci je to spravne. . .

doktori nam od narodenia vravia, ze ma maly jazyk a ze sa mu musi nastrihnut uzdicka pod jazykom, pediatricka chce, aby sme to dali nastrihnut hned teraz a odborny lekar chce pockat pokym drobec bude mat 4-5 mesiacov, neviete, kedy by mal byt ten spravny cas, trochu sa bojime, ze ho to bude boliet a strati chut do papania, lebo teraz kojim
31. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer holky.. :slight_smile:
už jsem u vás dlouho nebyla, tak nevím, co je kde nového.. doufám, že jste všichni zdraví!!!! :slight_smile:

my byli dneska na 3měs kotrole a danyho míry jsou 7,8kg a 68cm.. takže trošku cvalda.. ale neva, hlavní je, že je zdravý!! :wink: :slight_smile: :slight_smile:
dneska jsme byli na kontrole na kardiu a na plicním a vše je OK.. takže jsem ráda.. na další kontrolu jdeme 1.6.2010, tj. v 1. roce, pak ve 3. a v 5. letech, jen tak preventivně.. :dizzy_face:
31. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek