• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dnes na poradně dostal dany očkování.. první dávku hexy a prevenaru.. a vyskočila mu teplotka na 39,1.. takže dostal čípek a je to.. :wink:
31. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a musím s epochlubit, jak krásně mi spinká.. usíná kolem 22-23hod a vstává ráno kolem 6-7hod, nají se a pak ještě chrní.. no jsem happy :dizzy_face: :dizzy_face: , tohle u michalky neznám, ta nám první půlrok prořvala a proječela.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa zas zda, ze nasa mala ma zas az moc velky jazyk, dnes ho zacala riadne vyplazovat :grinning: :grinning: :grinning:
A dvihame ju za rucicky hlavne po kupkani ked cvicime a hlavicku drzi ako pat penazi :dizzy_face:
31. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
vy jste tady probíraly pasení koníků??
u nás trošku problém.. dany má predikaci doleva ( že se otáčí pořád jen vlevo ).. a vůbec nechce pást koníky.. takže má předepsané rehabky a jdeme k neurologovi..
od té doby, co jsem s tím byla u našeho pediatra ( cca 10 dní ) se to zlepšilo o 300%, takže na rehabku nejdu.. fakt se to zlepšilo ze dne na den a teď pase kráásně.. :dizzy_face: :dizzy_face:
31. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
silviamt, Maťko sa mi točí hlavne keď ja niekam odchádzam, som asi jeho najobľúbenejšia hračka, hold mliekareň musí mať pod kontrolou

moloko, Martinko sa strašne zľakol keď ho pichla sestrička a teda spustil riadny krik. Predtým sa snažil sestričku ukecať krásnym úsmevom ale nezabralo :sweat_smile: Mal potom večer teplotu, dala som mu Panadol sirup. Ešte aj na druhý deň poobede mu trošku vyskočila, ale po sirupe to bolo zase OK :wink:

albertine, nášmu drobcovi podstrihli jazýček hneď v pôrodnici keď zistili,že má prirastenú uzdičku. Ono je dobré to dať urobiť čím skôr, lebo sa bábu horšie papá. Určite nestratí chuť do papania skôr mu to lepšie pôjde
31. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale tu predikaci má pořád, takže jsme objednaní na 10.9. k dr a uvidíme.. :wink:
31. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky dadi :slight_smile: :slight_smile:
31. srp 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
miška, super, že Danko je OK, Maťkovi potvrdili reflux 2.stupňa, ale zatiaľ máme len polohovať vyššie, tak spí na mojej poduške, ešte sa mi vlezie do zaviňovačky, ale už mu nohy trčia :grinning:
31. srp 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé a co to znamená? 2. stupeň?
31. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Albertine, náš Kubko je tak starý ako tvoj Danielko a už má to nastrihávanie za sebou....... ak by som ti mala poradiť s mojej skúsenosti daj mu to teraz.... Kubkovi to nastrihávali cca pred 3 týždnami ....... podľa mna sa mu to super hojilo, pekne papal hneď dve hodiny po zákroku......... nič mu nevadilo a nevyzeral že by ho to bolelo........ nám to nastrihávala krčná dr. a tá vravela že najlepšie je takýmto malým detičká, rýchlo sa im to hojí a nič si nepamätajú..........takže moja rada - daj mu to teraz :slight_smile:
31. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
misakri ahojky, fakt si tu dlho nebola :wink: ale hlavne ze sa dobre, ze ste zdravucki a vidim ze aj kraaasne priberate :sweat_smile: hlavne ze chuti!

aj terezka sa otaca vzdy za mnou ked niekam idem, napr. pri kupani ked si chystam uteracik pre nu, tak vo vanicke vytaca hlavku za mnou..ale ked ju chcem nalakat na nejaku hracku, tak si kuka kam chce....a vacsinou je to na telku! asi to neni velmi spravne ju takto ucit, ale ona ked uvidi zapnutu telku, tak je ako zhypnotizovana :confused: asi ze sa tam miha kopu farebnych obrazkov...co uz..

my ideme na ockovanie buduci tyzden, trochu mam strach, ako zvladnem prvu terezkinu teplotku :frowning2: hovorite ze panadol sirup alebo cipok? ved sa spytam dokyny a hned kupime to co poradi...

moji dvaja uz spia, tak som si uvarila Caro a urobila hodinku len tak pre seba, som taka uspokojena lebo som konecne poumyvala predchvilou podlahy :grinning: :grinning: no co zenu nepotesi :sweat_smile: zajtra ma caka otrocka robota...idem cistit spary na dlazbe, lebo su namiesto bezovych cierne, hlavne tam kde sa vala nas pes - vlciak :rolling_eyes:

dobrunocku
31. srp 2009 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! :wink:
Mariellka je pohodářka a líná po mamce. Takže sportování jako pasení koníků fakt nesnáší. :unamused: :frowning2: Ale hlavičku hezky zvedá, než začne ječet. :confounded: :grinning:
Ve středu jdeme na první hexu a do poradny. :wink:
Dneska konečně dávám notebook do servisu na opravu. Tak doufám, že to bude ok a brzo ho opraví a já budu moci zase řádit. :wink: Bez netu je to děěěsss. :cry: :grinning:
Dadi, jak se to zjišťuje? Jestli je to opravdu reflux nebo ne? :astonished: A kolikátého stupně? :astonished:
1. zář 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky a miminka, už jsem tu dlouho nebyla, nějak nemáme časík, ale to zase nastane s dlouhými zimními večery :sweat_smile: Přes léto jsme pořád venku a na výletech. Teď mi malá i s tatínkem spinká, tak jsem se rozhodla, že sem za vámi juknu co je nového. My se na očkování chystáme příští úterý a taky na naušničky. Mis, ty jsi nechala malého očkovat prevenarem?! Můžu se zeptat, kolik to stojí?! A je tu někdo kdo nenechává očkovat?! Pořád nad tím přemýšlím, musím se poradit s doktorkou, ale ráda bych i váš názor :sweat_smile:
1. zář 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že už to tady nefčí tak, že člověk nestačil dočítat, než něco napsal, tak přibylo dalších 5 příspěvků. Je vidět, že nám dětičky zabírají spusty času :dizzy_face:
1. zář 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci ahojky.. :slight_smile:
danyho jsme nechali očkovat na doporučení primáře z novorozenecké JIPky, kde ležel.. michalku prevenarem naočkovanou nemáme a danymu bychom taky nedávali, kdyby neměl ty problémy, co měl.. :wink:
jsou celkem 4 dávky, každá 2020kč.. ( teda u nás, ceny se asi můžou trošku lišit, ale bude to všude kolem těch 2tis )
já nějak nejsem zastáncem přílišného očkování.. myslím, že když je dítě zdravé a vše v pohodě.. stačí povinná očkování.. :wink: .. ale každého věc.. :wink:
1. zář 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže nejsi zastáncem toho očkování, jen kvůli malého problémům?! Je pravda, že na tvém názoru něco je. Aby člověk přílišným očkováním spíše imunitu neodboural, co?! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slyšela jsem i, že se dá očkovat až po roce
1. zář 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě příjde, že je to strašně reklamované a všem jde jen o peníze.. jako v dnešné době všude.. prostě jen parazitujou na tom, že si spousta rodičů řekne, že raději naočkujou, než si pak něco vyčítat.. ale podle mě je to blbost..

a máš pravdu, s očkováním se může počkat.. a tuším, že po tom roce věku dítěte stačí jen 3 dávky.. ?? nebo tak nějak.. :wink:
1. zář 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to už snad jenom jedna, ale nejsem si jistá. Asi se na to vykašlu, stejně to bohužel nezabrání všem těm virům, a já docela věřím na osud, takže pokud se má něco stát, tak se to stane, aniž já s tím něco udělám. No, každopádně děkuju za tvůj názor. Já teď musím frčet na nákup a malou trošku vyvenčit :grinning: tak se s dětičkama opatrujte a užívejte si krásného počasí. páááá :dizzy_face:
1. zář 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci přesně tak.. očkování proti všemu neexistuje, takže proč to zbytečně hrotit.. co se má stát, tak se stane.. přesně tak.. :wink:
1. zář 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
užijte si venčení.. my se chystáme až odpoledne.. papa :slight_smile:
1. zář 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maťko akurát dopapal, tak čakám na grg :sweat_smile: boli sme už aj vonku, lebo sa mi doma začal ukladať ale na prechádzke si to chcel asi vychutnať, lebo žiadne spanie sa nekonalo :grinning: a po rozbalení, bolo jasné, že prekakaná plienka spánok ani nedovolila :dizzy_face:

monrou, reflux zistili pomocou Sona - najskôr bol Maťko nalačno, potom som ho nakrmila a znovu ho pozrel. Podľa toho, čo mi povedal pediater, druhý stupeň si vyžaduje zvýšenú polohu a keby pretrvávalo grckanie, zahusťovať Nutritonom.
1. zář 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes máme smutné výročie, akurát rok, čo nám odišiel náš prvorodený anjelik. Včera som si veru poplakala, nevieme prečo to tak muselo sa stať, je zbytočné sa na to pýtať, odpoveď nikto nepozná. Musíme veriť, že je to tak najlepšie, nejaký význam to muselo mať a takto mám aspoň Maťka. :pensive:
1. zář 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,
terezka mi zaspinkala po hrazdickou, ale ma nejake strasidelne sny lebo sa kruti a mrnci :confounded:
inak dnes v noci potiahla skoro 9 hodin a myslim si ze preto zacala tak dlho spavat, jak keby sa jej spomalilo travenie alebo co, lebo aj kaka tak jeden krat za den, niekedy aj to nie...tak v noci uz neciti tak casto hlad...inak si to neviem vysvetlit...
chudatko sa mi uz do kolisky nezmesti, v noci som ju nasla jak jej visi rucicka na jednej strane a nozicka na druhej :frowning2: tak uz dame postielku, aby sa mohla rozvalovat, len ju mame este u nasich..

baby co dnes varite? mna nic nenapada...chcela som slivkove gule, ale to je prplacka a s terezkinym nespanim cez den mi to bude trvat aj pol dna...musim vymyslat same rychloobedy....este mam v mrazaku nejake ovocne pirohy, tak asi spravim tie...
1. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi veru, odpoved nikto nepozna, je to smutne, ale Matko ma o jedneho anjelika strazneho viac, ktory na neho dava pozor :dizzy_face: urcite vam ho tak rychlo poslal preto, aby ste sa co najrychlejsie zase zacali tesit zo zivota...
1. zář 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, aj my to tak berieme, malý Maťko je asi preto taký dobručký, lebo je darčekom od anjelika :wink:

inak v noci dnes papal od polnoci každé dve hodinky, som si spomenula na ivusku :slight_smile:
teraz už konečne zaspinkal v kočíku, idem čosi porobiť, treba zase oprať jeho vecičky

na obed máme lečo - super rýchlovka :dizzy_face:
1. zář 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, přesně tak, Romanko vás stráží všechny a hlavně Martínka :dizzy_face: Je to smutný den, ale Martínek je tu proto, aby vás udělal šťastnými. Myslím na vás na všechny!!!
1. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadinko, to je moc smutné. :pensive: Ale Martínek je tu s vámi. :dizzy_face: Děkuju za info kolem toho refluxu. Mariellka právě pořád dost ublinkává. Tak se zeptám doktorky. Díky. :dizzy_face:
K tomu Prevenaru... moje teta je doktorka ušní, nosní a krční. A ptala jsem se na její názor a řekla mi, že pokud dítě nemá problémy jako opakující se zánět uší nebo je pořád nějak nemocné, takže by to nedávala. Takže mi zatím nedáváme a uvidíme časem. :wink:
1. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..dlho som tu nebola...mame sa ok..chvalabohu sme zdravy...budeme sa stahovat kupujeme
3 izbovy bytik v humennom..tak drzte palce..nech to dobre dopadne..

dufam,ze ste vsetky zdrave...a aj deticky... :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

vsetci moji spia babulky aj manzelik .... povodne siel uspat dceru.... :grinning: :grinning: :grinning: ja idem varit spagety aj tekvicu sa tesim ako mala , zboznujem oboje....zajtra dokupim parocek a osmazim ho na oleji a sup na privarok....to bude basta!

inak nic mimoriadne v osade....akurat som sa vcera dobre napila sytenej mineralky, tak sme mali akcne pobedie az do vecera...chudatocko moje malicke, som jej zas dala za mliecko....tak sa zvyjala v bolestiach...som jej sepkala do uska prepac....ale uz je dobre .... masas bruska a teplomer, plus pupik mast nakoniec zabrali ...
1. zář 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek