• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Maťko mal dnes nespací deň :confused: neviem, asi cítil zo mňa taký smútok, predsa len tie výročia sú najťažšie ...
Poobede v čase kedy vlastne odišie,l sme boli za ním a Maťo mu pustil z mobilu jeho pesničku - http://www.youtube.com/watch?v=wg3pxXxhz3c Potom sme skončili u krstnej na kapučínku a trošku porečnili, čo mi veľmi dobre padlo. Zhodli sme sa všetci na tom, že keďže je v našom srdiečku a mysli, tak je vlastne stále s nami.

monrou, Maťko teraz večer veru dosť ublinkával, zajtra mu veru dám aj zahustenú kašičku - Nutriton, ja to zarábam s vodou, nechcem ho prestať kojiť, dávam mu to lyžičkou, aj som to koštovala, nemá to žiadnu chuť :sweat_smile: :confused: . Idem do sprchy, lebo časť grcky skončila aj na mojom tričku. Pekné sníčky.
1. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka netrap sa a nech ti robi Matko radost..... :wink:
1. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dadi - smutne vyrocie, naozaj. Ale ste silni a mate jeden druheho a najma Matka, ktory Vam bude robit urcite koooopeeec radosti!!!
Mne uz treti den Teusko cez den VOBEC nespi, teda ani na minutu, chce sa len mojkat, place, ale kolika to podla mna nie je....vyzera to inak. Nema teplotu, aj sa pohra, pekne papa, kaka, cika...tak neviem...mohla by to aj tak neskoro byt reakcia na ockovanie? Po cca skoro tyzdni? :confused:

A aj ja som vcera kojila v noci trikrat, co som este nikdy nie, tak som myslela aj ja na ivusku, mozno sme jej aj s dadkou cikutku sposobili, hehe. :grinning:
1. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, čo štikútalo sa Ti v noci, xixi :grinning: ?
1. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka moja zlata,nesmut,to by maly v nebicku nechcel,urcite chyba,aj vy jemu,ale neboj,on vam bude davat znamenia,ze je stastny a aby ste boli stastny aj vy,nikdy vam nechcel ublizit tym ze odisiel do nebicka,len vam podla mna chcel ukazat, ze ste velmi dobry a silny rodicia,ktory sa navzajom nesmierne miluju,a podrzia..nerobi to kazdy,...a Romanko vam to ukazal. a ukazal vam aj to ze mate silu na novy zaciatok..viem o com hovorim,sice v trosku inej podobe.. :slight_smile:
1. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamči,chtela jsem se optat co to znamena kdyz doktor rekne ze mate cipek na 1cm??
1. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj alcag cipok,je vlastne vchod do maternice..takze sa pomaly otvaras,ale 1cm nie je vobec nic hrozne
1. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita
ahoj dekuji jsem se uz bala :slight_smile: ........pane boze ted se me male zastavilo srdca ....dada78 .....to je tak smutny ze to tu nema ani byt.
.
1. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, dadi, nastastie sa mi nestikutalo, ale uz v noci nebudem mat taku depku, ked budem kojit kazdu 1,5hod(najnovsie :sweat_smile: ). Pomyslim si na vas, nech sa stikuta vam.. :grinning: :wink: :dizzy_face:

dnes som nahadzala do pracky polovicu veci 68. Plna 5,5kg napln. Mam plny balkon hovienok(tak volam male veci ako napr. aj ponozky, ktorych ma moj manzel rekordnu spotrebu), uz sa tesim, ako to budem zehlit. Som aj pozabudala, co som malemu pocas tehotenstva nakupila. Nejak sa neviem vzdat tej 62ky. No rastie, co uz. Ked si predstavim, ze ked nas prvy krat videla doktorka, tak povedala, ze sme velmi chudy, ze ho budem musiet budit na papanie.. a teraz... Papa kazde 2hod a vyzera ako maly zapasnik, na nozkach faldiky, licka ako syslik... Tolko moja nostalgicka spomienka...

dadi, drzkaj sa... Matko je slniecko.. :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co jste dělaly s loupající se kůžičkou na hlavě?? jenda to má už asi měsíc a nemůžu to dostat pryč. Mažu to olivovým olejem a drží se to potvora :slight_smile:.
2. zář 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka..minule sme to tu riesili,treba to natierat riadne mastnym olejom,tieto olivove a johnson,nie su take mastne,treba to nechat 24hodin na hlavke a riadne umyt detskym samponikom.a neviem kto,tusim danielka,s tym sla na kozne a dali jej specialnu masticku.ja som na to dala nivea sos krem,ale my sme toho mali malinko.
2. zář 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, ja som na to davala Infadolan (taka hodne mastna vazelinka) a velmi pomohlo
2. zář 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky ja davam malemu biodermu babysquam, je trosku draha ale genialna. supinky treeba uplne docista povyberat. staci tam kstik nechat a do 2 dni je to tam zasa!!!
2. zář 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, ja na to nedavam nic, vobec nic a vzdy mu to kefkou pomasirujem a opada to, co opadat ma. Tak mi kozna nakazala... :confused: My sme boli uz v poriadku a vratilo sa nam to.. :pensive:
2. zář 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale pravda je, ze som to predtym olejcekovala... :confused: teraz skusim cosi ine
2. zář 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
áno devitka, nám dala na to mastičku kožná - ale nešli sme tam len kvôli tomu, Kubko mal aj na uškách asi ekzém..........
Ale Kubko toho mal veľa - nemohli sme mu predtým umývať hlavičku kvôli uškám tak sa mu to zhoršovalo.........
2. zář 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak uz sme doma z vyletu.Bolo perfektne,Brunko to zvladol na 1s hviezdickou.Len mu na tych horach neskutocne chutilo papat,ledva som stihala mliecko vyrabat.

A k tej hompore-u nas v rodine je na tie supinky overene davat klasicke maslo-zivocisne.Pred kupanim kludne aj na 2 hodky,potom pri kupkani normalne umyt a za 2-3 dni je pokoj.Brunko to mal tiez teraz aj na hlave aj v oboci aj za uskami a maslo nam pomohlo.A HLAVNE SA TO NEMA SUPAT NASILU,LEBO ZOSTANU JAZVICKY!
2. zář 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky, ako sa tu mavate? :slight_smile:
chodieva sem este niekto? mate cas? :slight_smile:
mne malicky prave spinka... tak teda neviem, niekedy uvazujem, ci je normalne, ze maly spinka od 9. niekedy 9.30 vecer do siedmej rano, potom sa napapa a spinka este do pol desiatej :confused: :fearful: asi bude po jeho ocinovi :grinning:
kolkokrat denne papaju vase deticky? nas maly 5 krat a niekedy rozmyslam, ci je to dost... ale doteraz nam nastastie priberal. ideme kupit pre neho vahu, aby sme si ho mohli aj doma odvazit. zajtra ma chrustik tri mesiace a je taky zlatyyyyyyyyy, ze az... vela sa usmieva a roprava sa s nami, ze si az do reci skaceme :grinning:
akurat hlavicku na brusku nechce dvihat, jeduje sa, place. neotaca nou... hm. :frowning2: aj ked na rukach ju uz dost dobre drzi... no, asi budeme robit nejake cvicenia, len vsade kde nas objednam, sa caka mesiac... este nie je uplne po dovolenkach...
tak, dufam, ze ste vsetky kočky v poriadku, ze drobcekovia su zdravucki, myslim na vas, aj ked sem uz casto nechodim.
nas Daminecko sa nam uz chvalabohu netriasol, uvidime, ako bude dalej, bojim sa vakcín a tych vsetkych moznych ockovani :frowning2:
vsetkych zelam krasny dniiiiiiik...
2. zář 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
vraj aj toto je super - http://www.pezomed.com/sk/termekek_babe.php?almenu=5&termek=37#anci

baby, som nešťastá z toho, že Kubko si cumle viac a viac palec - neviem čo s ním - dudel vôbec nechce
2. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:
tak jsem tu po dlouhé době a nestíhám číst.
Tak jsme konečně přestěhováni a řeknu vám..mazec...konečně to máme za sebou.Měla jsem i celkem depky...už toho bylo na nás hodně.Štěstí,že děti jsou zlatíčka.Ted mi obě děti spinkají,tak musím jít vařit.Holky mějte se fajn a až bude chvilička tak vás dočtu :dizzy_face:
2. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka,já používala šampon proti lupům a zabralo to hned po druhém umytí. :wink:
2. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Danielka,
nas maly si cmula rucicky neustale a ja nestastna z toho nie som, lebo je este malicky. dudlik nechce, ale rucicky ma stale v ustockach, aj ked nie je hladny. ked bude starsi, vadit mi to asi bude, ale zatial mam pocit, ze aj ustockami objavuje svet. dava si do ustociek aj plysoveho macka a ine hracky, na ktore dociahne... nemyslim si, ze uz 3-mesacneho by som mala odnaucat od nejakych "zlozvykov"...
2. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, on cmúla palec ako keby mal dudku :slight_smile:
2. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky

akurát sme prišli z poradne, Sebastiánko ma 4820g a 57cm, pekne priberáme aj rastieme :wink: Dr. povedala, že je pekne dlhý :D
Ale odchádzala som od Dr. trocha roztrasená a smutná, musíme ísť zajtra do Dr. ešte raz, lebo sa jej drobček zdá veľmi bledý.. tak mu budú ráno brať krv (min 2,5 hodinky predtým nemôže papať... no to teda bude, on je cez deň poriadny hladoš.. vlastne papa častejšie po menej).. že možno je chudokrvný, čiže málo železa... :frowning2: dúfam, že to bude v poriadku.. viem, že Dadka a ešte niekto dávala drobcom železo.. čo to vlastne znamená, keď majú málo železa??? Bojím sa o neho... :pensive:

a ešte ma vraj veľmi mäkkučke kostičky na hlavičke, tak musíme dávať o jednu kvapku Vigantolu denne viac.. čiže nie 2 ale 3kvapky... :(

Inak sa celý čas na Dr. usmieval, naťahoval, gagotal.. zlatunky bol :slight_smile:

A na tie šupinky na hlavičke máme dávať buď calciovu masť alebo ešte jednu mi vravela, len som zabudla názov, ale viem, že ste ju už tu spominalo.. na husto natierať... nechať pôsobiť celý deň a potom vyčesať...

Očkovaný bude v 3. mesiaci... myslela som si, že ho bude dnes.. keďže ma 10 týždňov..
2. zář 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie šupinky na hlavičke čo ma sa nazýva Saborea.. a ta druhá mastička čo nám odporučila DR. je Imazol..
2. zář 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
alebo masť Infadolan...
vždy si robím u Dr. poznámky, keby som náhodou zabudla názov alebo niečo iné..
som z toho taká nervozná, pevne verím, že bude všetko v poriadku... možno to ma aj niečo spoločné so mnou, lebo mne po pôrode dávali železo, keďže mi s krvných testov zistili, že mám málo železa... do Sebinkových 2 mesiacov som brala jednu tbl denne, a potom jednu tbl každý druhý deň, ale pre istotu opäť začnem brať každý deň...
2. zář 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
ninny neboj, sebko bude urcite v poriadku a ak bude chudokrvny, tak budete davat zelezo co uz, neboj :wink: dolezite je zostat v pohode, aj kvoli mliecku, aj kvoli Sebkovi

katka ja ani neratam kolko krat mi mala cez den papa, niekedy dokaze skoro cely den prespat a niekedy je stale hore, ako dnes a to papa kazde dve hodiny :sweat_smile: ale zato v noci spinakava minimalne 8 hodin vkuse..tak sa nedivim ze cez den dohana :grinning:

sovice tak super ze to mate za sebou, ako sa vam byva? :slight_smile:

terezka ma teraz najoblubenejsiu cinnost lezanie pod hrazdickou a namiesto na hracky cumi na telku :angry: asi by som to mala vcas stopnut, lebo z nej bude tv maniak :confused: :sweat_smile:
2. zář 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
zuzi - aj Teo rad cumi na telku...este netreba nic odnaucat...podla mna. :wink:

My mame teraz najnovsie "dvihacie" obdobie, taha sa hore, sam, nik mu ani prsty nepodava, ako keby si chcel sadnut...no parada. Idem ho kojit, dam si ho na vankusik a sup, Teusko sa uz dviha, skoro sa mi prvykrat vykydol takto... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj a este som chcela, ze vcera sa maly pretocil z bruska na chrbatik a vobec sa pri tom nepechoril! A ja som mala akurat v ruke kameru, lebo som si ho chcela natocit ako pasie koniky a on zrazu toto! Tak mam zachytene ako sa mi trasie ruka a kricim: "Jej, on sa sam pretocil, jeeej!" A Teusko mimo zaber. :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dělali test kočárků. Mnoho jich neprošlo kvůli nebezpečným látkám. Ve Zprávách toho moc neřekli, tak tady jsou podrobnosti http://www.test.de/themen/freizeit-reise/test/-Kinderwagen/1801766/1801766/1802193/1802602/
2. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek