• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ninny, Sebastianko pekne rastie. Neboj, ak bude mať menej železa, tak mu to upravia a bude to OK. Akurát som čítala v minuloročnom Dieťati, že až 45% detí trpí nedostatkom železa a do roka by sa to malo upraviť :wink:

Zuzec,Leus, aj Maťko bude TV maniak, keď chcem aby odgrgol, sedím na gauči a on sa nevie vynadívať telke, také veľké okále nahodí :grinning: určite sa mu páči ako sa menia obrázky, lebo aj keď sme išli v aute, sledoval ako sa mihotali stromy popri cesta a tiež mal veľké kukadlá :slight_smile:

katka, aj u nás sa cumlú obe pästičky, neviem ktorá je chutnejšie, xixi :dizzy_face:
už bývate na novom ?
2. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

katka som rada ze je Damiankovi lepsie, drzime silno pasticky

co sa cmulania ruciciek tyka Mariannkyna oblubena discipliplina... :grinning: darmo jej dam dudlik,nejakym sposobom si prevlecie prsteky a potom vyberie z pusy...a hned tam vlozi pasticku....vzdy ma uslintane rucicky a ide ma rozhodit ked ju niekto bozkava na ruky, lebo viem ze o chvilu ich strci zase do pusy... :angry: :angry: :angry: a je mi trapne okamzite to utierat vlhcenymi....ale vadi mi to ....straaasne, som cvok?
2. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, dávali to na Nove a čo som si všimla tak tam boli prevažne tie nové značky kočíkov :confused: vraj to majú podľa výsledkov testovať aj v ČR
2. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano Adél, bylo to na Nově. Ale testovali jen německé značky. Uvídíme co budou testovat Češi. Výmluvu, že to je přísnější neberu. Protože ty děti okusují i kočárek. Nikdo jim nedokáže zabránit, aby to nedělaly a nežužlaly.
2. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, neni si cvok, aj mne to vadí, kôli tomu, že tí čo bábo chytajú za ruky koľkokrát ich nemajú najčistejšie a zbytočne dieťa vystavovať infekcii sa mi vôbec nepáči ... ale pokiaľ nemajú deti, tak si to ani neuvedomia :rolling_eyes:

idem za mojim princom do postele, dobrú noc babuliatkám aj Vám :wink: :slight_smile:
2. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ako sa mavate? Co mate nove?
Ninny neboj sa, maly bude v poriadku, dolezite je, ze mu chuti papat, neboj bude zdravucky a zajtra to u doktora pekne zvladne,

mna nejako zobralo hrdlo,boli ako nikdy tak sa bojim, aby to maly nechytil, vsak som s nim len pri kojeni, inak ma zastupuje manzel :slight_smile: , ale aj tak, dnes mal jedenkrat teplotu 37,7, velmi dufam, ze to odo mna nechyti,

uz tyzden sa drobcek prehadzuje z bruska na chrbatik, tak sme radi, som zvedava ako bude pokracovat,

rozoberali ste, ze si seturence davaju prsteky do ustociek, tak nas maly si tam pcha rovno celu pasticku :wink: , ale nikdy sme radsej nepockali ako to skonci, rychlo sme ho stopli
2. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ďakujem, ste zlatunke..
dúfam, že to Sebinko zajtra dobre zvládne, ale viem, že bude veľmi mrzutý, keďže bude hladnučky a ani neviem odkiaľ mu budu brať krv..

inak, nie je nebezpečne keď sa babenka kukaju na telku? Naš drobček ju tiež rád sleduje :dizzy_face:

DOBRU NOCKU :slight_smile:
2. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
som rada ze aj vase detule tak cumia do telky, asi ich naozaj zaujima to ze sa to miha a je to farebne....
ved tot http://picasaweb.google.sk/vyskocova/Terezka3Mesiac#5376871195054740818 div si hlavu neprekruti :grinning: a ked na tu telku nedovidi, tak aspon takto vytoci hlavu a rozmysla odkial idu tie zvuky

no idem do hajan, dnes sme na nase pomery s terezkou vstavali moc skoro, asi o osmej :grinning: :grinning: tak dufam ze zajtra potiahneme tradicne aspon do desiatej :confused:

brunoc
2. zář 2009 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
3. zář 2009 v 08:15 • jjjitule
ahojte,
zuzec, tak nas malicky papa 5 x denne, vzdy zhruba po troch hodinach. raz mi vydrzal aj 4 hodky nejest. no a dnes v noci spal od 21. vecer do pol 8. rano :confused: a teraz uz zase spí, sedmospacik jeden. az ma niekedy napadne, ci nespinka az prilis vela, aby sa stihol aj napapat, no ale ked nam pribera, tak je vsetko ok.

ninny, neboj sa o Sebinka, bude dobre, uvidis :slight_smile: . aj ja som mala malo zeleza po porode tak ako ty a brala som dva mesiace zelezo a niektore babatka to musia brat tiez. nas maly zelezo nebral, ale berie kadeco, aj horcik, aj pyridoxin /vitamin B6/, vitamin D samozrejme, aj probiotika, uz treti tyzden berie lieky na upravu crevnej flory /brali sme uz aj antibiotika, nasli mu e coli v stolici, mal hnacky/ a potom este tie lieky proti traseniu... od zaciatku sme na liekoch, no a co narobime. a to vsetko berieme trikrat denne okrem D-čka. nechcem do neho davat tolko chemie, ale co uz...

nas malicky ma tie rucicky stale v ustockach, najradsej obidve, keby sa mu tam vosli :grinning: a stale ich ma mokre a zaslinene. a ked je na mojich rukach, tak kolkokrat cucá aj moju ruku :grinning: chrobacik malicky.

dufam, ze dneska bude zase pekne vonku, tesim sa na prechadzku a zelam vam krasny dnik vsetkym.
3. zář 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

som sa dlho neukazala akosi som nestihala. konecne sme si vytvorili aj cez den nejaky spaci rezim. predtym byval matko velmi nervozny a niekedy preplakal aj 2 hodiny, a spal minimalne. a zistila som ze bol nervozny z toho ze chcel buvat a nedalo sa mu. takze teraz ked sa rano zobudime napapa sa trosku sa pohrame a ked uz zaspava dam ho do postielky a buva v nej cca od 9,00 nejake 3 hodinky. potom sa napapa a trosku chcem aby bol aj aktivny tak ho dam na brusko, potom hracku dorucky a tak sa prehrame az kym nezacne byt po cca. 1-2 hodinkach nervozny a unaveny a to ho supnem do kocika na terasu a buva. a potom si niekedy este zdriemne aj podvecer ale to nie vzdy. takze je konecne spokojny aj on a aj ja ze nieco porobim doma a uvarim a tak.

inak matko zacal predvcerom chytat do ruk uplne vsetko: taku cast budicky na kociku co sa zahyna dovnutra a tam mu trci, ked ho prikryjem dekou tak ju ma tiez hned v ruke, vecer ked zaspava sa drzi ruckou tycky na postielke a minule uplny gol... vecer sme ho ulozili cca o 19,30 isli sme dole na TV samozrejme el.pestunka zapnuta. uplne ticho. prisli sme hore o 23,00 ze ideme spat a on kuka na nas z postielky, v ruke cumel a v ustach palec. tak sme sa nasmialy. a tiez ho muism davat do spacieko vaku lebo najnovsie sa tak otoci ze si hodi nozku medzi tycky na postielke a niekedy si ju nevie dat naspat tak sa bojim aby si neublizil.

co ma ale trapi ze sa neprevracia este. koniky pasie uzasne aj hlavicku ked je na rukach drzi pekne ale otocit sa este nevie. a tiez sa mi zda ze akosi pomaly rastie. este stale obliekame 62ku a to uz viac ako mesiac. ale uz 2 tyzdne je mu len tak - tak len 68ka je mu este strasne velka :unamused:
3. zář 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, akurát vstávame :sweat_smile: :grinning: nechcelo sa mi o 7:00, tak som ešte ukecala Maťka nachvíľku, xixi

sa vytešujem, prišli mi fotoknihy z happy foto a teraz som aj ja happy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: som spokojná, ozaj sa to za tie "korunky" oplatilo.

alex, Maťko sa tiež ešte neprevracia, ale nejako to neriešim, do 5 mesiaca má času dosť, otáčať sa točí aj hračku už udrží a chytí si ju sám :slight_smile: veď ono to príde samo
3. zář 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka..aj ja som robila knihy z happy foto, zatiaľ mi neprišli..ale teším sa dopredu :grinning: :grinning:
3. zář 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme pred hodinkou prišli od Dr., Sebinkovi dnes brali krvičku z ručičky, zvládol to perfektne, skoro vôbec neplačkal.. akurát, že bol veľmi hladnučky, tak som mu dávala papať v aute na parkovisku, keď bol tatinko odniesť krv :slight_smile:
3. zář 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, pekne veľa toho berie, to je pravda, ale hlavne nech su tie naše detičky zdravučke.. zajtra budem vedieť Sebinkove výsledky...

dadka, mne prišli v pondelok fotky a včera fotokniha... úžasne sú:slight_smile: normálne rozmýšľam, že dám ešte nejaké povyvolavať fotky... keď ešte predlžili tu akciu:slight_smile:
3. zář 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, väčšina z Vás píše ako Vám bábenka prespia celu noc.. nás Sebko spí cca od 21-2, a potom sa zobudí ešte 2-4 krát a spíme do 7-9 rána.. je to normálne, nie? Veď každé bábo spí inak.. Už sa mi aj pár krát stálo že spál 6-8hod vkuse, ale to len pár krát... cez deň spi tak 2-3 krát po 3/4hod až hodinke.. včera mi spinkal hodinku a pol ale raz sa medzi tým zobudil, pohladkala som ho a spinkal ďalej...
3. zář 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, Lejka spinká presne ako Sebko.. fakt. Cez deň aj v noci :wink:
3. zář 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak som kľudnejšia :slight_smile: lebo skoro každá tu písala ako im drobci prespia celu noc a ja už som sa zľakla, že čo robím zle, keď Sebinko takto nespinka..
3. zář 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, my tiez nespime. Len od 20,30-cca00,30 a potom este 3-5x do rana kojim... Nic si z toho nerob, ved to nebude vecne.. Ale prisla som na to, ze ked ho uspim bez jedla, zaspi bez problemov, len to v takom pripade sa ja zobudim nacisto... :sweat_smile:
3. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, mne to nevadi.. hlavne nech je zdravučky:slight_smile: len chcem aby bolo všetko v poriadku.. aj ja už som úspavala "bez jedla", ale ako píšeš, potom som už ja nezaspala :D
3. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex,
aj my obliekame este 62ku. dnes mame 3 mesiace. a maly sa nemusi otocit uz, podla odbornych knih, staci aj vo 4. ci dokonca az v 5. mesiaci. nase malicke sa na brusku tak zlosti, ze to prevratenie asi tak skoro nebude. hlavicku sa mu velmi dvihat nechce, a ked aj ano, rucickami sa este nepodopiera, velmi sa namaha a nakoniec to konci vzdy placom, v tvaricke cely cerveny, narobeny. asi budeme chodit na nejake cvicenia, ale objednali nas najskor o mesiac... no uuuuzasne :angry: :rolling_eyes: . dovtedy uz mozno ani nebude potrebovat.
3. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
veru, kazde babo je ine, kazde spinka inak, ale som rada ze terezka je z tych co prespia uz skoro celu noc :sweat_smile: dnes od 21:00 presne do 6:00...niekto by uz sice mal rano a vstal, ale ja som ju este prehovorila, ako hovori dadka, do pol desiatej :grinning: ale po tych 9 hodinach spanku som mala ceciky total ako kamen, asi by som sa mala aspon raz zobudit dobrovolne a odsat si :confused:

alex presne kvoli tomu som aj ja zacala davat terezku do vaku, lebo jej trcala noha skoro cela von, ale my mame aj ten problem, ze nam je uz mala koliska, tak ked sa da terezka tak skriza, tak jej z jednej strany trci ruka a z druhej nozicka :sweat_smile: v nedelu uz menime za postielku...konecne :dizzy_face: len dufam ze jej nebude chybat hojdanie :confused:
3. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby este potrebujem poradit...terezka v poslednom case malo kaka, napr. teraz uz 2 dni nekakala...viem ze je normalne, ze kojene deti mozu kakat aj iba jeden krat za tyzden, ale ako spoznam, ze neni napr. zapecena? lebo dva dni len prdi prdi az sa plienka trasie a nic z toho...
este ma napadlo ci sa jej len nejak neupravuje travenie, ze ked bola malinka tak kakala do kazdej plienky, takze byvala castejsie hladna aj v noci a teraz jak mi prespi celu noc, tak asi sa jej to uz dlhsie udrzi v brusku a tym padom nepotrebuje tolko papat v noci...inak neviem..
3. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, krásne haja Terezka.. :slight_smile:) poraď ako to robíš? :grinning: dávaš ju spinkať hneď po kúpkani do postieľky (samozrejme že najprv ju nakojiš) ?? A zaspáva sama? Mate otvorené okienko počas noci (na vetračku) ?? Ja sa na Sebkov spánok nesťažujem, ale tiež by aspoň občas bodlo keby prespal celu noc:slight_smile:))))
3. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, s tým kakaním Ti veľmi neporadím.. zatiaľ som s tým "problém" nemala.. prvé 2 mesiace mi Sebko kakal 4-5 krát.. teraz je to 2-4 krát.. ale raz je to vždy fakt poriadne a zvyšok tak pomenej... niekedy sa aj 2 krát za deň vykaka poriadne.. a prdka tiež... niekedy viac inokedy menej... už sa mi stalo že si poprdkaval aj 10-15 krát za sebou, také male prdiky:slight_smile:
A Terezka Ti nevracka, alebo ona nevrackala ani predtým?
3. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kocky uuuuuplna sranda. som sa tu rano stazovala... matko sa zobudil o 11tej doruzova vybuvany ked som prisla k postielke usmev od ucha k uchu na mna hodil. tak som si povedala ze asi neni este velmo hladny tak som ho dala na nasu postel na brusko a on zrazu bac... tak sa hodil do strany ze sa prevratil naspat na chrbatik. a bol z toho riadne vyjaveny. ale potom sa mu to uz viackrat nepodarilo. ale zato sme sa vybesneli riadne :grinning:

zuzi - babatka ktore su cisto kojene naozaj nemusia kakat aj tyzden ja som sa napocuvala v porodnici toho lebo matko nekakal 3 dni a tiez som bola z toho mimo... ale potom sa tak zakakal ze bol skoro aj za usami :wink: a este myslim ze cisto kojene babatka nemozu byt zapecene.
3. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj, este som sa vam zabudla "pochvalit". boli sme na tom detskom ocnom ze nam idu preplachovat tie kanaliky. isli sme tam stvrtok rano ako nam kazala nasa ocna dr. na 8,00 ze nech dlho necakame. a oni mali presne od stvrtku dovolenku a okrem toho je treba sa dopredu objednat :angry: tiez nam to mohla nasa ocna povedat lebo by sme sa hned v pondelok ked sme isli od nej objednali a aspon by nam povedali ze maju dovolenku. no co uz. robia az od zajtra takze hned tam volam, najhorsie ale je ze matkovi sa ocka zase zhorsili. ja si myslim ze tie posledne kvapky mu neurobili dobre lebo predtym to uz mal celkom ok ale po tych kvapkach zase na figu tak som zvedava ake to bude mat pokracovanie :unamused:
3. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubko nám dnes prespal celú noc........ išiel spinkať tak ako vždy o 21.00 a zobudil sa o päť minút 6....
NInny, my máme otvorené okno - vetračku......... po kúpaní ho nakrmim a zaspí sám, kým ho držím aby si grgol.... potom ho dám na svoje miesto a spinká najmenej do tej štvrtej ráno.......spinká v spacom vaku
3. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka, neviem cim to je ze terezka zacala tak vela spinkavat, od zaciatku to robim stale rovnako...okupem, nakojim a sup do hajan...sice nezaspi hned, este si tam hrkuta s kolotocom alebo niekedy chce trochu ponosit, ale jak padne deviata hodina, tak je tuha :sweat_smile: mozno pomaha aj to, ze ju nikdy cez den nedavam do tej kolisky, v ktorej spi v noci...chcela som, aby odzaciatku pochopila ze ked je v koliske, vtedy je noc a musi sa spat :grinning: niekde som to tak citala....takze cez den spi bud v kociku alebo na deke alebo mam este taky kosik v obyvacke...
vetracku sme mavali otvorenu ked boli tie horucavy a teraz len niekedy v noci, lebo uz zacalo byt chladno v noci a stevo sa furt odkopava a potom je stale seknuty :rolling_eyes:

a terezka mi nevracala, mala len taky tichy reflux, ten je uz chvalabohu prec, lebo sa chudatko natrapila kym zaspala...
inak toto jej dlhe spanie netrva dlho, zacala to praktizovat nieco vyse tyzdna dozadu...inak spavala presne tak ako sebko :wink: a urcite nerobis nic zle, ved kazde dieta je ine
3. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek