• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
caute
fiha bambulka, to je ale sikula, ze sa vam otaca, ja som to skusala terezke ukazat, ale zatial sa k tomu nema :sweat_smile:

julenka, to je dobreee ze brunko kaka v pondelok :grinning: :grinning: :wink:

mufo, preboha, este ze sa sonicke nic nestalo malej vymyselnicke...ja ked som videla, ze uz v porodnici sa mi terezka dokazala sama vyvliect zo zavinovacky a otocit sa cela o 90 stupnov, tak som ju radsej nenechala samu nikdy v nasej posteli :sweat_smile: doteraz nechapem, ako to dokazala, lebo odvtedy sa jej nic podobne este nestalo :confused: vtedy mi aj monitor zacal hulakat, skoro som mrchanemoc dostala :unamused:

inak uz sme doma, mame za sebou prvu noc mimo domu, bola som u nasich a terezka bola bezproblemova, zobudila sa len raz na kojenie :dizzy_face: nasi nechapali ake mame perfektne babo, cely cas sa usmievala, ani raz nezaplakala, aj pri kupani cela vyrehotana ze je vo velkej vani :sweat_smile:
5. zář 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ale je toho dnes popisane :grinning: :grinning: :grinning:
alex - dufam, ze uz Vam to trapenie s ockami na dobro prejde, myslim na Vas! Matejko je sikulo, ue uz drzi hracky.
Teusko sa drzi mojej podprsenky, ked papa :grinning: a este budky v kociku, vyzera trosku ako cestujuci v autobuse. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A hracky chyta este malo...udrzi a potom hned pusti.

A este cely den myslim na to, co vsetko Vam sem chcem napisat a potom si lamem hlavu a nepamatam si...ze by som bola tehotna??? :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no leus, nestras.. :slight_smile: ja som sa vcera dozvedela, ze moja kamoska, co rodila v januari tohto roku, je uz v 5 mesiaci tehotenstva. Maleho kojila ,tak si asi myslela, ze je to dostatocna antikoncepcia. Sranda je, ze zistila , ze je tehotna az ked mala pohyby v 4,5 mesiaci.... Cize 5. januara ma jej maly jeden rocik a 22.januara termin porodu druheho pokladu...

moj Misko mi drzi tricko ked papa, akoby sa bal, ze mu ujdem. Ale tak tuho, ze mam co robit, ked dokojim, aby som sa od neho pohla..
5. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus, no kamoska bude mat veselo doma... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
5. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sme sa s tatom Maťom zasmiali na malom Maťkovi, keď pri masáži po kúpkaní pásol koníky, tak sa začal dvíhať na ruky, no bol podarený a zrazu šup a už bol na chrbátiku :dizzy_face: takže prvé pregúlenie, ostal z toho prekvapený :grinning: :grinning:

a aj on ma drží za tričko pri papaní, to aby mu mliekareň neutiekla, xixi :slight_smile:

ani sa mi veriť nechce, že už utiekli 3 mesiace - včera mu tatino pri tej príležitosti kúpil darček - hrýzatko v tvare srdiečka a celkom pekne si ho vie chytiť a už zistil, že aj do pusiny sa to dá dať. :wink:
5. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe to robia asi vsetky babatka, lebo aj terezka ma drzi za tricko alebo za podprsenku a niekedy mi druhou rukou skrabka zospodku cecik, asi stimuluje :grinning: ale vzdy sa zlaknem ze co ma to tam stekli :dizzy_face:

my mame dnes 3 mesiaciky :dizzy_face: sranda dadi, pamatam si ked sa Matko narodil, hned v ten den to uz lenka hodila do tabulky a hovorila som si ze ako zavidim ze vy uz mate babatko a ja musim cakat este do konca mesiaca a este v ten vecer mi odtiekla voda :grinning:

ivus, tak tvoja kamoska je stopercentna :sweat_smile: aj ja by som chcela takto prezit prvy trimester hehe, ze by som o nom ani nevedela :grinning: musela byt dobre vycumena ked sa jej zacalo nieco v bruchu hybat, tomu sa hovori prekvapko :wink: a ona dostala menstruaciu po tom porode? to nam zisti :wink: :wink:
5. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, s tou menstruaciou neviem isto, pokusim sa to zistit. Ale je to sila. Ja ked sa divan na malickeho, tak si neviem predstavit, ze by vyrastol a stratil sa mu ten "vyjaveny" vyraz. Tiez by som bral pomaly aj druhe, ale na druhej strane, tomuto sa bude treba venovat stale viac a ked bude na ceste druhe, nestihnem si to vychutnat. Ale zase na druhej strane sa mi nechce byt na materskej neviem 5-6 rokov.. No proste mam v tom este bordel.. :confused: :sweat_smile:

dadi, mi po kupani nestihame past konicky, lebo maly vie, ze ked ho okupeme, nasleduje papanie a potom spinkat. Keby som po nom chcela nieco ine, plackal by na raty, hoci by bol 10 minut po papani :sweat_smile: :wink:
5. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, Maťko si včera vypýtal papať o 18:00 a potom za hodinku sa išiel okúpkať,takže nemal hrozitánsky hlad :sweat_smile: preto mohol pásť koníky, inak je to šup šup rýchlovka, ešte vydrží, keď ho očabŕňam vo vodičke, zabalím do osušky a rýchla masáž mliečkom, ale potom veľmi rýchlo obliekať a hneď papať ! :wink:
6. zář 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo inak dnes varíte ? my tak trošku netradične - kurací perkelt - veď nemusia byť vždy len rezne :confused: :sweat_smile:
6. zář 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám strašnou radost, bratránek čeká mimi :slight_smile: už vím kam dám vyřazené věci po Kryštofovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš Martinka ono sa vždy niekto nájde :wink:
Ivuška presne toto som riešila aj ja. Otehotnela som keď mala Martinka rok a síce ten začiatok s dvomi deťmi bol hustý, teraz už je to super.
Včera sme boli na tej svadbe. Trošku som sa obávala ako to bude prebiehať ale nebol žiadny problém. Do 21.30 sme sa nosmálne bavili, Sonička bola v kočíku. Potom sa už Martinka pýtala spinkať, tak sme ju išli osprchovať a uložiť na izbu. Rovno som ošplechla aj Soničku a prezliekla jej šaty za niečo pohodlnejšie v čom mohla ostať aj spať. Martinka ostala sama v izbe a my sme sa vrátili na hostinu. Cez babysitter som ju počula ako si ešte 10min.spieva maličká som, húsky pasiem a potom zalomila :grinning: No a my sme ešte potiahli do 0.30 a potom sme išli spať tiež. Soničke nevadil ani hluk ani svetlo, spinkala v kočíku jak anjelik, až sa každý čudoval. Keď stiahnem fotky tak tu nejaké hodím :wink:
6. zář 2009 v 15:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne,
my mame uz asi dva tyzden novinku, po okupkani sa Teusko napapa, odgrgne a lazka do postielky a sam zaspinka raz dva. :dizzy_face: Tak sa tesim.
Inak aj VAsim babatkam tak velmi velmi tecu slinky? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. zář 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, veru začínajú aj Maťkovi tiecť, akurát sme s MM rozmýšľali, že čo tak skoro :sweat_smile:
6. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=19004 - desatoro pre výber kočíka, už si nepamätám ktorá chcela poradiť ... :dizzy_face:
6. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky :wink:

Ako ste víkendovali?
My sme mali veselo.. v piatok sme boli v Bratislave, chvíľku u manžela v práci, boli sme so Sebinkom pozrieť moje kolegynky/kolegov.. potom sme sa boli cela trojčelna rodinka prejsť a potom napapať.. potom ešte chvíľku otecko porobil niečo v práci a cestovali sme domov:D a cez víkend sme mali návštevy, čo ma Sebko hrozne rád.. takže bolo super :slight_smile:

V piatok som volala našej Dr. ohľadne Sebinkových krvných testov.. chvalabohu všetko v poriadku, akurát že hemoglobín mal na hranici, tak ich pre istotu zopakujeme ešte raz koncom mesiaca a mal aj trošička zvyšené leukocity.. tak sa ma Dr. pýtala či nesopli a tak.. som jej vravela že troška hej, že aj kýcha.. takže ma nejaký slabunky zápal, ale že to sa dá samo do poriadku, že nám netreba žiadne lieky.. dúfam, že na konci mesiaca už bude mať všetko OK zlatinko naše..
6. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. zář 2009 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, rozkosne su princeznicky :slight_smile: odpadnem z nich, a sonicka tie malinke satocky, no konec :slight_smile:

marti, tak to je super sprava! este predvcerom sme sa bavili ze kam das vecicky :grinning:

adel, a aku masaz to vlastne matkovi robis? ja nikimu tak hladkam chrbatik zhora dole (to mi ukazala doktorka), potom este tak jak devitka pisala tam hore na krciku, a este brusko v smere hodinovych ruciciek, ale inak neviem...
6. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, tak ako ste vikendovali? u nas nic moc, stale ma pobolieva to hrdlo, len dufam, ze to maly neschyta odo mna, ale je statocny, tak hadam nie, zajtra ideme na prerezanie uzdicky, bojim sa miesto Danielka, dufam, ze vsetko bude v poriadku,

ninny, vidis, ze je maly v poriadku, tomu som velmi rada, a gratulujem, ze to statocne zvladol a este na konci mesiaca zvladne :wink:
6. zář 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
dadi, ja varim zajtra perkelt, ale bravcovy, kedze mame plnu mraznicku svine :grinning:

mufo, takto nejak si aj ja predstavujem svadbu na ktoru ideme o dva tyzdne, aj ked my mame zatial len jedno dieta :dizzy_face: super ste to zvladli teda, sonicka bola na jednotku a pobavila som sa na tom, ako si matinka spievala, inak tuto pesnicku spievam casto terezke, lebo si v rychlosti na inu nespomeniem :grinning: uz mi z nej hrabe, spievam si ju hocikedy cez den aj pre seba :confused: :sweat_smile: tak som uz postahovala z netu nejake detske pesnicky a veru na niektore som uz zabudla a hned mi pripomenuli detsvo :wink:
inak baby vyzerali krasne :wink:

ninny chvalabohu ze vam to dobre dopadlo! inak aj terezka dost casto kycha :confused: zajtra nadhodim dokyne...teda ked nebudem plakat s terezkou pri ockovani :frowning2:

nam terezka slinta uz dlho dlho, snad od zaciatku druheho mesiaca..ale raz tu dadka napisala, ze ked pojdu zubky, tak to bude ako ked slinta bernardin, tak si hovorim ze toto je este nic :grinning:

dobrunocku
6. zář 2009 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash..pytas sa na masaze..ja som vsetky deti a aj Kiarku budem masirovat do jedneho roka..,vzdy masirujem,vlastne je to silnejsie hladkanie,chodidla,potom idem postupne hore po nozickach, brusko(na brusko ta upozornim nie v smere hodinovych,ale v protismere treba hladkat,potom take pohyby ako keby si kreslila srdiecko zacinas od pupika,aj to uvolnuje vetriky a zvyknem aj take,ze mam obe ruky teda konceky prstov na brusku,pupik je v strede a potom idem striedavo,jednou rukou dolu a v zapati druhou hore,je to tiez velmi dobre a potom cvicime,spajam laktik s kolienkom do kriza,pravy laket s lavym kolienkom,a bicyklujeme,to sa malej velmi paci.)potom idem vyssie,na hrudnicek,a rucicky,potom chrbatik,tak ako som minule pisala.moja dcera sa uz sama taha hore sadnut si a ked jej v tom nevyhoviem tak sa jeduje..plazi sa mi jak vojak v zakopoch a tak pekne sa pretoci z bruska na chrbat..a ked je na chrbte,tak si uz nahana nozicky kade tade a sama uteka..xixi
7. zář 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co sa slintania tyka,no veru same bublinky a naucila sa zaspavat sama,dam jej dudlik a plienocku si drzi v rucickach,zabori sa do nej a zaspi len co sa stihnem otocit
7. zář 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

zacina ma chytat nostalgia, presne pred rokom o tomto case sme boli na svadobnej ceste a ked som prisla domov, zistila som, ze som tehotna :slight_smile: jaj, krasne to bolo obdobie. vtedy sa mi zdalo tych 9 mesiacov nekonecnych a teraz sa mi zase zda, ze ten cas ide neuveritelne rychlo.

maly ma uz 3 mesiace, rastie ako z vody a zda sa mi, ze to uz nie je to bezmocne babo, kt som si doniesla z porodnice, ale skutocny cloviecik so svojou vlastnou hlavou. no asi to uz bude tak, deti budu rast a stale menej nas potrebovat :slight_smile: nuz, tak to asi ma byt.

chcem sa opytat, prvych 6 tyzdnov som davala simonkovi 2 plienky kvoli klbikom, potom sme boli na kontrole, kde povedal, ze vsetko OK a ani nemusime ist na dalsiu a povedal, ze preventivne mu mam davat este na naoc po veku 6 mesiacov. to sa mi ale vobec nechcelo kvoli tym horucavam, co boli, plus maly mal problem s prdikmi.

co sa moze stat, ak to uz nebudem davat? ake je tam riziko? teraz by som teoreticky sa mohla k tomu aj vratit, uz nie je tak horuco, ale ma to este vobec vyznam?
7. zář 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
este jedna otazocka...kedy mozem dat maleho do sportaku? totiz, fusakotaska je mu uz pomaly, ale isto mala, a okrem toho ju uz chcem o chvilu prerobit na fusak a dat do sportaka.

musi uz sediet, alebo mozem aj skor? ak bude sediet az okolo 6 mesiacov, urcite dovtedy vo fusakotaske nevydrzi, davam tomu este max 1 mesiac a aj to uz bude mat pokrcene nozky, teraz je tam presne.
7. zář 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
my sme stravili pekny vikend v BA u kamaratky.Tatko bol na tenisovom turnaji,vecer ma prisiel vystriedat pri Adamkovi a ja som bola na koncerte Anastacie.Po roku zabava,celkom mi to dobre padlo.
Bola som v H&M,poviem vam,pekne som sa vyblaznila,krasne vecicky maju pre nasich drobcov,Akurat Adamkovi je vsetko velke na sirku :grinning:

Bambulka,aj nam doktor povedal,ze ma nozicky v poriadku a ze netreba uz balit,ze pampersky uplne stacia,tak my nebalime.

A slinky,tak tie nam tecu statocne,aj cez podbradnik sa preslinta na bodycko :grinning: .prezliekame sa dost casto :grinning:
7. zář 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka a da sa ti dat sportak do rovnej polohy?
7. zář 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:

majaaa, aj nášmu drobcovi je na šírku väčšina veci veľkých, za to na dĺžku akurát, pekne nám rastie :slight_smile:

bambulka, ani mne sa nechce veriť ako to všetko rýchlo ubieha... ako by to bolo len včera, keď som zistila, že čakáme náše slniečko.. :slight_smile: a čo sa týka toho športiaka, tak ak sa dá dať do polohy úplne ležmo, tak ho môžeš použivať.. aj ja už rozmýšľam, že za taký mesiac začneme používať športiak... nám sa da dať úplne ležmo, takže to je tak isto akoby bol vo vaničke :slight_smile:
7. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dofrasa, pridavala som doplnené tabuľky do albumu a zabudla som sa odhlásiť, dúfam, že to adminky nenaštve :grinning:
7. zář 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
majka - super to muselo byt, po roku zabava. :wink:

Ja sa chystam na stretavku z gympla po 10 rokoch, ale len na veceru. Ja ked nie som s Teuskom, ide mi srdce puknut, som sisi. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mufo - krasne princeznicky na svadbe :slight_smile:

zuzi - mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam perkelt!!!! A aky mate kocik, ked mate taku velku vanicku? :confused:

Ja som zvedava ako ideme mat s mlieckom, lebo najnovsie Teusko papa kazde dve hodiny a skratil aj spanok v nocik, straaasne ho vytiahlo, 68 mu zacina byt mala..tak som zvedava, ci mu bude moje mliecko stacit. Ked nie, zacneme dokrmovat, ved uz by sa nic take nestalo...

Inak mam novinku - dost mi zacali padat vlasy, fakt parada. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

A aj my tak cca o mesiac, mozno dva - uvidime ako s fusakom, planujeme sportak, kedze bude uplne v lahu a mame aj taky predlzovaci nadstavec k tomu. A minule som na nete obzerala golface, uz sa tesiiiim! :slight_smile:
7. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,my sme mali fajn vikend.Boli sme v sobotu na kupalisku a nikto tam nebol,ani vstupne sme nemuseli platit a MM mal vsetky bazeny len pre seba,a tak sme sa v nedelu naobedovali a asli sme zas.A tiez nikto a zadarmo.Aj ja by som si rada zaplavala,len sa bojim,ze by mi nachladli ciciky,tak som len ticho zavidela.
Vy ste sa uz kupali?

Ja som si to ani neuvedomila,ze to bude pomali rok,co sme Brunka zamiesili :sweat_smile: neuveritelne to leti...

a tiez zacal Brunko castejsie papat,aj v noci...som si myslela,ze je to ta mliecna kríza,ci ako sa to vola,tak som znova zacala pit caj pre kojace,tak uvidim
7. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej,vam tie deturence rastuuu,my sme len nedavno zacali obliekat 62 a to sa kazdy cuduje,aky je Brunko dlhy :grinning:
7. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek