• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Niee zuzec ja nekojim som stratila mlieko....
7. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, vidis je to na slaktrafenie :angry: inak ked som sa minuly mesiac pytala doktorky, ze co mame robit, keby nahodou dostala mala z niecoho horucku a tiez mi povedala ze do 38 nemame robit nic :unamused: tak teraz neviem, preco nam kazala hned po ockovani supnut sirup...mozno posobi aj ako prevencia, ale uz kaslem na to, ublizit jej to neublizi...snad :confused:

lolaz, nic si z toho nerob, ze si robia srandu, aj ked atomove dieta je podarene :grinning: hovorim, hlavne ze chuti a aj tak tie nase detule vyrastu z toho buchtickova :wink: doktorka so sestrickou sa dnes smiali na terezkinych stehnach, ked ju isli ockovat, ze jake zahyby ma a teda stehna ma riadne, kazdy den ju za ne stipem a hovorim ze ma tucnucke stehniska a ona sa na tom naaaramne zabava :grinning:

a teraz uz fakt dobrunoc :sweat_smile:
7. zář 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz, preto som sa pytala ci kojis, lebo terezka zo zaciatku dost priberala, kilo za mesiac a dokyna povedala ze pokial kojim, je to ok....ale jurko ma podla mna v podstate normal vahu, kedze je aj taky dlhan dlhy, asi budete mat basketbalistu :wink:
7. zář 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, aj ja som si myslela, že ho budu očkovať teraz.. my sme boli 2.9., to už mal 10 týždňov.. a keď som sa Dr. pýtala, tak mi vravela, že až keď bude mať 3 mesiace.. tak neviem, asi to ma každá inak..

a aké sú tie detské paralenové čipky? To si mam takto pýtať v lekárni? Lebo mne Dr. kazala kúpiť paralenové čipky, tak som takéto kúpila.. nenapadlo ma, že sú aj detské..
a dávali ste očkovať naraz aj spolu s očkovaním proti pneumokokom, že?

Mne dal Sebko túto noc riadne zabrať, takto ešte nespal nikdy... zaspal nám až pred desiatou, ale dlho mu ten spánok netrval, o 25min sa zobudil.. ale netrvalo dlho a zaspal znova, tento krát spal len 15 min a zobudil sa znova, to som ho uspávala asi pol hodinku a to zvykol zaspávať sám v postieľke.. chvalabohu do tretice sa už nezobudil, ale spal len 2 a pol hodinky a zobudil sa na papanie... veľa toho ale nenapapal a zaspal a spánok mu trval pol hodinku, potom znova si pýtal papať a po tomto papaní spal hodinku... no a potom sa zobudil už "len" 2-krát po 2-3 hodinkach.. spali sme do pol ôsmej... no takúto noc som ešte nezažila... :grinning:
8. zář 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, je to asi vo vzduchu, aj ja som mala dnes uplne najhorsiu noc vobec. neviem, co simonkovi bolo, ale dal mi zabrat.

dnes som sa rozhodla prvykrat kupit nieco cez mimibazar, tak som zvedava.
8. zář 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo konkrétne chceš kúpiť? :slight_smile:
8. zář 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
cavec
ninny u nas doktorka ockuje az ked maju detule 3 mesiace a myslim ze tam bolo aj proti pneumokokom,....bolo toho viac, kto si to ma pamatat :grinning:
terezka stale nema teplotku, v noci spala od 21:30 do 6:30, clovek by si myslel ze uz stacilo a ona sa napapala a hned zalomila este do 9:30 :grinning: takze ninny a bambulka, terezka to tuto noc potiahla tusim aj za vasich drobcov :confused:

ja som uz toho viac pokupila na mimibazare, naposledy minuly tyzden tie elektronicke pestunky za 500 Sk...najprv som to nechcela, ale coraz viac zistujem ze by sa mi hodili, tak som kukla inzeraty a zrovna ho tam jedna nahodila, tak som bola prva, som mala stastie :dizzy_face: a cez mimiaukcie som vydrazila toho tiez uz veeeela vela a zatial som spokojna :wink:

idem trochu upratovat, v sobotu pridu zase svokrovci z francuzska, tak nech to tu vyzera nejako :sweat_smile:
8. zář 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka ja objednávam cez MB už dlho a som spokojná a tiež hrávam na MA - a ešte sa mi nestalo že by niekto neposlal tovar.

Ninny, ja som si pýtala detské paralenové čipky tak neviem či sú to iné ako si kúpila ty.
8. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super, fakt su tam niektore vecicky fajne.

chcem overaliky na spinkanie a body s dlhym rukavom, vsetko nam je uz male. a zisla by sa aj nejaka tepla mikina a teplacky. idelane by bolo, ak od jednej osoby, nech to nemusim od kazdeho po troske.

uz som si takmer vybrala, ale zakazdym tam da niekto este nieco lepsie a potom sa neviem rozhodnut :slight_smile:

ok, idem ja zehlit, drzte sa.
8. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

hlasim ze sme po preplachu ociek. pani doktorka bola velmi mila. matko plakal na ratu, chudacik. mna odtial nastastie vyhodili ked mu to robili ale bolo ho pocut az na chodbu. a potom plakal asi este 15 min. musi to byt strasne neprijemne :confounded: nastastie potom zaspal aspon na chvilku kym sme nedosli do tesca. teraz musime kvapkat kvapky 6x denne a o tyzden vo stvrtok na kontrolu. dr. bola trochu z toho mimo ze sa mu to mohlo urobit uz davno lebo to mal dost upchate a robili mu sondaz az uplne dole kde to mal nejake huste a upchate. ze bezne vraj robievaju nie tak hlboko ale ze jemu museli. no a samozrejme mame masirovat stale ale nie tak ako doteraz. ukazovala mi to dr. na mne tak to musim teda podstatne viac tlacit aby mu to vyslo von. ale snad to uz bude ok, uvidime na kontrole co nam povedia.

ja tiez ficim na MMB ale manzel mi zakazal lebo mam nakupnu horucku a neviem sa zastavit :grinning:. aj dnes sme boli v tescu a mali nejake veciciky tak som sa samozrejme hned zastavila a chcela som obzerat ale matko bol nervozny a plackal tak sme len rychlo nakupili potraviny a bezkali domov. :cry:

nas matko sa dlhy narodil mal 54cm ale zatial obliekame 62ku aj ked davam tomu uz len taky tyzden. lebo niektore 62 su mu uz male. takze pomaly prejdeme na 68ku. sranda je ze jedny body nosi este newborn (z tesca - 56ka) a su mu dobre :slight_smile: a tiez mame dupacky 62ky ktore su mu este velke. takze s tymy velkostami je to take vselijake.

zuzi ja som tiez nekupovala pestunku - ze naco. ale asi tak po 2.mesiaci mi zacalo vadit ze nemozem ani von vybehnut riadne a tak a tiez vecer sa mi nechcelo chodit stale po schodoch hore-dole ze ci uz buva. takze sme kupili a je to super vec. hlavne ked ma clovek dom. mozem vybehnut do zahrady porobit si veci a som kludna ze viem co je s matkom.
8. zář 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, aj my už pár vecičiek máme z mimibazaru i z akcii.. a fakt sa oplatilo:slight_smile:))
ja som akurát pred chvíľkou dožehlila... a potom sa zobudil Sebko, dnes si to pekne vyrátal... tak ideme sa obliekať a von:slight_smile:

zuzi, povedz Terezke, nech troška spánku nechá aj Sebkovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:

alex, neboj.. za chvíľku už bude mať Maťko očka v poriadku...
8. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, ako sa mavate?

Ninny,bambulka, veru noc ste mali krusnu, ja som taku mala, ked sme prisli z porodnice, a to maly spal zakazdym po 30 min a tak tahal celu noc, ale nakoniec sme zistili, ze to bola moja vina, lebo som papala to, co sa moc nesmie a on to teda vyslovene naznacil, ze takto moje stravovanie nepojde, tak si teraz davam pozor :sweat_smile: ,

aj my sme kupovali paralenove detske cipky, ninny, to su asi rovnake, ine nie su, teda myslim,

alex, tak nakoniec ste museli ist na ten vyplach? Chudacik maly, ale iste mu bude lepsie na to ocko a uz si to ani nepamata, my sme to dufam zvladli aj bey vyplachu, vymyvali sme mu ocko destilovanou vodickou a kvapkali sme mu kvapky Ocuflash, tak tuk tuk, dufam, ze ocko mu uz nebude karpaviet. . .

vcera sme boli na prestrihnutie hrazdicky, maly sa naplakal, ale si myslim, ze sa skor zlakol, ze sa mu niekto spara v ustach a ze ich ma nasilu tak dlho otvorene, potom vypluval chvilku krvicku a potom bolo dobre, ale s manzelom sme boli hotovi, je to tak, ked nieco take robia nasmu dietatu, boli by sme radsej keby sa nemuselo a boli zdravucki, to prajem vlastne kazdej maminke :slight_smile:

ja som pocula, ze to ockovanie v 3 mesiaci byva dost bolestive, Zuzi, ked to Terezka zvlada bez teplotky, tak je super dievcatko. . . ale mozno asi kazdy to zvlada inak, nas to caka 23.9.

inak chcela som sa opytat, ako casto chodievate na poradne, lebo my sme naposledy boli 20.8. a teraz nam dali datum na 23.8. to sa mi zda dlha doba, ci nie?
8. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, chceli ste včera nejaké dobré rýchle recepty. Tak ešte jeden na rýchly šalát - je super.
Nadrobno pokrájate krabie tyčinky, v takom istom pomere pridáte nadrobno pokrájaný pór, trošku korenia, majolku a kyslú smotanu (viac majolky ako smotany) zamiešate máte super rýchly šalát, ktorý podávate na opečených hriankach - super - náš obľúbený..........

Práve som dopiekla jablkový koláčik tak idem nakrájať - :slight_smile: mňam už sa teším.......

Ak by vás napadli nejaké rýchle recepty na detskú párty dajte tipy :slight_smile: :wink: Dík
8. zář 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky, tak sme dnes boli v poradni. Mame uz 6,5kg. :sweat_smile: A to som mala pocit, ze mam malo mliecka :sweat_smile:
Ockovanie sme zvladli ukazkovo, plackal len trolinku.. Uvidime, co bude vecer... :confused:
Co sa tyka MMB, tak ja tam nakupujem o dusu. Aj nove aj nosene...
8. zář 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes bol ten nas syn vskutku dost nervy-drasajuci. cez den bud spal, alebo plakal, v noci som zase nespala ja..este par takychto skvelych dni a porazi ma.

akurat ho pocujem s manzelom veselo a spokojne dzavotat, no super, mama mu uz nie je dobra.

inak, zda sa mi, ze on sa uz cez den nudi, ked nikam nejdeme, alebo nikto k nam nepride. potom je takyto.
8. zář 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,
kontrolujem, ci to tu ivuska nezanedbava a popijam pivko nealko. :slight_smile:
alex - dufam, ze uz to Matkovi pomoze a bude mat s ockami na dobro klud! :dizzy_face:
Inak naozaj s tymi velkostami je to take kadejake, Teusko nosi 62, vacsina mu je mala, ale ma aj 68, 74 a tiez jednu madarsku 56. :grinning:

No a znova som chcela reagovat na 10 veci a nic si nepamatam...tak so mnou to uz ani nemoze ist viac dole vodou! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jaj, ja by som bez "vysielaciek" v dome nevedela existovat! Je to super vec. A hned za tym je u mna monitor dychu a kojo vankus. :wink:
8. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,už ráno som nakukovala, ale prišla švagrinká, potom sme išli von a cez deň som sa sem nedostala.

daniela, super recepty, určite vyskúšam. :wink:

ninny, keď si kúpiš čípky, treba si pozrieť, na koľko kg je ten čípok určený, lebo na to nás lekár upozornil, že sa pri malých drobcoch väčšinou dáva polovica. Sirup Panadol je ozaj super, zuzec, aj ja som koštovala :sweat_smile: Maťkovi dávam aj vitamíny tak, že ho položím do ľahu a potom šup, aby to nestihol vypľuť, zatiaľ to funguje.

MMB a aukcie sú super, vrelo odporúčam :wink:

alex, je dobré, že to Maťkovi už prepláchli, veru dohovie na čo čakali. My sme nazačiatku tiež mali jedno očko také ucpaté a dávala som mu Pamycon-antibiotikové kvapky a vtedy mi aj doktor povedal, že netreba to podceňovať, aby nemal neskôr problém s očkami. Našťastie mu to zabralo za pár dní. Tak nech aj Maťko už sa netrápi :wink:

albertine, veru vidieť niektoré zákroky na vlastnom dieťati je nebezpečné, keď brali Maťkovi z hlavičky krv, tak sa pýtali, či mi to nevadí, ale veru radšej som išla do vedľajšej miestnosti a to som už toho videla dosť. Možno sa Dankovi bude aj ľahšie papať.

a na záver odpoveď pre lolaz, čo sa týka masáže, čítala som to v Mame a ja alebo v Dieťati, to už neviem, lebo kupujem oboje už niekoľko rokov :sweat_smile: (treba sa stále vzdelávať a aj tatino to s obľubou číta hlavne na záchode :sunglasses: ) Maťka po kúpkaní masírujem s telovým mliečkom, resp. s minimálnou vrstvou, lebo najskôr si mliečko rozotriem medzi ruky, aj aby som ich mala teplé, potom idem od nožičiek, to sa odporúča, lebo dieťa je zvyknuté,že ho za ne chytáme pri prebaľovaní a nezľakne sa, potom idem smerom hore, bruško, ručičky, tváričku, vlásky, otočím na koníka, pomasírujem chrbátik a krk a chvíľku nechám popásť stádečko :grinning: :grinning: :grinning:
Vždy mu pritom hovorím, že teraz masírujem noženku, aby veľa chodila,bruško aby poslúchalo, ručičky sa vedeli zdvíhať .... a Maťo to už pozná a škerí sa na mňa. Deti vraj majú radi, keď sa opakujú veci a tiež keď sa im všetko komentuje a moje to potvrdzujú, aj Rominko to mal rád. Hľadala som na nete nejaký postup, ale neviem, to tak rýchlo nájsť, ale čo sa týka toho smeru, tak našla som že v smere hodinových ručičiek :confused: http://www.alinka.sk/c/dojcenska-kolika-1023.html

http://www.baby-web.sk/Clanky/a453-Baby-masaz.aspx

a tuto návody čo deťom hovoriť :slight_smile: a celkovo dobré rady
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1062/chronologicky_vyvoj_dietata_treti_mesiac_zivota.html
8. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, pridávam senzačnú vec - kresielko Fisher Price :slight_smile:
8. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, krásny článok... čo deťom hovoriť :slight_smile:) inak aj môj drahý si číta Mama a Ja na záchode... niekedy sa tam aj zabudne :D a tu masáž robíme skoro rovnako, Sebinko to miluje.. a ešte viac miluje vodičku.. dnes sa celý čas počas kúpania usmieval od ucha k uchu:slight_smile:)
8. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ved aj ja jej to davam v lahu, aj vitaminy, ale ona to vie vyflusnut az z takejto polohy :grinning: ked jej davam vitaminy, tak hned ako jej to vlejem do pusinky, musim hned strcit prso, aby zacala pit a tym padom do zhltne...ale ten sirup, to bola ovela vacsia davka, mala toho plnu pusinu aj ked som jej to dala na dva krat :confused: chvalabohu dnes nemala teplotu, tak som to nemusela opakovat...

hehe ja kukam ordinaciu a stevo ze uspi malu, tak su spolu v posteli a vyhrava im tam kolotoc :grinning: este to potrva, lebo mi terezka tesne pred kupanim zaspala na 20 minut, lebo stevo montoval v kupelni lampu, tak som cakala kym to dorobi :angry: ...no a mala si oddychla a teraz je cula a hrala by sa :sweat_smile: nevadi, aspon bude dlhsie spinkat :dizzy_face:
inak je to zaujimave, ale ked terezka cez den nespi, tak ma problem zaspat aj vecer...ale ked prespi cely den, tak vecer zaspi hned po papani... :confused: divne divne...

ja zas po kupkani, kym obliekam tak terezke vyspevujem vselijake detske pesnicky a tiez to ma rada, nevadi jej ze mam hudobny hluch :grinning: :grinning:

dobrunoc
8. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brusko sa masiruje v smere hodinovych ruciciek, lebo tak smeruje hrube crevo. Masaz tak napomaha peristaltike creva aby sa to tam,,pohlo"
8. zář 2009 ve 21:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, nedovolim si to flakat, ked viem, ze na mna "čihaš" :grinning: inak minule som si dala nealko pivo. po roku, ze trochu "chlastu" a tak ma palila cely vecer a aj druhy den zaha, ze nabuduce ozeliem.. :pensive:
8. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
od obeda rozmyslam, co som vam to chcela povedat a uz 5x(!!!) som zabudla.... takze, kym to mam na mysli, dnes bol damsky magazin a bolo o ockovani proti pneumokokom a zajtra bude o detskej kolike.. tolko dnesny oznam
:dizzy_face:
8. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dada, Dankovi sa uz lepsie papa, a aj si lepsie chyta bradavku, dufam, ze to tak pojde aj dalej,

zuzec, ohladne toho zaspavania a stavu culosti u Tvojej Terezky, som citala v Mame, ze mnohe matky si myslia, ze ked deti cez den nespia, tak budu v noci, tak to je chyba, lebo ked cez den sa unavua,nevyspinkaju sa, tak su stale unavene a prave vtedy zacinaju byt viac aktivne, takze na noc nie a nie spinkat. . .
8. zář 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my sme na tie ocka vyskusali uz snad vsetko a vsetko nam zabralo tak na max 1-2 tyzdne. aj dr. mi to vysvetlila tak ze ked to mal raz upchate tak to nemalo kade vytekat a teda vsetky tie kvapky boli da sa povedat zbytocne. ale ja tiez dufam ze uz to bude len lepsie.

no ja som tiez tak pocula ze ked sa babo vyspi dobre cez den tak dobre buva aj v noci. a tiez je pre dobry spanok babatka dolezity pobyt cez den na cerstvom vzduchu :grinning:

a brusko tiez masirujeme v smere ruciciek. dnes sme po kupkani 1. krat mali taku dlhsiu masaz lebo aj nas matko je taky ze kupanie teda zboznuje od 1. chvilky ale akonahle ho polozim na osusku otrci gambu a chysta sa plac. rozculuje sa asi uz vie ze bude papat tak preventivne... ale dnes to zvladol a masaz sa mu tusim pacila. asi zavedieme castejsie ale musim kupit olejcek lebo ten krem mi nejak rychlo vpilo.

este som sa zabudla opytat. kupili sme minule pampersky tie napustene aloe vera a matko asi po 2 dnoch pouzivania mal strasnu zapareninku. ale naozaj strasnu. natierali sme to sudocremom 2 dni. a po 1. dni ked sa to nelepsilo som skusila dat ine plienky. teraz je to uz ok len ma napadlo ci nemate niektora skusenost s tymi plienkami lebo je mi to divne. ja som na ne pocula zatial len chvaly, jedna maminka dokonca kupovala len tie lebo nemusela davat kremik a mala nemala nikdy zapareniny. asi kazde babo reaguje inak. a mozno to bola len zhoda nahod :unamused:
8. zář 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, my tie pampersky mame, ved tusim som ine ani nevidela. Su aj bez toho aloe vera? My sme spokojny, ritusku mame krasnu k zulíbání... :dizzy_face:
8. zář 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze v smere hodinovych ruciciek, tak som to citala aj ja niekde, ze je tak stocene hrube crevo

albertine preeeesne toto som spozorovala, ze cim je viac unavena, tym sa horsie zaspava, ale to plati aj u nas dospelakov...takze uz zaspinkala o 22:00, to by mohla byt hore tak o 7:00 :wink: uvidime ci som dobre uhadla, rano dam vediet :grinning:
jeej a super ze sa vam uz lepsie papka!

alex, je to veeeeelmi indivindi, nic ine nezostava len skusat co vyhovuje...asi sa malemu aloe vera nepaci....to je to iste, ako ked vacsina mamiciek chvali fialove tesco plienky a najdu sa aj take ktorym nerobia dobre...kazda detska ritula je ina :wink: inak ja ani neviem jak vyzera zaparenina, este sme nemali klop klop :confused:

ja to mozem kaslat, sa neviem donutit ist spat skor ako o polnoci :angry: uz od desiatej sa chystam :angry:
8. zář 2009 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky mne tu masaz bruska v protismere poradila v nemocnici rehabilitacna sestra..tak uz teraz fakt neviem
9. zář 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, Terezka je riadne číslo keď dokáže tak pľuvať, xixi :grinning: :grinning:

albertine, aj mne sa popačoval článok - Mýtusy a pravdy v terajšom čísle Mama a ja, celkom dobré rady :wink:

alex, s tými plienkami to je ozaj individuálne, moja kámoška pre chalanov Tesco fialové ani nemohla dávať, ani iné, vyskúšali aj z Lidlu a Huggies, ale jediné, čo bolo OK boli práve Pampersky. My dávame tie Tesco fialové a zatiaľ klop klop všetko OK.
9. zář 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

ako sa mate vidim ze preberate peluchy, my sme vyskusali huggies, lidl plienky take 16ks midi, a potom aj tie toujours ci ako sa volaju 56ks je v baleni, tesco peluchy ale z tych mala uz ku koncu vyrazocky....mali sme dve balenia za sebou mozno to chcelo prestriedat....a aj pampers, s tymi nebol tiez problem....takze zatial ok vsetko....sustakove pelusky sme zatial nemali....uz ich viem rozoznat aj v tescu, lebo pri prvej dcerke sa nam stalo ze sme sa oplachli a kupili tie modre tesco a z toho sa jej zaparovala ritka....boli take sustakove ci ake....aj v markete maju take kadeake....takze tie radsej nekupujem ani tie billacke clever plienky, urcite su tiez sustakove, ked do balicka sa neda nakuknut, a tak som zvedava ake su.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek