• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ok nakuknem neskor...

terazky bezkam daco upratat, potom mame rande na preliezkach s jednou maminkou a poobede navsteva....uz to zacalo aj u nas.... :grinning: :grinning: :grinning:

takze pa drzkajte sa
9. zář 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
som sa pobavila dadka, ninny, lebo aj moj Stevo si berie na wecko tieto casopisy a potom pribehne vzdy nateseny co vsetko sa docital :grinning: :grinning: :grinning:

aj ja davam body kojeneckemu vankusu a lehatku :dizzy_face: ked uvidela moja babka a Stevova starka ten kojo vankus, skoro im oci vypadli ze jaky perfektny napad, co vacsinou babky nove veci a napady ofrflu s poznamkou ze "za nasich cias sme mali len toto a hento" ale tento vankus im vyrazil dych :grinning:

no a vcera som tipovala, ze terezka bude spat do siedmej, tak som sa o hodinu sekla, vstala uz o siestej, ale aj tak super :dizzy_face: len som mala v noci zase moje klasicke haluze...terezku si davam vzdy do postele ked kojim a lahnem si k nej, no a ona sa pokakala, tak som vstala, nachystala som si plienku, kremik a otocila som sa ze si ju zoberiem z postele a kukam, terezka nikde....no a co sa stalo? vsetko sa mi snivalo :grinning: :grinning: :grinning: terezka si pekne chrapkala vo svojej postielke :grinning: a taketo magory mavam skoro kazdu noc :angry:
9. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi dúfam, že ten spánok Terezke už zostane .-) aj ja by som ho dopriala Sebkovi, ale jemu chýba mamička aj v noci.. takže ešte musíme počkať :grinning:
inač čo sa týka tých Tvojich halucinácii.. tak to mávam i ja... a niekedy ráno neviem čo bola pravda a čo nie :D a keď je Sebko s nami v posteli, tak mám strašne krehký spánok, zobudím sa na každý jeho pohyb... strážim ho i v noci :dizzy_face:

Sebinko ma novú hračku.. svoje ručičky... už tretí deň si ich olizuje, pcha do pusinky a niekedy si jednu rúčku drží druhou.. :slight_smile:))
9. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny to som vcera citala v tom clanku co poslala dadka, ze si babo najde ruku rukou :grinning: terezka si zatial nasla usta rukou...alebo ruku ustami? :grinning: stale pocujem silneeee mlaskanie, to viem ze si cmula rucenu :dizzy_face:

ja mavam aj horsie zive sny, ze sa mi zda ze som terezku zabudla po kojeni u nas v posteli, tak sa ju snazim pridrzat, aby nespadla a druhou rukou smatram po lampicke a ked zaznem, kukam ze drzim zmotany moj paplon a terezka si chrapka v postielke :grinning: alebo smatram po stevovi a hladam terezku a kricim na neho aby ju drzal, aby nespadla, lebo terezka je na jeho bruchu :grinning: a on uz zvyknuty sa otoci na druhy bok so slovami: "mas zas halucinacie"...zo zaciatku som mu to nikdy neverila, vzdy som si myslela ze to naozaj ale uz zacinam rozoznavat kedy mi sibe :grinning: lebo ja som totizto pri tom hore, takze viem co stvaram :confused:
prvu noc ked sme ju mali doma som ju hladala na zemi, lebo som si myslela ze vypadla z kolisky... :unamused:

dnes som zase, uz asi 350-ty krat triedila vacsie vecicky a uz ma to nastvalo, tak som vsetky silno chlapcenske supla do velkej krabice a odlozila pre dalsie babo, lebo uz mi to liezlo zo skrine :angry:
9. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, ja som triedila včera a hneď som aj poprala vecičky čo mu už budu za chvíľku dobre.. dnes večer sa ich chystám ožehliť :D
9. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi ako často cez deň Terezku kojiš a ako dlh zvykne papať?
9. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm...podla toho ci ma spiaci den alebo hraci den :grinning: ked ma spiaci, tak prespi aj 4 hodiny vkuse, ale ked sa jej nechce spat, tak papa kazde dve hodinky, mozno dve a pol...a papa tak 10-15 minut...ked si spomeniem na casy ked papavala hodinu a jedno prso jej nestacilo :grinning: inak vecer po kupani papa aj pol hodinu, asi sa chysta na ten dlhy spanok...je to zaujimave, ze vie ze ide noc, tak cuca a cuca a cuca :grinning: a na noc som jej zacala davat uz jednorazovky, ked tak dlho spinka, nech nespi v mokrom.. :confused:
vy ako papate? inak mala by som si to odledovat, ze kolko krat za den ju krmim, len tak pre zaujimavost, lebo fakt neviem...
9. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
podobne ako vy, aj ked nám drobec toľko vkuse cez deň neprespí... väčšinou spinka cez deň 3-4 krát po pol hodinke až hodinke... niekedy potiahne aj 2 až 2 a pol hodinky vkuse... ale nie často... a papa vtedy keď si vypýta.. väčšinou každé 2 hodky.. a tiež tých 10 až 15 minú a po kúpaní tých 25-35min :slight_smile:
9. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeeej :grinning: jake rovnake to mame hehe

no pocujem silne prdy z kocika, tak ideme zase papat :dizzy_face:
9. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

good news - rodicovsky prispevk by sa mal zvysit az na sumu 8400 Sk pre tie mamicky, kt precovali pred materskou 270 dni :slight_smile:

Tu je clanok:

http://www.sme.sk/c/5009444/rodicovsky-prispevok-rozdeli-deti-do-kategorii.html
9. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby co robievate cez den s drobcami myslim ake hry alebo tak lebo Dominik uz dva tyzdne vobec cez den nespi. Zaspi az o 9 vecer a zobudi sa o 6 rano ale potom az do vecera ani na 5 minut nezaspi ja uz neviem ako sa mu mam venovat dam ho pod kolotoc to tak na 10min potom plac zaspievam si s nim porozpravam to tak 20minut potom plac nakojim dam pod hrazdicku tiez len na chvilu potom idem von pokocikujem tam je aspon ticho zas hrazdicka kolotoc pesnicky basnicky srandicky a je 5 hodin a ja uz netusim cooooo daleeeeeeeeeeeej a pred sebou halda zehlenia
9. zář 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepacte, je to "iba" 7700 sk, som sa preratala.

pa
9. zář 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj MM si na zachode cita maminku a potom ma este aj prednasky robi :grinning:
9. zář 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, tiez zacinam mat s tymto problem a zatial robim presne vsetko to co ty :sweat_smile: ono sa vlastne toho ani viac zatial neda robit....ide len o to, ako dlho babo bavi kazda ta cinnost...myslim, ze terezka je velmi vytrvala a vydrzi si dlllho sama dzavotat, ale napr. dnes potrebovala pri tom mat casto aj mna :grinning: ale musim si povytlacat nejake riekanky, naucit sa pesnicky, lebo tocim stale rovnake dokola a uz mi z toho harasi, lebo niekedy ked terezka spi, tak si pre seba spievam detske pesnicky :grinning:

julenka :grinning: :grinning: ale to je dobre, ze sa zaujimaju aj ti nasi tatinkovia, lebo potom aspon na nas nekukaju jak zaby z prachu ked dojdeme s nejakou teoriou...

ideme kupkat :dizzy_face:
9. zář 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, ninny, to silné mlaskanie je strašne podarené, vždy Maťkovi poviem,že ruky ešte bude potrebovať, nech si ich nespapá :grinning: a on sa mi zasmeje :sweat_smile: :confused: :dizzy_face: podarené je aj keď si dáva jednu ruku na druhú a tak si to pritláča do pusiny, sú to riadné čísla tí naši drobci :wink: :slight_smile:

natashkaa, dnes som dala Maťka na bruško a pred ním som mu prehŕňala gumovú knižku s obrázkami a rozprávala som čo ma napadlo podľa obrázkov. čítala som niekde, že je to dobré na podporu držania hlavičky, viac ho to motivuje, ale keď začne protestovať, treba prestať. Jedna kámoška odporúčala začať od 3 mesiaca hovoriť malému veršíky alebo nejaké básničky, že teraz má jej malá 14mesiacov a keď jej povie nejakú básničku a vymení tam slovko alebo zabudne,tak ona ju pekne doplní, len musím si zadovážiť knižky ako Môj macík atď.

julenka, Maminku som ešte nemala kúpenú, je to dobrý časopis ?, lebo zatiaľ kupujem len Mama a ja a Dieťa.
9. zář 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
natashkaa - aj ja mam takeho nespavceka doma, ale ja mam maminu co dlho robila v skolke a ta ked pride, tak vymysli take veci, co by ma nikdy nenapadli. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teraz ficime na obzerani knih v kniznici a klepkame po nich kadejako prstami versujeme blbosti a uz len ked sa tam priblizime, tak sa smeje o dusu.. Ale pripajam sa k zuzec, ze zatial sa s nimi toho moc neda.

Teusko uz tiez zacina drzat v ruckach, tak sa vytesujem. Je podareny, niekedy sa az zlakne, ze co to drzi. :dizzy_face:

zuzec - silno chlapcenske vecicky je krasny vyraz! :slight_smile: :slight_smile:

dadi - do mojej top 3 lehatko nepatri, Teusko v nom vydrzi max 10 minut a uz potom krici, ze mama nuda! :grinning:
A tiez sa u nas zatial neujala manduca, ale nevzdavam to. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Baby, bozinku, my mame teraz take lepsie obdobie...az sa to bojim nahlas napisat...ze by nas kolika zacala pomaly opustat? :sweat_smile:

Aj ja som zvedava, ako dadka, ci je mamina dobry casak...

ivus - striehnem, striehnem!!! :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus -tak uz Ti len alko pivko ostava vyskusat. :wink:
A mas cerveny bod za oznam o damskom magazine. :slight_smile:

alex - asi je to naozaj indi vindi, lebo Teovi nie je nic z tych napustenych pampersiek. :unamused:
zuzi - ja mam hudobny hluch ako vysity a Teusko sa vzdy usmieva, ked mu spievam. :grinning: Len neviem z akeho dovodu...ze. :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sa mi zdá, že som videla časopis Mamina a aj Maminka :confused:
9. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka určite už s kolikami končíte. Ja tiež musím zaklopkať. A zistila som, že keď dám malej cez deň aspoň trošku harmančekového čajíku tak sa vykaká bez problémov, a keď sme bez čaju tak to ide ťažko a plačeme :wink:
9. zář 2009 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, dobre si videla. Vychadzaju oba. Aj mamina aj maminka. Maminka je nova, prekladaju to z cestiny tusim, ale je dost "slaba". Moc sa mi nepaci. Raz som si ju kupila, ale potom uz nie.. :confused:

nas drobec sa dnes prekonal, v noci som ho sice kojila kazde 2 hod(aspon myslim, nejak sa mi to zlieva), ale okolo stvrtej nadranom sme sa zacali mordovat a robil na mna taaake ociska, tak som mu strcila cicik a za dlhociznu polhodinku zaspal. O piatej sme to mali v druhom kole, ale to bolo len 15min. O siedmej mi ho mrnkajuceho manzel prebalil(po mojej nocnej sichte sa zvykne nado mnou zlutovat) a polozil na postel. Trosku sme sa porozpravali, dala som mu papat a zaspal a vstali sme az 10,30. Som spala 2,5hod v kuse... to sa mi nestalo tak vyse 3 mesiace!

bambulka, ved uvidime, co bude na tom pravdy s tou materskou.. Ci je to iste?? :confused:
9. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby :slight_smile: citam kazdy den, ale nestiham pisat, lebo mam podobny problem ako opisujete viacere: Nikolajko sice v noci spinka nadherne (od 22:00 do 5:00, niekedy aj do 6:00) ale cez den ani tuka, max na 5 min zalomi od uplnej unavy, aj to len a len na rukach alebo v manduke, v momente ako mu zadocek dotkne akehokolvek povrchu ineho ako v mojom naruci (postielka, kocik, lehatko) vyplesti ocka, ako by mal na tej ritke daky senzor :slight_smile:
Takze cely den ficime dokola: po papani chvilku kolotoc, potom "rozhovor" (take ze si s nim dzavocem), potom lehatko s medvedikmi (Adel, my mame Chicco, a mas pravdu, je to bomba) a potom nosit na rukach a ukazovat knizky a dvdcka v kniznici, pripadne kachlicky v kuchyni, potom chvilu pultik prebalovaci, lebo pri nom je taka vzorovana policka, ktoru zboznuje, a potom von... a potom znovu dokola...
v kociku sa chvilu bavi s papagajikom, potom sklopim striesku a obzera stromy, niekedy na chvilu zaspinka... a potom mrnkanie ktore znamena "maminkaaa na rukyyy" a tak ide na ruky a kuka kuka dokola... Ale viete co, bavi ma to :slight_smile: :slight_smile: aj ked vcera som skoro zaspala nad kocikom, vonku, v Medickej zahrade, normalne som chytila mikrospanok ze som sa tak zakymacala a strhla... to by bolo, keby som sa tam vykyblila :grinning: :grinning: :grinning: sa tam vzdy hrdo siniem s kociarom, najvacsia herecka... a nechybalo vela a bola by som na zadku
AdeL, Maminku nepoznam, ale kamoska mi doniesla minule Maminu a ta sa mi pacila, nasla som si tam svoje citanie...
9. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe ivus, mne sice stevo s kadecim pomaha, ale veru este neprebaloval...vzdy ju zacne vyliekat, ale tak ze pokial to ide, napr. rozlepi plienku, ale uz ju neda z pod nej :grinning: alebo vyzlecie rukavy a necha jej to na krku :grinning:
a to mas veru riadneho papkaca, ked aj v noci takto hladosi :dizzy_face:

lentilka drzim palce, aby uz koncili tie vase koliky! uz vam bude dobre :wink:
a silno chlapcenske vecicky znamenaju take vselijake tmavomodre, hnede a tak :grinning: este kym nebola mala na svete som si myslela ze jej oblieciem hocico, ved babatku je to jedno, ale veru mne vadi ked jej dam nieco chlapcenske :confused: v ruzovom je proste k sezrani :grinning: :grinning:

mufo, zeby som aj ja skusila tu fintu s harmancekovym cajikom? terezka mi zacala kakat raz za dva-tri dni a zda sa mi ze casto krat cez den tlaci a nic z toho...sice sa nejeduje, ale tlaci odusu a maximalne len poriadne prdne :confused: a ked sa pokaka tak mama mia to je taky nasup ze nechapem kde sa to v nej zmestilo...a take strasne huste, uz som to tu raz spominala, ze ako nejake cesto...ma to take byt? normalne pod tou vrstvou ani neni vidno ci mame chlapceka alebo dievcatko :sweat_smile: naposledy ked sa takto pokakala, tak sa hned na to straaaaasne rozplakala...uz sa to viac krat stalo, takyto bolavy plac hned po vykakani sa :unamused: ja chcem naspat kazdodenne riedke kakiska :grinning:
9. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a viete co milujem? ked pridam odpoved, potom tam vidim svoj pas, svoje meno, a pri tom ze "1d"... tak to zboznujem :slight_smile:
9. zář 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec :slight_smile:
no nikolajkovi pomohol ten harmancekovy cajik s tymto... ale on je na UM, tak z toho sa mu zle kakalo... cajik pomohol, teraz uz pije len teplu vodicku (lekar kazal) a velmi mu to pomaha, lebo to vraj v crievkach zriedi tu kakanicu a potom je to redsie, a nema problemy to vytlacit... a vodicka mu celkom chuti
9. zář 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, to je pravda, je to prijemny stereotyp s tymi babatkami cez den :dizzy_face: :dizzy_face:
ozaj preco nemas album? nech vidime ako ti drobec rastie :wink:

vodu som skusala raz, ale nebola tepla a terezka ju vypluvala, ale asi si bude musiet madam zvyknut...skusim to s tepou vodou
9. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zuzec, presne to som mala aj aj, ze maly tu vodu nechcel, a tak to hovorim dokimu a on ze "a je dost tepla?" a je ze uuups dokelu, ved ja som ju nezohriala... boze ja trdlo! hned som mu ju pekne prihriala (robim tak, ze zmiesam horucu co mam pripravenu v termoske na mliecko a doriedim studenou Luckou, mam tu co sa nemusi prevarat) a vies ako to vypil? len taky hukot! chudatenko moje, a ja som ho trapila studenou vodickou... a tepla mu tak chuti, az ma to dojalo... no a teraz pekne ked zacen mrnkat uprostred krmeni, tak mu supnem vodicku cez taky mensi cumlik, on si cucka pomaly, aj ho to ukludni, aj sa napije...

no s tym albumom mas pravdu, musim sa dokopat a dat fotky nejake... len je to trsoku komplikovane, lebo ich musimzobrat od manzela z pocitacu... ale akurat dnes som ne to myslela, dokopem sa a pochvalim sa milacikom mojim :slight_smile: :slight_smile: ved to je radost sa tu na tie vase deticky pozerat, neviem sa vynadivat, rozkosni s vsetci :slight_smile: tak nech aj nikinko patri do klubu
9. zář 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
a sakris, ja som jej davala izbovu teplotu :confused: :confused: som zvedava, co povie na teplu...

tak sa tesim na fotky Nikolajka, urcite aj ostatne maminy :wink:
9. zář 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranecko babulky
mam za sebou uz druhu nocnu.....noc pred touto zacala Dianka nadchovat, a vcerajsia nebola o nic lepsia....dva x sa budila na plny nostek, placom ako na to treba, prave vo chvili ked som najlepsie a hlavne konecne zalomila v posteli....potom kojenie...atd...

bola som natolko tvrdaaa ze som zaspala s odhrnutym cickom v oku mojho dietata, pod druhym mlaka mlieka, decko zaviazane v perinke, natocene na prsnik, po chrbat dokakana, tvar dostriekana od mlieka, obe nohy vykopane aj z ponoziek....a hlavna vec ze sa mi snivalo ze som ju davala grgat a ze si nevie odgrgnut (nas vecny problem) ...zobudim sa a taky pohlad...este dobre ze som malu nezapucila, spala rovno pod mojou pazuchou....chuda.... :confused: no ale bola spokojna aj s bielymi bodkami po hlave... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak som chvilu rozmyslala co z toho vsetkeho bola pravda...ale zrejme sa aspon najedla, zo vsetkeho si pamatam iba to ako sa prisala a ja som sa bala ze zaspim....
10. zář 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko maminky, akurát som doraňajkovala - granko + chlebíky s maslom a čučoriedkovým džem, ten nám doniesli naši z dovolenky a som od neho závislá, našťastie ho predávajú aj v Jednote :sweat_smile: :grinning:

aj u nás sa vstávalo v noci o pol 2 a potom o 4. Ráno bol skôr hore ako ja, začal výskať od radosti, no nepoľúbte ho, keď sa tak snažil zobudiť maminku, je fajn, že sa nebránia objatiu a božtekom :slight_smile:

teraz mi zabuval v kočíku asi tak na pol hodinku - idem rýchlo prehodiť 68 do komody zo skrine :slight_smile:
Pekný deň!
10. zář 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash,

velmi sa mi paci ako si svoje dni opisala, je to u nas velmi podobne, s malymi obmenami, ale zaklad ostava. akurat ze simonko miluje spinkat, on spi aj 4-5 x denne tak 30-45 min,niekedy potiahne aj viac.
to je tak akurat, lebo ked uz neviem co s nim, mam istotu,ze o chvilu zalomi a ja mam cas pre seba.zlaty moj chlapcek ohladuplny.
a presne...bavi ma to velmi, sefa som stretla v nedelu, ze kedy sa vratim do prace, no najradsje nikdy. doma mi je ako mi nikdy nebolo.

mam novinku..stale ked niekto simonka vidi, hovori mu, ze "ahoooj" a ten nas maly sikovnicek si vybral prave tohto slovicko a opakuje, ze "aooooo" a tiez mu na vsetk odpovedam "hej" a on sa to naucil a hovori mi stale "he".

cakam kedy povie "cau mami, si super" :slight_smile:
10. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek