• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
a este som vypozorovala, ze mu velmi dobre robi, ked sme s inymi babatkami, kde-co od nich vzdy pochyti, alebo sa minimalne viac rozrozprava.

ja som bola dost ustrachana prve mesiace ho nosit medzi deti, kazdy ho chytal a pod a on chudacik vyzeral z toho dost nestatne, ale asi treba ten strach prekonat, predsa len, su to spolocenske bytosti a kedze zatial nema surodenca potrebuje poznat aj zivot s inymi detmi.
10. zář 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:

nás drobček prespal celú noc s nami v posteli :D večer som pri ňom zaspala, ani neviem ako.. a konečne som sa dobre vyspala.. v noci sa zobudil len 2 krát.. a potom až ráno pred pol ôsmou.. takže odvtedy sme hore :slight_smile:)

zuzi, môj drahý veľmi rád prebaľuje, nemá s tým vôbec problém.. aj ho okúpe, pokočikuje, oblečie.. akurát mu musím pripraviť veci, čo si ma malý obliecť:slight_smile:)

narcisa, ešte dávaš Mariannku do perinky? Nás bol v perinke len prvý mesiac.. potom už vôbec nechcel a keď som ho tam aj dala, tak sa vždy úplne rozkopal.. :grinning:

Baby, čo obliekate drobcom v tomto počasí? Niekedy prší, inokedy fúka vetrisko a potom zase páli slnko a je hrozne teplo.. a ja neviem či mu náhodou nebude zima alebo naopak teplo...
10. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, to sme na tom rovnako, aj mne je doma tak dobre ako nikdy predtým... nádherne obdobie, najradšej by som bola keby nikdy neskončilo... a čo sa týka toho "rozprávania", tak aj náš Sebinko najradšej hovorí "aoooo" alebo "nee" :slight_smile:)))
10. zář 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tiež si rád cez deň zdriemne.. tak 3-4 krát po 30-60 min, občas i viac... tak som rada, lebo predtým mi cez deň nechcel moc spinkať a viem, že to bola asi moja chyba.. lebo som "premeškala" moment, kedy bol poriadne unavený a potom už nezaspal... tak som teraz prišla na to, že po hodinke a pol až dvoch hodinach bdenia je najlepšie ho uložiť :slight_smile: väčšinou zaspinka sám.. v lehátku alebo v kočiariku.. niekedy mi zaspí na rukách alebo počas dojčenia, vtedy ho len preložim a on spinka ďalej...
10. zář 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak baby prihlasovali ste bábenka do DM babybonusu? Ak áno, čo ste mali v tom "balíčku".. náš baliček vyzeral akoby si ho niekto pohadzoval a potom ho "vykradol" :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja som prihlasovala dostala som krabicku, kde boli nejake vzorky, plus bonusova knizka a este mimo toho vzorky od NIVEI
10. zář 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, my podobne.. tie vzorky od nivei už mam tretí krát :grinning: inak je fajn, že sa robia takéto kluby.. :slight_smile:) a ta bonusova knizka je tiež fajn.. inak mali ste tam aj vzorku zubnej pasty pre deti a zubnu kefku? :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktora je to Lucka, co sa nemusi prevarat?
10. zář 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
modrá fľaša, ružový obal s ružovým uzáverom :slight_smile:
10. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dnes v noci si Brunko sam nasiel cicik-som si ho nechala po prvom kojeni u seba v posteli a okolo 4 som sa zobudila na to,ako si cucka :grinning:
a s prestavkami sme dnes spali do 10 :astonished:
aj Brunko uz ma par slov,napr.si vie vypytat papat tak,ze krici nieco ako leeev a my sme si to spojili a hovorime tomu-hladny som jak leeev :slight_smile: a posledne stadium hladu je,ked krici meee,to zas MM hovori,ze to po holansdsky krici melk-mlieko,pretoze on pocas jeho vyrobi pracoval v NL.A tiez sa mu strasne paci,ked mu hovorim hrrrkuuu,hrrrkuuu,mam gorrralku v krrrkuuu,to sa tak rehoce....len ja si tychto detskych basniciek vela nepapetam :frowning2: .Nemate nejake typy?
a este vzdy ked sa zobudi,tak sa natahujeme na -ika tika gymnastika,z hlboka sa dobre dycha,vysoko ja slnko,hlboko je zrnko a neviem ako je to dalej.
minule som na youtube nasla macka uska a strasne by som ho chcela na DVD,nevydeli ste ho niekde v predaji_

dadi,ja kupujem vsetky tieto casopisy
10. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, úplne neperlivá je ružová fľaša s ružovým uzáverom a je to tam aj vyslovene napísané, že bez sodíka
10. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka - vo volnej diskusii je tema riekanky, uspavanky a tam je kopec basniciek. a na rozpravky.wz.cz/ su tiez nejake...
10. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej jasminet dakujem,ved ja ich vsetky poznam :sweat_smile:
to len ta moja hlava derava si nepamäta...
10. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si tiez zaspomina na svoje detske roky :grinning: som si tie naj vytlacila a pouzijeme :slight_smile:
10. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, to sme určite mysleli na tu istu fľašu Lucky, nie? alebo je aj fľaška ktorá je ružovej farby? Lebo mi kupujeme tu Dojčensku vodu Lucky čo je slabomodrej priesvitnej farby s ružovou etiketou a ruzovym vrchnákom a je na nej napísané, že 0,0002% SODÍK
10. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže tu ružovú netreba prevárať... ešte dobre, že sme tu modrú prevarali... ale keď ju "dopijeme", tak budeme kupovať tu ružovú:slight_smile:
10. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nestíhám vás vůbec číst :slight_smile:. Jeník je úplně úžasné miminko :slight_smile:. Směje se, dokonce tak dvakrát za den usne na dvacet minut. Už je s ním dost legrace :slight_smile:. Ze všeho mi strašně rychle roste, budu kupovat teď velikost 68!!!
je moc fajn. Nové fotky najdete zde:

http://www.facebook.com/album.php?aid=2014876&id=1276418118&l=22ca259144
10. zář 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky, tak uz som sa konecne dokopala, a nikolajko ma prvy albumik :slight_smile:

kto ho chce vidiet, kuk sem
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=456518

su tam zatial len prve tyzdne, cerstve fotecky pridam priebezne

diky zuzec za posledny "dokop" :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
zasa sa hlasim po dlhsom case. Vcera sme sa boli ockovat, zatial je vsetko ok az na mierne zvysenu teplotu. Ale nedali sme ziadny sirup proti horucke.... Mala sa drzi statocne. Ma 6540g a 61 cm.
My tiez pouzivame od narodenia ruzovu lucku (ruzovu flasu) a neprevaram....
tu je nejaky tip na detske rozpravky, basnicky, pesnicky.... ja z toho vela cerpam a mala to miluje :slight_smile:
http://www.burko.sk/deti/index.htm

chcem sa spytat, ci nahodou neviet, ci existuje BEBA 2 A.R. Pomaly koncime 4. mesiac a ja neviem, co budem davat malej dalej.... Ako sa to potom riesi....

ale nam tie deturence rastu..... ved len nedavno sme sa chystali, kto porodi a uz ich pomaly ani nevladzeme... :wink:
10. zář 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, ta desátá fotka je naprosto super!!! Píšu velikánskou 1 s hvězdičkou :sweat_smile:

Katy, Beba AR je jen jedna. Používá se do 6 měsíců a pak už najíždí na příkrmy a reflux ustupuje, tedy není potřeba.
10. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, dakujeme :slight_smile:
to je jedna z poslednych dni, teraz uz fotky kde spinka moc asi neodfotim, jedine v noci :wink:
ale taketo mam najradsej, kde je akcny
10. zář 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, vdaka... to som si nevsimla, ze beba AR je az do 6 mesiacov... ymslela som, ze do 4. Musim prestudovat krabicu.... :wink: Vdaka...
10. zář 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
bash - krasne fotky :slight_smile:
Teusko dnes buval skoro tri hodky v kociku, fiha, skoro som sa pocikala. :slight_smile: A tiez som s kocikom presla cez hovienko, tak hadam by mal Teusko podat lotto. :grinning:
mufo - no dufam, ze tie koliky su na ustupe, modlim sa za to. Vy davate malinkej BioGaiu? :confused:
ninny - ja obliekam body s dlhym rukavom, teplaciky a tenucku ciapocku, a zoberiem mikinku, teplejsiu ciapocku a obliekam a vyzliekam ako sisi, ked je taketo kadejake pocasie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
katy - malinka je uz riadna baba! :wink:
10. zář 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdo máte spadýno na HM, tak právě probíhá akce. Při nákupu 2 kusů je z toho dražšího odečteno 20%. (Zjistila jsem na Arkádách). Jen mě mrzí, že je všude tolik krásného holčičího oblečení a kluky nějak zanedbávají. :angry: :unamused:
10. zář 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už se vašim dětem vybarvují očička? Já si dnes všimla, že Kryštof už nemá miminkovsky modrošedé, ale že je má světle hnědé. Tedy alespoň něco po mě. Aleš má modré a já hodně tmavě hnědé :dizzy_face:
10. zář 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jedna anketní otázka: Jak jste na tom s váhou? Já jsem přibrala 26kg, už je pryč 18kg. Některé své "bývalé" oblečení mi již je :wink: :slight_smile: - musela jsem se pochlubit :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny :wink: tak tak

bash, Nikolajko je náááááádherný :dizzy_face:

katy, Hanka super napreduje, už to aj cítiť na rukách, že :wink: a vďaka za "burka" je tam aj Môj macík ... idem si to zopakovať a znova sa učiť, sú to moc krásne básničky :slight_smile:

marti, Maťko má zatiaľ stále také tmavé kukadlá ako pri narodeni, aj by mu mohli zostať, je taký okatý :dizzy_face:
10. zář 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
adelka, dakujeme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

nikolajkovi sa ocka zacinaju sfarbovat do hneda sa mi zda - najprv tak uplne stmavli, a teraz uz vidim take hnede okolo zrenicky, cize po tatinovi, lebo ja mam modre. Tesim sa z toho, pacia sa mi velmi jeho ocka :slight_smile:

katy aj ja dakujem za burka, je to super

marti, ja by som este 5 kg mala dat dole, ale vacsinu veci spred tehotenstva obleciem, niektore rifle som na gumicku zapnute nosila az do porodu... ale teraz sa mi niektore nohavice nosia horsie, kvoli tej jazve - stale ma to tam trochu boli a je to este citlive...
10. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky dnes som si aj poriadne poplakala nas maly dnes znicoho nic dostal do telicka taky strasny krc ze som skoro od strachu umrela mala som ho na rukach a naraz mu zovrelo aj rucicky aj nozicky a tak ocervenel az bol modry ... mam strach v pondelok ideme na poradnu a vobec netusim co to malo znamenat ja som hned zpanikarila a muz ho otocil dolu bruskom a capol a bolo dobre,,,,, :frowning2:
10. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek