• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
lolaz, nebol teraz niekedy ockovany? moze to byt reakcia
10. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Praveze este len ide na ockovanie a uz sa mu to raz stalo ked mal mesiac vtedy som sa tiez zlakla ale ak to bolo len raz neprikladala som tomu nejaku vaznost ale ked sa to zase zopakovalo neviem mam strach. Nieco som si na nete nasla ze febrilne krce ale to je pri vysokej horucke a on nemal horucku tak neviem...
10. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
urcite o tom povedz v pondelok na poradni, asi ta posle na neurologiu, je dobre to sledovat.

nemusi to byt nic vazne, mozog babatiek sa uzasne vyvija, neboj nic,
10. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já přibrala 19, 15 je dole. Zbývají 4. jenže ještě deset z předchozího těhu :frowning2:. A vůbec se mi nezatáhlo břicho. mám ho obr a když si vezmu rifle, tak mi přes ně přetéká, no hnus :frowning2:.
10. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zlati, jednoznacne treba neurologa, ved aj my sme si zazili podobne, ved som tu o tom pisala aj.
10. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zlatka, nesuvisi to trebars s porodom? nas maly nemal dostatok kyslika. a ked sa k tomu prida, ze porod bol dlhy, toto moze byt toho nasledkom,... ani nas malicky nemal teplotu a nebol ockovany... ale ako pisem, dosledom ze mozog nebol dostatocne okysliceny pocas porodu...
ale neboj, presne ako pise Bambulka, babatka sa uzasne vyvijaju, ved nas maly uz mesiac na to, co sa mu toto stalo, mal chvalabohu negaticne EEG, teda ciste :wink:
aj ked za vodou este nie sme...
drzte sa.
10. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, ako ste prezili tento de,
my nic moc, dnes toho nezaspal a plackal, ked mal ist spinkat, hlavne cez den v kociku a teraz na noc, som unavena ako kon, nastastie ho manzel teraz uspal, je v nasej posteli, comu nie som velmi rada, bojim sa, ze ho pocas spanku pridlavim, najradsej som, ked je vo svojej postielke, mozno sa tam na noc supnem ja ako to tak vidim :grinning:

julienka to bolo dobre, ze Brunko si sam nastiel bradavku a sam cucal, som sa nasmiala, mileee :wink:

lolaz. jednoznacne to povedz na poradni, treba to sledovat, ale verim, ze to nie je nic vazne
10. zář 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, az teraz sa dostavam ku konovi

narcisa, som sa nasmiala :grinning: :grinning: vies taketo veci krasne kvetnato popisat hehe, inak to iste sa mi uz stalo, ze som zaspala pri kojeni a zobudila som sa s bradavkou v terezkinom oku, cela od mlieka :grinning: a stalo sa mi aj to ze som sa zobudila na to, ako si terezka sama nasla prso a napapala sa....aka samostatna :grinning: ale to sa mi stavalo ked sa mi v noci budila kazde dve hodiny, tak som si ju supla do postele a bolo :dizzy_face:

ninny jeeeeej mame skoro rovnake fotky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ja som v DM prihlasena uz odkedy som bola tehotna, aj tehotne dostali nejake tie kuponiky a veru som ich kopec pominala a potom som aj terezku prihlasila a uz si nepamatam co bolo v tom baliku, tie vzorky nivea viem a este aj nalepka na auto a samozrejme tie kuponiky, z ktorych mi tiez uz moc neostalo :grinning:

terezka je stale verna svojmu prvemu slovu "akrrrr" ona vie uz teraz hovorit pismeno "r" :grinning: a este opakuje "aua" ..snazim sa ju naucit "mama" ale zatial nic :grinning:

bash huraaaa, konecne vidime Nikolajka, je krasny! :dizzy_face: a cely tata! :wink:

katy2 tusim mame rovnake miery :sweat_smile: a super stranka ten burko, doteraz som ju studovala a zaspominala na detstvo :dizzy_face:

lentilka :grinning: :grinning: my mame na kolese zuvacku :angry:

martinamil, som citala ze az v siestom mesiaci sa vyfarbia ocka, ale veru uz su to neni tie tmavomodre novorodenecke ocka, zacinaju blednut a niekedy mam pocit ze sa objavuje jemne hneda, ale stale verim ze aspon oci bude mat terezka po mne - modre :sweat_smile:

neviem kolko vazim, viem ze dva tyzdne po porode som mala este nejake 2 kg navyse, ale svoje veci som mohla obliekat hned po porode..no uvidime ako bude po druhom :grinning:

lolaz asi to nebolo tlacenie pri kakani...tiez by som sa zlakla, neboj dobre bude :wink: ja sa stale tak zlaknem ked terezke vyletia naraz rucicky aj nozicky z nicoho nic, je to nejaky mohrov reflex ci co...ale teda mala som dost ked to prvy krat urobila :unamused:

no dufam ze som nic nezanedbala :grinning: mozem ist spat, zajtra ideme na jarmok do Trnavy, sa tesim kupime terezke balonik na kocik :dizzy_face:

dobruuuu
10. zář 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, já jizvu už vůbec necítím, dokonce už není ani tvrdá, takže tento problém nemám vůbec. Ale připadám si "rosolovitá". Jak jsem dost nabrala a rychle schodila, tak mám zadek a stehna jako rosol. Uvidíme co se s tím dá dělat.

Teď jsem dodělala na zítra Alešovi segedínský guláš - měl na něj velikou chuť, tak jako překvapení. Ochutnala jsem jen 1 lžíci zda je dost slaný atd, ale víc se bojím. A to ho tolik miluji :frowning2:
10. zář 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko :slight_smile:
Som rada, ze sa vam ta stranka Burko paci.... Ja som bola nadsena, ked som ju objavila.... Zatialô dookola pomalicky recitujem malej versiky z malovanej abecedy, tie si skoro vsetky pamatam naspamat a ona je z toho hotova.... Stale sa smeje, az hika.... A Moj macik je pre mna velky klenot... uzasne mila knizka....

Drzte sa....
11. zář 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko :slight_smile:
lolaz, paniku by som nerobila, ale mozno by bolo dobre zavolat doktorke uz dnes, mozno ti bude vediet povedat do telefonu, ze to je nejaka bezna vec, sposobena tym a tym... ja by som to asi urobila, aspon kvoli tvojmu pocitu, nech si kludna... alebo nech sa to riesi nejako
mne vzdy ked sa nieco nevidi, radsej volam doktorovi, sice zatial asi trikrat, a nikdy to nic nebolo, ale som kludnejsia potom
drzim palce, urcite to bude v poriadku

marti, si fakt dobra jak si schudla, a ten pocit rosolovitosti podla mna pominie jak sa budes stale viac a viac hybat - ja som tie kila na tebe moc teda nevidela, urcite nie tolko :slight_smile: tak ale ty mas zrejme taky metabolizmus, good for you :slight_smile:
segediiin mnam! a ja ho nemozem vobec :angry: kapusta (zeli) je totiz hrozne tazka na pecen, a to ja vobec nemozem jest take veci....

kolja ma prave svoj "kolotoc time" tak si tam dzavoce zlaticko moje, taky je podareny...
11. zář 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

vela casu nemam pri dvoch zabkach aspon som nakukla, kedze to uz neni 10 stran co sa pisalo este v tehu... :grinning: u nas nic nove rastieme vo stvrtok nas vazili 5320g slusne, zaciname sa rehotat nahlas! no to je parada...zacne to z takeho ticheho hooo, na heeee, potom nahlas zakrici ehe a potom nasleduje rehot a vzdy ked to chcem natocit prestane a obzera si kameru :angry: :angry: :angry: :angry:

no a opakuje ahoj a hee, potom sa z toho rehoce...ale nie vzdy,iba ked ma naladu co v preklade znamena prave najedena, vyspinkana, sucha plienka....niekedy ma len tak skuma a tiez svoje ruky a skuli pri tom, zjedla by som ju.... do perinky ju davam len na noc, lebo sa mi vykopava a tak mam aspon istotu ze ma brusko a nozky v teplucku a tiez ju viem dat do polohy na bok...bojim sa toho dusenia co sa nam 3x zasla s grckou a omodrela...tiez sme s nou behali po byte dolu hlavou v strese....takze tolko zatial pa cmukalino

ok uz musim i
11. zář 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

tak mňa drobec včera pekne prekvapil.. najprv mi spal ráno hodinku a pol a potom poobede 2 hodinky a potom ešte večer v kočiariku 40min... inak večer mi vždy pekne zaspi, ale už asi 4-5 krát sa nám stalo, že sa po hodinke spánku zobudil.. potom som ho nakojila... a po 5-10min pri prsniku zaspinkal.. vôbec netuším prečo sa takto budí :( v noci spi stále rovnako.. budí sa medzi pol nocou až pol druhou a potom medzi tretou az štvrtou... a potom ešte ráno okolo šiestej.. a tak spíme do pol ôsmej... to ma takto posledné 2 týždne.. predtým sa budil len 2 krát.. medzi 2-3 a potom medzi 6-7... :dizzy_face:

zuzi, jj.. krásne fotky nám Tomáš urobil:slight_smile:))) už sa teším keď pôjdeme znova.. keď bude mať cca rok-dva, tak chceme :slight_smile:))

lolaz, neboj nemusí to nič znamenať.. Sebkovi raz tak zabehlo až som sa zľakla... tak som ho troška poťapkala po chrbatiku a bolo OK, ale vystrašil ma teda poriadne..

a čo sa týka tých kíl.. tak ja som zhodila všetko dole do mesiaca a od vtedy stojím na váhe, ešte by sa zišlo zhodiť pred tehu nabrané kila, ale nejako mi teraz zachutilo :grinning: :grinning:
11. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
viete čo má strašne rád naš drobček? :slight_smile: keď ho dám do vaničky od kočiarika alebo do autosedačky, ale do autosedačky ho dávam málokedy, len keď ideme autom na krátku vzdialenosť... tak mu na rúčky pripevním také hrnkalky a on do nich ručkami búcha a smeje sa jedna radosť... tak nahlas.. alebo sa s nimi rozpráva... no je úžasný:D
11. zář 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, tie hrkalky som objednala aj ja, len mi este stale neprisli...som zvedava, co s nimi bude nasa princezna robit :grinning:
11. zář 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet, my sme ich dostali, od Sebkovej babky a dedka s manželovej strany.. sú skvele... vždy ho vedia zabaviť min. na 20 min... aj teraz sa takto hraje.. vaničku som si dala k sebe na gauč a na tie rúčky od vaničky som pripevnila tie hrnalky a Sebko do nich tak podarene búcha a rozpráva sa s nimi:slight_smile:))
to sú tieto:
http://www.facebook.com/profile.php?id=1294609317#/photo.php?pid=433480&id=1618717106
len tu ich nie je veľmi dobre vidieť..
11. zář 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem sa tam dostat na tu stranku...
jaj, ty si myslela na rucky od vanicky? na som myslela na hrkalky na ruky dietata :grinning: , taketo:
http://www.nasimdetom.sk/hrkalky-na-ruku-2ks-376.php
11. zář 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj tak.. nie nie.. ja som myslela tie čo sa pripevnia na rúčky od vaničky.. :slight_smile: tie sú perfektne:slight_smile:
11. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale inak dobrý nápad s tými hračkami čo sa pripevnia na rúčky dieťatka:slight_smile:
11. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. zář 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. zář 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
to su take hrkalky nasho detstva :slight_smile: neviem, ci to potom prestali vyrabat, alebo som to neregistrovala, ale rozhodne som to nikde dlho nevidela.
11. zář 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje milované ohleduplné zlatíčko právě usnulo. Ví, že musím péci, tak mi to ulehčuje. Jdu dělat odpalované pusinky na zítřejší Truckfest v Hradci. :wink:
11. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, presne take sme mali, ked sme boli krpati :slight_smile: :slight_smile: a s tymi co sa davaju na rucicku tiez dobry napad... a este by som si chcela zobstarat take malicke, co sa da nastoknut na prst, a mozes tym babu hrat "divadielko" - videla som ich v ikei, ale snad ich budu mat aj inde...

marti auuu! odpalovane pusinky zboznujem!
11. zář 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, tak si pojď. Polovina bude plněná vanilkovým krémem, druhá polovina krémem z vaječného koňaku :wink:
11. zář 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
martiiii neroooob! Vanilkovy krem auuu :grinning: :grinning:

a my mame dnes vyrocie svadby, a moj muz ide na celu noc prec (hrat) :frowning2: :frowning2: viem ze to je jeho praca, ale aj tak :frowning2: no ale prave pred chvilou dosiel z prace (o hodinu a pol skorej), doniesol mi 25 ruzi a ideme s malym na prechadzku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak to je ake super :slight_smile: :slight_smile:
11. zář 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, blahopřeji :sweat_smile:
11. zář 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no babulky takze tu su vone....aj by som si dala

my jeme velkou lyzicou o tyzden v sobotu, krstime skvrna Mariannocku :grinning: takze si setrim zaludok, to bude zase kolacov....hihihihi
11. zář 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash krasne prekvapko - gratulujem

my budeme mat v novebri 6ste....pani to uz tolko? a dokopy 13!
11. zář 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
V stredu sme mali navstevu, tak nam teta doniesla strudlu....orechovu, makovu....mnamusky idem si dat...Mariannka neprotestuje iba tak mlaska po strudlovom mliecku
11. zář 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek