• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte,
ja som vcera zacala troska krvacat,tak som si myslela,ze mrska prisla.Dala som si vlozku...a stale som sa citila tak divne,nepohodlne...a ked som sa isla prebalit,tak som zistila,ze som si zabudla odlepit tie papieriky,pod ktorymi to lepí :sweat_smile: celkom som zabudla,ako sa pouzivaju :grinning:
ale dnes uz nic,tak neviem co to bolo
a narcisa,dakujem :wink:
11. zář 2009 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
lolaz,drzim palce,aby to nic nebolo,aby sa to uz neopakovalo.
11. zář 2009 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Julenko :grinning: :grinning: :grinning:

já jsem včera taky začala špinit a dnes už nic. Asi nějaké erupce na Slunci :wink:
11. zář 2009 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kočky, chcem sa opýtať, už ste boli na očkovaní? my by sme mali ísť tento mesiac (v treťom mesiaci) a sestrička mi spomínala, že mám doniesť víno a gázu, normál mám z toho stres, chúda moje malé budú pichať :unamused:
11. zář 2009 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Matusik, my máme očkování odložené na 1.10., očkuje se okolo 3 měsíce, nám to odložili o měsíc, o který se Kryštof narodil dříve.

Proč donést víno a gázu?
11. zář 2009 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, Maťkovi dnes začalo slziť jedno očko, tak mu dávam Pamycon, čo nám ostal z minula, to je sila, neviem o tom, že by bol v prievane, asi nafúkalo do kočíka, snáď to čím skôr prejde :rolling_eyes:

lolaz tiež by som preistotu zavolala, môžeš potom kľudnejšie spať :wink: držím palce nech to nič neni.
Febrilné kŕče sú od teploty, možno sa skôr niečoho poľakal....

Čo sa týka kg, tak mám 61 a zostalo mi navyše 4kg, ale už oblečiem všetko svoje oblečenie :slight_smile:
11. zář 2009 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
martinka, venčeky zbožňujem, mňňňňám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2009 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
matusik, to vino a gáza asi budú na obklady po vpichu, preistotu si kúp čípky alebo sirup, lebo niektoré naše už očkované ratolesti mali teplotku
11. zář 2009 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Adél, já nedělám věnečky, ale pusinky. Je to stejné těsto, jen jsou to asi 2cm bobánky, které se pak plní. Tedy jednohubky plné krémů
11. zář 2009 v 18:37  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka a aké čipky alebo sirup sú dobré??? a to si dobrá keď ti zostali 4kg, ale mne len 3,5 :grinning: nehovoriac o tom aká som pyšná nakoľko som do dnešného dňa schudla 12,5kg ( ako tehotná som bola ako sud :angry: )
a tú gázu bude mať ako dlho? či len po vpichu, pár hodín????
11. zář 2009 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
bash Nikolajko je zlatunký. A jak spinkal na tatovi, to je úžasná fotka!
Lentilka ja som malej dávala Dophilus každý deň, teraz už len sporadicky. No a odpozorovala som, že jej na kakanie pomáha harmančekový čajík.
Ja som mala dva týždne po pôrode o 5kg menej jak pred tehu, lenže teraz mi strašne chutí tak už som 3kg pribrala. Ja som nejaká naopak :grinning: Aj pri Martinke som to mala takto. A tiež ma najviac štve to ovisnuté brucho. Chcelo by to pocvičiť ale poviem pravdu - niesom ten typ :unamused: :slight_smile:
11. zář 2009 ve 21:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka neviem či ešte môžeš dávať ten pamycon. Lebo napr. pamycon do nosa je antibiotikum ktoré ti namiešajú v lekárni keď prídeš s receptom a expiračná doba je len 8dní!!!Radšej si to skontroluj aby si mu nekvapkala niečo staré.
11. zář 2009 ve 21:28  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka - pozor pamycon má trvanlivosť len 7 dní a potom ho treba vyhodiť - na to ma upozornovala dr. keď ho mal dva krát Kubko keď ho boleli ušká
11. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
presne to som ti Dadka chcela vraviet,ak si doma zarabas s prevarenou vodou,tak to mas cerstve,no ked to mas davno,uz to nepouzivaj
11. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babulky po dlhej dobe sa tu objavujem..dnes som sama doma,tak oddychujem..dvoch velkych si na noc pozicala babicka,ocko ma candrbal z roboty..isli na dajaku chatu,tak mi si tu s Kiarkou bacujeme samucke :slight_smile:
11. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

ozyvam sa po dlhsej dobe lebo od stredy vecera sme sami doma. ocko nam isiel do prahy na vylet a ja akosi nic nestiham. matko bol celu stredu nervozny a plakal na ratu asi tusil ze tato ide prec ale hlavne ho bolelo brusko. vecer to uz bolo take vazne ze sme museli dat rektalnu rurku lebo plakal az sa zachadzal a nic uz nepomahalo. potom sa trosku ukludnil ale aj tak zaspal az po ukolisani na rukach. chudatko moje. ja som sa tesila ze 3 mesiace a koliky prejdu ale unho je to nejak naopak doteraz v pohode a posledny tyzden nejak blbo :frowning2: neviem ci to leuska nepreskocilo od vas ku nam. vcera som mu zacala davat cajik "spokojne brusko" s harmancekom, feniklom, a anizom tusim. a je to lepsie. dnes vecer napr. po kupkani zacal plakat a krcit nozky. tak sme trosku pocvicili a vyludil taky prdiiiiiiiiiiiiik, trval asi 15 sekund :grinning:

matko ma tiez taky rezim posledny tyzden ze spinka max. 1/2 - 1 hodinku. zato minuly tyzden spinkal aj 3 hodinky vkuse. ale zda sa mi ze podrastol posledne dni asi potreboval preto viac papat aj spat. v noci sa budime kazde 4 hodiny kvoli tym kvapkam do oci ale uz to aspon lepsie vyzera aj ked chudacik ked buva tak po tom strasne place ale hned zaspi.

a matkove najoblubenejsie "slovka" su auuu, mammm, aggg ...

zuzec - to je super terezka je sikulka ked uz vie R :slight_smile:

leuska - prosim ta kde ste kupovali maducu aj my rozmyslame, len je to vyssia investicia tak hladam. a ako sa ti paci? je dobra na nosenie?

no bezkam dat matkovi kvapky lebo uz je skoro 23,00 a buvat. uz pocujem ten jeho plac, chudacik moj maly :confounded:
11. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí
mufo, dakujeme :slight_smile:

alex, my sme napriklad manducu kupili cez nosime.sk, tam je zoznam poradkyn, a myslim ze z Banskej Bystrice tam je tiez jedna.

My sme si nasli tu v Bratislave, navstivili sme ju, ona nam vsetko ukazala, vyskusali sme to na mieste - maly plakal, a ked si ho muz dal do manducy, zaspal na supu hned - a tak to je aj teraz. Moc sa mu to nepaci, ale ked je unaveny, a nevie zaspat, tak si ho tam dam, on trosku protestuje, ale akonahle sa postavim a prejdem par krokov s nim, alebo sa pohupem, tak zaspinka a spinka tak polhodinku...
11. zář 2009 ve 23:10  • Odpověz  • To se mi líbí
babulky, cistite uz svojim drobcom "zubky?"

toto som nasla
http://zena.sme.sk/c/5006929/spravna-starostlivost-o-zuby-je-dana-aj-vychovou.html

tam pisu, ze od 2. - 3. mesiaca by bolo treba...
ja som mamlemu kupila take cistitko, take makucke silikonove, sa nasadi na prst a su na nom gumene "stetinky" ako na kefke... tak uvidim, mozno uz pomaly nacim vyskusat....
12. zář 2009 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

je teraz obdobie rastoveho spurtu?

totiz, maly by len papal a papal a v noci k nam zase vstavam 2-3 krat, co je oproti 1krat dost rozdiel. uz som si aj odvykla :slight_smile: , akosi to uz horsie zvladam.

tiez, na poslednej poradni mal 6,33 kg, co je len o 200 g viac ako pred 3 tyzdnami, a teraz akoby to cele zasa dobieha. horsie je, ze aj mlieka mam menej,zda sa mi stale nenajedeny.

mate to podobne?
12. zář 2009 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
bash,

nie, ja necistim, zda sa mi logicke cistit zubky, az ked ich bude mat :slight_smile:
12. zář 2009 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, ďakujem za info, hneď som okúkala krabičku aj fľaštičku, ale som z toho :confused: je tam použiť do 02/2011 ?? dneska už je očko lepšie, tak snáď zabrali :wink:

bambulka, Maťko stále papá 2-3x za noc, ešte som si nemala čas odvyknúť :wink: ale celkom sa teším, keď už prespí aspoň tak ako Terezka od zuzky

matusik, čípky Ti poradia v lekárni, treba si potom dať pozor lebo sa dávajú podľa váhy dieťatka, takže pri malých je to koľkokrát len polovica čípku. Ja som dávala Maťkovi Panadol sirup - je jahodový :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nám teda zabrala 1/2 pol.lyžice. Tie obklady sa robievajú aj pre dospelých, u detí som to ešte nepočula, len to poznám, že sa víno dá na gázu a priloží miesto vpichu.Potom daj vedieť, či doktorka nechcela celú fľašu, xixi :sunglasses:
12. zář 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka,

ale nepapa Ti v poslednej dobe viac ako predym?

proste, nas sa rozjedol a nechapem z coho.
12. zář 2009 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka, mam ten isty pocit. Meni si asi stvrty den rezim, cize sme tiez viac hore.. Ako keby 4x bolo malo :confused: :sweat_smile: Kedysi jedol 20min, teraz je to len 6-7, potom jen cmuľa, olyzuje a rehoce sa. Pytala som sa na to doktorky na poradni a povedala mi, ze sa meni aj kvalita mliecka, ze sa preto skorej zasyti. Ale stale uvazujem nad tym, ze by som vecer zacala prikrmovat. Som dost vycerpana, kedze je hore kazdu hodinu a 1/2-3/4hod hore, otvorene oci... :sweat_smile:
12. zář 2009 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka, Maťko papá tak 5-7min asi 8x za deň+noc, dosť pahltno aj keď po 1,5 hod koľkokrát nemôže byť taký hladný, asi je smädný :slight_smile: ale či viac to sa nedá povedať, každú chvíľku je to ináč, ale môžem potvrdiťm že už spinkáva cez deň menej, max hodinku, ale častejšie je to 15min - 30min.
12. zář 2009 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ivuska,

Ti rozumiem s tym prikrmovanim, musi to byt narocne.

dadka,

martinko je riadny papkac :slight_smile:

alex,

aj my kolikujeme stale, velmi odporucam tie kvapky BioGaia, su najlepsie, vyskusala som vsetky ine, ale tieto su vlastne probiotika, staci 5 kvapiek rano a ono tie crievka to prirodzene rozhybe. ja uvazujem, ze to budeme davat preventivne aj zopar mesiacov, stale ej to lepsie, ako ho vidiet hodinu-dve zufalo plakat.
hovorila som to aj Dr a suhlasila, vravela, ze casom by sme mohl prejst na inu znacku probiotik, aby mal trochu zmenu. a tiez, ze jeden tyzdne mam vyskus ich brat ja, ci to tiez nepomoze.
12. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky a miminka,

chtěla bych se zeptat, jestli někde máme kompletní tabulku našich červnových miminek? díky
12. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
alex - tak som poriekla, dnes veeeeeeeeeelmi bruskovo zly den :frowning2: Manducu som kupila na nosime.sk, predtym som vyskusala u kamosky. Ale ako som pisala, zatial sa moc neujala, Teusko nema taky vyhlad z nej, tak sa hneva. A mas pravdu, draha je jak slak...neviem preco. :angry:

dadi - pamycoin sa nesmeie davat po 7 dnoch, to ze do r. 2011 znamena, ze nerozriedeny sa moze dovtedy pouzit. :wink:

bambulka - aj ja mam "na zubky" ten prstacek, ale este necistim :wink:
12. zář 2009 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
vďaka za rady ohľadom toho Pamyconu, už som dnes Maťkovi ich nekvapkala, našťastie sa to zlepšuje, klop,klop mohli by na to upozorniť napr. v lekárni alebo aj doktor,že ? Ešte som nikdy nemala také lieky, čo sa môžu len pár dní používať :confused:

lentilka, všetky vecičky pre detičky by mohli byť lacnejšie, ale oni dobre vedia,že mamy pre ne kúpia všetko čo si môžu finančne dovoliť a preto tie sumiská :angry:
12. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som mala dnes rýchlo uvarené, svokra robila parené buchty, priznávam, že som zjedla 5 na obed a 5 na večeru, no čo Maťko bude mať sladké mliečko :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

na vychádzke som sa stretla s maminkou, čo sme sa striedali v nemocnici a hovorila mi,že aj jej začali padať vlasy ... asi to bude jeseňou, padá lístie tak aj vlasy :confused:

tatina som dnes vyslala na nákupy, nech má nejaké plus :slight_smile: a teraz majú v 101Drogérie plienky Happy Bella v akcii, nám sa pozdávajú aj tieto, našťastie prdelke nevadí žiadna značka :dizzy_face:
12. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek