• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
konecne som dala fotky malickeho do albumu, kuk.

nie su najaktualnejsie, ak manzel opat nejake urobi, pridam,
12. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ten náš Kubko ale poslúcha p. Dr. :confounded: :grinning: .
Na poslednej poradni tento týžden sa pýtala ako spinkáva a ja celá šťastná som jej vravela že celú noc (ide spinkať o 20.30 a papá cca o 5-6 hod). A ona, že on je ešte malý že ešte by mal aspoň raz papať, že mu chýba to nočné krmenie....... a náš Kubko ju poslúchol a už tretiu noc papal cca o 2,30 hod :wink: :wink: . Ale našťastie napapá sa a spinká ďalej - tak uvidíme či mu to pomôže. Neviem, prečo sa jej stále zdá že málo priberá? Veď je taký istý ako malý Sebko (ninny) a jeho Dr. pochválila...... naša je asi moc náročná..... ale som jej vravela že aj Sofinku mám takú drobnú - teraz išla do prvej triedy a má 16,5 kg :slight_smile: :grinning:
12. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte posielam pusinky miminkám,mám ale jeden problém,neviem prečo,ale maličká mi prestala gagotať.Už sa len usmieva,alebo plače a to je skoro celý deň nič už nevydá zo seba,ja už fakt neviem,čo sa s ňou deje,pri prvej som to mala úplne v poriadku,tá bola tichučká a dobručká...Táto plačká a plačká,ale choručká nie je,ja fakt už neviem,čo mám robiť... :frowning2: :frowning2:
12. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :wink: mňa škrábe v krku,au au ... už aj si varím mlieko s medom a maslom, tušila som, že to drapnem od MM :frowning2: ten je na tom lepšie, držalo ho to od štvrtka. V lekárni mi hovorili, že je také vírusové obdobie :rolling_eyes: Len sa modlím, aby to aj Maťko nechytil. Babulky, čo Ste si dávali na takúto diagnózu ??? Viem, že iba kvapky do nosa pre kojencov - zatiaľ nepotrebujem, ale aj to asi príde. A na hrdlo mám Bioparox - ale to je hneď antibiotikum :confused:
13. zář 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kudlanka, keď Ti predtým gagotala, tak zase začne, určite má teraz len pauzu :wink: A keď plačká, nebolí ju bruško ? a možno sa len nudí a chce pomojkať :dizzy_face: mne sa už Maťko sťažuje, že som ho nechala v izbe samého, tak idem za nim.
13. zář 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dadi - aj mna minuly tyzden skriabalo v hrdle, ja som len slanou vodou kloktala a pomohlo, klop-klop :wink: No a s tymi nasimi vlasmi to bude urco tou jesenou. :grinning: :wink:

Uz Vam prisiel ten velky prispevok k porodu? Za ako dlho asi? Lebo mne este nie a uz su to skoro dva mesiace...tak som bola zvedava... :confused: :sweat_smile:
13. zář 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
lentilka mne prisiel ten prispevok asi do mesiaca ale pridavky na maleho mi este nedosli ani raz.neviem ako je to mozne musim zajst na urad :angry:
13. zář 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, ja som si bola papiere potvrdit hned na 28 den, lebo mne horela ta platba do Ceptry. Hned som isla na urad a vosla som sa do uzavierky, cize peniaze som mala takmer hned, resp. do 10 dni od podania ziadosti. Je pravda, ze ja som držka, tak som si to tak frajersky vykecala. Robila som na urade prace , takze viem, ze to nie je ziadna robota nahodit to do systemu. Kto to este nemate, riadne ich tam zvozte, ved su platene z nasich dani... :angry:
13. zář 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som tie peniažky tiež dostala asi za dva týždne od podania žiadosti. Prídavky som nechala posielať na MM a tiež bez problémov. Kudlanka ty už tam máš 54tt tehotenstva :grinning:
Naša kráska už tretí deň vstáva presne o 7.00 Môžeme podľa nej nastavovať hodiny a druhá to isté. Ony sa od začiatku budia narovnako, akoby boli nejak prepojené. Ale Sonička sa hodinku prehrá a lomí zas. A máme novinku - zaspáva sama. Nakojíme, dáme dudel, ona si stiahne deku na tváričku a o chvíľku spinká. Akurát ak jej dudel vypadne tak zamrnčí ale keď jej ho dáme spí ďalej.
13. zář 2009 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm...teraz som prebehla vypisy z uctu a mne este neprislo od nich vobec nic, ani pridavky na dieta. Budem tam asi musiet ist...ale to sa mi fakt smrti rovna... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
13. zář 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, aj nám to prislo rýchlo ako ivuske a aj prídavky :slight_smile:
už som sa aj naparovala nad kamilkami, ešte druhýkrát chcem večer, snáď ma tá nádcha rýchlo prejde a tiež hrdlo :rolling_eyes:
13. zář 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

lentilka, nám prišiel do 8 dní od kedy sme podali papiere.. tu sú nejakí šikovní, tí úradníci :grinning: aj prídavky mi pekne chodia..

dadka, ja dávam Sebkovi nosné kvapky - MAR, odporučila mi ich segra.. Sebko hlavne v noci dosť sopli, tak mu ich dávam na prečistenie, zvlhčenie nošteka..
14. zář 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ninny, aj my patríme do Galanty a mne ešte ten príspevok neprišiel :frowning2: , ale aspoň prídavky mi chodia :wink:
14. zář 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, my sme papiere dávali keď mal Sebko 6 týždňov.. a pekne rýchlo nám to prišlo...
Kedy sa k nám chystáte? :slight_smile: ako Kubko a Sofinka?
14. zář 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tka ja som volala na urad prace a pridavky mi este neposlali ze uz teraz mi odidu tak som zvedava
14. zář 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dadi - ako Ti je? Dufam, ze lepsie.. :wink:
14. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

akurat sme dosli s babytelocviku, kosicanky odporucam, je to v materskom centre stonozka.

dnes nas ucili ako manipulovat s babetkom a zistila som, ze robim kopu veci zle.
14. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik holky
jsem se chtěla zeptat,jestli kojíte z obou prsou během jednoho kojení.Já jo a nevím,jestli to je dobře.U Pavlíka jsem žádný problém neměla,ale ted u Jiříka celkem mám.
Mám mléka nějak moc a při kojení mi Jiřík prso občas pouští,no a pak jsem totálně mokrá.mám i pocit,že tam je mléka ještě dost a malinký už nechce.Prostě bez plínky nikam nevyjdu :unamused:
Prospíváme výborně,váží 7 kilo.Tak si říkám,jestli nekojit jen z jednoho.Pavlík ten chtěl z obou,tak jsem myslela,že to ted bude stejné a asi není no.Díky za radu :sweat_smile:
14. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, čo napríklad si robila zle?

sovice, ja väčšinou kojim z jedného, večer ale skoro vždy z oboch, vtedy papa aj polhodinky a cely deň i noc mám v podprsenke prsné vložky, tiež mi dosť tečie mliečko a bez nich si to už nejako neviem predstaviť.. vyskúšala som viaceré, ale zostala som pri Chicco, tie sú najlepšie.. neprepustili mi zatiaľ ani kvapku mliečka a mliečko sa v nich mení na "želatinu", takže je to skvele..
14. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,

napriklad dvihanie babatka a nosenie. podla tej fyzioterapeutky by nemalo byt nosene nijak inak, iba tak, ze ma tvaricku od tela maminky, chrbatik volne polozeny na mojom hrudniku,, moju ruku pod jeho zadockom a vozicky volne prehodene. ze pri kazdej inej polohe ma chrbatik velmi namahny, co sa neskor moze prejavit skoliozou a pod.

hlavicka ma byt este stale fixovana, pretoze je pre babo namahave volne ju drzat, pretoze tym sa opat zatazuje jeho chrbatik.

a ze dieta nema byt vela nosene, len prenasane z miesta na miesto, lebo ked sa vela nosi, sa preexponuje podnetmi, drazdi sa jeho nervova sustava a neskor je hyperaktivne a nevie sa v skole sustredit.

a za pre dieta je poloha najlepsieho socialneho kontaktu ked lezi, ja mam rucku pod jeho hlavickou a hovorim s nim.

nabuduce sa budeme ucit ako pomoct babo sa otocit na chrbatik, tak som zvedava,
14. zář 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, mám problém, čím vyperiem dokakané ale naozaj dokakané body???? malá sa mi tak dosr........., že celý chrbátik a ničím to nejde vyprať, skúšala som studenú vodu, vanisch, persil a nič. čo s tým???
sovice - ja kojím z oboch(každý 6minút, medzi nimi nechávam malú odgrgnúť
14. zář 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
matusik,

ja dava taketo veci namozit do vidy s vanischom a persilom a potom to periem. zatial vsetko vyslo.

dnes sme mali aj my nehodu, rano som ho nechala u nas v posteli na 10 sekund bez plienky a skoncilo to komplet prezliekanim pradla :wink: aj mojej nocnej kosele
14. zář 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka - vida??? čo je to??? ja som skúsila vanisch gél a persil pre detičky namočené v studenej vode a teraz to periem v práčke ale veľkú šancu tomu nedávam, keby ste videli......... :sweat_smile:
14. zář 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
vida je voda :slight_smile: pardon
14. zář 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matusik, já peru pokakané plínky ve žlučovém mýdle. Krásně to z nich pustí (látkovky) a stejně tak z bodýčka. http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/23_65/products_id/63

Bambulko, toto nám říkala rehabilitační. A taky o tom, že žádné šátky, klokanky atd. Avšak je jedna vyjímka, kdy mít dítě bříškem k sobě. A to, když je ve stresu - pláče. Pak je dobré mít jeho hlavičku u své a pevně ho obejmout.
14. zář 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, veru ešte horšie, kúpila som si homeopatiká a poctivo cumlem, ale teraz poobede mi trošku vyskočila teplota na 37.2°C - což je horšia teplota ako 38°C - lebo takú ani nemávam. Všetko bolí aj zuby :frowning2: .... Martin mi tvrdí, že to je len prechladnutie, ale podľa mňa chrípka, snáď čím skôr pominie, teraz je vraj toho dosť, dokonca v lekárni nemali jedny homeopatiká čo sú tiež na chrípku.Spať budem radšej v rúške, dúfam,že to drobec nedostane :rolling_eyes:

ja periem v Lovele tekutej a zatiaľ som nemala problem ani s riadne zafarbenými plienkami. Človek by si myslel, že chalani sa môžu dokakať len na chrbáte, ale kdeže, aj na cikáči sa dá :sweat_smile: Maťkovi sa smejem, že je bojovník proti kríze, lebo nie raz sa mu podarilo, že po papaní rovno namaľoval do čistej plienky, takže zásoby sa rýchlejšie míňajú :wink: a tato chodí nakupovať

sovice, Maťka kojím od samého začiatku iba z jedného prsníka, keďže už v nemocnici som mala dosť mlieka. Tam nás učili, že z oboch prsníkov kojiť len takých 10 dní, potom sa tvorba stimuluje a mal by stačiť jeden :wink:
14. zář 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
adel, ze bojovnik proti krize :slight_smile: :slight_smile: tak asi aj niki bude bojovnik, lebo ked to nanho pride, po jedle ide okamzite na vec - hned jak je plienka cista

baby tak ja asi uplne zle maleho nosim, lebo on vobec nechce byt tvarickou odomna - najradsej ma, ked je bruskom ku mne, ja mu drzim hlavicku pri mojej, a on sa mi kuka cez plece - to ma uplne najradsej, alebo potom na chrbatiku na mojej ruke, a potom sa mi tak tvarickou otoci smerom ku mne skoro az nabok, a tak zaspinka. je pravda, ze tak ho nemam dlho, lebo ked zaspi, polozim ho, ale aj tak. Chrbtom k sebe som ho skusala dat, ale hrozne ho to zlosti neviem preco :frowning2:

inak adelka, zelam skore uzdravenie, snad to dlho nepotrva...
14. zář 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - tak prajem skore uzdravenie, hadam sa uz zajtra budes citi lepsie :dizzy_face:
matusik - ja predperiem v Lanza mydle jadrovo, s nim mi vsetka kaka vyjde a potom v pracke Batole sensitive, co normalne pouzivame a este nebol problem :wink:
sovice - ja kojim niekedy z dvoch a to len vvtedy, ked Teo pyta, inak vzdy z jedneho...

No a ja nosim malinkejo aj bruskom k sebe, aj od seba. No a nosili sme ho kvoli kolike fakt dost. By som chcela vediet, ked sa teda babo nema vela nosit, ci som ho mala nechat nariekat polozeneho a ci co. Ale to s tymi podnetmi je pravda...
14. zář 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadrovom mydle som chcela napisat :wink:
14. zář 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte:slight_smile:
Dadka, dúfam, že budeš čo najskôr v poriadku..

Ja použivam na okakané oblečko klasické kokosové mydlo a super to vyčisti:slight_smile: No a potom to šupnem do pračky, najprv sme kupovali Lovelu, ale odporučili mi aj Tesco Sensitive a je super a ešte krajšie vonia ako lovela :slight_smile:
14. zář 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek